Absolvent (1967)

Film je zaujímavou revoltou proti snobstvu, proti smiešnej a povrchnej morálke nablýskanej smotánky. Zaujímavejší sa mi zdal z hľadiska hereckých výkonov. Medzi hlavnými protagonistami, ktorý hrajú pár - mladý muž a žena dvakrát tak stará, je v skutočnosti vekový rozdiel 6 rokov a kto to nezistí z údajov o hercoch, z filmu to nemá šancu zistiť! Skvele zahraté herecké role! Záver je romantický, nie však sentimentálny. Takmer som dala 5 hviezdičiek, ale nedokázala som uveriť tomu, že po jednom rande je inteligentný muž schopný ženiť sa. Ani úžasná hudba Simona a Gurfunkela ma o tom nepresvedčila.

Alenka v říši divů (2010)

Klebety o tom, že túto rozprávku pre dospelákov napísal Lewis Carroll zdrogovaný, poznám už dávno a vysvetlila mi tak prekvapivé javy ako králici v modrých vestách, zmenšovanie, zväčšovanie, šialené situácie a ešte šialenejší dej rozprávky. Ak by to aj tak bolo, tak spisovateľ má po drogách absťák a my skvelú rozprávku. Sfilmovaná je tiež nádhernou ukážkou predovšetkým vizuálnych "zázrakov", dej za tým trochu pokulháva, záver neprekvapí a myšlienka absentuje.

Alibi na klíč (2017)

Francúzi vedia robiť komédie. Odkazovky na Assassin´s Creed, na kocúra Garfielda, neverníci s francúzskym šarmom, ktorým všetko prepáčite. Boli sme štyri baby, všetky sme sa dobre zabavili, takže dávam 4 hviezdy.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Juuuuuuj, nechapem, prečo filmy určené hlavne pre deti hodnotia dospeláci zo svojho uhlu dospeláckeho pohľadu. Mojim deťom, deťom mojich kamarátok a deťom mojej susedky sa to veľmi páčilo, decká sa tešili, skákali zo stoličiek, Jason Lee sa im páčil napriek nezdarilému hereckému výkonu a pre mňa je toto viac než čokoľvek na svete. Ľudia, ak majú vaše deti radi hlodavce a muziku, tak hurá na vec. :-)

Americký gangster (2007)

Nechce sa mi rozplývať nad hereckým umením chlapíkov ako je R. Crowe a D. Washington, sú jednoducho presvedčiví a skvelí. Skôr ma zasiahol dej - zákon duality, keď nepoznáš tmu, neoceníš svetlo, v kombinácií s naším poznaním, že svet nie je čiernobiely a že zločinec môže mať aj kladné stránky a kladný hrdina vás môže poriadne naštvať. A celé to je podfarbené chuťou života, trochu chilli na koži, ktorá vás preberie a poviete si, že práve takto vás štípe život. Apropó, niekomu sa zdá dej miestami rozvláčny, ja som počas tej rozvláčnosti premýšľala a bodla mi .... Takže všetko je uhol pohľadu, vážení. Takto štípe život.

Andělé a démoni (2009)

Priznám sa, nie som fanúšik Dana Browna. Jeho konšpirácie mi pripomínajú Danikäna, ktorý dokáže skombinovať rozmery kameňa v Stonhange vynásobené výškou skaly trinástej v poradí skál na východ od Stonhange a to všetko vynásobiť počtom vlasov na jeho hlave a dostane priemer zemeguľe, čo je jasným dôkazom, že Stonhange postavili mimozemšťania. Takže ma nijako neohurovali Langdonove dedukcie, ktoré sa valili dejom, skôr sa mi celkom páčila dynamika deja, takže som si mohla poobzerať slušné množstvo kostolíkov, po ktorých sa behalo a záver, ktorý som si už z knihy nepamätala a tak ma znovu prekvapil. Waw, pekné prekvapko. Inak by to bolo za menej. :-)

Andělé slunce (2006)

Toto nie je film k pukancom. Hodnota filmu je o jeho veľkej schopnosti vypovedať o tom, čo odporné sa v Brazílií deje... deti, pretože neplnoleté dievčatá nimi naozaj sú, sa stávajú tovarom a nikoho nezaujíma, čo si myslia, čo cítia a dokonca sa zabúda aj na to, že sú to ľudské bytosti. Stávajú sa len akýmsi nosičom na vagínu, ktorá je zdrojom tučných ziskov brutálnych pasákov. Ak nosič s vagínou utečie, pruuuuuser, treba nosič surovo zlikvidovať a hľadať iný, spoľahlivejší. Potešilo ma, že film abstrahoval od priamych záberov na holé chlapské rite a ukájanie sa na deťoch. Lebo pedofili by dávali filmu 5 hviezd. Takto je to len umelecká snímka a čistá smutná výpoveď o ľuďoch a zvieratách.....

Andělská tvář (2001)

V skutočnosti je tento film pre mňa niečo medzi odpadom a jednou hviezdou. Lenže ... Vo vetre, na skale, na koni a k tomu Pomeje je sexi chlap .... A je mi jedno, že je to červená knižnica, jednoducho, som ženská, ktorá občas potrebuje aj romantickú predstavu a toto jej ju spĺňa. Chlapi by tento film nemali pozerať, pretože ani ja nepozerám napríklad wrestling v greckorímskom štýle.

Angel Heart (1987)

Keď mi už od polovice filmu bol jasný záver a začínala som tušiť, kde nájdem Johnyho Favoritea, tak som si povedala, že zrejme nejde o hru na diváka-detektíva, ale o niečo viac. A vtedy ma to začalo baviť. Začala som hľadať vysvetlenie vrážd a ponúkali sa mi viaceré varianty. Rozdvojená osobnosť - každý máme svoje horšie ja.... Alebo - keď človek zapredá dušu zlu, tak si prestane zlo uvedomovať, pohltí ho a je pre neho samozrejmnosťou, preto ho prestane vidieť. A mohla by som pokračovať. Zrejme však len Parker vie (a možno ani on nie), aký bol skutočný skrytý význam udalostí. Možno len skrytá reklama obchodníkov s hrabavou hydinou. :-)