C0r0ner

Ondřej Koželuh

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103
    • 18.2.2018  15:33

Když pomineme, že by fakt nešlo vyrobit pěticentimetrovou televizi a půlcentimetrový mobil, je Zmenšování příjemné sci-fi, které jde na stejný problém jako 7 životů o dost jinak a spíše humorně. Trochu jsem se bál předvídatelnosti scénáře, ale nakonec to bylo fajn a bezvadně to uteklo, takže spokojenost. 80%

• 17.2.2018  19:02
    Velká hra (2017)

Jako ostatní nominace na Oscara je to dlouhé a dobře udělané (excelentní režie nutno uznat), nicméně má navíc něco, co všechny ty další unuděné sračky ne. Příběh a výpovědní hodnotu. Něco se tam, kurva, děje a je to zajímavé. Ano, až tak "málo" mi ve filmu stačí. A Jessica Chastain po roce znovu u soudu výborná. 95%

• 17.2.2018  04:56
    Čtverec (2017)

Sice je to hezky udělané (jako zbytek cizojazyčných Oscarových nominací), ale zároveň je to totálně bez děje (jako zbytek cizojazyčných Oscarových nominací), takže člověk dvě a půl hodiny tupě čumí na hezké nic, které se před ním odehrává. Ve zkratce - bylo to úplně o hovně a k tomu prasácká EU agitka. 20%

• 13.2.2018  15:38

Kritici jásají, běžní fanoušci pláčou. Teoreticky je to dokonalé, prakticky absolutně prázdná sračka o jedné krávě a jednom totálním kokotovi, kteří se plácají od ničeho k ničemu. Věřím, že tohle vyhraje spoustu Oscarů, ale pokud i ten za nejlepší film, vrátím svůj diplom z FAMU. Chtěl jsem se trošku rozepsat, ale jinak je to příkladná Nuda k posrání (#88). 30%

• 11.2.2018  19:43

Možná příliš patriotické, možná příliš dlouhé, ale já prostě na hasiče za žádných okolností nedám dopustit, zvlášť když pracují pod špičkovým Kosinskim, který v mých očích stoupá každým svým filmem. Perfektní herci jsou už jenom špičkou ledovce v této parádní poctě požárníkům. 95%

• 11.2.2018  12:39
    Štístko (1966)

Herci super, režie kvalitní, dobrých fórů taky halda, ale bohužel je to stejné jako deset dalších filmů, které už jsem dřív viděl. Scénář je totiž bohužel velmi ohraná písnička, která sice nenudí, ale překvapení je v ní jako chytrých lidí v DSSS. Wilder je sice pan režisér, ale s obsahem to u něj místy nebývá tak silné. 65%

• 10.2.2018  19:38
    Mezi zdmi (2008)

Zaprvé se mi nelíbil samotný učitel, který tak nějak po celou dobu popíral všechny moje teoretické předpoklady dobrého pedagoga a zadruhé se mi samozřejmě nelíbila přistěhovalecká sebranka budoucích kriminálníků, bez kterých by se Evropa bezpochyby mileráda obešla i v tomhle století. 55%

• 10.2.2018  19:35

Nějak jsem nedokázal pochopit, jak mohli všichni nevidět znaky budoucího průseru v Německu, protože by stačilo si přečíst Válku s mloky. Dokument to ale byl každopádně poutavý a parádně seskládaný z reálných záběrů a dotočených sekvencí, které spolu vytvořily zajímavý příběh z pozadí celé události. 75%

• 10.2.2018  19:32
    Já, Tonya (2017)

Člověk by nevěřil, kolik se po světě pohybuje vyplatlaných hovad (ano, v Americe víc než jinde) a jaké mohou občas způsobit průsery. Ne že by byl Tonyi příběh nějak komický, ale scénář z něj bez problému vymáčkl víc vtipů, než se nachází v pěti běžných komediích dohromady. 85%

• 10.2.2018  19:29
    Hřbitov pro cizince (TV film) (1991)

Psychologická brutalita, která se může směle rovnat Tiché bolesti a Jen o rodinných záležitostech, ačkoli bych nevěřil, že k těmhle dvěma špičkám v oboru ještě někdy něco připodobním. Celou dobu se mi hnaly slzy do očí, protože být svědkem takového bezpráví prostě nezvládám. 100%

• 10.2.2018  19:26

V New Yorku je očividně koncentrace kreténů na kilometr čtvereční největší na celém světě, protože takovou sbírku dementů v jednom filmu nepamatuji. Že by to bylo kdovíjak strhující, se říct nedá, ale Spike Lee je natolik obratný režisér, že mě to celou dobu i celkem bavilo. 70%

• 6.2.2018  13:29

Trocha Interstellaru, trocha Gravitace, trocha Horizontu události, trocha Vetřelce 4... Komu se líbí sci-fi, najde různých citací spoustu. Béčkovost z toho sice lehce čpí, ale je to dramatické, díky posunu v dimenzích jsou jakékoli nelogičnosti lehce obhajitelné a prostě mě to celé bavilo, takže velká spokojenost, i když se jedná o jednoduchou zábavu. 85%

• 4.2.2018  20:23

Nebýt desítek postav, díky kterým byl velký problém se vyznat v ději, určitě bych hodnotil plným počtem, ale takhle zůstala pachuť nepřehlednosti. Spielberg ale každopádně natočil hodně zajímavý příběh o skupině odvážných lidí. Nicméně si myslím, že v letošní slušné konkurenci nemá na Oscara nárok. 75%

• 3.2.2018  17:46
    Aurore (2005)

Podobná "paráda" jako Hon, která aspiruje na TOP 10, ale nikdy se tam nemůže dostat, protože takové peklo už nikdy nechci vidět. U válečných filmů se takové chování dá ještě relativně pochopit (kdo ví, jak bych se sám choval?), ale v prostředí rodiny je něco takového neomluvitelné a neodpustitelné. Jediným pozitivem (pokud se to tak dá říct) je úloha církve a Boha, kteří pro nebohou Auroru udělali totální hovno, jak jsme ostatně čekali. 100%

• 3.2.2018  17:42

Do plné palby přebývalo nějakých patnáct minut stopáže, protože jinak se jedná o perfektní podobiznu Winstona Churchilla a dění okolo doby Dunkerku (který ale letos logicky ovládá Nolan) s několika dech beroucími scénami, kdy člověku mrazí hrdostí, i když se jedná o naprosto jiný národ. 90%

• 3.2.2018  17:39

Těžký asperger Poirot se objímá s kámošem, sprintuje za podezřelým a rozšlapává hovna. Buď je to nepochopení, nebo ignorace předlohy, protože tohle musí zákonitě odsoudit jakýkoli fanoušek Davida Sucheta. Když se k tomu přidá rádoby inspirace Sherlockem, vychází mi nechtěná sebeparodie. 35%

• 1.2.2018  19:52
    The Hero (2017)

Jelikož běžné příběhy běžných lidí vídám každý den, nemusím je vidět ještě ve filmu. Tam si zase rád hraji na malé dítě a fascinovaně koukám na Thora, který drtí nemrtvé Asgarďany blesky a jsem spokojený. Film jako takový je objektivně excelentní, ale mně prostě nemá naprosto co říct, i když si u něj dokáži představit nominaci na Oscara. Se žánrem drama bojuji už delší dobu a myslím si, že tohle byl poslední hřebíček do rakve, protože se u tohohle typu snímku jenom a pouze strašně nudím, aniž bych si cokoli odnesl, a to mám zase lepší věci na práci... 45%

• 1.2.2018  17:23

Ta linka s jeleny byla nakonec úplně k ničemu a když jsem to prohlédl skrz, uvědomil jsem si, že se jedná jenom o další posranou romanci, která byla sice skvěle udělaná, ale jinak o ničem. Škoda, že to tvůrci nevedli směrem ke komedii, protože prostoru tam na něco takového byla opravdu spousta. 50%

• 31.1.2018  17:35
    Nemilovaní (2017)

Líbila se mi neschematičnost scénáře a celkové zpracování, ale bylo to tak příšerně utahané, nudné a rozvleklé, že z toho víc jak dvě hvězdičky nevytřískám. Objektivně je to špičkové, ale pro mě prostě tyhle příběhy, kde se vlastně nic nestane, a které nikde nezačnou a nikde neskončí, nejsou. 45%

• 29.1.2018  17:43
    Dej mi své jméno (2017)

Bože na nebesích, ty to vidíš! Ne, nevidíš, protože neexistuješ. Ale kdybys existoval, musel by ses stydět, kam až může klesnout filmová tvorba. Vezměme Zkrocenou horu (už tak žádný skvost), dejme ji do jiné doby a lokality, aby to bylo jako že originální, a sledujme, co se stane. Stane se to, že dnešní prasácká korektní společnost bude nadšená a pro běžného diváka zbude pouze prázdná dvouhodinová sračka, která je ve své podstatě dost nechutná, příšerně nudná a hrají v ní samí nesympatičtí idioti. Objektivně si to zaslouží bídné dvě hvězdičky, ale vzhledem k loňskému vítězi Oscarů Moonlightu jdu níž, protože tenhle zkurvený trend nemíním ani v nejmenším podporovat. Film vytvořený na objednávku, aby zabodoval u samozvaných odborníků a vyhrával ceny předávané dojatými rádoby kritiky a celebritami. 10%

• 28.1.2018  20:31

Když jsem si u Lady Bird říkal, že je to film o hovně, potom nevím, co bych musel napsat tady. Vizuálně excelentní, ale obsah snímku byl nejenom naprosto prázdný, ale především ještě trapný, hloupý, ubohý a nicneříkající. Je smutné, co dnes může dostat nominaci na Oscara. 15%

• 25.1.2018  22:12

Našlápnuté béčko přesně jak má být. Logiku a scénář samozřejmě nehledat, zato sympatické herce, pořádnou řežbu a jednoduché odreagování ano. No a když se k tomu přidají slušné efekty a porcování emzáckých robotů noži, přimhouří člověk obě oči a tu čtvrtou hvězdičku nakonec dá. 70%

• 24.1.2018  23:31
    Uteč (2017)

Je pravda, že to bylo perfektně udělané, zahrané a všechno tohle kolem, ale celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, na co to, do píči, koukám? Jednou seberou negra na ulici, pak ho musejí pozvat domů. Proč? O reálnosti zápletky pomlčím, to už bylo úplně mimo. Takže sice fajn podívaná, ale jinak totální píčovina. 50%

• 23.1.2018  15:39

Úplná sračka, jakou jsem původně čekal, to nebyla, ale absence jakýchkoli emocí, které by tak, přiznávám, že parádní téma doplnily, znamenala velký pokles v zájmu, čemuž nepomohla ani ta brutální stopáž. Historicky to hodnotné bylo, ale dalo se z toho sestříhat tak 80 minut, takhle je to děs. 35%

• 22.1.2018  16:55

Škoda předvídatelnosti (což je u takových filmů běžné) a ztráty tempa kolem poloviny, kdy se Homer vysíral v dolech, protože jinak to byl bezvadný příběh obyčejných lidí, kteří něco dokázali, i když je od toho všichni odrazovali a dokonce jim podráželi nohy. Člověk jednou za čas takovou inspiraci potřebuje a tahle byla moc pěkná. 85%

• 21.1.2018  20:47

Řekl bych, že Marvel definitivně vítězí nad DC. Ačkoli je Justice League a Ragnarok v podstatě dost podobný film, vítězí Thor jednoznačně v tom, že je veselý, má sympatičtější charaktery a netrpí logickými průsery ve scénáři. K tomu pocta pro Star Wars, Pána Prstenů, excelentní Cate Blanchett a pár over the top scén (Thor kosící zombíky pomocí blesků, zpomalený souboj Valkýr s Helou...). Kdepak, tomuhle trapný Superman nesahá ani po kotníky, i když je to ve výsledku stejně hloupoučká pohádka jako Ragnarok. 95%

• 21.1.2018  16:54
    Coco (2017)

Dokud se bude Pixar držet toho, co ho dělá jedinečným, bude mít ve mně vždy oddaného fanouška. Nebyl jsem nadšený tak jako po V hlavě, ale pořád ještě je to kurevsky parádní film, kterému nechybí vůbec nic - dokonalý vizuál, krásný příběh, humor, nečekané zvraty a halda emocí rovná pěti jiných filmům dohromady. Díky, Pixare, za další úžasný zážitek! 100%

• 21.1.2018  16:51
    Kráva (1992)

Příjemné to bylo podobně jako trefit malíčkem roh postele a druhou nohou šlápnout do pastičky na myši a beznaděj z toho koukala odevšad. Problém ale byl v tom, že mě to nebavilo a i přes velmi mírnou stopáž mi to připadalo, jako kdyby měl film snad tři hodiny. Kvalita ano, ale ne pro mě. 65%

• 21.1.2018  16:45
    Tvář vody (2017)

Kombinace Amélie a sólovky pro Abea Sapiana z Hellboye měla obrovský potenciál a prvních třicet minut ho plně využívala, ale pak se začaly sypat nelogičnosti a vyloženě hloupé momenty (dvě uklízečky přechytračí obrovskou laboratoř plnou vědců, strážných,...), takže nakonec o hodně horší než jsem čekal. 55%

• 21.1.2018  16:42
    Lady Bird (2017)

Strašně moc se mi líbila kamera, která se očividně (a ne na škodu) inspirovala u Wese Andersona a za řeč stáli také skvělí herci, ale dějově to bylo prázdné jako předvolební sliby a k tomu byly dvě hlavní hrdinky blbé krávy, což filmu na sympatičnosti dvakrát nepřidalo. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103