Parazit (2019)

Z filmu som si uchmatla dve fajné myšlienky. Keď si pracháč, lepši sa ti hrá na dobráka. Inak ťa hlad a absencia wifi ako absencia základných potrieb doženú k tomu, že siahneš aj po kriminálnejšom riešení životnej situácie. A tá druhá - plány sú na hovno. Plánuješ, plánuješ a aj tak skončíš po záplavách na zemi v telocvični s ľuďmi, ktorí žiadne plány nemali a žili zo dňa na deň. Pobavila som sa, záver bol drsný a hustý, ale pre mňa hotová rozprávka s dobrým koncom. Tlieskam.

Příliš osobní známost (2020)

Zaslúžilo by si to možno viac ako jednu hviezdu kvôli splnenému očakávaniu hereckej kvality: Balzerová, Dyková. Ale sorry, scénar a predloha sú tak plné naivného klišé, setimentu kvapkaného ako jed - nezabíja hneď, ale postupne, takže na konci filmu som bola pod sedadlom kina a rozmýšľala, prečo keď autorky scénaru túžia po chlapovi, ktorý je totálny bezcitný čurák, ale ošuká ich tak, že sedia celé hodiny v lavóre, radšej svoje sny neuskutočnia, ale prečo to servírujú podprahovo ako splnený ženský sen... Ak to bola akože sranda, zámer nevyšiel. Druhá línia o vdovcovi, ktorý sa stane nezodpovedným alkoholikom po finančnom podraze od kamoša v spoločnej firme, pričom smrť manželky zvládol aj s malým deckom na krku ok, k tej sa mi nechce ani vyjadrovať.

Last Christmas (2019)

Zaujímavý scénar. Kto nepozná depresie, tak zožerie navonok romantický príbeh s prekvapivým smutným zvratom. Kto to pozná, pochopí princíp posttraumatických depresií, ktoré z ľudí robia navonok nespoľahlivých, zábudlivých a lenivých a v skutočnosti sa potrebujú vysporiadať s minulosťou, byť užitočným a zachytiť sa o nejaký bod v živote, ktorý ich vytiahne späť medzi normálnych (normálny nie je v skutočnosti nik :-)). Pre mňa veľké prekvapenie znalosti problematiky a vytvorenia efektu navonok vianočného robenia dobra pre iných, v skutočnosti pre seba.

Zlatokopky (2019)

Nevedela som, že je to komédia a tak som ani nič neočakávala a JLo až tak nemusím. Nakoniec príjemné prekvapenie! Ak to bolo podľa skutočnej udalosti, tak pecka. Myšlienka na záver pobavila. "Celá táto krajina je ako striptízový klub. Jedny rozhadzujú peniaze a tí ostatní... Tancujú." A ešte bolo zaujímavé, že JLo nepoužila dablérku. V 50-tke vedieť takto tancovať pri tyči, ou yes, strčila by do vrecka väčšinu pevných triciniek.

Bolšoj (2016)

Dobre urobený film, taká typická ruská duša. "Takým ako ja sa rozprávky neplnia..." Veľa trápenia, lásky, odriekania, aby človek niečo dosiahol a nemusí to ani skončiť happy endom, čo býva takmer nevyhnutnosť pri amerických rozprávkach. Aj bez happy endu, možno práve preto, mi celý príbeh pripadal veľmi uveriteľný. To, čo všetko je v pozadí za splnením si niektorých snov, je obdivuhodné. Možno obdivuhodnejšie ako konečný úspech.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Strašná pohodovka film, pozitívna energia z toho, že miesto divadielka v gastronomickej džungli, komplikovania vzťahov a zbytočných rečí volí hlavný hrdina niečo jednoduché a úprimné, čo človek nájde len vtedy, keď niečo s niekym len tak robí, pečie, varí a nerieši hovadiny. Milujem takých úprimných ľudí, akým bol kuchár Casper, aj keď to nebol žiaden sexi hrdina. No ale teda to žrádlo a náladu, čo upiekol, to bolo sexi viac než dosť.

Anna (2019)

John Wick v ženskej verzii má tiež svoj sex appeal a aj keď som ženská, vychutnala som si ju. Preskakovanie v čase malo svoj význam a bavilo ma to vracať sa späť a zisťovať, že veci boli vždy celkom inak ako sa javili mne a takisto všetkým postavičkám z KGB a CIA. Sasha Luss na neherečku a modelku to zahrá obstojne, takže dá sa. Vlastne, akákoľvek herečka s postavou nie modelky by pôsobila neprirodzene, čiže výber bol dobrý a Murphy je miláčik, takže tu niet o čom a aspoň tie štyri hviezdy musím dať.

Hastrman (2018)

Pomaly sa vlečúci dej vôbec nepriniesol to, o čom točí román. Metafora o tom, že čudný muž prišiel čistiť rybníky od nánosu bahna... celý ten svet predsudkov, smútkov pretvárky a tématiky ekologie sa nedostal na hladinu filmového rybníka. Celé sa to utopilo v nude napriek dobrému hereckému výkonu K. Dobrého a milášeka Lábusa. Zmrzlá bola nielen herecky zmrzlá, ale aj skončila tak, čo ma viac pobavilo ako jej herecký výkon.

Žena (2017)

Glen Close hrá každým pohľadom, prežívaním svojej úlohy manželky, ktorá dokáže oveľa viac, než jej dovolí literárna spoločnosť znevažujúca ženské autorky, než jej dovolí láska k mužovi, ktorý dokáže menej ako ona... Možno ma to zasiahlo ako ženu trochu viac, lebo tento film je určite ťažšie stráviteľnejší pre mužov. Ale s trochou nadhľadu by sa to mohlo páčiť aj mužom, lebo nie je každý taký slaboch ako Joe Castleman. Dobre urobená psychosonda do vzťahu dvoch zaujímavých ľudí.

Chata na prodej (2018)

Nemám problém s filmami o reálnom živote. Chýlkovej verím všetko, ženská, ktorá nestarne a demencia si na ňu bude musieť hodne dlho počkať, ok, to sa mi páči. Ale filmu ušiel dej, myšlienka a vôbec, celé sa to točilo v lese s medveďom a mŕtvym dedom a nedalo sa z toho nič vydedukovať. České komédie milujem, slovenské im nestihajú, ale toto, sorry, bolo dosť mizerné.