Primavera

Primavera

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 12.5.2020  22:47

Prvoplánové klišé, ktoré nemali šancu zachrániť ani Tatry. Vegetariánka sa musela zamilovať do slaniny a tvrďasa, však ako ináč. Záletník u nej nemal šancu. Ale zato tvrďas lietal na padáku, excelentne lyžoval z ľadovca, hral na saxofone, čakala som, aký kaliber ešte bude mať v zálohe. Do toho vaňový sentiment a nesmie chýbať ani dramatická chvíľa, počas ktorej sa prejaví ako záchranca. Fakt na jeden film priveľa hovadín.

• 2.4.2020  09:02
    Klec (TV film) (2019)

Výborný námet, scénar sa vydaril, aj keď chýbal mi väčší priestor pre pani Gálovú. Okrem toho, že sa nechala celý život pichať bohatým chlapom, sa o nej nič nedozviem, pričom by to bolo fajn vedieť v súvislosti s jej rozhodne nevšedným správaním sa v celej tej zložitej situáciií, kým o chamtivom nešťastnom chalanovi viem všetko podstatné. Oboch život je však klietka, kde sú opustení. Obaja sa ocitnú aj v reálnej klietke, kde sa každý správa ako vie. Herecký výkon oboch excelentný, Bohdalka super a Hádek, však to je ideál pre rolu úchyla!

• 28.3.2020  21:35

Nebavilo ma to. Vlastne som pri tom zaspala. Jediné, čo mi zdvihlo viečka, bol spev B.Streisand. Pre mňa podstatne lepšia než teatrálna afektovaná Gaga pri remaku tohto filmu. Ale zas... O speve je koncert. Film by mal byť o inom a tuná, bohužiaľ...

• 25.3.2020  23:22

Obvykle si osemdesiatnici asi už vyťahujú pred spaním z tlamy zubné protézy, chrápu a ak aj ich partner žije, radšej si chrápu a prdia každý v svojej izbe. Títo majú porcelánky chrup, spia v romantických polohách a nudia. Nechcú byť osamelí a tak sú spolu. Nič, čo by posunulo dej niekam vyššie. Scénar by bolo bývalo lepšie pred zrealizovaním skartovať. Obe herecké ikony milujem, ešte že bolo zaujímavé sa dívať na ich herecký koncert.

• 25.3.2020  12:39
    Díra (2019)

Dobrý nápad, skvele natočené, takto si my tu na svete žijeme. Občas drsné scény, tak ako ťa drsne život občas ošuká a niekedy zas šuká iných a ty si safe. Fantastická scénka s kresťanmi, ktorí sa na teba (doslova) vyserú, keď žiadaš o pomoc, ma parádne pobavila. Takisto hovno ako presvedčivý argument bol skvelý, toto by ocenila politická scéna. Záver ma trochu sklamal, ale tak oukej, trochu naivnej predstavy o posolstvách a hrdinoch, ktorí by dokázali zmeniť svet a hlavne ľudí, chceme všetci ako deti rozprávku pred spaním.

• 14.3.2020  19:58
    Kameňák (TV seriál) (2019)

Nebolo hlášky, ktorú by človek už notoricky nepoznal z netu. Klišé. Nuda. Recyklát recyklátov. Ale proč, Irenko, ptám se tě, proč?

• 24.2.2020  23:41
    Parazit (2019)

Z filmu som si uchmatla dve fajné myšlienky. Keď si pracháč, lepši sa ti hrá na dobráka. Inak ťa hlad a absencia wifi ako absencia základných potrieb doženú k tomu, že siahneš aj po kriminálnejšom riešení životnej situácie. A tá druhá - plány sú na hovno. Plánuješ, plánuješ a aj tak skončíš po záplavách na zemi v telocvični s ľuďmi, ktorí žiadne plány nemali a žili zo dňa na deň. Pobavila som sa, záver bol drsný a hustý, ale pre mňa hotová rozprávka s dobrým koncom. Tlieskam.

• 27.1.2020  22:25

Zaslúžilo by si to možno viac ako jednu hviezdu kvôli splnenému očakávaniu hereckej kvality: Balzerová, Dyková. Ale sorry, scénar a predloha sú tak plné naivného klišé, setimentu kvapkaného ako jed - nezabíja hneď, ale postupne, takže na konci filmu som bola pod sedadlom kina a rozmýšľala, prečo keď autorky scénaru túžia po chlapovi, ktorý je totálny bezcitný čurák, ale ošuká ich tak, že sedia celé hodiny v lavóre, radšej svoje sny neuskutočnia, ale prečo to servírujú podprahovo ako splnený ženský sen... Ak to bola akože sranda, zámer nevyšiel. Druhá línia o vdovcovi, ktorý sa stane nezodpovedným alkoholikom po finančnom podraze od kamoša v spoločnej firme, pričom smrť manželky zvládol aj s malým deckom na krku ok, k tej sa mi nechce ani vyjadrovať.

• 2.12.2019  22:50

Zaujímavý scénar. Kto nepozná depresie, tak zožerie navonok romantický príbeh s prekvapivým smutným zvratom. Kto to pozná, pochopí princíp posttraumatických depresií, ktoré z ľudí robia navonok nespoľahlivých, zábudlivých a lenivých a v skutočnosti sa potrebujú vysporiadať s minulosťou, byť užitočným a zachytiť sa o nejaký bod v živote, ktorý ich vytiahne späť medzi normálnych (normálny nie je v skutočnosti nik :-)). Pre mňa veľké prekvapenie znalosti problematiky a vytvorenia efektu navonok vianočného robenia dobra pre iných, v skutočnosti pre seba.

• 1.11.2019  19:04
    Zlatokopky (2019)

Nevedela som, že je to komédia a tak som ani nič neočakávala a JLo až tak nemusím. Nakoniec príjemné prekvapenie! Ak to bolo podľa skutočnej udalosti, tak pecka. Myšlienka na záver pobavila. "Celá táto krajina je ako striptízový klub. Jedny rozhadzujú peniaze a tí ostatní... Tancujú." A ešte bolo zaujímavé, že JLo nepoužila dablérku. V 50-tke vedieť takto tancovať pri tyči, ou yes, strčila by do vrecka väčšinu pevných triciniek.

• 8.10.2019  07:49
    Bolšoj (2016)

Dobre urobený film, taká typická ruská duša. "Takým ako ja sa rozprávky neplnia..." Veľa trápenia, lásky, odriekania, aby človek niečo dosiahol a nemusí to ani skončiť happy endom, čo býva takmer nevyhnutnosť pri amerických rozprávkach. Aj bez happy endu, možno práve preto, mi celý príbeh pripadal veľmi uveriteľný. To, čo všetko je v pozadí za splnením si niektorých snov, je obdivuhodné. Možno obdivuhodnejšie ako konečný úspech.

• 6.9.2019  23:28
    Šéf (2014)

Strašná pohodovka film, pozitívna energia z toho, že miesto divadielka v gastronomickej džungli, komplikovania vzťahov a zbytočných rečí volí hlavný hrdina niečo jednoduché a úprimné, čo človek nájde len vtedy, keď niečo s niekym len tak robí, pečie, varí a nerieši hovadiny. Milujem takých úprimných ľudí, akým bol kuchár Casper, aj keď to nebol žiaden sexi hrdina. No ale teda to žrádlo a náladu, čo upiekol, to bolo sexi viac než dosť.

• 29.8.2019  17:41
    Anna (2019)

John Wick v ženskej verzii má tiež svoj sex appeal a aj keď som ženská, vychutnala som si ju. Preskakovanie v čase malo svoj význam a bavilo ma to vracať sa späť a zisťovať, že veci boli vždy celkom inak ako sa javili mne a takisto všetkým postavičkám z KGB a CIA. Sasha Luss na neherečku a modelku to zahrá obstojne, takže dá sa. Vlastne, akákoľvek herečka s postavou nie modelky by pôsobila neprirodzene, čiže výber bol dobrý a Murphy je miláčik, takže tu niet o čom a aspoň tie štyri hviezdy musím dať.

• 13.5.2019  21:42
    Hastrman (2018)

Pomaly sa vlečúci dej vôbec nepriniesol to, o čom točí román. Metafora o tom, že čudný muž prišiel čistiť rybníky od nánosu bahna... celý ten svet predsudkov, smútkov pretvárky a tématiky ekologie sa nedostal na hladinu filmového rybníka. Celé sa to utopilo v nude napriek dobrému hereckému výkonu K. Dobrého a milášeka Lábusa. Zmrzlá bola nielen herecky zmrzlá, ale aj skončila tak, čo ma viac pobavilo ako jej herecký výkon.

• 11.1.2019  22:01
    Žena (2017)

Glen Close hrá každým pohľadom, prežívaním svojej úlohy manželky, ktorá dokáže oveľa viac, než jej dovolí literárna spoločnosť znevažujúca ženské autorky, než jej dovolí láska k mužovi, ktorý dokáže menej ako ona... Možno ma to zasiahlo ako ženu trochu viac, lebo tento film je určite ťažšie stráviteľnejší pre mužov. Ale s trochou nadhľadu by sa to mohlo páčiť aj mužom, lebo nie je každý taký slaboch ako Joe Castleman. Dobre urobená psychosonda do vzťahu dvoch zaujímavých ľudí.

• 25.12.2018  00:32

Nemám problém s filmami o reálnom živote. Chýlkovej verím všetko, ženská, ktorá nestarne a demencia si na ňu bude musieť hodne dlho počkať, ok, to sa mi páči. Ale filmu ušiel dej, myšlienka a vôbec, celé sa to točilo v lese s medveďom a mŕtvym dedom a nedalo sa z toho nič vydedukovať. České komédie milujem, slovenské im nestihajú, ale toto, sorry, bolo dosť mizerné.

• 26.9.2018  22:59

Jednoznačne babský film. A dobrý film. Chlapa by som naň neťahala. Polívková hrá excelentne, strašne sme sa nasmiali. Highlight večera bol, že babenka, čo som s ňou bola v kine, nepoznala Polívkovú a po skončení filmu skonštatovala, že ten chlap, čo hral ženskú, bol fakt vtipný. Tak to ma dostalo. Ľahká dobrá komédia, ktorá sa zaobišla bez klišé, trápností a vulgarizmov. Milé prekvapenie večera.

• 2.9.2018  21:31

Konečne akčák pre baby. Chlapi aspoň môžu očumovať sexi Milu Kunis. Kvitujem európske prostredie vo filme. Keď vo viedenskom podniku zaznelo "Guten Morgen" a Morgan sa chytila, že "Guten...." a prečítala si menovku čašníčky, aby bola rovnako milá, šla som do kolien. Takisto super scéna v turistickej nocľahárni, kde tlstý pako vpadne do izby, kde agent v strehu vytiahne zbraň a baby pasujúce sa za špiónky, takisto a chlapík len sucho skonštatuje, že ahá, jasné, americkí turisti... Vtipné akcie a plus tá "strašná európska gotika" vytvorili slušnú komédiu.

• 27.6.2018  22:47

Film mi pripadal ako dohodnutá reklama na Päťdesiat odtieňov sračky aj vzhľadom na upadajúci záujem o nich. No ale aby táto kniha inšpirovala zrelé ženy s nadhľadom, tak to je sila! Tomu uverím až po lobotomii. Z hereckého obsadenia bola najlepšia Jane Fonda, osemdesiatnička a pritom super vyzerajúca ženská, Diane Keaton pri nej totálna chudera, navyše tie handry, čo musela nosiť, z nej robili ženu s image socky s čučom v ruke, takže príbeh o tom, ako sa do nej zamiloval pilot lietadla, bol taký neuveriteľný ako že politici prestanú kradnúť. Do toho úžasné monológy hrdiniek typu - Coelho sa predvádza, tak to bol masaker na moju citlivú dušu. Bože, keby nebolo tej Jane, ktorá je taká sexi aj v tom hroznom veku a tak dobre hrá, tak nedám ani tie dve hviezdy.

• 28.4.2018  23:20

Tak trápny scenár, že som sa hanbila za oboch scenáristov.Chlap, čo si ide vziať ženskú len preto, že jej to sľúbi a je ochotný posrať si tak vlastný život a vzápätí na to si je schopný vziať jej sestru, s ktorou nemal ani sex len preto, že ju platonicky miluje, tak na toto sa dá pozerať len vtedy, ak má človek miesto hlavy tekvicu alebo melón. Dva body za výborný výkon Aničky Polívkovej. Je škaredá, ale hrá perfektne. Intonácia, gestá, všetko dokonalé, presne také ako starý geniálny foter Polívka. To som si vychutnala.

• 18.3.2018  00:24
    Tvář vody (2017)

Černoška, vtipná kamarátka hlavnej hrdinky, starý homoš - verný kamarát a sused hlavnej hrdinky a myšlienka dokola omieľaná o tom, že nezvládneme odlišnosti a každý, kto je iný, tak ho my bieli utláčame, šikanujeme, prenasledujeme, proste zhltneme ho ako jednohubku k šampusu. Nechápem, prečo umenie prestáva byť umením, ale stáva sa disciplínou, kde stačí splniť povinné prvky a môže sa hodnotiť výsledná krasojazda. Príbeh bol slabý, myšlienka o inakosti ostatných ma už unavuje. A to, že to je oscarový film, chápem, rusko-americké vzťahy, to sa teraz nosí. Škoda, že sa viac nenosí skutočne silný pekný príbeh bez všetkých týchto povinných kravín. Hviezdy dávam za hudbu, výpravu a herecké výkony.

• 10.3.2018  19:11

Dobre urobený film, v ktorom sa podarilo spracovať slušne dve témy - slepotu a homosexualitu Hľadanie seba samého bez videnia sveta okolo seba, hľadanie toho, čo nás priťahuje na druhých. Dokázal zaujať pohľadom na veci, také aké naozaj sú bez sentimentu a ľútosti.

• 6.3.2018  22:47

Komédia, ktorá netlačí na pílu. Ľudsky dojemné scény bez pátosu a zbytočného nasilu humoru, to sa mi páčilo. Aj som sa zasmiala, aj zamyslela a bolo mi chvíľu smutno. Balzerová a Vilhelmová spolu neskutočne ladili. Koncert herečiek ako matka a dcéra, absolútne presvedčivé, vydarený film.

• 27.2.2018  22:36

Nenudilo to možno preto, že to má najkratšiu stopáž z celej troj-série. Čakala som viac poriadnej erotiky, ako to avízovali reklamy, ale film je zrejme určený pre tínejžderky, ktoré si ešte zamieňajú plácanie po zadku, ktoré dostali ako bábätká od rodičov s S-M technikami. Dej mizerný, ale hudba fajn, značkové handry fajn, celkovo to bolo pre mňa ako taký relax pri čítaní módneho mesačníku u kaderníčky.

• 31.1.2018  20:55
    Coco (2017)

Prekvapil ma zvrat vo filme, ktorý som nečakala, obvykle na začiatku rozprávok vie človek presne záver, odhadne kladné a záporné postavy, tuná prekvapivé rozuzlenie. Tak som si porumázgala, aj sa narehotala, všetko, čo potrebujem k inteligentnej zábave a zamysleniu sa... Americké klišé - choď za každú cenu za svojím snom - dojemne zbúral ideál súdržnej rodiny.

• 18.1.2018  16:16

Snažila som sa nenudiť, ale šlo to ťažko. Nevadil mi až tak prudko predvídateľný záver, skôr tie otrepané vtipy typu - dostal guľku medzi lopatky alebo lopatkou do guliek, hahaha, smejme sa, takisto dokola opakované trapasy a nehody hlavnej hrdinky, pri ktorých som sa už nesmiala, ale ľutovala hrdinku, že je taký neschopný kus. Jediný svetlý bod - Klára Issová, ktorej zožeriem všetko, čo takto famózne zahrá.

• 10.10.2017  22:08

Francúzi vedia robiť komédie. Odkazovky na Assassin´s Creed, na kocúra Garfielda, neverníci s francúzskym šarmom, ktorým všetko prepáčite. Boli sme štyri baby, všetky sme sa dobre zabavili, takže dávam 4 hviezdy.

• 25.9.2017  11:43

Dvojka už nemala tú údernú silu prekvapenia, ale aj tak stále dokázala výborne zabaviť. Hneď úvodná naháňačka v autách super urobená, vtipné scény... a charizmatický Colin Firth, ktorému nie je čo vytknúť.

• 13.9.2017  10:11

Na komédiu málo vtipné, žiaden bláznivý úlet, pri ktorom sa s nadhľadom rehocete. Na drámu zas prihlúpa myšlienka. Je tu matka s dcérami, exmanžel, traja mladíci, ktorí sa jej postarajú o pokazenú skrinku, webovú stránku, zavezú dieťa do školy a v noci vyprášia matku, kde je pointa? Reese je výborná herečka, ale film ani jej talent ani pekný vzhľad neutiahol.

• 24.8.2017  22:10

Dobre urobený film. Podhodil divákovi jednoduché obrazy - had, živiť hada mliekom, ale aj tak ťa napadne a škrtí, hadovi nesmieš veriť, chovať si hada na prsiach a pod. Nie, neskôr zistíš, že to bolo triviálne porekadlo - všetko zlé je na niečo dobré, had ťa napadol, lebo ti chcel pomôcť Vďaka boju s ním získaš sekundy a prežiješ, pretože za rohom čakali vrahovia. Tak táto hra režiséra s divákmi ma bavila. Kusturica sa zabával, Monica Bellucci vyletela do vzduchu a ostala krásna, zranená ruka bola vo chvíli, keď ju podávala milovanému mužovi pri páde z vodopádu, odrazu zdravá, nezrovnalosti, nelogickosti a predsa vo chvíli, keď som ho pochopila, mi celý film prišiel ukrutne nádherný.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14