Uhorčík (2020) (seriál)

Projekt sa ktovieako nevydaril. Zámer bol výborný. Ako v holyvúdskych filmoch aj tu musel byť černoch (ten v seriáli však zmizol po prvých dieloch, neviem kam), mrzák (tu bol po celý čas Hendykepčík) plus niekto z LGBT a to bol sám teplý Uhorčík. V každom diele sa pokúšal Štúr dotiahnúť nejakú upadajúcu slovenskú hviezdu, aby si urobila promo (L. Adamec, stará Máziková atď). Vôbec mi to neprišlo ako dehonestovanie slovenských ľudových tradícií, bolo to servírované tak, aby sa chytila aj mladá generácia, ale žiaľ, seriál pre nich nebol dostatočne príťažlivý a tak sa veľa vecí minulo účinkom. Chcelo by to niekoho, kto pomôže René Štúrovi so scénarom, lebo chcelo to viac škrtania a upravovania. Miestami to bolo však tak krásne uletené, že som sa občas úprimne zasmiala.

Below Her Mouth (2016)

Dobré to bolo. Aj hetero žena môže byť v slabej chvíli zasiahnutá vzrušením z lesbických scén.

Tenet (2020)

Malo to potenciál, ale ... Píšem tento koment pre všetkých, ktorí budú z kina mieriť rovno do lekárne pre gingo na mozog v XXXL balení, pretože sa v toľkých časových slučkách obesíte a nemáte šancu prežiť pri zdravom rozume a všetko si presne pamätať, takže dont panic! Patizón je super, vie fakt hrať, tá Poľka Debicki bol za mňa zlý výber, lebo vychrtlinu bez sex appílu ako pichačku pre pracháča, dokonca so super mozgom, si fakt neviem predstaviť, ale tak oukej, asi má svoje zvrhlé chute. V každom prípade som čakala viac od Nolana. Teším sa, že vo filme hral vrtuľník OM-AVS, ktorý je registrovaný a prevádzkovaný na Slovensku, materská spoločnosť je ruská. Hral veľmi dobre.

Ženská na vrcholu (2019)

Prvoplánové klišé, ktoré nemali šancu zachrániť ani Tatry. Vegetariánka sa musela zamilovať do slaniny a tvrďasa, však ako ináč. Záletník u nej nemal šancu. Ale zato tvrďas lietal na padáku, excelentne lyžoval z ľadovca, hral na saxofone, čakala som, aký kaliber ešte bude mať v zálohe. Do toho vaňový sentiment a nesmie chýbať ani dramatická chvíľa, počas ktorej sa prejaví ako záchranca. Fakt na jeden film priveľa hovadín.

Klec (2019) (TV film)

Výborný námet, scénar sa vydaril, aj keď chýbal mi väčší priestor pre pani Gálovú. Okrem toho, že sa nechala celý život pichať bohatým chlapom, sa o nej nič nedozviem, pričom by to bolo fajn vedieť v súvislosti s jej rozhodne nevšedným správaním sa v celej tej zložitej situáciií, kým o chamtivom nešťastnom chalanovi viem všetko podstatné. Oboch život je však klietka, kde sú opustení. Obaja sa ocitnú aj v reálnej klietke, kde sa každý správa ako vie. Herecký výkon oboch excelentný, Bohdalka super a Hádek, však to je ideál pre rolu úchyla!

Zrodila se hvězda (1976)

Nebavilo ma to. Vlastne som pri tom zaspala. Jediné, čo mi zdvihlo viečka, bol spev B.Streisand. Pre mňa podstatne lepšia než teatrálna afektovaná Gaga pri remaku tohto filmu. Ale zas... O speve je koncert. Film by mal byť o inom a tuná, bohužiaľ...

Our Souls at Night (2017)

Obvykle si osemdesiatnici asi už vyťahujú pred spaním z tlamy zubné protézy, chrápu a ak aj ich partner žije, radšej si chrápu a prdia každý v svojej izbe. Títo majú porcelánky chrup, spia v romantických polohách a nudia. Nechcú byť osamelí a tak sú spolu. Nič, čo by posunulo dej niekam vyššie. Scénar by bolo bývalo lepšie pred zrealizovaním skartovať. Obe herecké ikony milujem, ešte že bolo zaujímavé sa dívať na ich herecký koncert.

Díra (2019)

Dobrý nápad, skvele natočené, takto si my tu na svete žijeme. Občas drsné scény, tak ako ťa drsne život občas ošuká a niekedy zas šuká iných a ty si safe. Fantastická scénka s kresťanmi, ktorí sa na teba (doslova) vyserú, keď žiadaš o pomoc, ma parádne pobavila. Takisto hovno ako presvedčivý argument bol skvelý, toto by ocenila politická scéna. Záver ma trochu sklamal, ale tak oukej, trochu naivnej predstavy o posolstvách a hrdinoch, ktorí by dokázali zmeniť svet a hlavne ľudí, chceme všetci ako deti rozprávku pred spaním.

Kameňák (2019) (seriál) odpad!

Nebolo hlášky, ktorú by človek už notoricky nepoznal z netu. Klišé. Nuda. Recyklát recyklátov. Ale proč, Irenko, ptám se tě, proč?

Parazit (2019)

Z filmu som si uchmatla dve fajné myšlienky. Keď si pracháč, lepši sa ti hrá na dobráka. Inak ťa hlad a absencia wifi ako absencia základných potrieb doženú k tomu, že siahneš aj po kriminálnejšom riešení životnej situácie. A tá druhá - plány sú na hovno. Plánuješ, plánuješ a aj tak skončíš po záplavách na zemi v telocvični s ľuďmi, ktorí žiadne plány nemali a žili zo dňa na deň. Pobavila som sa, záver bol drsný a hustý, ale pre mňa hotová rozprávka s dobrým koncom. Tlieskam.

Ovládací panel
6 bodů