Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Takže asi takhle, na filmu jsem nevyrůstal, ani jsem ho neznal, poté co jsem ho ale shlédl mám chuť na další díly, ale raději je vynechám. Bojím se že mi zhnusí jedničku. Jednička je taková zábavná blbina se skvělýma bojovýma scénama. Je to typické béčko takže žádní herci, špatný scénář, ale zábava maximální. A Van Damme byl naprosto dokonalej.

Ray (2004)

Zklamání, viděl jsem dva filmy o černých velikánů v jeden den Ray a Ali, a Ali byl lepší, tohle mi přišlo takové jiné, hudba RAye mi nic neříká, takže jsem to ani moc neprožíval, celkem nudnější biografie. Ale Foxx hraje jak o život to jo.

Narozen 4. července (1989)

Další Oliverův pokus ztvárnit Vietnam trochu jinak, sice je rpavda že kvalit Čety to nedosahuje ale i tak se jedná o velký film. Cruise zahrál svojí postavu dokonale, ale i tak bych tam chtěl vidět zvažovaného Sheena, role ostatních herců(a že se tu pár známých tváří objeví) jsou dobré a zaharné zrovna tak. Fenomenální řeč Cruise je dechberoucí. A film má spád, ale pár scén mi prostě přišlo zbytečně natahované, a zdlouhavé. Ale akční scény jsou naprosto famozní.

Neviditelné děti (2005)

Povídkový film který má bohužel dost slabých chvil. Nejelepší je rozhodně Scottovic dílo a dílo Spikea Leeho. Ostatní padaly do průměru a jednoho podprůměru. No a co se musí pochválit? To jsou jednoznačně herci, kteří nehrají ale žijí. Dále je jedno velký plus hudba která dokonale sedí do kompozice povídek.

Medvídek (2007)

Což o to že Macháček je fakt jeden z nejlepších současných Českých komiků dnešní doby. Což o to že i příběh je takovej milej. Celej film je totiž strašně špatně natočenej. MAcháček už dokázal že není jen dobrej komik ale i herec(viz. Vratné lahve), i tady podává svůj standartní výkon, ale celej film je celkem nevtipnej, a takovej uzívanej. Bohužel Hřebejk podruhé šlápl vedle.

Můj ztracený syn (2005)

Za jeden den jsem viděl dva filmy od Lebedeva, a každej je úplně jiný. LEbedev nemá vyhraněný žánr. A to je dobře dalšího Vlkodava bych asi nedal, za to tohle bylo o něco lepší. Ale i tak žádný zázrak se nekoná. Film je klišé ale způsob jak je to natočený je výborný. Nicméně je tu i dalších malých plus hudba, kamera. Ale i tak dost mínusů herci. Takový vlažný průměr, film na který rychle zapomenu.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

No pane Menzele nic moc. OJAK je šíleně utahanej film. Po stránce filmařské není rozhodně špatnej. Na film se i dobře kouká, všechno je krásně barevný, dialogy jsou výborné ale prostě se film až moc táhne. Naneštěstí film má výtečné herce, ale jak jsem řekl utahané a některé scény jsou opravdu přehnané.

Keoma (1976)

Keoma je takový pro mě netypický western, jsem zvyklý na postavy typu Eastwood a ne takový parchant jako Nero, ale rozhodně to není na škodu. Nero se umí pěkně rozzlobit a všechny pěkně pokosit. Westerny mám rád a tohle nebyla žádná pruda. Masakr jak má být. Jediné co mi dost vadilo byla hudba která oproti třeba Merriconemu nemá správnou atmošku a celkově se špatně poslouchá.

Zločin z nenávisti (2005)

Docela překvapení, nečekal jsem vůbec nic, dvd se mi dostalo do pracek prakticky omylem, a ani jsem od filmu nic nečekal. No a nakonec to bylo opravdu překvapení. Příběh je klišé a pár scén by zasloužilo sestříhat, ale na film se dobře dívá, a překvapivý konec je parádní. Jen škoda těch pár zbytečných pasáží. Jen jsem moc nesympatizoval s hlavní postavou, gaye opravdu nemusím.

Holka na zabití (1975)

Takže za prvé, filmu jsem se neskutečně vyhýbal, už jenom DAgmar z obalu mi přišla šíleně nesympatická. A jak se den sešel a já měl nějaký ten čas tak jsem si to pustil. A dostal jsem co jsem čekal. Herz je dobrý režisér co se krimi týče, ale jakmile jde do jiného žánru tak tam je vidět že to neumí. Vždyt jsem nepostřehl žádný humor a hlavní aktérka je šíleně nudná a celý film jsem s ní protrpěl. Film mě tedy vůbec nebavil, ale i tak mu dám 2* pár dobrých scén tu rozhodně bylo.