C0r0ner

Ondřej Koželuh

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127
    • 30.5.2020  07:40

Tak nevím, asi jsem viděl úplně jiný film než všichni ostatní, ale mně to prostě přišlo akorát strašně nudné. Což o to, samotná sekvence útěku byla pěkná, ale všechno to předtím stálo za hovno. Jako inspirace pro třetí Bláznivou střelu a Shawshank to ovšem význam má. 45%

• 29.5.2020  07:06

To je taková škoda, že dějově to byla strašná bída, protože například scény z exteriérů a třeba také dětského oddělení v "nemocnici", to teda byl masakr jako svině. Takže sklenice je tak poloplná, vizuálně a zpracováním naprostá špička, obsahově sračka. 50%

• 28.5.2020  07:50

Do plné palby zbývalo opravdu málo, ale přece jenom něco chybělo vzhledem k nejlepším komediím současnosti (Noční hra), ale i tak se jedná o bezvadně napsanou ztřeštěnost s perfektní ústřední dvojicí. Prosím víc takových odlehčených šaškáren. 90%

• 27.5.2020  07:32

Zdá se, že doby kdy skopčáci točili jednu sračku za druhou, jsou pryč. V posledních deseti až patnácti letech jsem od nich viděl už slušnou řádku kvalitních snímků a Případ Collini není výjimkou. Špičková režie a parádní scénář mají za výsledek napínavý a zajímavý film. 80%

• 24.5.2020  21:15
    Lov (2020)

Silné čtyři. Dávno mi film tak neutekl, je to krásně nepředvídatelné a neklišovité, místy solidní sranda, masakry jako svině, bezvadná ústřední postava... Prostě taková pěkná jízda, která si na nic nehraje a přišla bavit. Ta modrá čísla tady nechápu, co od toho kdo může, kurva, chtít? 90%

• 24.5.2020  07:35

Bylo to hodně rozvleklé a hlavního hrdiny mi nebylo líto, tolik k těm dvěma chybějícím hvězdičkám do maxima. Jinak příběh zajímavý, skvěle technicky zpracovaný, ale koukal jsem na to tak nějak ze setrvačnosti než se zájmem, a proto to slabší hodnocení. 65%

• 21.5.2020  06:12
    Suspiria (2018)

Námět excelentní, první hodinu mě to moc bavilo, když už došlo na násilí, byla to špička, ale ta příšerná stopáž a poslední hodina, kdy se z toho stala vyložená fraška, to už jsem se spíš smál, než cokoli jiného. Proč hrála Swinton i toho dědka? Píčovina. 35%

• 16.5.2020  18:59

Číst tyhle "klasické" spisovatele by pro mě bylo vyložené utrpení, takže jsem rád za animované filmy, které mi tu hrůzu přetvoří do maximálně hodinu a půl dlouhého snímku s pěknou animací. Příběh o hodnotách v životě, pěkný konec, co víc si přát? 85%

• 16.5.2020  18:56

Dějově mě to kdovíjak nechytlo, ale ty vedlejší postavy jsou bezvadné, ty to táhnou hodně nahoru. Jinak klasický Andersenův příběh převedený animací do něčeho trošku jiného, víc vizuálně atraktivního a doplněného o nějakou tu zlou čarodějnici a tak. Pěkný animák. 80%

• 16.5.2020  18:54

V současnosti se s hranými remaky původních animovaných filmů roztrhl pytel a za mě je to průser za průserem. Tohle je jeden z prvních (ne-li vůbec první) takových pokusů a dopadl tak nějak podle očekávání. Kouzlo animace je pryč a normální děj to celé neutáhne, takže průměr. 55%

• 16.5.2020  18:50

Jako malý jsem se Cruelly bál, a pak o to víc, když jsem se dozvěděl, co znamená v překladu její jméno. Jinak příběh takový normální, pohodový (až na ty pro děti hororové prvky), který není kdovíjak zázračný, ale člověk se u něj ani nenudí. Průměrná disneyovka. 70%

• 16.5.2020  18:48

Jeden z nejklasičtějších příběhů, který dal jménu Walt Disney nadčasový punc a věčnou slávu na poli kinematografie. K ději samozřejmě škoda cokoli dodávat, ten zná každé dítě ve školce. Ne nadarmo si ho Disney vybral ke zfilmování, je to jedna z nejhezčích pohádek vůbec. 90%

• 16.5.2020  18:44
    Pocahontas (1995)

Pocahontas bylo v tom opravdovém příběhu z roku 1607 asi 12 let, čímž to celé dostává trošku jiný rozměr, no. Animák pěkný, taková disneyovská klasika, která rozhodně neohromí, ale díky příjemné stopáži ani neurazí. Prostě takový pohodový nadprůměr. 70%

• 16.5.2020  18:09

Moc pěkný animák, bezva neokoukaná lokalizace, příjemné postavy, prostě tak nějak všechno, co dělá dobrý film dobrým filmem. Disney ovšem samozřejmě dojíždí na Pixary, kteří bohužel pro každé jiné studio vládnou tomuto království a v podstatě až na výjimky nedovolují ostatním pětihvězdičkový úspěch. 85%

• 16.5.2020  06:55
    Calibre (2018)

Ze začátku mě to moc nebavilo (vyjma toho okamžiku samozřejmě), ale po třetině se to rozjede a nabírá to na atmosféře, která se jen tak nevidí. K tomu špičkový konec, takže můžu ubírat leda tak za pomalejší tempu, jinak je to paráda ve všech ostatních ohledech. 85%

• 16.5.2020  06:52

Pár drobností tomu kazí reputaci, ale že to je středoevropská produkce, přihodím tu pátou hvězdičku. Zbytek je totiž Vegova klasická špičková produkce, tentokrát s minimem fórů, zato s excelentním dějem, tempem, nechybí ani masakry typu gilotina, a prostě je to zase námrd za plnou palbu, kurva! 90%

• 15.5.2020  07:36

Očividná reakce na Vlákna, která asi Británií solidně zamávala, a asi nejdrsnější animák, co jsem kdy viděl (Hrob světlušek je oproti tomuhle slabý odvar). Od páté hvězdičky to dělí velmi málo, třeba interakce postav s širším prostředím, ale dohromady solidní nářez a místy mě mrazilo až běda. 90%

• 13.5.2020  08:19
    Hlasy (2014)

Scenáristicky a vlastně vůbec jakkoli vážně nic objevného, ale pěkně to utíká, o fóry nouze není a přece jen komedií o masových vrazích není mnoho, natož aby ho hrál Reynolds. Takže za mě v rámci žánru spokojenost a mluvící hlavy v ledničce špička. 70%

• 11.5.2020  20:37

Pár pětihvězdičkových scén tam bylo a k nim bohužel spousta takových nijakých, kdy si člověk říkal, že se klidně daly vystřihnout. No jo, to by to pak ale mělo slabou hodinu. Námět a zpracování super, scénář to chtělo napsat lepší, protože takhle je z toho jenom průměr. 60%

• 11.5.2020  08:21

Poslední půlhodina dost kurevská, někdy před půlkou už člověk ví, že něco takového přijde, a tak je škoda těch 130 minut, místo kterých to mohlo být řekněme 100 a bylo by to hned o něčem jiném. Každopádně ten film často klame tělem a často překvapuje. Moc pěkný scénář a režie. 85%

• 9.5.2020  09:00
    Prorok (2014)

Příběh takový normální, těch mouder tam na mě bylo skoro až moc, ale stopáž příjemná a to střídání různých animací vyloženě skvělé, takže nakonec přece jenom lehký nadprůměr. Na druhé podívání to sice nebude, ale jednorázově to bylo v pohodě. 70%

• 8.5.2020  13:40
    Bídníci (2019)

Dobrý závěr a k tomu hodina a půl nepříliš nápaditého nadávání, pobíhání sem tam a keců. Fascinující na tom bylo leda to, jak ve Francii už za chvilku nezbudou žádní Francouzi. Multikulti v plné parádě, což ovšem není věc, která by se mi kdovíjak líbila. 60%

• 6.5.2020  07:12

Nemá to ty grády jako jiné španělské extraligové skvosty, ale i tak se jedná o moc pěkně propracovaný a neotřelý thriller, kde se dokola točí pár lidí, pár míst a je z toho vcelku solidní napínavá podívaná. Netflix jako obvykle potvrzuje svou kvalitativní světovou dominanci. 75%

• 5.5.2020  07:27

Sennova verze měla pořádný příběh, tady člověk kouká na poměrně zběsilou eskapádu několika lidí, jejichž motivace jsou místy vyloženě zvláštní (telefonát před poslední krádeží), nicméně pak přijde honička s killcountem aut, jaký se jen tak nevidí. Film z roku 2000 je mnohem lepší. 60%

• 4.5.2020  07:33
    Žaluji! (2019)

S přihlédnutím k historické závažnosti přidávám půl hvězdičku, takže ve výsledku ještě čtyři. Když jde člověk proti systému, je to vždycky ohromná odvaha, nicméně si dovedu představit, že film mohl mít o dobrou půlhodinu a patnáct postav méně, to by pak byla jiná jízda. 70%

• 3.5.2020  07:35

Jsou to slabé čtyři hvězdičky, ale přesto ještě čtyři. Když se dostane ke slovu akce, je to paráda, nicméně si dokážu představit, že jí tam mohlo být víc na úkor keců, které to dost srážejí dolů. Tak jako tak ale jednorázová paráda, která si na nic nehraje. 70%

• 2.5.2020  07:23

Celou dobu to jede na půl plynu a od podprůměrného hodnocení to zachraňuje leda tak závěr s řezničinou. Na druhou stranu bych se na tuhle debilitu podíval raději znova než třeba na Osvícení a podobné utahané cajdáky. Uteklo to dobře a nenudil jsem se, asi tak. 50%

• 1.5.2020  07:07

Jsou filmy, které se tváří, že něco řeknou a také se to stane (Interstellar, Gravitace), pak jsou takové, které jedou na půl plynu (Ad Astra), a pak jsou takové, které slibují a slibují, ale při nástupu titulků zbude jenom pocit prázdnoty a tvůrčí impotence. Škoda, potenciál tam byl. 40%

• 30.4.2020  18:25
    Čas lovit (2020)

Objektivní nedostatky ten film má (stopáž, některé dějové zvraty), a subjektivní přednosti má taky (špinavá jakoby osmdesátková bladerunnerovská budoucnost, místy solidní atmosféra), takže za mě spíš lepší než horší, především proto, že tři hvězdičky dávám větším cajdákům. 70%

• 29.4.2020  07:54
    Výjimeční (2019)

Spíš blíž k Sambě než k Nedotknutelným. Nějak mě to celou dobu nechávalo chladným, charaktery mi byly u prdele, humoru taktéž po málu, takže zbývá tak příběh o lidech, kteří chtějí pomáhat navzdory všemu a dělají všechno pro druhé. Z filmového hlediska ale sotva průměr. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127