Klariska

Česko

2 body

<< předchozí 1 2
    • 29.2.2012  22:15

Co se týče hodnocení tohoto filmu, byla jsem nejprve poněkud rozpačitá. Na jedné straně excelentní herecký výkon Meryl Streepové a na straně druhé poněkud nepříliš povedený nicneříkající film. Záhadné prostřihy minulost-současnost a slabý scénář mluví za vše. Co bych ale na druhé straně vyzdvyhla byly autentické záběry z nepokojů v Severním Irsku, které skvěle podtrhovaly napjatou atmosféru. Možná, že kdyby měl film kratší stopáž (prvních dvacet minut jsem si říkala: tak kdy to přijde...o co to tady vlastně jde...jestli to bude takhle dál pokračovat, tak odcházím...) a šel více k jádru věci, tak by nemusel skončit mezi zapomenutými snímky, protože k těm má bohužel velmi úspěšně našlápnuto. Což je, vzhledem k výkonu Streepové, poněkud škoda. Film za tři, Streepová za pět. Takže celkově čtyři hvězdičky :-)

• 28.12.2011  22:36

Geniální, jednoduše geniální. Ovšem, jsem trochu zaujatá, protože miluji Paříž a ještě víc miluji Paříž ve 20.létech, ale to co Woody vytvořil je kouzelná mozaika toho nejlepšího, co se z nejkrásnějšího města na světě vytvořit dá. Takže jednoduše děkuju za tento kouzelný, zábavný a velmi příjemný filmový zážitek!

• 4.12.2011  22:32

Více méně stejný syžet jako u jedničky. Film těží z toho, co bylo už slavilo úspěch. Ovšem příběh se přemístí do jiného, atriktivního prostředí Bankoku, neztratí se ženich, ale bratr nevěsty a navíc tady máme knůtu v podobě šíleného otce nevěsty, který by nejradči stvatbu ani nepořádal. Pár nových a opravdu vydařených ftípků (například zaparkování lodi na pevnině nebo Stueovo dokonalé tetování), ale upřímně trochu málo přidané hodnoty na zcela "nový" film. Pravdou ale zůstává, že v porovnání s jinými dvojkami, trojkami a čtyřkami si film, ač těží z námětu jedničky, drží úrověň a není to rozhodně žádný propadák. V porovnání s předchozím dílem, který ode mně dostal pět hvězdiček, ubírám jenom jednu, protože pořád musím říct, že to byla parádní zábava.

• 24.10.2011  18:18
    Krysař (1985)

Zpracování, které se divákovi dostane skutečně až pod kůži. Skřeky postav, pískot krys, Krysařova flétna a další zvuky nemůžou nikoho nechat nezaujatým. Co se týká vizuální stránky, tak je to podobné, ostré linie loutek, dřevoryt, živé krysy...zkrátka a dobře dílo, které zapůsobí i beze slov. Můj osobní zážitek z tohoto filmu nebyl zrovna pozitivní, i když to asi ani být neměl. Depresivní atmosféra, zmar a deziluze života, to zrovna není můj šálek kávy, i když to někdy k životu patří. Řemeslně nejmíň za čtyři hvězdy.

• 25.9.2011  15:47

Poměrně velká blbost, takže proč jsem se vůbec obtěžovala s dvěma hvězdama? Za prvé Praha, za druhé Benátky, Londýn, Washington, Berlín a za třetí Matthew Goode nebyl úplně tak marnej. Ale jinak hrůza, děs...

• 25.9.2011  15:39

Tomuto filmu bych nedávala příliš nálepku romantický, jelikož na mě tak vůbec nepůsobil. Spíš bych v něm viděla jakýsi náhled do křehké duše dospívajícího kluka, který se musí vypořádat, jak se svojí minulostí, tak přítomností i budoucností. Asi bych ho viděla v kategorii jakýchsi alternativních filmů. Velmi se mi líbilo zpracování, a také realita, která vlastně nemusela být až tak realitou. Vlastně jsem až doteď na pochybách, zda to vše bylo, tak jak to bylo. Konec z motorkou mohl být stejně dobře imaginární jako jeho představy o břišních tanečnicích, exotických masérkách a dalších. Zkrátka tenhle film mě oslovil, i když jsem na pochybách, zda můj dojem byl skutečně skutečný ;-) Dávám tři a půl hvězdy.

• 9.9.2011  17:24
    Sahara (2005)

Pohodová, akční podívaná. Žádný zázrak, ale ani propadák...Co bych u tohoto filmu ocenila je perfektně vybraná hudba - už od prvních tónů Stay with me od Faces přes Sweet Home Alabama (Lynyrd Skynyrd) až po legendární Canned Heat se skladbou On The Road Again je prostě dokonalá!

• 4.9.2011  23:17
    Čapkovy kapsy (TV seriál) (2011)

Velmi zdařilé zpracování Čapkových povídek. Velmi bych ocenila hudební kulisu jednotlivých dílů, poté bych vyzdvihla celkovou atmosféru a také stylizaci, která dává člověku pocit klidu doby dávno minulé. U poslední povídky byla zajímavá stylizace a pěkná kamera...

• 25.5.2011  00:24
    Antikrist (2009)

Čtyři hvězdičky dávám jen za filmové řemeslo resp. obrazové ztvárnění..ale kdybych měla hodnodit na základě mých pocitů, které ve mně film vyvolal nebylo by to hodnocení vyšší než jedna hvězda...bohužel, ale ten hnus, na který jsem se musela dívat celých sto minut už nikdy, a tím myslím opravdu nikdy, nechci vidět znovu..! Larsi jsi opravdu velice zvláštní provokatér...!

• 25.5.2011  00:00

Film vyniká svojí obrazovou stránkou....kamera i výstavba záběrů mi přišla naprosto dokonalá (možná právě kvůli zvoleným reáliím, které byly strhující). Dále bych vyzdvihla velice zajímavou zvukovou stránku filmu...snímek je naprosto bez hudby, což je v dnešní době poměrně ojidělé a můžu říct, že to ve mě vyvolávalo poněkud úzkostné pocity, což bylo v rozporu s komediálním vyzněním celého snímku...Nevím, zda je to čínskou kinematografií, na kterou není český divák příliš zvyklý nebo snad to byl záměř tvůrců, ale nádech celého filmu byl pro mě dosti komický místi až parodický...nebylo to pro mě špatně, ale nevím, zda bych to měla brát jako záměr či jako vedlejší produkt... Každopádně zajímavý pohled do čínské kinematogreafie, která (zváště po obrazové stránce) se zdá jako nová vycházející hvězda na stříbrném plátně.... Ps...spojení čínských kameramanů s hollywoodem by se po tomto snímku nejevilo úplně marně :-)

• 9.3.2011  11:24

Tenhle film mě přišel jako jedna velká urážka staré dobré Wilderovi klasiky. Starý příběh přepsaný do nového prostředí s párkem černochů, kteří nám (při vší úctě) toho moc nepředvedli. Ano, asi tam byly i nějaké zábavné momenty, kterým jsem se zasmála, ale nejsem si jistá, zda to bylo jejich ftipností nebo spíše trapností. Zkrátka někdo to radči horké..!

• 4.2.2011  17:22
    Cizinec (2010)

Vykonstruovanější film by člověk pohledal. Velké haló, ale skutek jaksi utek. Samoúčelné dialogy a spousta přihlouplých rádoby ftipů zasazených do romantických benátek. Spousta jakési nevěřícné akce a domělého ohrožení. Na vrch k tomu přidejte podivně upjatou Angelinu Jolie a nákou tu hvězdou stafáž. Jediné ale, ale, ale...je Johnny Depp. Když bych měla hodnotit jen jeho herecký výkon v tomto navýsost podprůměrném filmu, tak i přes to je jeho herectví perfektní. Výraz tváře, gesta, proměna z ušláplého a nesmělého profesora matematiky na hledaného "superzloděje". Pokud se člověk odpoutá od všech rušivých elementů (tudíž celého filmu) a sleduje, jen tohoto hereckého boha (ano boha), může prožít skvělý zážitek (nikoli filmový, herecký). Tudíž, co se filmu týče, tak jen o něco lépe než odpad, co se Johnnyho týče - tenhle herec zkrátka udělá i z té největší blbosti něco, alespoň trochu dívatelného. Proto cizinče za tři.. Btw..řekněte kdo z vás při scéně, kdy Johnny běží po střeše benátských dómů, zcela jasně neviděl Jacka Sparowa :oD Btw 2:když se na tenhle film podíváte s velkým nadhledem, tak se můžete docela solidně pobavit..já osobně jsem se musela smát při každé druhé scéně, a řekněte, kdo by se nesmál při pomyšlení, že Angelina Jolii přijíždějící na lodi v jakési podivné kápy se nápadně podobá rytířům Jedy??

• 27.12.2010  22:53
    Billy Elliot (2000)

Naprosto dokonalé a strhující. Tenhle film mě zcela dostal. Skvělý scénář, perfektní hudba a naprosto jedinečný, úžasný a dokonalý Jamie Bell. Film, který zkrátka musí citově pohnout i tím největším emočním zabedněncem. Víc takovýchto filmů. A snad už je převeliké díky!

• 21.12.2010  22:34

Poirot s Davidem Suchetem je vždycky zárukou kvality..Jenže u tohoto, řekněme dílu, mě osobně trochu vadil jakýsi novátorský přístup režiséra (režisérky?)...proč dávat do Poirota nové filmové triky? Myslím, že ta stará, poctivá a nefalšovaná filmařina jde k těmto příběhům daleko lépe...ale zase - proč nezkusit něco nového? Možná, že jde jen o zvyk. Ale možná taky ne! Na tři hvězdičky nemám odvahu, protože je tu vždy dokonalý Suchet, který zraje ještě lépe než víno! Takže čtyři..

• 25.11.2010  23:01

asi toliko...jako úvod k druhému dílu je to prima., ale brát to jako samostatný film prostě nemůžu...tudíž se těším na dvojku, která bude podle mého názoru prostě bomba! Ps. co musím hodnotit velmi kladně, jsou výkony herců...především z Ralpha Fiennese jde opravdu nefalšovaný strach...

• 8.11.2010  23:21
    Ach, ty vraždy! (TV seriál) (2010)

Taková trochu česká slečna Marpleová s umírající kvalitou českých seriálů....ale jinak místy i vtipné a řekla bych, že Bohdalová si tu roli docela užívá..i když...kdo ví...dneska za tři ;o)

• 31.10.2010  16:06

Menzlův, Němcův a Jiřešův film byl, dle mého skromného názoru, velmi vydařený..řekla bych, že těmto třem režisérům se povedlo vystihnout Hrabalovskou poetiku v pravém slova smyslu..narozdíl od Schorma a Chytilové, bohužel..řekla bych, že oba autoři, čerpali jen z námětu literární předlohy a udělali si film po svém..(neříkám, že je to špatně), ale řekla bych, že u filmových adaptací je fajn, když režisér vystihne poetiku literární předlohy.. celově u mně převažuje pozitivní dojem z filmu, takže čtyři hvězdy (a to hlavně díky Menzlovi...on a Hrabal se prostě dokonale doplňují..zkrátka geniální kombinace ;o)

• 31.10.2010  15:52

Juraj Herz opět předvedl perfektní režisérské vedení. Podařilo se mu dokonale vykreslit lidské charaktery, které byly ve většině případů, bez ohledu na národnost, značně pokřivené. Důkazem jsou skvělé výkony herců, především Karla Rodena a Marka Waschkeho. Syrovou atmosféru Herz dokreslil dokonalými a precizně vystavěnými záběry. Kamera (Alexander Šurkala) zaměřená na detaily umocnila celkový dojem z filmu. Třešničkou na dortu byla samozřejmě citlivě vybraná hudba (Ilja Cmíral), která vše výstižně podbarvila. Habermannův mlýn je velice emocionálně silný a realisticky vylíčený film, který čerpá z naší nedávné minulosti a ukazuje nám, že nic není jen černobílé. Nic jako dobří Češi a zlí Němci neexistuje. Existují jen lidé, a to dobří a zlý. Film je, podle mého názoru, hereckým a režisérským koncertem, který si nemůžete nechat ujít. Proto hned příští pátek vyrazte do kina a vychutnejte si nevšední filmový zážitek v pohodlí vašeho oblíbeného kina.

• 19.9.2010  23:52

Poprvé, co jsem viděla mého miláčka Poirota v původním znění...nic proti perfektnímu dabingu dříve Petra Kostky, nyní Jaroslava Meduny, ale až teďka jsem docenila celou genialitu Davida Sucheta...předtím to byl perfektní představitel, dokonalý herec, ale teď..od teďka je opravdovým Herculem Poirotem;o) všechna jeho gesta, pohyby, dokonalá sebekontrola, mimika obličeje..to vše dokreslil jeho opravdu skvěle vysledovaný přízvuk a "neaglicky" znějící angličtina..takže já opravdu před tímhle dokonalým a skvělým hercem smekám...všechna čest! A k filmu: skvěle vykreslená, mrazivá, halloweenská atmosféra..

• 29.8.2010  12:01

Nevím jestli to bylo tak blbé, že jsem se tomu musela smát nebo tak dobré, že mě to skvěle pobavilo...

• 3.7.2010  16:54

Přestože jsem film viděla v originálním znění a bez titulků, což znamená, že míra porozumnění mě odkazovala především na neverbální komunikační dovednoti a jiné universální vyjadřovací schopnosti tvůrců, mě film dojal k slzám. Opravdu moc hezký, za srdce beroucí, filmový zážitek.

• 15.6.2010  21:08
    MASH (1970)

seriál je lepší ;o)

• 7.6.2010  20:56
    Cedulky (2008)

Ve dvanácti minutách vyjádřit téměř beze slov vše...a k tomu úžasná všepodtrhující hudba..Jen tleskám!

• 30.5.2010  21:38
    Máj (2008)

Až do okamžiku, kdy Vilém zabije svého otce se mi to docela líbilo, ale v okamžiku, kdy Brabec spustil klip rockové kapely "Vilémovy halucinace", tak jsem si řikala jestli nemám ty halucinace náhodou já. Nechápu, jak může režisér dopustit, že docela slibně se vyvíjející impresionisticý snímek sklouzne k nevkusu spotů hudební televize. A další věc, kterou si nedovedu vysvětlit je povaha Jarmily. Proč jí vykreslili jako frivolní venkovské děvče, né-li hůř. Takže tohle se podle mýho opravdu hodně nepovedlo. Je mi líto. A ta hvězda je za hudbu Support Lesbiens - ta průvodní melodie (Byl pozní večer...) byla povedená.

• 9.5.2010  00:42

Dobré, vtipné, zábavé, překvapivé samo o sobě. Ale ve srovnání s předchozími díly, předeším s prvním je to docela dobré, trochu vtipné, přiměřeně zábavné a skoro vůbec nepřekvapivé (řekla bych až předvídatelné). Vypadá to tak, že Soderberg už vaří s toho, co je osvědčené, ale zapomněl tomu přidat koření a šťávu prvních dvou dílů. Né, že bych se i u trojky nebavila, ale prostě jednička byla jednička a trojka bude už jen dalším slabým pokračováním v pořadí. Ale pořád ve srovnání s jiným "skvosty" filmového průmyslu musím dát čtyři hvězdy.

• 1.5.2010  23:00

Tenhle film mě opravdu chytnul. Lehký, svižný a vtipný příběh s romantickým nádech z kouzelné Francie. Ridley Scott je mistr i mimo Gladiátorskou arénu, Russell Crowe se nemusí válet v písku, protože si vystačí i z bahnem v bazénu a nakonec Marion Cottilard, která může stejně dobře obsluhovat v kavárně jako zpívat v Olympii. Možná, že se někomu pět hvězd může zdát moc, ale mě Dobrý ročník sednul, a jak!

• 1.5.2010  14:17

Tenhle film by byl bez těch bojovýh scén ze Súdánu docela pěkná (nudná) romantika ;o) Myslím ale, že právě tyhle drsné pouštní záběry dodaly filmu tu pravou šťávu. Film sice těží z mnoha tradičních filmových námětů: jako místní ochránce v poušti (Robin Hood), únik z vězení (Hrabě Monte Christo), dva muži a jedna žena (Pearl Harbor) a další. Osobně mě, ale film přesvědčil hereckým výkonem Heatha Ladgera, na kterém, jak se domnívám, staví celý flm. Na něj já osobně nikdy nedám dopustit. Heath Ledger byl (bohužel byl) opravdu vyjímečně talentovaným hercem, který se pro filmové plátno přímo narodil. Takže za jeho skvělý hereckým um dávám o hvězdu navíc.

• 25.4.2010  23:34

Nemůžu si pomoct, ale co se týče zpracování detektivek A.Christie, jsem strašně konzervativní. Musím ovšem přiznat, že tenhle díl byl (napíklad oproti předešlému) docela vydařený.

• 22.4.2010  00:52

Jelikož zbožňuji původní zpracování detektivek A.Christie s Herculem Poirotem (vždy vynikající David Suchet), tak mi tento nový zcela inovovaný francouzský cyklus Agátiných detektivek přijde jako urážka jejího brilantního díla. Nahradit vyjímečného sice puntičkářského a sebevědomého Poirota příšerným namyšleným a neschopným detektivem Larosierem mi přijde dost neuctivé. Místo pomocníka kapitána Hatingse obsadit jakéhosi Lampiona (už jen to jméno) je hrůza. A nakonec zazdít zcela vyjímečnou atmosféru, kterou nabízí všechny tradiční zpracování považuji za barbarství. Myslím, že by tvůrci, v tomto případě, měli raději dát od moderní interpretace rychle ruce pryč.

• 20.4.2010  21:56

Typ francouzského filmu, od kterého můžete odejít, za půl hodiny přijít a víte, o co jde. Musím přiznat, že série eskapád a buranského teatrálního chování nenapravitelného chronického lháře "Belmonda" mě místy lezla na nervy. Přesto konec filmu mi přišel trefný a výstižný. Takže taková lehčí oddechovka za tři.

<< předchozí 1 2