C0r0ner

Ondřej Koželuh

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 84 112
    • 18.11.2018  11:43

No teda. Pokud to není nejlepší válečný film vůbec, tak rozhodně o I. světové válce ano. A přitom funguje určitě z půlky jenom s představami. Ovšem kombinace reálných výpovědí, záběrů zrestaurovaných na neskutečnou kvalitu, ilustrací a popisů tvoří takovou kombinaci, že jsem většinu času skoro ani nedýchal. 100%

• 18.11.2018  11:39

Delší pobyt ve střižně by tomu rozhodne neuškodil, ale to je tak to jediné, co se mi trochu nelíbilo. Zbytek tvoří parádní příběh, který je samozřejmě aktuální i dnes, kde moc a funkce znamená všechno. K tomu parádní herci a režie, takže ve výsledku moc dobrá detektivka. 80%

• 18.11.2018  11:37

Konec, který obsahoval alespoň nějaké emoce, to vytáhl aspoň na bídné tři hvězdičky. Jinak totiž nebylo moc o co stát. Ne že bych znal jakoukoli dřívější verzi, ale děj jsem z většiny uhádl po pár minutách a i přes dobré herecké výkony mě to vůbec nechytlo. 50%

• 18.11.2018  11:34
    Seabiscuit (2003)

Gary Ross je skvělý režisér, o tom nemůže nikdo pochybovat, ale jeho umění bylo tak to jediné, co na tomhle filmu za něco stálo. Klasické trapné schéma vývoje děje, viděné stokrát jinde, příšerně přepálená stopáž, naprosto neatraktivní prostředí směšných žokejů a očekávaný konec. 35%

• 15.11.2018  20:53
    Distrikt! (2004)

Maďarský rap je asi to nejhorší, co jsem kdy slyšel (hned po slovenském a českém) a postav tam bylo tak třikrát víc, než by tomu slušelo. To jsou negativa. Jinak to byla celkem zábava a animace špičková. Nicméně si dovedu představit ten potenciál vytěžit mnohem lépe. 50%

• 14.11.2018  20:37

Třicetiminutový děj roztahaný na hodinu a půl je vždy velkým problémem, tak jako tady. A přitom námět měl něco do sebe... Zpracování však za moc nestálo a dojem nezlepšila ani Emilia Clarke (dokonce ani svlečená), takže ve výsledku docela nuda a otrava. 40%

• 13.11.2018  14:03

Člověk by řekl, že 107 minut není zas tak dlouhá doba. U Povídky o policajtovi jsem se však přesvědčil, že takový časový úsek se subjektivně může zdát stejný jako čtyřhodinový seminář na téma využití hemoglobinu v současném světě. Příšerná nuda a tu druhou hvězdičku přidávám jenom proto, že jednu dávám ještě větším sračkám. 30%

• 12.11.2018  19:57
    Černovik (2018)

Noční hlídku Lukjaněnkovi Rusáci zkurvili neskutečně. Díky neznalosti předlohy mi to tady nevadilo, protože jsem se nenudil a docela s radostí sledoval tu kombinaci Matrixu, Příšerek s.r.o. a Temné věže. Haluzárna to teda byla pořádná, ale celkem zábavná a originální, takže tak ten průměr. 55%

• 11.11.2018  21:26

Sračka to byla, nic takového popírat nehodlám. Přesto tu je několik 'ale'. Pěkně to uteklo. Krve, usekaných hlav, nohou, rukou a vůbec všeho tam bylo jako v pěti jiných filmech dohromady, k tomu halda sprostých slov a parádní hlášky, takže tomu člověk tu hloupost i odpustí. Z původní atmosféry však nezůstalo vůbec nic (viz Terminátor 3). 70%

• 11.11.2018  15:37
    Inspektor se vrací (TV film) (2015)

Pár lidí, jeden pokoj, jedna mrtvola... A jak dobrý film z toho může vzniknout. Stačí jenom dobře nahodit děj, poskládat pár informací a o atmosféru a napětí je postaráno. A ta agitka? Nefunguje snad takhle společnost? Mně to třeba nevadilo a film se mi líbil. 80%

• 11.11.2018  15:33
    Anděl smrti (1998)

Nůžky by tomu malinko prospěly, ale i tak se jednalo o slušně napínavý a originální film. Celou dobu jsem si tak říkal, co bych dělal na jeho místě, a asi by mě napadlo stejné řešení situace, pokud vůbec nějaké. Každopádně pěkná záležitost s neobvyklým dějem. 85%

• 11.11.2018  10:58
    Kocour Bob (2016)

Utahané, tisíckrát omleté schéma má tentokrát tu výhodu, že obsahuje kočku. Za ní jedna hvězdička navíc, protože jinak je to klasická šablona s křivkou vývoje děje, která nemá jakoukoli šanci zaujmout. Aspoň to uteklo a tomu člověku úspěch přeji, ale film celkem o ničem. 50%

• 11.11.2018  10:53
    Cobra (1986)

Viděl jsem v tom Carpenterovo Přepadení 13. okrsku s tím rozdílem, že tady nebyla žádná logika, zato halda klišé a béčkové stupidnosti. No, ale na vyčištění hlavy je to ideální, pěkně to uteče a občas je to celkem i sranda. Kdo chce vypnout, má v tomhle optimální příležitost. 55%

• 10.11.2018  22:12
    Outlaw King (2018)

Až do finální bitvy to byly příjemné čtyři hvězdičky, protože taková dobová atmosféra, reálný příběh a excelentní zpracování se fakt vidí málokdy, ale jakmile začali koně padat na kůly, šel mi tep nahoru a vzal s sebou i pátou hvězdičku. Netflix jede a je to kurevská paráda! 90%

• 10.11.2018  19:16
    Gieokeui bam (2017)

Ta vykrádačka Prokletého ostrova na tom znát byla, ale i tak se jedná o perfektně napsaný thriller, který je neskutečně napínavý a zajímavý a s divákem si nepěkně hraje, co se týče předvídání děje. K tomu solidní konec, takže velká spokojenost a další parádní zářez od Netflixu. 90%

• 8.11.2018  17:59
    J. Edgar (2011)

Což o to, příběh to byl zajímavý, takové počátky CSI, a pátrání po Lindbergově synovi bylo i napínavé, ale to všechno kolem stálo celkem za hovno, protože to prostě bylo tak strašně natahané a unylé. 45 minut stopáže se dalo s klidem vystřihat, pak by to hned bylo něco jiného. 50%

• 8.11.2018  08:22

Zátah v Indonésii očividně znamenal obrovský přelom. Tenhle snímek se co do krvavosti a masakru své předloze v pohodě vyrovná, samozřejmě musíme odpustit veškerá žánrová klišé, nicméně příběhově to taková sláva nebyla. Na druhou stranu, co čekat od filmu, který je primárně uzpůsobený jako dvouhodinová řežba, že ano? 85%

• 4.11.2018  13:27
    Rozsudek (1982)

Třetí hvězdička je pouze za Newmana. Zajímavý scénář, a tím pádem celý film, dojíždí na příšerné rozvleklosti, která tempo srazila na nulu, a tak to byla dost nuda. Kdyby střihač vyhodil nějakou tři čtvrtě hodinu, bylo by to bezvadné drama od soudu. Takhle je to strašlivě utahané. 50%

• 4.11.2018  13:25

Tak takhle otevřenou kritiku jsem tedy nečekal. Je vidět, že autoři mají kurevské koule, protože pustit do světa něco takového určitě chtělo hodně odvahy. Příběh jako takový je velmi, velmi nepříjemný a ukazuje, jak snadno by se dal zlikvidovat celý stát, aniž by kdokoli stačil zasáhnout. Kdo chce v klidu spát, neměl by na to koukat. 90%

• 4.11.2018  13:22

Tak nějak nevím, co se na tom všem líbí. Mělo to sice pár skvělých a velmi vtipných momentů, ale většinu času je to jenom přehlídka prázdných keců a nicneříkajících scén. Řečí profesionálního kritika bych si dovolil použít jeden odpovídající termín: "Bylo to úplně, kurva, vo hovně!". 30%

• 4.11.2018  13:20

Jeden týpek, jedna místnost, telefon a počítač. Kdo by byl řekl, že se dá udělá kurevsky strhující a napínavý film bez čehokoli akčního a vlastně i bez herců. No, vlastně k tomu stačí jediná věc - pořádný scénář. A ten Tísňové volání má excelentní. Proč taky nemůžeme točit takové filmy? 95%

• 4.11.2018  13:18

Nápad se třemi časovými liniemi byl skvělý a minimálně sedmdesát minut mě bavilo rozkrývat mozaiku minulosti, ale pak se to totálně rozesralo, když přišla poslední půlhodina, která byla nejenom úplně zbytečná, ale zároveň i trapná a debilní. Škoda, protože to jinak mělo potenciál. 40%

• 4.11.2018  13:15
    Nepřátelé (2017)

Dlouhá stopáž tomu vlastně vůbec nevadila, protože přítomnost kvalitních charakterů, kde se dá fandit buď všem nebo nikomu, z toho dělá moc zajímavou podívanou. Zvlášť když se k tomu přidá neschematický scénář, který se vůbec nesere s postavami. 90%

• 3.11.2018  10:35
    iBoy (2017)

Tak co se na tom komu zase nelíbí... Má to nápad, parádní zpracování, spád a bezvadného "superhrdinu". Ke konci tam sice pár scenáristických nedorazů bylo, ale to je tak na ztrátu necelé jedné hvězdičky a ne čtyř, kurva! Takže já jsem opět s Netflixem moc spokojený a vy si polibte prdel. 85%

• 3.11.2018  10:31
    Výstřel (1981)

Minimálně do poloviny to mělo hodně slušný drive a k tomu excelentní kameru a režii (což samozřejmě zůstalo až do konce). Jenomže děj se potom tak nějak rozplizl, natáhl a začal nepříjemně nudit, takže se hodnocení propadlo až na trochu lepší průměr. 65%

• 31.10.2018  21:55
    Equalizer 2 (2018)

Minimálně polovinu času to bylo mlácení prázdné slámy, takže moje pozornost velmi opadla. V akčních scénách je to teda špička, to se musí nechat, ale oproti jedničce je to v celku slabý odvar a zbytečný film, který kdyby neexistoval, vůbec nic by se nestalo. 65%

• 31.10.2018  12:40
    Královna (2006)

Zajímavé na tom bylo to, jak to bylo nezajímavé. Čekal jsem, že to bude víc rozkrývat královskou rodinu jako takovou, protože pohřeb samotný a Tony Blair šli kolem mě. Natočené to bylo skvěle, což o to, ale aby se půlku stopáže řešilo, jestli bude mít soukromý nebo veřejný pohřeb... 50%

• 30.10.2018  16:03
    Harper (1966)

Paul Newman hrál nesympatického šaška a po hříchu to bylo to nejlepší na celém filmu, kde se daly bez jakýchkoli problémů vyškrtat dvě třetiny scén a na výsledku by to nezanechalo žádnou poskrvnu. Nuda, nuda, nuda a trapný děj - dohromady tedy příšerná sračka. 10%

• 30.10.2018  15:55
    Alfa (2018)

Dostat přes prdel od bizona - žádné zranění. Spadnout z kurevského srázu - zlomený kotník, po kterém vzápětí vesele běhá. -50 a vánice - ráno se probudí jako by nic a nemá například umrzlý nos nebo tak. Vlk po pár dnech přichází o instinkty a stává se z něj věrný pejsek. Vůbec to byla docela veselohra.... 30%

• 29.10.2018  10:58

Reference na mě udělaly dojem, ale... Příběh stojí za hovno. Slibovaný neskutečný masakr se dá vidět i v mnoha dalších filmech, stejně tak i halda sprostých slov. No, dohromady to špatné nebylo, ale dobré určitě také ne. Na takovou legendu celkem zklamání. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 84 112