Kusko.t2

Kusko.t2

Driller Killer

okres Bratislava
Horror, Mondo, Shockumentary, Video Nasties,...

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 7.9.2018  22:25
    Inhumanities (1989)

„A shock-u-mentary in the tradition of Mondo Cane and Faces of Death.“ Celkom dobre pozliepaný dokument do mondo kompilácie prináša nečakane konzistentný zážitok z veľkej časti mapujúci kultúru afrických kmeňov, krutý lov zvierat a naturalizmus drsnej prírody, do ktorej zasiahol človek. Nechýbajú ani tance a rituály, prípadne konfrontácia medzi sterilnou operáciou hlavy na nemocničnom lôžku vs. primitívna forma bez anestézie domorodým šamanom. K zaujímavosti špinavej VHS-ky treba ešte dodať, že sa produkcia nevyhla ani použitiu filmových záberov pre potreby ozvláštnenia dokumentu kanibalskou vložkou – pozorné oko môže spoznať fláky ako EMANUELLE E GLI ULTIMI CANNIBALI (Emanuelle and the Last Cannibals, 1977) či MANGIATI VIVI! (Eaten Alive, 1980). Avšak ten, kto spomínané filmy nepozná, nemusí si ani všimnúť rozdiel medzi filmom a dokumentom (+/-).

• 7.9.2018  17:15

„Caution, this video contains extremely graphic uncut scenes.“ Kompilačný shockument odkazujúci sa svojim názvom na kultový zásek FACES OF DEATH vychádza v dobe, kedy by s podobným zámerom, akým uspel vo svojej dobe dokument John Alan Schwartza (mix reality a zinscenovaných gore scén) mal problém. Preto, aby si našiel svoje miesto v srdciach kolektorov daného žánru stavil veľmi správne na zobrazenie reality takej aká je. Avšak mínusom podobných kompilácií všeobecne býva často roztrieštenosť, neucelenosť témy a slabšia výpovedná hodnota. S tým treba u podobného druhu materiálu rátať.

• 6.9.2018  15:42

Nazi-zombie trash Joel M. Reeda v hlavnej úlohe so svojráznym Jamie Gillisom – Nick Monroe ako špeciálny agent jednotky, ktorá má za úlohu vyšetriť nejasnú situáciu okolo roky nezvestných tiel z Druhej svetovej vojny, dezertérov zo špeciálneho chemického útvaru Americkej armády. Lenže na vojakov hákového kríža zocelených všemožnými prostriedkami mal použitý bojový plyn Gamma 693 (prípadne jeho mutácia) vplyv presahujúci bežné ľudské chápanie. Čím sa Nick blíži viac a viac ku koreňu veci, ku slovu sa v zasnežených horách hlási armáda temnôt živej smrti. Vojna musí byť konečne vyhraná! Treba už konečne ukončiť túto zasranú Druhú svetovú a poslať Nacistov pekne pod čiernu zem. Lenže... ### Vcelku sľubná téma na filmové spracovanie hororovej goretesky sa míňa účinku hlavne vďaka mizernému rozpočtu a nedostatku akcie. Zombieci – nacistickí vojaci so zmaľovanou tvárou a očnými tieňmi nereprezentujú svoj druh klasickou formou. Skôr im ide o ušľachtilejšiu myšlienku – o ovládnutie sveta a víťazstvo vo vojne. PS - Americký distribútor síce jednu z kópií filmu označil ako „Night of the Zombies II“ – prepojenie s oveľa dynamickejším a akčnejším zombie výšplechom VIRUS Bruna Matteia a Claudia Fragassa („Night of the Zombies“), skôr by som ho však spároval s podobným LE LAC DES MORTS VIVANTS (Zombie Lake).

• 2.9.2018  19:49

„It's happening again!“ Patriotický Dohler sa po rokoch s novou technikou vracia späť ku príbehu ŽANDÁROV A MIMOZEMŠŤANOV, ktorí akoby magnetom hypnotizovaní pristávajú v domovskom meste režiséra - Marylandu zas a znova až do skonania sveta. Miestna šerifka, ktorá prevzala žezlo po vyslúžilom ochrancovi zákona šerifovi Jacku Cinderovi, sa po boku podpásovej FBI musí vrhnúť do boja proti mimozemskému šmejdu, aby sa miestne osadenstvo sedlákov mohlo aj naďalej bezstarostne špárať v nose. Avšak aké také filmové čaro nízkorozpočtového sci-fi trashu sa po rokoch nenávratne vytratilo, čoho znakom je aj vykrádanie známych klasík a to PREDÁTOR-a, ALIEN-a, či hudobného doprovodu známeho z PHANTASM. Gumený votrelec označený ako Cyborg sa potuluje po krajine hľadajúc ovládač do svojej vesmírnej lode, aby sa z tohto zapadákova mohol čím skôr odpratať preč. POD KUPOLOU uzavretá lokalita silovým poľom mu popri tomto pátraní poskytne dobré miesto na trocha tej rozcvičky s paprskometom. PS - Okrem hore uvedených filmov sa režisér rozhodol pripomenúť aj známu sekačku FRIDAY THE 13TH (scénka You're Doomed).

• 1.9.2018  20:05
    Nightbeast (1982)

Šerif Jack Cinder toho neslávneho rána roku 1982 asi stúpil do poriadneho hovna, pretože také šťastie na mimozemský šmejd, aký má jeho merylandský okres sa len tak nevidí. Po štyroch rokoch pokoja a spamätávania sa z pohromy THE ALIEN FACTOR-u musí čeliť invázií z vesmíru opäť. Skúsenosti, ktoré sa mu krvopotne podarilo nadobudnúť za ostatné roky má v pláne zúročiť s ešte väčšou razanciou. Jeho formulka na všetko – „Je treba evakuovať mesto a informovať vládu“ opäť slávi úspech. V základe rovnaký štáb a herci známi zo skoršieho THE ALIEN FACTOR-u sa stretávajú v tvorivej nálade znova, aby spoločnými silami mohli odraziť ďalšiu vlnu invazívneho vesmírneho šmejdu – reprezentovaný v celku podareným vyslancom s paprskometom, ktorý túži iba po jednom a to roztrhať všetko živé až po vyvrhnuté vnútornosti. Režisér tento raz svojim remakeom nanovo prehodnocuje scenár známy zo skoršieho THE ALIEN FACTOR-u a dáva po rokoch s pár dolármi navyše šancu opäť zažiariť svojim obľúbencom pri boji za záchranu sveta. Ako inak, ako sa aj neskôr vo filme ukáže, svet stojí za záchranu. Dôkazom toho je láska k blížnemu svojmu a to aj vo vypätých situáciách. ### PS – aj napriek tomu, že sa jedná o nízkorozpočtové béčko, vyzdvihol by som v rámci možností kvalitné spracovanie mimozemskej beštie, prácu s kamerou, ktorá zbytočne neodhaľovala nízkorozpočtové vady a produkčný posun k niečomu o stupeň lepšiemu.

• 1.9.2018  19:28

Vráskavec z vesmírnej lagúny, Big foot a z polovice nehmotná jašterica vyklonovaná zo sindibádových dobrodružstiev sa spoločne dohodli, že znepríjemnia život miestnemu šerifovi v inak kľudnom okrese Merylandu v USA. Nízky rozpočet a skromné prostriedky produkcie im však nedovoľujú sa výraznejšie predstaviť vo svojej animálne mimozemskej brutalite. Preto prichádza rad skôr na béčkovú roládu režiséra Dona Dohlera, ktorý v rodinnom kruhu a spriazneného komparzu dávkuje jednu absurditu za druhov. Mimozemský šmejd preto nemá na výber a musí zákonite podľahnúť obratnosti vyspelých pozemšťanov. ### PS pri sledovaní filmu som si spomenul napríklad aj na pažravých CRITTEROV (vďaka Terrence Mannovi), prípadne a to hlavne zásluhou záveru aj na Romerov NIGHT OF THE LIVING DEAD (1968).

• 22.5.2018  21:13
    Huihun ye (1962)

Pre ostatný svet viac-menej neznáma verzia kultového VERTIGA Alfreda Hitchcocka prekopírovaná cez domácu filmovú produkciu a zvyky typické pre Hong Kong. Lui Bo Keung (Cheung Ying) sa ako šikmooký James Stewart snaží aj keď s problémami vyriešiť zamotanú záhadu plnú tajomna a strašenia. V spleti nejasných ľudských vzťahov to nebude mať jednoduché. PS – V súčasnosti film neobsahuje ani anglické, prípadne iné zrozumiteľné titulky, preto je pre pochopenie dielčích dialógov a pre plný filmový zážitok potrebná aspoň základná znalosť čínskeho jazyka. Mysteriózna dráma s prvkami duchárskeho hororu ma preto hlavne nudila keďže hieroglyfy neovládam. Hovorené čínske dialógy „bez zmyslu“ tým pádom skôr otrávia. Hodnotenie preto brať v tomto kontexte.

• 12.5.2018  13:57

Nepriame pokračovanie SOBOTY 14-teho prakticky reštartuje celý pilotný projekt z pred siedmych rokov. Noví herci, nová diera v dimenzii zla a dom ako brána pekla sa v rodinnom duchu otvára aby vyvrhla toto trápne, nevtipné, infantilné a inak nelichotivé predstavenie filmovej nekvality. Útok späť Howarda R. Cohena by som skutočne odporučil iba zarytým kolektorom, ktorí nehľadia ani tak na kvalitu, ale skôr na kompletnú projekciu filmových sérií. Nakoľko sa zlo derúce z pivnice domu javí ako detské predstavenie z prvého stupňa základnej školy oslavujúce Halloween, dospelému divákovi nepomôže ani fľaša rumu k lepšiemu zážitku – a to jedine v prípade, ak by sa mu podarilo zaspať ešte skôr ako nabehnú záverečné titulky. Saturday the 14th Strikes Back je jednoducho strata času pre všetky vekové a filmové kategórie. Ruky a krucifixe preč!

• 3.5.2018  19:33

„Všetko sa to začalo kurviť v Piatok 13-teho, dorazilo nás to však v Sobotu 14-teho.“ Režijný debut Howarda R. Cohena funguje nielen ako bláznivá hororová komédia, ale aj ako zábavný fanúšikovský film plný grimás a odkazov na iné trháky. ### Starostlivý manžel John (Richard Benjamin) a jeho milujúca žena Mary (Paula Prentiss) sa po smrti strýka dostávajú ku novej nehnuteľnosti podobne ako slepé kura k zrnu. Na dom síce nie je uvalená žiadna pozemská ťarcha, štvorčlenná rodina a pes sa ale musia vysporiadať s inou skutočnosťou – a to kliatbou. SMRTEĽNÉ ZLO v podobe Knihy zla čaká na vzkriesenie. „Ten, kto otvorí túto knihu, vypustí do sveta všetko zlo v nej zobrazené.“ ### Okrem odkazu na PIATOK 13-teho, na ktorý upozorňuje už samotný názov filmu, je možné si spomenúť aj na DRACULU (upír Waldemar z Transylvánie pátrajúci po knihe zla už 300 rokov), Van Helsinga, TWILIGHT ZONE, ČELUSTE, Elm Street, ROSEMARY'S BABY a iné...

• 21.4.2018  17:35
    Divoký ostrov (1985)

Zle zostrihaná vykrádačka záberov, ktorá nedáva poriadne ani zmysel, participuje na práci Edoarda Mulargiu. Režisér americkej verzie Ted Nicolaou označenej ako SAVAGE ISLAND je v tomto prípade len otrasný editor filmového materiálu klasík ORINOCO: PRIGIONIERE DEL SESSO a FEMMINE INFERNALI. To jednodňové nakrúcanie s Lindou Blair pre potreby intra a outra sa nedá nazvať nijak inak ako špinavosť na divákovi. Pridaná hodnota je totiž nulová. Dokonca výsledný zmixovaný zostrih iba zbytočne dehonestuje pôvodné filmy. Americká verzia sa nezmohla na nič iné iba na krátky úvod z veľkomesta s Lindou, ktorá sa po rokoch chce pomstiť. Linda – „Áno, bola som tam, a teraz ti vyrozprávam príbeh cez vykradnuté zábery konkurencie. Sadni si a drž hubu!“ Asi takto v krátkosti by sa dala charakterizovať celková snaha výroby. Oba pôvodné filmy sú si síce celkom podobné, každý má ale svoj vlastný príbeh a charakter. Nechutný copy-paste editor filmu spája oba materiály niekedy až do totálne absurdnej slučky. Pre predstavu spomeniem azda iba fakty ako – meniaci sa veliteľ tábora (v každom z oboch originálnych filmoch túto postavu hral niekto iný, nakoľko sa jedná o dva rozdielne pracovné tábory), a schizofrenického Gilberta Galimbertiho (raz je na strane odporu, druhý krát zasa ukrutne bičuje zverenkyne ako sadistický dozorca). Pán dabér to vyriešil tak, že je Gilberto v scénach vyňatých z ORINOCA označený ako Luis (strana odporu), a v druhom prípade ako sadistický dozorca zasa plní úlohu Caesara (tvrdý dozorca v tábore z FEMMINE INFERNALI – opačná strana barikády). Je to proste mix. PS – netreba čakať ani tvrdý zostrih toho naj z oboch filmov, predsa len tie drsnejšie sexuálne scény produkcia vypustila. Okrem toho cenzúrou neprešli ani rasistické dialógy, aj keď ich americký dabing pôvodných WIP zásekov obsahoval. ### SAVAGE ISLAND je teda otrasnou ukážkou vykrádania menej známych filmov. V literatúre by som to mohol prirovnať napríklad ku procesu – zoberiem si obľúbenú knihu zahraničného autora. Preložím ju. Prepíšem jej názov na titulke a vložím do nej svoj vlastný príhovor na prvej strane. A som spisovateľ. Peniaze mi prosím posielajte na číslo účtu...

• 20.4.2018  22:05

Režisér Edoardo Mulargia zabíja dve muchy jednou ranou, respektíve počas jedného tvorivého procesu vyrába s rovnakou bandou hercov a iným osadenstvom zo štábu hneď dva WIP fláky veľmi podobného charakteru. Okrem FEMMINE INFERNALI je reč samozrejme o akčnejšom ORINOCO: PRIGIONIERE DEL SESSO. Rozdiel je v tom, že tentoraz dajme tomu právom odsúdené krásavice bujných tvarov si odpykávajú svoj trest uprostred zeleného pekla. Žiadny revolučný prevrat nie je na dohľad, preto dievčinám nezostáva nič iné iba zorganizovať „klasický“ útek z väzenia. Pevne stanovené pravidlá poslušnosti sa v tropickom dažďovom pralese uprostred ničoho vynucujú výhradne iba násilím. Dennodenný sex, sem tam nejaké to lesbické spestrenie popri tom, hra s kockami na cele, ale aj absurdné kopanie dier do zeme rýľom (netuším prečo sa furt hrabali v tej zemi), ...a klasická hudba, ktorá dotvára atmosféru koncentračného (pracovného) tábora, a iné slizké ingrediencie, sa v jednom a tom istom vývare miešajú dokola. ### PS – okrem stále namláteného (notoricky opitého) doktora tábora, si to tentokrát asi najviac užil Luis (Gilberto Galimberti), a to vďaka horúcim exploitačným scénam s väzenkyňami. PS2 – videná uncut verzia o dĺžke 93 minút. Jedna scéna v tomto zostrihu obsahuje dokonca aj krátky náznak tvrdého hard-core porna. Vďaka hrubému strihu medzi niektorými scénami je ale možné, že existovalo, alebo bola pripravená aspoň filmová bublina pre vloženie dodatočných hard-core záberov ako tomu bolo napríklad u spomínaného ORINOCO.

• 19.4.2018  19:09

WIP flák zo spotenej džungle režiséra Edoarda Mulargiu je mixom dobrodružného filmu, modifikovaného rape & revenge exploitu, akčného záseku a erotického (soft verzia) porno (strong uncut) vzrušenia. Polonahé dievčatá väznené v odľahlom pracovnom tábore na ťažbu drahokamov sa na nedostatok slniečka a štipľavého švihu bičom sťažovať nemôžu. Častokrát už duchovne vyhasnuté existencie nežného pohlavia nachádzajú útechu už len v nenávisti a jemnom dotyku. Morálku ako tak zachraňuje Muriel (Ajita Wilson) – taká odvážna FOXY BROWN (Pam Grier), vyčkávajúca so svojim úderom na ten pravý okamih. Viva la Revolucion! ### PS – vďaka svojmu obsahu sa filmu nevyhli aj značné škrty cenzorov. Osobne som mal možnosť vidieť 94. minútovú verziu označenú ako strong uncut (obsahuje totiž vyslovene porno zábery hrubého zrna). Okrem celkovo dobrého pocitu z filmu ako takého musím vyzdvihnúť aj hudbu, istým spôsobom sa jedná až o pochod za boj za spravodlivosť. Síce niektoré melódie mi boli od niekadiaľ známe (taliansky western?), to mi na zážitku ale nič neubralo. Pre priaznivcov žánru dobrá voľba.

• 16.4.2018  21:28
    Incubus (2002)

Francov scenáristický trash z produkcie výstižnej organizácie nazvanej „One Shot Productions“ sa v jednom zaprdenom hotely (slnečné Španielsko, Málaga) bezmyšlienkovito vrhá do víru udalostí, ktoré sú divákovi známe už dávno z minulého záseku LES POSSEDEES DU DIABLE (Lorna, the Exorcist). Zrecyklovaný a vykuchaný príbeh odpudivej kvality obrazu, zvuku, prezrelej nahoty, kamery a iných základných techník, ktoré robia film filmom, je iba nevydareným remakeom. Tomu, kto je oboznámený s príbehom Francovej LORNY, nemá vôbec zmysel opakovať zápletku. Je treba však povedať, čo bude možno pre niekoho prekvapenie, že je ešte skromnejšia, ako jej známejší predobraz. Johan (Carsten Frank) – dnes už úspešný umelec, ktorého portfólio malieb zahŕňa aj kresby takého Reberta De Nira (TAXIKÁR), sa so svojou ženou Rosou (Lina Romay) za utŕžené peniaze váľa po španielskych provinčných posteliach. Pokojnú rodinnú idylku narúšajú nielen chúťky Johanovej dcéry Lucy (obľubuje literatúru Markýza de Sade), ale aj nesplnený rest z minulosti – Lorna (Fata Morgana). PS – to, čo mi už hlava nebrala, bol napríklad aj samotný anglický autodabing hercov. Ten stojí skutočne za to. PS2 – vo filme je možné zahliadnuť aj plagáty odkazujúce sa na filmy KILLER BARBYS (1996), NOSFERATU: PHANTOM DER NACHT (1979), a iné...

• 12.4.2018  19:59

Erotické „Na vlastní bulvy“ svojského Davida DeCoteau sa v štýle lovecraftovho FROM BEYOND (1986) vydáva až za hranice známeho – do ôsmej dimenzie. „Čože to? Ôsma dimenzia? Áno, je to hypotetická forma inej reality, taký alternatívny vesmír. Niečo ako New Jersey.“ ### Inovátor a priekopník vo svojom obore Dr. Jordan (Jeffrey Combs) Grady venuje všetok svoj čas vede a experimentom. Pracuje až tak tvrdo, že mu časom zmäkol „bambus“, čím trpí hlavne jeho sexuálne nedocenená žena. Šťastná, alebo ak chcete nešťastná náhoda pri poslednom experimente mení beh udalostí závratným tempom. Do nášho sveta preniká inteligencia z inej dimenzie vo forme gigantického oka bažiacom po sexe podobne ako stromček z EVIL DEAD-u. Oko nie je „pikaču“, oko vidí... pi*u. Keď už nič iné tak aspoň tunajším neukojeným nájomníkom paprskujúce oko rozšíri obzory. Chápadlová technika plná vzrušenia a preskakujúcej iskri medzi partnermi v opojení sexu slávi úspech.

• 10.4.2018  21:08

Lacná, nízkorozpočtová goreteska Kenta Batemana síce neponúka nič originálne ani krvavo explicitné (Herschell Gordon Lewis to teda nie je), zato však dobre poslúžila ako jeden z množstva titulov pre inšpiráciu nadchádzajúcej vlny pokročilejších „killerov“ filmového plátna. Jednooké prepojenie môžeme síce badať u neskoršieho exploitu THRILLER – EN GRYM FILM (They Call Her One Eye), osobne som si však spomenul hlavne na THE DRILLER KILLER (1979), prípadne MANIAC-a (1980) a iné New Yorkom napáchnuté slashery. Ale späť ku podstate maniakálneho THE HEADLESS EYES. Hlavná postava – nedocenený umelec maľby a obskúrnych skulptúr Arthur Malcolm sa snaží po nociach prilepšiť si vlámačkami v okolí. Jeho obchodný biznis v žiadnom prípade neprekvitá, veď skoro vždy zatvorená prevádza a neústretový prístup k zákazníkovi (jednému), nedokážu predsa zafinancovať tvorivú činnosť ani náhodou. Po neúspešnom záťahu sa však už Arthur začína na svet pozerať inými očami, resp. okom. Hororový trash o vrahovi nazývanom Eye Killer stratil podobne ako hlavná postava filmu nielen očný kontakt s realitou, ale aj príčetnosť. Amatérska jednohubka je plná zvukových slučiek, vyvalených očí a deravého ementálu nazvanom scenár.

• 9.4.2018  21:05
    Going Postal (TV film) (2009)

Režisér dokumentu Paul Tickell sa po masakry na Columbine High School a neutíchajúcom strieľaní na školách či v napätom pracovnom kolektíve snaží svojim projektom GOING POSTAL prispieť svojou troškou do mlyna na ľudské mäso. Informačná kolekcia piatich vrahov sa zameriava na činy: Josepha Wesbeckera (Vek 47 rokov, incident sa stal na Standard Gravure Louisville, Kentucky 14. septembra 1989 – 8 mŕtvych, 20 zranených), Michaela Carneala (Vek 14 rokov, incident sa stal na Health High School Paducah, Kentucky 1. decembra 1997 – 3 mŕtvy, 5 zranených), Andrew Williamsa (Vek 15 rokov, incident sa stal na Santana High School Santee, California 5. marca 2001 – 2 mŕtvy, 13 zranených), Neala Higdona (Vek 25 rokov, incident sa stal na Atlantis Plastics Henderson, Kentucky 25. júna 2008 – 6 mŕtvych, 1 zranený) a na Stevena Kazmierczaka (Vek 27 rokov, incident sa stal na Northern Illinois University Dekalb, Illinois 14. februára 2008 – 6 mŕtvych, 18 zranených).

• 7.4.2018  13:25

Obsahovo chudobnejší dokument Geoffreyho Poistera sa odkláňa od historických faktov a udalostí, ktoré zmenili svet a zrovnali Hirošimu so zemou, namiesto toho sa stáva priamou súčasťou výpovedí preživších po 50-tich rokoch. Americký dokument zdôrazňujúci tému – vo vojne nie je nepriateľom ten, kto stojí na opačnej strane barikády, samotná vojna je ten nepriateľ – sa snaží smutnú deštrukciu nahradiť ľudskou tvorivosťou (umenie maľby), novým životom nie smrťou a celkovo víziou k lepším zajtrajškom bez vojny. Aj keď na ako dlho, že. Okrem ťahu štetca sa dokument obsahovo točí okolo jednej japonskej rodiny, ktorá sa v súkromí spolu so svojimi potomkami pripravuje na 50-te výročie zhodenia atómovej bomby na ich rodnú zem.

• 2.4.2018  09:54

„Žiadne slová nemôžu vierohodne vysvetliť zábery, ktoré teraz uvidíte. Z toho dôvodu sme sa rozhodli ich nekomentovať, preto nechajte tieto šokujúce zábery hovoriť samé za seba. V posledných dňoch sme sa stali svedkami jednej z najväčších tragédií modernej Ameriky s akou sa ostatný svet mohol stretnúť. Teroristi zaútočili na WTC v New Yorku, čím sa táto udalosť stala vďaka svojej ničivej katastrofe jednou z najväčších prejavov teroristického násilia. Zábery sú skutočne tie najšokujúcejšie, s akými ste sa mohli stretnúť. Prosím, sledujte na vlastné nebezpečenstvo pretože všetky sú reprezentované vo svojej uncut podobe s plnou šokujúcou grafikou.“ Teroristický útok na WTC v roku 2001 poskytol distribučnému štúdiu Anastos Entertainment Group Inc. (AEG) zámienku, aby vydalo pôvodne po piatom záseku neplánovaný šiesty diel, ktorý ťaží hlavne z tejto tragédie. Dokument rozdelený na kapitoly (WTC, Deadly Pursuit, Tragedy of War, Third World Atrocities, Cult Rituals, America 9/11/01, Terror in America) neprináša síce zberateľovi shockumentu veľa nového, výpovedná hodnota reality je však stále úderná.

• 1.4.2018  18:02

Japonská „FACES OF DEATH“ séria označená na coveroch MAD VIDEA nálepkou DEATH FILE prináša všetkým čiernym dušiam neuchopiteľné tornádo správ zo sveta monda a shockumentu v tomto kultovom zostrihu prasačín. Sledujte na vlastné nebezpečenstvo. ### Holá pravda o smrti sa po viac menej uzavretých kapitolách DEATH FILE (1-5), NEW DEATH FILE (1-3), prípadne farebnej troj-kombinácií už k ničomu v rámci produkcie nepripája. Daný fakt a nižšia kvalita mŕtvolného záseku označenom ako „The Naked and the Dead“ dáva tušiť, že studnica nápadov pre tento projekt sa pomaly ale isto vyčerpáva. Čo všetko sa v tej dobe podarí ešte s daným tímom a možnosťami zozbierať je záhadou. Preto nastáva čas už samostatných projektov, ktoré len tematicky dotvárajú v ďalších počtoch slávu a tvár značky DEATH FILE. V súčasnej kompilácií záberov sa máme možnosť zapojiť do objavovania thajských strip barov, byť svedkami miesta činov vrážd, autonehôd, kultúrnych zvykov či života „dedinčanov“, práce lokálnych paramedikov, hromadného zabíjania zvierat, prípadne tzv. „auto-pochodu“ v štýle pouličného Need for Speed. Pozrieme sa aj do Južnej Ameriky (pravdepodobne Brazília) na mŕtvoly a mŕtvolky tohto kontinentu. (MAD VIDEO index SMD-006).

• 16.1.2018  15:29

OMFG! Ukrajinský úchyl a kúzelník Alexey Tatarov si po zaváraninovom pohári čalamády zobral do parády tentoraz šroubovák, ktorý pred kamerou nechal zmiznúť. Po domácky vyrobené video je voľným pokračovaním 1 GUY 1 JAR a rovnako tak reakcia na známy flák HUNGRY BITCHES (2 Girls 1 Cup). (Hviezdou nehodnotiteľná WTF absurdita!). PS – od 18 rokov.

• 11.1.2018  18:12

„Incest bol ich najmenším hriechom.“ Sexuálne dobrodružstvo sestier Youngových (skutočné dvojčatá Brooke a Taylor – WTF?) sa v období ich dospievania musí vyrovnať nielen s rastúcou vášňou po dotyku, ale aj so stranou temna, ktorú reprezentuje kniha mŕtvych Necronomicon. Laškovanie v rodinnom kruhu prekračuje všetky hranice. Masturbácia s Bibliou si v tomto chráme neresti jednoznačne žiada povolanie EXORCIST-u. Na to však nie je čas, hlavne keď je ich nevlastný otec tak blízko ku objaveniu posledných stránok knihy Necronomicon a z nej vyplývajúcej nesmrteľnosti v obcovaní s diablom. Pornografický THE EVIL DEAD sa rozbieha. ### PS – ak si odmyslíme sesterskú lásku, jedná sa o vcelku umiernený porno výstrek zaujímavý hlavne svojou kontroverznosťou a špinavým nádychom okultizmu v prepojení s neviazanou sexualitou vtedajšej filmovej kultúry.

• 10.1.2018  20:36

„Kvôli zobrazeniu graficky detailných scén v tomto programe – sledujte na vlastné nebezpečenstvo. Buďte vôbec po prvý krát svedkom graficky nepríjemných záberov, ktoré vám televízne vysielanie vďaka cenzúre nemôže ukázať. Rovnako ako policajtov (pozn. BAD COPS) sledujte aj záchranárov (PARAMEDICS) v akcii ako sa snažia oklamať smrť. Nahliadnite tvárou v tvár na tie najintenzívnejšie a najhnusnejšie scény aké ste mali možnosť vidieť ako napríklad na krvavé nehody, dieťa, ktoré vypadlo z balkóna, násilie v gangoch, nehody za volantom spôsobené alkoholom a veľa ďalšieho čo je až príliš šokujúce na to, aby sme to uviedli.“ Zatiaľ a verím že aj posledná časť série kvalitou padá stále viac a viac do stereotypu beznádeje a to hlavne vďaka absencii nových záberov. Aj do tretice sa produkcia rozhodla loviť vo vlastných radoch čoho dôsledkom bola kompilácia obsahujúca aj zábery, ktoré bolo možné vidieť v dvojke – dieťa, ktoré vypadlo z balkóna (pravdepodobne pre oživenie záznamu), prípadne tzv. rozširujúce scény v predchádzajúcom vydaní nepoužité avšak zachytávajúce rovnakú situácia, apod...

• 10.1.2018  20:28
    1 Guy 1 Jar (2008)

OMFG! Úchylná reakcia na známy flák HUNGRY BITCHES (2 Girls 1 Cup) sa pri pohári čalamády orientuje skôr na potešenie veci prijať ako opačne. Náhoda alebo zámer mení však beh udalostí ku škaredému záveru. (Hviezdou nehodnotiteľná WTF absurdita!). PS – od 18 rokov.

• 10.1.2018  20:16

Štandardné „The Making of...“ oslavujúce film ako tarantinovskú modlu úspechu sa ako bonusový materiál objavilo spolu s ostatnými ódami na DVD-čku zberateľskej 2-diskovej edície filmu JACKIE BROWN v roku 2002 (Miramax Entertainment).

• 4.10.2017  22:09

Obsah: Po tom, čo tie maniakálne svine násilím reprezentovaným kladivom v igelitke omráčia okoloidúceho Sergeia Yatzenka na bicykli, odvlečú ho mimo cesty do húštiny, kde ho začínajú brutálne týrať a mrzačiť. Všetko to akumulované zlo opäť smeruje ku záverečnému kladivu, ktoré nechutne ukončí trápenie jedného muža. Maniakom z Ukrajiny (Sayenko, Suprunyuk, Hanzha) sa v rozpätí dvoch mesiacov (jún-júl 2007) podarilo zabiť 21 ľudí (plus 8 neúspešných pokusov). 11 februára 2009 boli Sayenko a Suprunyuk odsúdení na doživotie, zatiaľ čo Hanzha „iba“ ako kameraman na 9 rokov. ### PS – jedná sa o „domáce“ video vražednej skupiny, ktorá si takýmto spôsobom chcela zvečniť svoje orgazmické vyvrcholenia vrážd. Materiál síce zhabala polícia, na internet sa však niečo podarilo prepašovať. Dôkazom toho je aj záznam „3 Guys 1 Hammer“. (Hviezdou nehodnotiteľná WTF absurdita!).

• 27.9.2017  19:10

Japonská „FACES OF DEATH“ séria označená na coveroch MAD VIDEA nálepkou DEATH FILE prináša všetkým čiernym dušiam neuchopiteľné tornádo správ zo sveta monda a shockumentu v tomto kultovom zostrihu prasačín. Sledujte na vlastné nebezpečenstvo. ### Čierna, žltá, červená, vieme dobre čo to znamená... Šokantná ČERNOTA dvoch tvárí (Brazília vs. Japonsko) sa vo svojej farebnej kapitole DEATH FILE túla v prvej polovici po cestách a necestách São Paula – výjazdy filmového štábu v doprovode s civilnou políciou na miesta činu (samovraždy, nezákonný potrat nezodpovednej matky a pohodenie nenarodeného dieťaťa,...), aby sa v druhej polovici mohla triumfálne vrátiť naspäť domov. Veď všade dobre, v Japonku najlepšie. Záživnejší ryžový náklad odštartovaný v kuchyni fast-foodovým kokínom a močopudnou limonádou sa postupne zameria na pašovanie heroínu, zdeformované deti, samovraždy, nešťastia, dopravné nehody apod. (MAD VIDEO index MD-141).

• 25.9.2017  18:57

Japonská „FACES OF DEATH“ séria označená na coveroch MAD VIDEA nálepkou DEATH FILE prináša všetkým čiernym dušiam neuchopiteľné tornádo správ zo sveta monda a shockumentu v tomto kultovom zostrihu prasačín. Sledujte na vlastné nebezpečenstvo. ### Zaujímavosťou tretej novinky v tejto kapitole o živote a smrti je fakt, že sa z väčšej časti jedná o takpovediac americký materiál pod japonskou nálepkou DEATH FILE. Nosná časť dokumentu je tvorená totiž zábermi amerického filmového originálu, ktorý mapuje aktuálne hrôzy genocídy v Bosne s plnou grafickou názornosťou. Krutosti občianskej vojny sa nevyhli ani malé deti zmrzačené na smrť po mučení – cover dokumentu odkazuje na jedno z nich. Popri týchto záberoch z konfliktu sa na obrazovku dostane aj potrat, prípadne zneužitie krásnej hudby Richarda Wagnera pre propagáciu bombastickej deštrukcie a smrti (Ride of the Valkyries). (MAD VIDEO index MD-138).

• 25.9.2017  18:55

Japonská „FACES OF DEATH“ séria označená na coveroch MAD VIDEA nálepkou DEATH FILE prináša všetkým čiernym dušiam neuchopiteľné tornádo správ zo sveta monda a shockumentu v tomto kultovom zostrihu prasačín. Sledujte na vlastné nebezpečenstvo. ### Druhé vykostené vydanie novej podkapitoly DEATH FILE sa cez historické fakty a kultúrno-spoločenské udalosti nevšednej kateGORiE zahryzne až do morku kostí dokumentárneho vyčíňania pani Zubatej. Zostrih nám priblíži chudobu, devastačné zemetrasenie na Filipínach, vojenský konflikt v Juhoslávii, krvavú históriu Chorvátska, prípadne rituálny dar pozostalých (rozštvrtenie nebožtíka pre hostinu supom), pojedanie malých škorpiónov či zabitie barana s následnou konzumáciou. (MAD VIDEO index MD-137).

• 25.9.2017  18:53

Japonská „FACES OF DEATH“ séria označená na coveroch MAD VIDEA nálepkou DEATH FILE prináša všetkým čiernym dušiam neuchopiteľné tornádo správ zo sveta monda a shockumentu v tomto kultovom zostrihu prasačín. Sledujte na vlastné nebezpečenstvo. ### Po 5-dielnom kolotoči hnusáckeho základu sa produkcia „V&R Planning Co. Ltd.“ (V&R International) rozhodla oživiť, respektíve preložiť pôvodný dokumentárny koláč novou nálepkou. Nebojte sa, všetko zostáva po starom. Ide iba o gesto, ktoré má zabrániť tomu, aby sa séria časom nedostala do fádnej dvojcifernej číslovky. Vzniká tak trojdielna kapitola NEW DEATH FILE. Z prvého miesta máme tú možnosť vidieť zábery vrážd, samovrážd, dopravných nešťastí, kultúru na Haiti, zákutia plastickej chirurgie, kresťanskú slávnosť na Filipínach či zabíjanie zvierat s následnou konzumáciou (krysa, žaba, krokodíl, netopier). (MAD VIDEO index MD-131).

• 24.9.2017  17:34
    Desu fairu 4 (1990)

Japonská „FACES OF DEATH“ séria označená na coveroch MAD VIDEA nálepkou DEATH FILE prináša všetkým čiernym dušiam neuchopiteľné tornádo správ zo sveta monda a shockumentu v tomto kultovom zostrihu prasačín. Sledujte na vlastné nebezpečenstvo. ### Rok sa s rokom zišiel a vyvrhol nám ďalšiu porciu filozofickej návnady na tému smrť a jej dôsledky v kultúrno spoločenskom kontexte vyspelej existencie človeka. Pokračujeme teda v duchu vrážd, samovrážd, automobilových nešťastí a bližšie sa pozrieme aj na indickú kultúru. (MAD VIDEO index MD-125).

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38