fantasmic

• 6.3.2016  20:11
    Vzpomeň si (2015)

Memento - dôchodcovská verzia

• 26.11.2015  09:04
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Tak nakoniec trochu sklamanie. Kvalitatívne je to minimálne o úroveň nižšie ako Daredevil. Za najväčšie klady považujem Krysten Ritter a Davida Tennanta, ktorí sa svojich úloh zhostili vynikajúco, Žial po scenáristickej stránke veľa pozitív nenájdete. Väčšina epizód nemá žiadnu gradáciu, seriál obsahu zbytočne veľa podzápletok, ktoré nikam nevedú, a to spôsobuje, že dej často krát prešľapuje na mieste. V závere sa potom tých 13 epizód zdá prehnane veľa. Našťastie to nie je až také zlé, aby Vás to prinútilo nedopozerať seriál. Do budúcna môžem povedať, že sa na Jessicu Jones teším, či už v jej druhej sérii (dúfam, že vymenia showrunnera/scénaristov), alebo v plánovanom teamup-e Defenders. Hodnotenie niečo medzi 3* a 4*. Malý spoiler na záver.........škoda, že sa Daredevil neobjavil ani na chvíľku.

• 29.5.2015  09:20
    Kung Fury (2015)

Hysterický záchvat smiechu od začiatku do konca. Tony skvelých hlášok, výborná hudba a efekty, hlavný hrdina najväčší bad-ass v histórii kung-fu filmov.

• 22.5.2015  23:24

Film pri ktorom by si asi každý historik vyškrabal oči. Príbeh je naivný a miestami nedáva zmysel, celkovo je to veľká blbosť ale od momentu kedy spolu začnú Rimania a Číňania opravovať mesto je to veľmi zábavná blbosť. Akčné scény sú celkom podarené a dôjde dokonca aj na niekoľko slušných bojov jeden na jedného. Pokiaľ od filmu nič nebudete čakať a zoberiete ho čisto ako historický fantasy úlet, tak sa možno zabavíte rovnako ako ja.

• 2.5.2015  16:51

Akcnejsie, zabavnejsie a z mojho pohladu lepsie ako prvy diel, ktory uz po druhom pozreti jednoducho nebavil. Každá postava ma vyvazeny screentime a podarene hlasky, co je pri tolkych postavach je obdivuhodne. Kritiku ala je to ako druhy diel Transformers nechapem. V ziadnom pripade netvrdim, ze ide o vynimocny film v ramci MCU, ale v ramci komixoveho zanru ide o velmi prijemny zazitok. Na druhu stranu som rad, ze tretie pokracovanie uz nenatoci Whedon, ale bratia Russovci a samozrejme sa neviem dockat Civil war.

• 26.4.2015  19:57
    Hlasy (2014)

Celkom podarene spojenie čiernej komédie a psychologického thrilleru. Miestami sa dobre zasmejete (rozhovory zo zvieratami, finalna tanečná vlozka), miestami vam prijemne prejde mraz po chrbte (spomienky na matku, precitnutie po liekoch). Asi druhy film, o ktorom môžem povedať, že Reynolds sa snaží hrať a ide mu to.

• 9.4.2015  08:35

Z môjho pohľadu je to asi na rovnakej kvalitatívnej úrovni ako piaty a šiesty diel. Akčná a hlučná zábava dobrá na jedno pozretie.

• 29.12.2014  14:48
    Z Nation (TV seriál) (2014)

Môj seriálový guilty pleasure roka. Skvele to funguje ako protipól The Walking Dead. Z nation sa neberie vážne. Padajú v ňom celkom obstojné hlášky, typu "slečna prepáčte, ale myslím, že máte prst vo vlasoch". Celkom sa smejem na tom ak niekto tomuto seriálu vyčíta že nemá logiku, herci sú strašné drevá, alebo, že efekty stoja za prd. Veď je to predsa od spoločnosti, čo nám priniesla hity ako Sharknado alebo Mega Shark Versus Giant Octopus. Jediné, čo ma trocha mrzí je to nemastné neslané finále sezóny. Každopádne na druhú sériu sa teším.

• 17.12.2014  19:23

Pohodovy filmik, ktorému odpustite aj záver, ktorý až príliš hrá na city. Nájde sa tu viacero skvelých hlasok a v podstate všetci herci hrajú výborne.

• 14.12.2014  09:31

Nikdy som netvrdil, že hodnotím filmy objektívne, aj keď sa o to snažím. No v prípade Hobitej trilógie je to mimo moje možnosti. Na LOTR-ovi som vyrástol, vďaka tej trilógii som si obľúbil filmy, začal som častejšie chodiť do kina a viacej sledovať zákulisie a natáčanie filmov. Keď vyšiel Hobit bol to pre mňa taký návrat do detstva, aj keď občas dosť bolestný. Asi nemá zmysel plakať nad tým, že Hobitia trilógia je o poznanie slabšia ako jeho predchodca a že určite nemali robiť až tri filmy..jednoducho to je tak ako to je. Bitka piatich armád je podľa môjho názoru najlepší Hobit, aj napriek mnohým výhradám. A je to aj jediná časť trilgie, ktorá určite potrebuje rozšírenú verziu (snáď sa ten uponáhľaný strih aspoň z časti odstráni. Stále rozmýšľam, nad tým ako by tie filmy vyzerali, keby ich točil del Toro.. boli by iné? Určite. Boli by lepšie? To si nie som taký istý. Každopádne som Jacksonovi a spol. vďačný za tých šesť filmov, predsa len je to na dlhý čas posledný príbeh zo Stredozeme.

• 29.11.2014  22:16

Film, ktorý vlastne nemá začiatok ani koniec. Celú dobu sa príbeh motá v kruhu, tá metafora s hadom ktorý pojedá sám seba je na mieste. Po záverečných titulkoch som si povedal, že to bolo celkom pekne strávených 90 minút, ale vôbec si nie som istý čo to celé dávalo zmysel :)

• 16.11.2014  20:40
    The Guest (2014)

Zábavná blbina, veľmi vhodná na poopicové poobedie :)

• 9.11.2014  11:11
    Interstellar (2014)

Monumentálny.. asi takto by sa dal jedným slovom opísať Interstellar. Tie tri hodiny sú možno až moc, a vedel by som si predstaviť tento film aj o 20 - 25 minút kratší (vystrihať pár scénok odohrávajúcich sa na Zemi). Taktiež sa mi na príbehu pár drobností nepáčilo, no bez vyložených spoilerov by sa mi to ťažko popisovalo. Každopádne treba ísť do kina, z tohto filmu nebudete mať taký zážitok, keď ho budete pozerať v TV/na notebooku. PS: najlepšie/najoriginálnejšie zobrazenie robotov aké som kedy videl. A to zo začiatku vyzerali tak nemotorne.

• 24.10.2014  22:42
    Hercules (2014)

Tak nakoniec celkom dobrá zábava, po tej vlne nepeknej kritiky, ktorá sa zniesla na Herkula som nečakal, že sa budem takto baviť. Dwayne Johnson má síce stále problémy zahrať nejakú zložitejšiu emóciu (ale od neho nikto nečaká oscarový výkon), po hereckej stránke to najviac zachraňuje Ian McShane, ktorý hláškuje jedna báseň. Akčné pasáže sú fajn, občas však zabolia oči kvôli odfáknutým trikom. Príbeh jednodúchý, demytizacia legendy je podaná pekne. Škoda, že film nezarobil, tak dobre aby bolo pokračovanie. Hodnotenie tak medzi 3* a 4*.

• 27.9.2014  09:37
    Equalizer (2014)

Taký ľahký nadpriemer vo svojom žánri. Film ničím neprekvapí, ale ani nenudí. Denzelovi toho drsoňa, čo dokáže vyvraždiť celú ruskú mafiu (doslova celú) aj celkom uveríte. Po záverečnej scéne v Moskve, kamarát povedal, že by sme mali počkať na potitulkovú scénku, možno tam ukážu ako Denzel láme väzy skorumpovaným ruským kozmonautom na stanici ISS :D nič také sa žial nekonalo :)

• 2.8.2014  09:21

Prekonalo to moje očakávania, takú kadenciu podarených hlášok som už dlho nezažil. Samozrejme film má svoje "muchy", pár logických trhlín v deji, ale všetko to vynahrádza sympatickými postavami a humorom. Kašlať na Star Wars/ Star Trek... chcem ďalších Strážcov Galaxie.

• 2.6.2014  17:32

Pred desiatimi rokmi by som tomu dal mozno aj 4*. Ked to vsak porovnam (len) z tohto rocnymi komixovkami neda sa ist vyssie ako na 2*. Captain a X-meni jednoducho kopu vyssiu ligu. Dovolim si tvrdit, ze aj Guardians of Galaxy budu o dve triedy lepsi ako Spidy...

• 14.7.2013  20:34

Nemyslel som si, že niekedy toto poviem/napíšem, ale Stephen Sommers by to natoči stokrát lepšie. Oproti jednotke neskutočný pokles kvality. V tomto filme nič nefunguje. Tam kde jednotka bola zábavne hlúpa a svižná je G.I. Joe: Retaliation iba hlúpy a nudný. Chýbajú eye candy momenty, chýba chémia medzi postavami. Jedna hviezdička za Willisa.

• 30.4.2013  21:52
    Iron Man 3 (2013)

Prvý krát som sa dostal na predpremiéru a stálo to za to. Veľmi milé prekvapenie, osobne som nečakal, že ma film bude až tak baviť. Trailery sľubovali osudovosť (ktorá vo filme nechýba) no film srší svojim skvelým humorom, ktorý dokonale predáva Downey Jr. Pre mňa jednoznačne najlepší Iron Man s najlepším záporákom - Ben Kingsley ako Mandarin je perfektný. Som zvedavý, či po druhej projekcii nájdem nejaké väčšie chybičky krásy... zatial dávam plné hodnotenie.

• 4.8.2012  18:52

The Dark Knight Rises... film pri ktorom vyznejú jeho predchocovia, ako maličké komorné drámy. K dokonalosti má síce veľmi ďaleko, ale druhá projekcia ma utvrdila v tom, že 4* by boli jednoducho veľmi málo. Tých pár scenáristických trapasov by my ani tak nevadilo, viac ma však mrzeli herecké kiksy Levvita a Cotillard. Na druhú stranu Bale vo svojej úlohe exceluje, Hardy v úlohe Bane-a je skutočne desivý a Hathaway na batpode je nezabudnutelná. Stará herecká škola - Caine, Freeman a Oldman hraje štandardne dobre. Zimmerove "deshay deshay, basara basara" mi bude znieť v hlave ešte veľmi dlho.

• 13.7.2012  19:27

Tento film by si zaslúžil za viacero vecí "odpad". Najmä za tie digitálne triky, z ktorých ma budú bolieť oči ešte minimálne týždeň. Veľa však zachraňuje Michael Caine, ktorý si strieľa z "The Rocka" a samozrejme Vanessa Anne Hudgens na ktorú sa pozerá veľmi dobre.

• 5.7.2012  09:43

Wow... tak takúto nahláškovanú jazdu som teda nečakal. Od začiatku je vidieť, že je to veľmi lacné, hneď prvá akčná scénka je ako vystrihnutá z nejakej starej počítačovej hry. Na druhú stranu scény vo vesmíre sú spravené celkom pekne s prihliadnutím na rozpočet. Scenár je (miestami) veľký chaos s viacerými wtf mometmi. Všetko toto však filmu odpúšťam, pretože na hláškach, ktoré tu padali som sa zasmial viac, ako pri všetkých komédiách, ktoré som videl za posledný rok (no dobre možno trochu preháňam...). Zdá sa, že Guy Pearce si svojho hláškujúceho hrdinu úžíva a rovnako skvelého psychopata zahral Joseph Gilgun (fanúškovia Misfits ho spoznajú, hlavne podľa hlasu). Od filmu nič inteligentné neočakávajte, jednoducho vypnite a zabávajte sa.

• 12.4.2012  10:00
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

1. séria: 7/10; 2. séria: 8/10; 3. séria: 6/10

• 10.4.2012  09:09
    Hunger Games (2012)

Musím vyzdvihnúť najmä skvelý casting, či už herci v hlavných úlohách (Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson), alebo vo vedľajších (Woody Harrelson, Donald Sutherland) podvajú skvelé výkony. Rád by som videl tento film očami niekoho kto nečítal knihu, pretože viem, že niektoré veci vo filme neboli dobre vysvetlené napr.: prečo majú niektoré deti viac krát svoje meno v losovaní... Celkovo som však veľmi spokojný,síce nejde o udalosť desaťročia, ale odignorovať tento film by bola škoda. Ešte by som chcel vyzdvihnúť minimalistickú hudbu, ktorá pekne dokresluje atmosféru. Pre fanúšikov predlohy je návšteva kina povinná :)

• 5.1.2012  15:50

Naozaj skvelý nápad... no bohužial nie dobre (príťažlivejšie) spracovaný. Najviac ma sklamalo, že filmu chýbalo poriadne gradujúce finále (a teraz nemyslím vybuchujúce budovy, alebo autá). Na druhú stranu by som klamal, ak by som tvrdil, že film nemá silné momenty (napr.: beh matky a syna, pretláčanie rukami...). Takže určite nelutujem tých 109 minút svojho času, ktoré som za tento film zaplatil, no od Niccola som čakal trochu viac.

• 28.12.2011  11:13
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

1x01- 80%; 1x02 - 40%; 1x03 - 40%; 1x04 - 50%; 1x05 - 50%; 1x06 - WTF?; 1x07 - 70%; 1x08 - 80%; 1x09 - 80%; 1x10 - 60%; 1x11 - 70%; 1x12 - 60%; 1x13 - 60% Jednoznačne najlepšie epizódy sú Cigarette Burns (1x08) a Fair Haired Child (1x09), za pozretie ešte stojí Incident On And Off A Mountain Road (1x01) a (úmyselne) vtipne ladená Deer Woman (1x07). Ak vynecháte ostatné časti o veľa neprídete... Celkovo prvú sériu nemôžem hodnotiť viac, ako tromi hviezdičkami. 2x01 - 60%; 2x02 - 90%; 2x03 - 50%; 2x04 - 20%; 2x05 - 40% 2x06 - 60%,

• 7.12.2011  23:08
    Warrior (2011)

Jedným slovom - dokonalé... a to som človek, ktorý nevidel ani jedného "Rocky-ho" a ktorý totálne odignoroval oscarového "Fighter-a", alebo "Ťažkú váhu". Aj keď bolo od začiatku jasné kto sa stretne v záverečnom súboji, malo finále neuveriteľnú gradáciu a vyždímalo zo mna aj poslednú kvapku emócií. Jednoznačne jeden z najlepších filmov roka.

• 23.9.2011  22:50

Skrátiť o 15 - 20 minút resp. pridať viac mimozemšťanov a ubrať zbytočné romantické kecy na Zemi a mohlo to byť za 4*. Ak by nakoniec aj vzniklo pokračovanie, tak by som sa určite nehneval. No dvojka by chcela oveľa charizmatickejšieho záporáka než len "profesorskú trosku zmietanú pocitmi nenaplnenej lásky"... napr. skorumpovaného Marka Stronga :-)

• 14.9.2011  10:33

Tak na začiatok... Vďakabohu za Petera Jacksona! A teraz k filmu... animácia priemerná, aj keď spojenie s hranými scénkami to trocha osviežilo. Niektoré postavy sú nakreslené naozaj hrozne: Sam vyzerá ako keby bol mentálne postihnutý, Sarumana Bieleho (oblečeného do červeného plášťa!?) by ste si veľmi ľahko poplietli so Santa Clausom, Boromira by ste skôr zaradili k Vikingom a Aragorn vyzerá ako notorický alkoholik. Tieto nedostatky by sa dali ešte prekusnúť, ale horšie je to už s príšerne otravnou hudbou a okliešteným príbehom. Veľa ľudí vyčítalo Jacksonovi, že vynechal veľa dôležitých pasáží z knihy. No tak v tejto adaptácii sa do dvoch hodín zmestili skrátené Spoločensto a pár útržkov z Dvoch veží. Ale, aby som nebol iba taký zlý, tak musím uznať, že sa mi celkom páčil vzhľad orc-ov a aj tá bitka pri Helmovo žľabe mala niečo do seba. Celkovo som však tie dve hodiny pretrpel. 2* dávam iba kvôli láske ku knižnej predlohe a ak by som tento film videl pred Jacksonovou trilógiou tak by som ho vypol už v polovici.

• 30.8.2011  10:40

Prekvapujúco celkom zábavná komédia. A to najmä vďaka hercom. Musím uznať, že Diaz perfektne sadne úloha zlatokopky a Timberlakovi zase ide ten mierne pripečený učiteľ. Pre mňa dosť milé prekvapenie, škoda len toho "romantického" happy-endu.

<< předchozí 1 2 3 4