• Thriller

Citadel (2012)

Totálna depresívno-atmosferická pecka.... Uff, toto som teda nečakal.

Chňapáci (2012)

Horrorové komédie z Anglicka ma doposiaľ nikdy nesklamali, takže tu boli očakávanie veľké. No ale, ako to býva zvykom, dostavilo sa sklamanie a nuda. Horrorové to moc nebolo, nezasmial som sa ani raz, herci nesympatický. Ledva som to dopozeral do konca. To už sa mi viac páčila Sousedská hlídka. Jeden bod dávam za zistenie, prečo sa oplatí chlastať.

Zlo (2012)

Found footage žáner nemám v obľube, tomuto som ale neodolal, no skôr zo zvedavosti na 1. slovenský horror. Takže nechcem našim nejako nadržiavať, ale toto sa fakt podarilo. Film má dobré tempo, nepoľaví z napätia a má krátku minutáž, takže človek sa nestihne nudiť. Osobne mi vadili časté nadávky, je rozdiel počuť fuck a do piči, kokot... Jo, a ten black metalový démon... to už je k smiechu. Takže za mňa spokojnosť, aj keď je určite ešte čo vylepšovať. Držím palce, pán režisér a čo tak natočiť prequel? Ako to tam v tom Bernolákove vlastne začalo....

Dům na půl cesty (2004)

Matku predstavenú znásilni v chlapčenskej škole 13 parchantov . Sex sa jej zjavne zapáčil, tak si začne hladať ženícha. Pomôže jej v tom Necronomicon, ktorý ukradne z Miscatonickej univerzity. Jej vyvoleným bude samotný Prastarý. Lenže ženícha si treba najprv vykrmiť, najlepšie peknými mladými devami... Béčko s otrasnými nehercami, peknými ženami... Samozrejme nesmú chýbať nahotinky, lesby, anál... Kto má rád staršie horror komédie napr. od Freda, alebo Jimiho, bude spokojný. Ostatný ruky preč.

Smrtící síla (1982)

Pekne natočené, dobrý castng, bavilo ma to...ale: nepochopil som to. O čom to vlastne bolo? Čo bol sen a čo realita? Kto som? Ďalší John Doe?

Hříšný tanec (1987)

Tak na tento film som bol včase keď sa dostal k nám doslova alergický. Asi to bolo tým, že všetkým babám sa páčil a mňa si nevšímali :-) Odstupom času však musím uznať že film má svoje čaro, a nie je taký trápny ako dnešné rádoby romantické filmy. R.I.P. - Patrick

La maschera del demonio (1989)

Sklamanie, čakal som viac. Jedna hviezda za masky démonov, ktoré dali vzpomenúť na iný trošku starší Bavov film. Každý kto si to pozrie, určite bude vedieť aký :-) Druhá hviezda za zasneženú osadu kde sa film odohráva. Inak slabota, hlavne príbeh a postavy. Ak nadávate na nelogické chovanie teenagerov v horrore, pozrite si toto: Spadnú do ľadovej rokliny, jedna z nich si pritom zlomí nohu a namiesto toho aby zháňali cestu von, alebo pomoc, sa chcú zabávať. To fakt nemá obdobu.

Zlá půlnoc (1989)

Ak pomyniem začiatok filmu, kde nejaký útek z väzenia som si len musel domyslieť, začalo to nádejne. Mordy sudcu a psychiatra dávali tušiť, že ma čaká skvelý krvavý zážitok. Bohužiaľ, akonáhle sa tí psychopati dostali do prokurátovho domu, zvrtlo sa to v rukojemnícku drámu. Tam je najväčšia slabina filmu, minimálne a trápne mučeníčko, debilné dialógy, žiadna vražda... Taký starší predchodca remaku Mother's Day. Na konci sa to príchodom Stephaniných priateľov zlepšilo, opäť sme sa dočkali pár úmrtí, no niektoré mimo záber. Takže v pohode sa to dá pozrieť, ale len raz :-)

Mauzoleum (1983)

Nie všetky horrory z 80. rokov sú dobré, niektoré sú výborné a toto je jeden z nich. Nechcem tento film nejako preceňovať, ale toto je presne moja krvná skupina. Film spĺňa všetko čo od staršieho horroru očákavam. Niekto sa pri tom nudil, ja nie. Že maska démona pôsobý komicky? No a? Veď je to 30 rokov starý film, natočený s malým rozpočtom. Ja tento horror môžem len a len doporučiť....