Vtip za stovku (2024) (pořad) odpad!

V socíku existoval taký formát, že Vtipnejší vyhráva. Tiež jednoduchá zábava. Divákmi boli zamestnanci rôznych podnikov, ktorí sa takto dostali do telky. Aspoň čosi pre socíkom bitých ľudí. Ale toto... Otrepané nudné vtipy, ktoré moderátori a hostia čítajú z kartičiek. Nezachránia to ani v prestávkach medzi kolami scénky, v ktorých účinkuje obľúbený Fero Joke. Možno aj preto lebo scenáre mu píše niekto iný. A možno by ani tak nedokázal zachrániť potopenú loď humoru.

Úsvit (2023)

Film mal našľapnuté na viac, než bolo nakoniec vo výsledku, možno preto, lebo príliš tlačil na pílu. Najzaujímavejšia je postava chytrej ženušky pána továrnika, ktorá síce rozmýšľa nadčasovo a miestami  až premotivovane, ale pritom nepozná charakter a pohnútky činov vlastného muža, tá ma pobavila.Téma inakosti však spracovaná nemotorne, vyznieva plytko a nevzbudzuje možno očakávaný súcit. Postavička hlupane, "žena je žena a muž je muž", ktorá nepochopí ani iróniu informácie pani tovarnikovej a horlivo šíri konšpirácie, je naopak skvelá a vyvoláva súčasne smútok nad tým, ako sa veľká časť ľudstva nikam neposúva a preto sme dnes stále tam, kde sme.

Piargy (2022)

Každé umelecké dielo si žiada vlastnú interpretáciu. Pre mňa sa stal Švanter nadčasový. Agresor, v tomto prípade najbohatší statkár, znásilni manželku svojho jediného syna. Koho opľúvajú dedinčania? Jasné, že nevestu Julišu. Lebo z agresora majú strach. Kohože mi to pripomína v prípade ruského agresora a ukrajinskej nevesty? No vás, milí proruskí konšpiratori. Vymýšľať si dôvody, prečo z obete urobiť vinníka je také slovenské. Zo strachu pred agresorom sa mu strkať do riti a dúfať, že za odmenu nám neublíži. ČB verzia super, ľudové tradície prestali mať punc slabomyseľných povedačiek, herecké výkony všetkých veľmi dobré.

Vitaj doma, brate! (2022)

Slovenská menšina na Balkáne, to malo určite potenciál na podstatne lepší film než na túto zlátaninu jednoduchého humoru štýlu "Keď nepojebe chlap teba, pojebeš ty chlapa", už trápnych maďarsko-slovenských xenofóbnych naťahovačiek, vtipov na genderové rozdiely, politizovania a krčmových rečí.  Hofmann, aj keď mal len štek, Šišková, občas aj Polnišová a Jakab, sa statočne držali poctivého hereckého umenia, čo tam ale stvárali ostatní herci, som nechápala, asi sa im nechcelo hrať, keďže niektoré scény boli tak plytké a nedotiahnuté do konca, že vyznievali rozpačito. Fakt škoda nápadu a hereckých osobností, mohol to byť parádny slovenský film.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022) odpad!

Pokus o komédiu. Nevydarený. Nevedela som, či sa mám smiať z toľkého množstva klišé, hlúpych dialógov, povrchnosti... Všetko bolo tak prvoplánové, že už na začiatku som presne vedela, ako to skončí a dopozerala som to len preto, aby som si mohla potom obúchať hlavu o stenu.

Všechno, všude, najednou (2022)

Tak Hollywood je očividne ešte stále zblazneny do multisvetov (že, Doktor Strange a paralelne svety?), do opakujúcich sa možnosti prežiť život (seriál Temný prípad a čas ako flat circle) a v konečnom dôsledku aj Einstein tomu vždy nahrával s teóriou času a priestoru ako nie nemennych konštant. Je to prvoplanovy príbeh pre všetkých. Hlavná hrdinka nie je spokojná v terajšom živote, ktovie, ako žila, keby....(a odrazu jej lepší keby osud beží paralelne tak, ako si to predstavia aj diváci nespokojni s terajším životom, že im to niekde beží, však do prdele, možno som sa naozaj v inom živote rozhodol lepšie a som viac happy). A ti, ktorí sú síce šťastni s terajším životom, tak im ho ešte vytuninguju ďalšími možnosťami  - prebehneš si iné životy, vezmeš si odtiaľ extra schopnosti, ktoré si v tomto živote nezískal a jupiii, rodinka sa zomkne, muž sa s tebou nerozvedie a dietko ťa miesto hejtovania bude milovať! LOL. Dala som tomu dve hviezdy. Aj to je veľa na takú sračku. Ale to len preto, lebo pri toľkých Oscaroch, čo film získal,  by som potrebovala na vyjadrenie sa ešte paralelný život sebavedomej režisérky, ktorá si odpluje a povie "Shit!"

K zemi hleď! (2021)

Váhanie medzi 3 a 4, lebo režisér si išiel svoje, zameral sa na výsmech ľudstvu, ktoré ovláda špičkovú technológiu ale morálka, správanie a úsudok na úrovni opíc. Dobre som sa pobavila, ale neprikovalo ma to ku kreslu, neťahalo ma to dejom, žiadna nedočkavosť, čo bude ďalej. Moderátori, ktorí sa rehocú aj pri apokalyptickej správe od vedcov a fungovanie sociálnych sietí bola skvelá ukážka dennej dávky ľudskej debility, ktorú dostávam a záver bola vypeckovaný. K štvorke to vytlačilo u mňa herecké koncertovanie, vedec DiCaprio so Xanaxom a šibnutá americká prezidentka Streep, parádne presvedčiví.

Šťastný nový rok 2: Dobro došli (2021) odpad!

Za úžasné Chorvátsko by som aj dala tomuto slabomyseľnému filmu jednu hviezdičku, ale predabovanie Maštalíra je jeden zo smrteľných hriechov, nezmohla som sa preto na nič. Obliecť baby do extravagantných šiat v štýle Sex v meste nie je vôbec nápadité, ale plagiát. O deji sa zmieňovať nebudem, žiadny nebol, pretože chaos v správaní a konaní postavičiek nevytvára na požiadanie dej, o to sa treba viac pričiniť.

Zbožňovaný (2021)

Komédia? Tak pousmiala som sa len raz, keď ex-zať, s ktorým bol Zdeněk na nože volal záchranku, kedže deda Zdeněk "dostal mrtvici a zaslouženou" po tom, čo prišla jeho milenka urobiť hysterickú scénku pred jeho rodinou zoradenou v peknej záhradke. Inak humor nula bodov. Neustále generalizovanie, ako všetci muži robia rovnaké chyby, čiže všetci chlapci sú neverníci a my ženské im môžeme akurát tak nie odrezať gule ale piecť kefírky, čo je primitívny hrnčekový koláč zodpovedajúci úrovni scenára.

Chicagský tribunál (2020)

Film inšpirovaný skutočnými udalosťami, takže celá tá smradľavá fraška súdneho procesu, hipíci, zvrhlíci, skostnatený súdny systém, ideály zomleté na surovú fašírkovú zmes, ľudská brutalita, bolesť, prázdno.... to všetko je naozaj?! Pozeráš a vcucne ťa to do deja tak, že ti je až ťažko od žalúdka. Perfektne urobený film.