Noctuelle (2019) (studentský film)

Perfektní animace ve stylu Trnky nebo Švankmajera, pojatá velmi ponuře, což je ovšem také pozitivní, nicméně příběhově mě to nezaujalo - na obsahu by to chtělo určitě zapracovat, protože co se týče technické stránky, tak tam není co zlepšovat. 60%

Ichi the Killer (2001)

Pochybuju, že někdo jiný než Japonci je schopný natočit něco podobného. Krve jak v Braindeadu, místy celkem slušná prdel, haldy končetin..., no prostě bizár k pohledání. Což je jednak klad a jednak zápor, takže dohromady tak někde napůl. 50%

Hodina divná (2020) (studentský film)

Animace krásná, profesionální a nepochybně velmi náročná na realizaci, ale jak už to u podobných studentských krátkometrážních filmů bývá, obsah ustupuje formě, což je velká škoda, protože to je to, co obyčejného konzumenta zajímá nejvíc. 65%

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

Herecké výkony obou hlavních představitelek teda byly excelentní, to se vážně jen tak nevidí. Obsahově mě ale tahle kombinace Sunset Blvd., Psycha a Misery nechce zemřít vůbec nebavila. Obecně mě filmy o rozpadu osobnosti kdovíjak nezajímají a tenhle byl dějově dost bídný. 35%

Poslední závod (2022)

Na české poměry nadstandardní film, který popisuje nejenom zajímavou dobu a místo, ale především příběh pár obyčejných lidí, ze kterých byl jeden posedlý vítězstvím. Sice nemám rád zimu, hory ani běžky, ale tahle kombinace mi ve filmu sedla. 80%

Země dinosaurů (1988)

Očividná inspirace pro Dobu ledovou a Dinosaura, přičemž kvalitativně je to srovnatelné s druhým jmenovaným. Bylo to takové infantilní, předvídatelné a i přes extra krátkou stopáž místy nudné, takže poměrně zklamání a dohromady slabý průměr. 55%

Samaritán (2022)

Pohodové béčko se všemi klady i zápory, které se od toho dají čekat. Tedy to rozhodně není žádný festival scenáristické ani režijní ani jakékoli jiné kvality, zato člověk dostane jednoduchý nenudící příběh s bezvadným Stallonem. 65%

Transport z ráje (1962)

Paradoxně v tom bylo minimum napětí a atmosféry, což je ve filmu s takovým tématem vážně zvláštní, nicméně i tak je to velmi zajímavý příběh z místa a doby, kde by nikdo z nás být nechtěl. Navíc se mi moc líbilo vyloženě hvězdné obsazení herců. 80%

Roztomilý člověk (1941)

Identičtí herci, identické kulisy, identický děj... jako v dalších deseti takových starých filmech a zábavy je v nich tak na dvě hodiny děje. Klasika možná, ale podle mě to už dnešnímu člověku nemá co dát, případně tedy jenom mně. 35%

West Side Story (2021)

Už předloha mě neuchvátila a i když je tahle verze perfektně natočená, se skvělými reáliemi, herci..., tak obsahově je to stejné nic jako původní film a hlavně - proč tohle vlastně vzniklo? Takže tak nějak jenom z úcty ke Spielbergovi ještě dvě hvězdičky, jinak je to šrot. 30%