Primavera

Primavera

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 26.9.2018  22:59

Jednoznačne babský film. A dobrý film. Chlapa by som naň neťahala. Polívková hrá excelentne, strašne sme sa nasmiali. Highlight večera bol, že babenka, čo som s ňou bola v kine, nepoznala Polívkovú a po skončení filmu skonštatovala, že ten chlap, čo hral ženskú, bol fakt vtipný. Tak to ma dostalo. Ľahká dobrá komédia, ktorá sa zaobišla bez klišé, trápností a vulgarizmov. Milé prekvapenie večera.

• 2.9.2018  21:31

Konečne akčák pre baby. Chlapi aspoň môžu očumovať sexi Milu Kunis. Kvitujem európske prostredie vo filme. Keď vo viedenskom podniku zaznelo "Guten Morgen" a Morgan sa chytila, že "Guten...." a prečítala si menovku čašníčky, aby bola rovnako milá, šla som do kolien. Takisto super scéna v turistickej nocľahárni, kde tlstý pako vpadne do izby, kde agent v strehu vytiahne zbraň a baby pasujúce sa za špiónky, takisto a chlapík len sucho skonštatuje, že ahá, jasné, americkí turisti... Vtipné akcie a plus tá "strašná európska gotika" vytvorili slušnú komédiu.

• 27.6.2018  22:47

Film mi pripadal ako dohodnutá reklama na Päťdesiat odtieňov sračky aj vzhľadom na upadajúci záujem o nich. No ale aby táto kniha inšpirovala zrelé ženy s nadhľadom, tak to je sila! Tomu uverím až po lobotomii. Z hereckého obsadenia bola najlepšia Jane Fonda, osemdesiatnička a pritom super vyzerajúca ženská, Diane Keaton pri nej totálna chudera, navyše tie handry, čo musela nosiť, z nej robili ženu s image socky s čučom v ruke, takže príbeh o tom, ako sa do nej zamiloval pilot lietadla, bol taký neuveriteľný ako že politici prestanú kradnúť. Do toho úžasné monológy hrdiniek typu - Coelho sa predvádza, tak to bol masaker na moju citlivú dušu. Bože, keby nebolo tej Jane, ktorá je taká sexi aj v tom hroznom veku a tak dobre hrá, tak nedám ani tie dve hviezdy.

• 28.4.2018  23:20

Tak trápny scenár, že som sa hanbila za oboch scenáristov.Chlap, čo si ide vziať ženskú len preto, že jej to sľúbi a je ochotný posrať si tak vlastný život a vzápätí na to si je schopný vziať jej sestru, s ktorou nemal ani sex len preto, že ju platonicky miluje, tak na toto sa dá pozerať len vtedy, ak má človek miesto hlavy tekvicu alebo melón. Dva body za výborný výkon Aničky Polívkovej. Je škaredá, ale hrá perfektne. Intonácia, gestá, všetko dokonalé, presne také ako starý geniálny foter Polívka. To som si vychutnala.

• 18.3.2018  00:24
    Tvář vody (2017)

Černoška, vtipná kamarátka hlavnej hrdinky, starý homoš - verný kamarát a sused hlavnej hrdinky a myšlienka dokola omieľaná o tom, že nezvládneme odlišnosti a každý, kto je iný, tak ho my bieli utláčame, šikanujeme, prenasledujeme, proste zhltneme ho ako jednohubku k šampusu. Nechápem, prečo umenie prestáva byť umením, ale stáva sa disciplínou, kde stačí splniť povinné prvky a môže sa hodnotiť výsledná krasojazda. Príbeh bol slabý, myšlienka o inakosti ostatných ma už unavuje. A to, že to je oscarový film, chápem, rusko-americké vzťahy, to sa teraz nosí. Škoda, že sa viac nenosí skutočne silný pekný príbeh bez všetkých týchto povinných kravín. Hviezdy dávam za hudbu, výpravu a herecké výkony.

• 10.3.2018  19:11

Dobre urobený film, v ktorom sa podarilo spracovať slušne dve témy - slepotu a homosexualitu Hľadanie seba samého bez videnia sveta okolo seba, hľadanie toho, čo nás priťahuje na druhých. Dokázal zaujať pohľadom na veci, také aké naozaj sú bez sentimentu a ľútosti.

• 6.3.2018  22:47

Komédia, ktorá netlačí na pílu. Ľudsky dojemné scény bez pátosu a zbytočného nasilu humoru, to sa mi páčilo. Aj som sa zasmiala, aj zamyslela a bolo mi chvíľu smutno. Balzerová a Vilhelmová spolu neskutočne ladili. Koncert herečiek ako matka a dcéra, absolútne presvedčivé, vydarený film.

• 27.2.2018  22:36

Nenudilo to možno preto, že to má najkratšiu stopáž z celej troj-série. Čakala som viac poriadnej erotiky, ako to avízovali reklamy, ale film je zrejme určený pre tínejžderky, ktoré si ešte zamieňajú plácanie po zadku, ktoré dostali ako bábätká od rodičov s S-M technikami. Dej mizerný, ale hudba fajn, značkové handry fajn, celkovo to bolo pre mňa ako taký relax pri čítaní módneho mesačníku u kaderníčky.

• 31.1.2018  20:55
    Coco (2017)

Prekvapil ma zvrat vo filme, ktorý som nečakala, obvykle na začiatku rozprávok vie človek presne záver, odhadne kladné a záporné postavy, tuná prekvapivé rozuzlenie. Tak som si porumázgala, aj sa narehotala, všetko, čo potrebujem k inteligentnej zábave a zamysleniu sa... Americké klišé - choď za každú cenu za svojím snom - dojemne zbúral ideál súdržnej rodiny.

• 18.1.2018  16:16

Snažila som sa nenudiť, ale šlo to ťažko. Nevadil mi až tak prudko predvídateľný záver, skôr tie otrepané vtipy typu - dostal guľku medzi lopatky alebo lopatkou do guliek, hahaha, smejme sa, takisto dokola opakované trapasy a nehody hlavnej hrdinky, pri ktorých som sa už nesmiala, ale ľutovala hrdinku, že je taký neschopný kus. Jediný svetlý bod - Klára Issová, ktorej zožeriem všetko, čo takto famózne zahrá.

• 10.10.2017  22:08

Francúzi vedia robiť komédie. Odkazovky na Assassin´s Creed, na kocúra Garfielda, neverníci s francúzskym šarmom, ktorým všetko prepáčite. Boli sme štyri baby, všetky sme sa dobre zabavili, takže dávam 4 hviezdy.

• 25.9.2017  11:43

Dvojka už nemala tú údernú silu prekvapenia, ale aj tak stále dokázala výborne zabaviť. Hneď úvodná naháňačka v autách super urobená, vtipné scény... a charizmatický Colin Firth, ktorému nie je čo vytknúť.

• 13.9.2017  10:11

Na komédiu málo vtipné, žiaden bláznivý úlet, pri ktorom sa s nadhľadom rehocete. Na drámu zas prihlúpa myšlienka. Je tu matka s dcérami, exmanžel, traja mladíci, ktorí sa jej postarajú o pokazenú skrinku, webovú stránku, zavezú dieťa do školy a v noci vyprášia matku, kde je pointa? Reese je výborná herečka, ale film ani jej talent ani pekný vzhľad neutiahol.

• 24.8.2017  22:10

Dobre urobený film. Podhodil divákovi jednoduché obrazy - had, živiť hada mliekom, ale aj tak ťa napadne a škrtí, hadovi nesmieš veriť, chovať si hada na prsiach a pod. Nie, neskôr zistíš, že to bolo triviálne porekadlo - všetko zlé je na niečo dobré, had ťa napadol, lebo ti chcel pomôcť Vďaka boju s ním získaš sekundy a prežiješ, pretože za rohom čakali vrahovia. Tak táto hra režiséra s divákmi ma bavila. Kusturica sa zabával, Monica Bellucci vyletela do vzduchu a ostala krásna, zranená ruka bola vo chvíli, keď ju podávala milovanému mužovi pri páde z vodopádu, odrazu zdravá, nezrovnalosti, nelogickosti a predsa vo chvíli, keď som ho pochopila, mi celý film prišiel ukrutne nádherný.

• 17.6.2017  22:57

Mala to byť komédia, ale bol to len nevydarený pokus. Tých pár vtipných miest, čo tam bolo, trebárs pitevňa a labka alias nôžka po výbuchu, ok, môže byť. Ale inak bieda, nepomohli ani akože vtipné odkazovky na pubertálne skupiny a spevákov typu Bieber a podobní, starý Hajzelhof ma len rozosmutnel a Pamela mala radšej ostať doma. Čaro Baywatchu, na ktorom som fičala, bolo fuč, nuda ma zabila.

• 25.5.2017  00:20

Vydarené zakončenie série o Jackovi Sparrowovi, ktorý bol v jednej chvíli digitálne super upravený na mladého.... Malo to drive prvého dielu, videla som to v Imaxe a ono je to priam ušité na Imax, dej na mori si o ten vizuálny zážitok koledoval. Špeciálne efekty, vydarené bitky, humor jednoduchý, ale svieži, dejovo to netlačilo na pílu, krásne to plynulo a príjemne zabavilo.

• 15.5.2017  23:11

Jude Law a jeho herecký heroický výkon skvelý. To sa nedá povedať o scenári. Mne jednoducho chýbala tá ušľachtilosť a odvaha kráľa Artuša, jeho mystický heroizmus... Takmer celý film bol tzv. chlapec z ľudu prehováraný na rolu hrdinu, až mi to pripadalo neúctivé ku nádhernej legende... Čaro hrdinu zmizlo v krvi, ktorú prelievali všetci okolo neho, len aby sa konečne chlapec z ľudu vzchopil. Zrejme filmársky zámer potešiť ľud, masy, plebs... Plebs však má občas svoje sny a rád ich vidí silnejšie než on. Akčné scény dosť slabé, až záverečná boduje.

• 7.5.2017  22:30
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Feminizmus, ktorý ma nenaštval ako obvykle, ale pobavil. Zločin, ktorý ma nepohoršil, ale fandila som mu. Predvídateľný záver, ktorý ma nerozladil, ale ešte viac navnadil na to, ako to tie potvory ženské zvládnu. A zvládli to na výbornú. Nebolo čo vytknúť, skvelý seriál.

• 30.4.2017  22:55
    Taboo (TV seriál) (2017)

Mala som problém strhnúť oči z démonického Hardyho. Minimalizmus slov a maximum hereckého výkonu. Mala som problém zastaviť akúkoľvek časť na krátku dobu, že si urobím prestávku. Nedalo sa. Dej bežal, pohlcoval, výborný nadupaný seriál. Nemám čo vytknúť.

• 20.4.2017  08:39

Nebola to žiadna zbierka skečov a neboli tam ani tie afektované dialógy kredenc typu, je to komédia s crazy dejom, recesia, total uletený film, ktorý paroduje naše smotanové "celevriti". Aj keď toto nie je moja "šialka" kávy, oceňujem, že v slovenských podmienkach sa urobilo takéto niečo takmer na kolene - scenar si robili z veľkej časti samotné herečky.

• 16.4.2017  23:24
    Masaryk (2016)

Ako žena-divák som nedostala porciu pekných chlapov v akcií, lebo starci riešili politiku, jeden na kokaine preťahoval popritom aj mladé babenky a vegetil na psychiatrií... a potom na mňa padla nostalgia celej tej atmosféry, ticho pred búrkou, zúfalstvo pred vojnou, sebadeštrukcia Masaryka, ktorý sa stal politikom, aj keď miloval umenie, varoval pred zlom a vinil sám seba, že ho nedokázal zastaviť...Bolesť citlivého rozporuplného človeka, ktorý bol akoby omylom v politických sračkách, ma nakoniec dostala.

• 16.4.2017  08:07

Po rokoch som si film pozrela druhýkrát, lebo medzitým valcovali kiná Twilighty a zodpovedne môžem prehlásiť, že čo sa týka upírov, tak staré filmy majú noblesu a myšlienku na rozdiel od twilightových sračiek. V tejto starine dokonca riešia ľudský chtíč po večnej mladosti, morálku a niekedy aj celkom vtipne piť alebo nepiť.... Byť alebo nebyť (vrahom ľudí).

• 12.4.2017  21:41
    Pátá loď (2017)

Škoda tej nudy, ktorú spôsobila prílišná snaha o umelecký dojem, lezúce chrobáčiky ho neurobia. A tak nebol. Škoda myšlienky o potrebe lásky pre dieťa, ktorá sa minula vďaka hlúpemu textu záverečnej pesničky "keď deti majú deti...." a prestárnuté staré dievky bez detí sa mohli tešiť, že toto sa im nestane. Knižnú predlohu by som si vedela predstaviť spracovanú aj lepšie, lebo je výborná. Film už taký nebol. Fakt škoda, lebo na to mal našliapnuté.

• 9.3.2017  22:56
    Únos (2017)

Film je skvelou ukážkou slovenskej spravodlivosti, na ktorú ako povedala Robova matka, sa nedá veriť. Mečiar bol aj po tomto únose a Remiášovej vražde stále populárny, čo je choré na tomto slovenskom národe a a je fajn, že to vo filme silne rezonovalo. Možno sa mnohým otvoria oči.

• 7.3.2017  23:37

Napriek pár nereálnym drobným záležitostiam za silnú výpoveď a schopnosť bez hlúpeho sentimentu zalomcovať nervovou sústavou tomu musím dať plný počet. Páči sa mi spracovanie myšlienky, že niekedy je muž lepší rodič než žena.Omar Sy vedel presne, že takáto úloha mu bude sedieť, očividne je v tom už doma. A napokon parádny záver, ktorý donúti každého premýšľať nad časom, ktorý nám bol vymeraný.

• 5.3.2017  00:02

Super koktail akčných scén, napätia, emócií... Dopriala by som všetkým dôchodcom ten zelený gumidžús, po ktorom skákal dôchodca Wolverine po lese jak za mlada. A tiež ma potešilo Xavierove poznanie, že večer strávený s rodinou, s blízkymi je možno viac ako zachraňovanie celého ľudstva. Nakoniec, keby to každý vedel, nebolo by treba nikoho zachraňovať.... Jasne, píšem to akože vtipne a mám pritom slzičky v očiach. Dôstojné ukončenie Wolverina, vlka samotára, rebela, akým je občas každý z nás.

• 19.2.2017  23:54

Z chalanov s problémami zrelí chlapi s problémami.... Naháňačka super, lúpež tatka so synom pobavila, retro zábery nostalgia, hudba parádna, bolo tam všetko a bolo to pokračovanie hodné kultovej jednotky.

• 9.2.2017  22:34
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Cirkev na rozdiel od Boha nie je zaujímavá, nakoľko je v nej málo skutočných osobností. Seriál prináša fiktívnu postavu pápeža, síce tradičného, ale zároveň prekvapivo iného, čistého vo svojej ľudskej podstate. Takáto osobnosť sprvu desí, ale postupne všetci naokolo zisťujú, že vie o nich viac, ako oni sami o sebe, trestá do takej miery, do akej je to pre vinníkov prospešné. Úvod hudba k seriálu perfektná vecička. Jude Low prekonal sám seba.

• 9.2.2017  13:46

Aj keď som nečakala (knihy som čítala) oslnivé filmové dielo, toto ma dosť sklamalo. Z knižnej predlohy urobil pán manžel spisovateľky katastrofálny scenár. Mizerné že vraj erotické scény, dramatickým udalostiam (havária vrtuľníka) venovaný primalý priestor, dialógy nudné, až infantilné. Za toto by som mu ako manželka odtrhla gule. Nezachránili to ani herci, nie sú to zatiaľ také výrazné herecké osobnosti, aby ponúkli náhradné potešenie.

• 15.1.2017  22:55
    Pasažéři (2016)

Aj keď je film určený tínejdžerom, omg, nevychovávajme z nich debilov. Hlavný hrdina, zručný mechanik, s atletickým telom, si po predčasnom prebudí na lodí s tisíckami hybernujúcich vyberie nádhernú samičku, ktorá ho zrovna chce, feromóny fungujú a aby na neho nebola naštvaná, tak pre istotu sa kozmická loď začne kaziť a zasa omg, to je milé prekvapenie, zobudí sa šéf mechanikov, aby im poradil čo a ako, aby zachránili svet, pardón, časť sveta a znovu, to je fakt hrozná náhoda, to neprežije, lebo do trojky by bolo blbé... Mizerný treťotriedny scenar, ktory nezachránila ani JL.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14