Lars

Lars

Zdeněk Brádle

okres Hradec Králové


7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Bod zlomu (1991)

  Nádech začínajících devadesátých let. Nesmrtelná klasika, která svůj feeling ztratí těžko pro zastánce tehdejší doby. Nejlepší Swayzeho role v čele se začínajícím Keanu Reevesem.

 • poster

  Rivalové (2013)

  Vysokooktanová palba, tady není co více dodat...Snad jen, že se motorsport konečně po dlouhé době dočkal kvalitního snímku, kterému pomohly skutečné události. Osobně jsem o Jamesi Huntovi načetl hodně a dodnes považuji tohoto rebela za jednoho z nejupřímnějších lidí, kteří se kdy objevili na sportovním ( a nejen sportovním ) poli. Je pravda, že se scénáristi hodně vyřádili a znalci musí uznat, že spoustu událostí není zrovna skutečných. To ovšem tolik nevadí, pokud se jedná o samotné filmové řemeslo. Howarda mám rád a tady to prostě vše perfektně sedlo. Pokud se jednou rozhodne Howard natočit rivalitu, která probíhala mezi Alainem Prostem a Ayrtonem Sennou, určitě se zlobit nebudu. Ale na závěr, jak by řekl Brit: ,, Fall down on your knees and remember James Hunt ! "

 • poster

  Warrior (2011)

  Miluju bojová umění, box především. Filmové plátno přineslo během let spoustu kvalitních sportovních filmů. Hokejový zázrak, Rivalové, Zuřící býk...tento se však zabývá fenoménem posledních dvaceti let. A tím je MMA ve snímku WARRIOR. Box na filmovém poli má spoustu kvalitních zástupců, ale tento kousek je, právem, předběhl.

 • poster

  Statečné srdce (1995)

  ,,...A na smrtelné posteli, za mnoho let, budete chtít vyměnit prožité chvíle za jedinou možnost. Vrátit se sem. A říct svým nepřátelům, že si mohou vzít vaše životy, ale nikdy ne vaši svobodu!"

 • poster

  Mlčení jehňátek (1991)

  Revoluce v žánru thriller. Výborna skličující atmosféra, tajuplná hudba a skvělí herci podpořeni skvělou režií Demmeho. Ač tento kult byl již překonán ( zéjmena filmem Sedm ), je toto bod, se kterým to vše začalo...

 • poster

  Frekvence (2000)

  Film mi asi před třemi lety půjčil soused na VHS, když jsem si přečetl text distributora, neměl jsem ani chuť si film pustit, neboť filmy o čase nejsou to moje. Když už jsem měl VHS dlouho a bylo blbé to tak dlouho nevracet, odhodlal jsem se ke kroku, kdy jsem kazetu vrazil do videa a po chvíli přikovaně koukal a nehýbal se. Jednoduše mě to uchvátilo. Dnes patří Frekvence mezi moje top filmy a nedm na ni dopustit. Skvělý děj, nicméně, o vraždách zdravotních sester by mohl být i výborný thriller bez časových anomálií. Ten konec bych osobně rád viděl jinak, tj. žádný happyend, ale kdyby tátovi poděkoval, že mu pomohl, aby se máma vrátila a tím děj skončil.

 • poster

  Skrytá identita (2006)

  ,,Když se rozhodneš něčím být, můžeš tím být. Tohle ti v kostele neřeknou. Když já byl ve tvým věku, tloukli nám do hlavy, že budeme fízlové nebo lumpové. Ale dneska ti řeknu jedno. Když už máš u hlavy nabitej kvér, jakej je v tom rozdíl ?"

 • poster

  JFK (1991)

  Stoneův vrchol a nejlepší politický film všech dob.

 • poster

  Zmizení (2013)

 • poster

  Kladivo na čarodějnice (1969)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace