Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární

Poslední recenze (11)

plakát

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál) 

Není třeba si nic nalhávat, Boba Fett je první z mnoha plánovaných seriálů, který těží z úspěchu Mandaloriana. Ano, stejně jako Mando i tento seriál je vizuálně přitažlivý a plný fanservisu. Oproti Mandalorianovi tu ovšem chybí to nejpodstatnější - silná ústřední postava. Boba Fett prostě v tomto podání není dostatečně zajímavý aby utáhl celou sérii sám. Ano, na rovinu přiznávám, že jsem velmi vlažným fanouškem Star Wars, o Star Wars toho vím jen tolik co nám představily dosud zpracované filmy a hrané série, neznám původní komix ani knihy. Přesto jsem měla o Bobu Fettovi určitou představu, že je to nelítostný zabiják, jeden z nejobávanejších v galaxii. Tento seriál však ukazuje prázdného senila, který se sice tváří jak kdyby chtěl spálit celý svět na uhel, ale ve výsledku víc mluví než koná a všechny jeho bitky jsou tak nějak... ok? Řekněme si to narovinu, který seriál dokáže ustát, když se v něm hlavní postava, po němž je seriál pojmenovaný, ve dvou dílech ze sedmi ani neobjeví? Co to o takové postavě vypovídá? Jasně to potvrzuje i fakt, že tyto dva díly mají s přehledem nejvyšší hodnocení. Ve výsledku tu tak máme další průměrné dílo ze světa SW (po Obi-wanovi), které ano, je pěkné na pohled i na poslech (za mě je Ludwig Göransson zcela nepochybně novodobý hudební genius) ovšem nepřináší nic nového ani extra zábavného, kromě právě těch dvou vcelku dobrých epizod, které se ale týkají vlastně jiného seriálu (nehledě na to jak moc se tyto seriály mají snahu proplétat). Za mě osobně bych byla raději, kdyby vznikl jeden fakt dobrý seriál než abychom dostali deset různých seriálů o každé drobné postavě, která se kdy ve světě SW mihla, to je ale bohužel jen mé zbožné přání.

plakát

Ježek Sonic 2 (2022) 

Tak si marně lámu hlavu s tím, jestli jsem viděla stejný film jako zdejší diskutující. Za mě je dvojka velice chabé pokračování. Ano, je tu víc akce, další dvě CGI postavy a stopáž má o 22 minut navíc, ale to je tak všechno o co nás tvůrci obohatili. Oproti jedničce o nic zábavnější, padouch je stále stejný i příběh je velice jednoduchý a stokrát omílaný. Rozhovory mi přišly trapné a hloupé, typické řeči záporáků jsou snad ještě kýčovitější než kdy jindy. Také je tu spousta hluchých míst. Oproti jedničce, která byla skutečně zábavná a přinesla něco nového mě dvojka vůbec nesedla.

plakát

Kimssi pyoryugi (2009) 

Kimssi pyoryugi pro mě asi navždy v srdci zůstane jako film s přívlastkem "nejmilejší korejská komedie". Příběh muže, který se po nepodařené sebevraždě učí poznávat znovu život vzdáleně připomíná Trosečníka, na rozdíl od něj je ale zpracován jemně a humorně. Ačkoliv se korejské komedie často točí okolo pitvoření a přehnané afektovanosti, Kimssi pyoryugi je zářným příkladem, že i Korejci to zvládnou s grácií. Ani pro korejskou tvorbu typická multižánrovost tu není přítěží a tak i když film chvíli působí jako drama s nádechem dobrodružna a chvíli zase jako komedie míchaná s romantikou, jedná se o dobře vyvážené dílo, které pobaví i dojme.

Poslední hodnocení (2 356)

Mělas to vědět (2020) (seriál)

21.09.2022

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

19.09.2022

Rodinné sídlo (2017) (seriál)

19.09.2022

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

18.09.2022

Perníkový táta - Série 1 (2008) (série) (S01)

01.09.2022

Že by Amor? (2022)

01.09.2022

Podezřelá (2022)

23.08.2022

Z každého konce (2022)

23.08.2022

카터 (2022)

12.08.2022

Reklama

Ovládací panel
5 bodů

Reklama

Reklama