• Thriller

Ninja z New Yorku (2021)

Buď odpad, alebo plný počet. Nič medzi tým neexistuje. Ja som sa bavil teda kráľovský.

Auntie Lee's Meat Pies (1992)

Zabudnutá hororová komédia o tetuške Lee, najlepšej kuchárke v malom americkom mestečku Provence. To že jej špeciality pochádzajú z ľudského mäsa nevadí, hlavne že každému chutí :-). O stály prísun surovín sa starajú jej sexi netere, keď však jednu z ich obetí začne hľadať súkromný detektív, veci sa trochu skomplikujú. Skvelé béčko pre všetkých ktorí zamrzli v osemdesiatkach. Veľkým plusom je aj obsadenie: Karen Black, Morita, Berryman.

Králové videa (2020)

Áno, som jeden z tých čo zažil dobu pirátskych VHS a rýchlodabingu. Pamätám si dodnes ako sme začiatkom 90. rokoch čakali, kým sa raz za mesiac objavil v poštovej schránke korešponďák s odkazom: Budem v takú a takú hodinu pred Priorom v Poprade. A už sa išlo. Nenápadný človiečik s veľkou cestovnou taškou a v nej kvantum Vhs po vtedy nehoráznych 250 kčs. Človek ktorý v žiadnom prípade nevyzeral ako pirát, ale mal prehľad. Chcete horror, akčný....? Mám tu super film s vychádzajúcou akčnou hviezdou ( Studený ako kameň). Nepoznali sme, nebolo odkiaľ. Ale dajte, slepo sme mu verili, veď bol to pre nás Boh. A už to išlo, doma celá rodina + susedia, naše video Akai, ktoré otec neviem kde zohnal za skoro 15000kčs. Obraz hrozný, farby lietali, do toho jeden nejaký akože dabér.... krásne spomienky, ktoré pochopí len ten kto tú dobu zažil. No a čo k dokumentu... Nebudem sa tu hrať na nejakého kritika, tu vidno, že to bolo robené z láskou od Vás pre Nás. Som rád, že sa to partii nadšencou podarilo zrealizovať, a priblížili nám obraz tej doby hlavne z pozícií rýchlodabérov. Ja som si to vychutnal, dokonca aj moja manželka, ktorá keď vidí film s rýchlodabingom, tak sa len uškŕňa :-) Díky chlapi, aspoň na chvíľu som vďaka Vám mohol byť o nejakých cca 30 rokov späť v čase!!!

The Dark and the Wicked (2020)

Ako sorry, ale ja sa potrebujem u filmu aj aspoň trochu baviť, toto bolo na mňa dosť nudné. Dopozerané s výpätím max. úsilia :-(

Mory Vratislavi (2018)

Zo začiatku to vyzeralo na riadnu somarinu (selfie policajta s obeťou). No potom sa to našťastie poriadne rozbehlo a ja som sa nestihol čudovať, čo to tí Poliaci natočili!!! Perfektná tvrdá krimi, kde nieje núdza ani o poriadne gore zábery. Film odsýpa, nenudí ani chvíľu, všetko do seba pekne zapadá...Neskrývam nadšenie, bravo poľskí bratia! My s našou kinematografiou sa môžme tak ísť zahrabať.

Trick (2019)

A mne sa to teda páčilo. Ako odchovanec na béčkach z 80. rokoch v ktorých tiež žiadna logika nebola, si nemám na čo sťažovať.Vysoký bodycount, rýchle tempo, snáď nejaké kozy by potešili. Inak fajn, bavil som sa.

Kořist (2019)

Najväčšie tohtoročné sklamanie. Dialógy o ničom, digitálny aligátory, napätie žiadne, škaredá herečka.... Dopozerané s výpätím max. úsilia. FIlm ktorý v kinách nemal čo robiť. R.I.P. Alexandre Aja

The Carrier (1988)

Taký mix filmov Blob (1988) a Curse (1987). Pochopiteľne ich kvality nedosahuje, ale celkom milé zabudnuté béčko. U nás nejakým zázrakom vysielané len raz na STV.

Dětská hra (2019)

Takto: Chucky u mňa skončil s prvými 3. časťami starej série. To že bude zase nejaký remake mi už ani nepripadalo dôležité. Po pozretí traileru som vedel, že Chucky zmenil vzhľad, a že Charles Le Ray je už navždy DEAD. Kino neprichádzalo do úvahy, no prehovoril ma môj synátor ( čo neurobíte pre svoje deti :-) Tak som sa dal prehovoriť, a povedal si, že to nebudem zrovnávať s pôvodnou sériou ale brať to ako čisto nový začiatok. Maxi kino cinemax neveštilo nič dobré, no na moje prekvapenie tam bolo s nami len 10 ludí. Začiatok filmu nič moc, ale akonáhle sa Chucky naučil robiť to čo mu ide najlepšie, tak ako keby som sa vrátil v čase späť do eighties a mám najradšej keď sú v horroroch detský hrdinovia. Za mňa teda veľká paráda. Na plný počet to ale nieje. 3 mordy + menší masaker v supermarkete je sakramentsky málo. A milfka mamina mohla aspoň kozy ukázať :-)

Backstage (2018)

1 bod za krásne prostredie železničnej stanice vo Svite. Inak strach pozerať. Scénar by napisalo aj malé decko, o nejakých hereckých výkonoch sa ani nedá hovoriť. Stále sa utvrdzujem v tom, že od prevratu nevieme natočiť dobrý film.

Ovládací panel
27. nej uživatel Slovensko