fars

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 1.10.2017  17:57
    Mumie (2017)

Je to sice divné takto říkat, když nemluvím o režii a tak, ale prostě Mumie je Cruiseuv standart, se vším dobrým i špatným. První půlka super, druhá už jela spíš setrvačností, finále mi přišlo fakt vlažné. Což je škoda, protože právě u té první půlky jsem přemýšlel o vyšším hodnocení. I tak jsou to silné 3*. Ale slabší 4. A 4* už jsem dal Fraserovi, takže sorry Tome. Btw. já bych se od Sofia Boutella překecat nechal a vůbec by jí to nedalo tolik práce jako s Ethanem Cruisem :-) Another Btw. ty zdvojené oči, které byly už v každém traileru, mě neskutečně sraly. Kdo to vymyslel? Bylo to vůbec nutné?

• 20.9.2017  09:02

Tak tohle mě hodně příjemně překvapilo. Jak se mi do nových pirátů nechtělo, tak jsem se parádně bavil. Jack Sparrow je zde už regulérní troska a přišlo mi že krom úvodní akce už hraje jen druhé housle, což je dobře, přece jen ho bylo už dost. Celá první půlka byla příjemně odlehčená a vtipná, druhá pak dobrodružství na moři s nasraným Bardemem v zádech. Pro mě asi nejlepší díl série (i když těžko po letech srovnávat s jedničkou... je to dávno co jsem ji viděl a většinu dobrých dojmů zakopaly mdlé pokračování). 80%.

• 4.9.2017  21:51

Děkuji Ridley Scotte, že jsi nám vrátil alespoň náznak toho, co jsme chtěli od nového vetřelce. Asi tak na 20 minut. Možná 30. Chápu proč se to na férovku nejmenovalo Prometheus 2, a asi bych to i přijal kladněji, kdyby se to tak jmenovalo. Ale hergot, nemůžete něco pojmenovat jako Vetřelec a pak nechat diváky, ať se přes půl filmu dívají na filozofující roboty. Prostě ne. Tohle není vetřelec, i když tam nakonec byl, je to úplně jiný film. Asi jako byste se těšili na nové Akta X, ale místo toho byste viděli Davida Duchovnyho hodinu hrát canastu, až by u poslední karty narazil na vládní spiknutí. A za oknem by byl mimozemšťan.

• 13.5.2017  15:18

Tak jo, viděl jsem Bena jako Batmana a už předtím jsem si říkal něco jako: a vlastně proč ne? Ale že letos uvidím Bena jako autistického Johna Wicka, to bych fakt nikdy nehádal :-D A víte co? Vlastně proč ne, šlo mu to :-)

• 3.5.2017  19:51
    Moucha II (1989)

Viděno v roce 2017. Takže v době sequelů, prequelů, rebootů, restartů a remaků. Řekněme si to na rovinu: dneska se už točí (na pár výjimek) samé racyklovatelné sračky. Pokračování mouchy podle mého názoru prvnímu dílu žádnou ostudu nedělá. Naopak si myslím, že kdyby stejný film, třeba pod jiným názvem, ale se stejnýma vizuálníma efektama, vzkniknul letos, byl by to pro mnohé při nejmenším super guily pleasure, pro jiné parádní pocta žánru. Dneska už horory stojí za hovno, škoda že ty staré jsou zapomenuté, protože tehdy byl jiný metr.

• 4.2.2017  09:24

Guillermo del Toro natočil tak trochu film pro fanoušky. A jak se mu odvděčili? Začali hledat všude chyby a řešili píčoviny. Za mě absolutně OK. Ano, mohl to být materiál na 5 hvězd, a ten "břídil" to dal tak na 4... Naserte si, tak to potopte no. Pak se nedivte, že v kinech následně uvidíte jen recyklace starých značek, desátý díl Pirátu, Rychle a zběsile a dalších kravin, kde překvapivě podstatně horší chyby nikomu nevadí. Jo a zapomněl jsem na Transformers... když vynechám zábavný první díl, tak s kterýmkoliv dalším by si Pacific Rim mohl vytřít prdel. Tečka.

• 24.9.2016  14:22
    Želvy Ninja (2014)

Prekvapive lepsi nez posledni dva dily Transformers, kteri byli nechutne prepaleni. Zelvy jsou alespon fajn odlehcena zabava, ktera se nebere nikterak vazne. A adrenalinova akce na svahu byla super.

• 24.9.2016  14:20

Malo hororu, u jednicky jsem se teda bal vic. Ale celkove jsem se u filmu slusne bavil, plus bod navic za paradni britske prostredi.

• 24.9.2016  14:18
    Ant-Man (2015)

Bitka s vlacky a mravenci. To je vsechno co si z filmu pamatuju. Myslim ze i ta trojka je hodne, jedna z nejslabsich marvelovek.

• 24.9.2016  14:16
    Polednice (2016)

Slusne natocena nuda. Ne opravdu, remeslne povedene, jenze je celkem na hovno, ze se ve filmu temer nic nestane...

• 26.4.2016  23:29

Nekdy kdyz jsem zadal o prava psat komentare jsem v pravidlech cetl, abych se vyhnul komentarum typu Matrix je film meho zivota. Tak ted pisu ze Hardcore Henry je Matrix meho zivota. V ramci moznosti a rozpoctu si Rusko s Hollywoodem vytrelo prdel. Libilo se vam Wanted? Že film pochází z produkce ala Wanted je na filmu taky dost vidět. JIZDA.

• 15.6.2015  09:14

Docela kroutím hlavou, když tu čtu názory jak je čtyřka super originální a nabušená, zatímco dvojku by někteří rovnou pasovali na nejhorší Spielbergův film a totálně šedý průměr. Já teda nevím, ale ze Ztraceného světa si dodnes pamatuju skvěle vygradovanou scénu s karavanem, děsivého Rexe který teda budil IMHO větší respekt než inteligentní dinosauří mix z labiny, lepší herce (tady to samotnej Pratt celé jen težko utáhne) a nakonec i lepší efekty. Jediné, co mě u čtyřky fakt hodně bavilo, bylo to nostalgické pomrkávání na první díl. Celkově bych Jurský svět zařadil asi tak na úroveň trojky. A z toho rozdílu v hodnocení Ztraceného světa a Jurského světa mi přijde, že za těch 18 let mají diváci už na kvalitní blockbuster o dost menší nároky. V podstatě za posledních pár let si všímám případů, kdy je totální průměr vytlačen do nadprůměru jen proto, že to tvůrci úplně neposrali a překvapivě to nebyl moc velký průser jak se čekalo... což je trochu smutné.

• 7.5.2015  10:42

Strasna, ale strasna slátanina. Cameron Diaz nesympaticka az beda a film celkove nudny k uzivani. Dve z odrenyma ušima davam za celkem fajn akci (i když i ta zacne v pulce filmu nudit) a za Toma Cruise.

• 7.5.2015  10:28

Jak jsem od filmu nic extra nečekal a ani se do něj nijak nehrnul, tak jsem nakonec dostal překvapivě velmi příjemnou pohádku s výbornou Angelinou Jolie.

• 12.4.2015  21:35
    Doupě (2014)

Kdyby to nebyla doslovná kopie 10 let starého Okrsku 13, byla by to fajná trojka.

• 13.2.2015  11:14
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Novější série narozdíl od Simpsnů nejen že neztrácí dech (a vtip), ale jsou chytřejší a ve své podstatě téměř geniální. Samozřejmě byly i slabší chvilky, ale v průměru si seriál pořád drží status nadstandardu. Navíc tak vysokou úroveň cynismu, satiry a kritiky společnosti jen tak někde nenajdete. Zápletky založené na běžných věcech vyhnané do maximálního absurdna. Miluji to :-)

• 23.11.2014  12:09
    Novo (2002)

Herci ok, namet ok, dej fakt dost o nicem. Celkove film zachranuje pouze to, ze je vetsinu stopaze opravdu rekneme lechtivy a sexualnich temat se neboji. Jinak tam nic dalsiho neni, coz je skoda.

• 12.10.2014  14:36

Je to o něco slabší než první díl, ale pořád paráda a příjemná podívaná. Bohužel zatímco předchozí film byl u mě skoro za 5, tenhle prequel skončil skoro za 4.

• 12.10.2014  14:33

K poměrně krátké povídce jsem se dostal k překvapivě velmi slušně natočenému filmu. Některé detaily z povídky zde tvůrci vynechali, některé jiné zase přidali. Hlavně v první půlce dost rozšířili popis Dolana a jeho obchod s uprchlíkama. Je to tak mezi 3 a 4*, nakonec jsem se rozhodl že Slater a Bentley za mě tlačí hodnocení nahoru. Doporučuji povedený český dabing.

• 24.8.2014  13:00

Jeden z 5ti nejlepších filmů mého bídného života.

• 21.8.2014  09:18

Nutno říct že vidět to doma, asi bych tak vysoko nešel. Ale to co jsem viděl v kině mě celkem usadilo. Tornáda a věci kolem nich špičkové. Tak perfektně natočenou destrukci jsem už dlouho neviděl (ani v nové Godzille se neničilo tak velkolepě). Parádní zvuk i hudba. Stopáž také přesně akorát. No a pak tam byli i nějací lidi, ale kvůli nim nebo kvůli vymakanému Nolanevskému scénaři jsem zrovna na tenhle film opravdu nešel. Ostatně mrkněte se na plakát a na trailer, to snad vypovídá dost o tom, co od filmu čekat, a to jsem také ke své spokojenosti dostal. Méně patetismu a kratší představovačky v úvodu, a šel bych možná i na pět. A nekecejte mi, že vám ty tornáda místy nedokázaly nahnat husí kůži ;-)

• 27.7.2014  21:30
    Plán hry (2007)

Nesympaticka grcanina s otravnym deckem! Radsi policajta ze skolky.

• 25.6.2014  23:29
    Zátah 2 (2014)

Takhle si kurva představuju akční film! V rámci žánru bezchybné. Některé výtky co se tu objevují na dlouhou stopáž mi přijdou docela mimo. Naopak mi film přišel dost svižný, úvodní "kecy"a část ve vězení srazili na minimum (Rama jde do lochu, bitka kde dostanu přes hubu, další bitka, skok o dva roky dále kdy už jde z vězení ven a jede se dál - s čím máte problém?). Parádní hudba, herecké výkony v pohodě, akce nápaditá a bitky samozřejmě nejlepší :-) Jinak ať vás ani nenapadne zkoušet prasácký anglický dabing který se válí na internetu, originální znění je povinost! A frajerům co tomu napálí odpad protože přece nejsou žádné ovečky bych asi zatleskal - párádní způsob jak ukázat, že nejsi ovečka, ale obyčejný kretén :-)

• 26.5.2014  09:07
    Godzilla (2014)

Za me absolutni spokojenost. Vsechny ty kecy o prazdnych charakterech a zbytecnych postavach jsou fakt jen kecy, a hodnoceni pod tri hvezdy jsou pak totalne mimo misu (osobne bych takove uzivatele nejradeji zabanoval). Film v trailerech lakal predvsim na atmosferu, ktera se skutecne povedla. Prvni monstrum se objevi na scene cca po pul hodine a film se od te doby ani na vterinu nezastavi a graduje az do paradniho finale mezi mrakodrapy. V kine primo na posrani. Chvala bohu ze to i pres to, ze tolik lidi blbe pinda a kefra ze tam meli malo akce (zajimave, ze napr. u Pacific Rim nebo poslednich Transformerech je profil zas plny stiznosti na premiru akce ktera uz nudi, lidi fakt asi nevi co chteji), tak vydelal dost penez na to, aby si to sve obhajil a zajistil pokracovani. 9/10.

• 15.4.2014  12:11

Prehistoricka filmova perla, kterou jsem poprve videl az v roce 2014 v kine. Ono driv jsem moc moznosti videt takovy film v kine ani nemel, a dobre jsem udelal ze jsem si pockal. Jednak proto, ze pri srovnani s dnesnimi filmy je fakt krasne videt nadcasovost, kterou Odysea ma, jednak i proto, ze doma v tv bych to dost mozna vzdal :-) Co se konce tyce, bez dodatecneho vykladu bych to nejspis moc dobre nepochopil (v podstate jsem se ztratil jakmile Dave vletel do toho halucinogeniho sporice obrazovky), ale ono to tady zas tak moc nevadi. Uz jen to jak to vypada, vazna hudba pri proplouvani vesmirem, hratky s perspektivou a celkove vypiplanost dela z toho filmu vazne bombu.

• 11.3.2014  13:55
    Na vlásku (2010)

To jste kolegove trosku nadhodnotili, ne? Bylo to bezesporu fajn, ale pro me osobne tam bylo malo humoru a moc pisnicek, nez abych z toho hned nadsene ucvrnkaval.

• 4.10.2013  09:02
    Gravitace (2013)

Je to tedy spis mezi 4 a 5, kazdopadneurcite kino povinost. Cim vetsi platno, tim lepe. Zacatek je mirne pomalejsi, avsak s pribyvajicimi prusery se kterymi se hrdinove musi potykat film neustale graduje a je cim dal napinavejsi. Jinak samozrejme nejvetsim plusem na filmu je audiovizualni stranka. Obraz perfektni, je tam plno zaberu ktere jsem nikde jinde nevidel. 90ti minutova stopaz k filmu sedi tak akorat. Za me spokojenost, tech 91% ktere snimek momentalne ma je zaslouzenych.

• 11.9.2013  10:42

Temer bez chyby. Remeslne skvele natocene. Bylo tam par infarktovych zaberu, ale bylo tam i dost scen ktere mely nabeh na zděsuposrání, ale byly jakoby nedotazene. Kdyby Wan pritlacil trosku vice na pilu, bylo by to za pet. Jo a zaver byl necekane docela dost akcni.

• 9.9.2013  09:20
    Mama (2013)

Prvni pulka a kousek svou atmosferou dokazala poradne vydesit. Jenze, temer vsechny dulezite zabery jsou skoro v totalni tme. Ve dne je film naprosto nekoukatelny, zkouseli jsme to, a vzdali jsme to. No a divejte se na ducharinu vecer po tme, kde musite ocima probijet tmu z obrazovky a cekat kdy na vas vybafne bubak. Samozrejme ze se clovek snadno vydesi. Nicmene porad ocenuji ze to nebyla jen tak lacina lekacka, ale atmosfera se budovala na zaklade hratek s kamerou a vizualem, nasvicene/nenasvicene oblasti, herci (vcetne dvou malych holcicek) taky dobri. Pak prijde scena znama ze stejnomeneho triminutoveho kratasu z roku 2008, odhaleni Mama no a... od te doby film prestal byt desivy. Konec se spis nepovedl, navic vypadal jako byl snad komplet cely renderovany. Ve filmu jsou vynikajici snove zabery, jako celek jsem byl spokojeny, bohuzel vsak mam porad lehce pocit, ze jsem stejne to nejlepsi videl uz v tech trech minutach. Vahal jsem mezi 3 a 4. Tematicky podobna Zena v cernem mi prijde povedenejsi a ve vysledku i vice strasidelna, vedle ni bohuzel musim dat Mame spis tu trojku.

• 4.8.2013  14:01

Hudba, pekna scena s vrtulnikem, veta "Jsem na dovolene". To je svechno, zbytek je sracka. I kdyz zaroven priznavam, ze divat se na to celkem da. Brat to jako bezne becko (coz je pro film ze serie pasti fakt skoda), dal bych asi tak 2,5*. Je to snesitelnejsi nez Max Payne od stejneho reziserskeho patlala.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17