Kung Fury (2015)

Hysterický záchvat smiechu od začiatku do konca. Tony skvelých hlášok, výborná hudba a efekty, hlavný hrdina najväčší bad-ass v histórii kung-fu filmov.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Akcnejsie, zabavnejsie a z mojho pohladu lepsie ako prvy diel, ktory uz po druhom pozreti jednoducho nebavil. Každá postava ma vyvazeny screentime a podarene hlasky, co je pri tolkych postavach je obdivuhodne. Kritiku ala je to ako druhy diel Transformers nechapem. V ziadnom pripade netvrdim, ze ide o vynimocny film v ramci MCU, ale v ramci komixoveho zanru ide o velmi prijemny zazitok. Na druhu stranu som rad, ze tretie pokracovanie uz nenatoci Whedon, ale bratia Russovci a samozrejme sa neviem dockat Civil war.

Interstellar (2014)

Monumentálny.. asi takto by sa dal jedným slovom opísať Interstellar. Tie tri hodiny sú možno až moc, a vedel by som si predstaviť tento film aj o 20 - 25 minút kratší (vystrihať pár scénok odohrávajúcich sa na Zemi). Taktiež sa mi na príbehu pár drobností nepáčilo, no bez vyložených spoilerov by sa mi to ťažko popisovalo. Každopádne treba ísť do kina, z tohto filmu nebudete mať taký zážitok, keď ho budete pozerať v TV/na notebooku. PS: najlepšie/najoriginálnejšie zobrazenie robotov aké som kedy videl. A to zo začiatku vyzerali tak nemotorne.

Strážci Galaxie (2014)

Prekonalo to moje očakávania, takú kadenciu podarených hlášok som už dlho nezažil. Samozrejme film má svoje "muchy", pár logických trhlín v deji, ale všetko to vynahrádza sympatickými postavami a humorom. Kašlať na Star Wars/ Star Trek... chcem ďalších Strážcov Galaxie.

Temný rytíř povstal (2012)

The Dark Knight Rises... film pri ktorom vyznejú jeho predchocovia, ako maličké komorné drámy. K dokonalosti má síce veľmi ďaleko, ale druhá projekcia ma utvrdila v tom, že 4* by boli jednoducho veľmi málo. Tých pár scenáristických trapasov by my ani tak nevadilo, viac ma však mrzeli herecké kiksy Levvita a Cotillard. Na druhú stranu Bale vo svojej úlohe exceluje, Hardy v úlohe Bane-a je skutočne desivý a Hathaway na batpode je nezabudnutelná. Stará herecká škola - Caine, Freeman a Oldman hraje štandardne dobre. Zimmerove "deshay deshay, basara basara" mi bude znieť v hlave ešte veľmi dlho.

Warrior (2011)

Jedným slovom - dokonalé... a to som človek, ktorý nevidel ani jedného "Rocky-ho" a ktorý totálne odignoroval oscarového "Fighter-a", alebo "Ťažkú váhu". Aj keď bolo od začiatku jasné kto sa stretne v záverečnom súboji, malo finále neuveriteľnú gradáciu a vyždímalo zo mna aj poslednú kvapku emócií. Jednoznačne jeden z najlepších filmov roka.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Vykašlite sa na Supermana, Spidermana a ďalších "man-ov". Ak chcete vidieť skutočných superhrdinov zapnite si SASUKE a sleduje neskutočnú jazdu borcov ako je Makoto Nagano, Toshihiro Takeda, Shingo Yamamoto, Bunpei Shiratori, alebo Yuuji Urushihara.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pilotný diel - zatiaľ prevláda spokojnosť. Veľmi dobre vybraní herci a lokácie, správna dávka erotiky a "krvavých scénok". Po napínavom prológu trocha spomalí tempo (rovnako ako v knižnej predlohe) ale to je iba dobre. Hrdinovia a dej sú predstavení... hra o tróny sa môže začať.

Serenity (2005)

Po pozretí seriálu (Firefly) je Serenity jasná 5 hviezdičková záležitosť.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

1. séria - 80%, 2. séria - 90%, 3.séria - 80%, 4. séria - 100% Tak nakoniec dávam plné hodnotenie. Seriál má slabé chvílky, ktoré ma nebavili, ale väčšina dielov je naozaj skvelá. Záverečná epizóda, ktorá trvá hodinu a pol je dokonalá. Posledných cca 20 minút som si stále hovoril nech to neskončí... nech to stále pokračuje. Naozaj krásny, zimomriavkujúci záver seriálu. Na druhé pozretie je seriál ešte lepší a iba vás utvrdí je, že je to jeden z najlepších seriálov aký bol kedy natočený.