kostej_

kostej_

okres Brno
looking for ideas and intensity

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 20.10.2020  01:43

Dosud skvělý tvůrce Kripke bohužel předvedl obrat o 180 stupňů a stal se i podle rozhovorů v médiích velkým bojovníkem proti nadřazenosti bílé rasy (rozhovor např. zde: https://www.google.cz/amp/s/www.cbr.com/the-boys-season-2-tackles-white-supremacy-systemic-racism/amp/ ), čímž všem normálně uvažujícím lidem pamatujícím ještě podobné komunistické masírky tento seriál naprosto zdiskreditoval. V rozhovoru mimo jiné odsoudil vůbec ideu superhrdiny, a tedy i všechny superhrdinské filmy, jako produkt bílých supremacistů. Cílem Hollywoodu je dnes zřejmě skončit s koukatelnou tvorbou.

• 16.8.2020  22:36

Nevtipný seriál postavený na obráceném rasismu a sexismu.

• 22.6.2020  22:13

Dosti slabý díl.

• 6.6.2020  21:12
    The Vast of Night (2019)

Ve filmu se kromě hromady řečí o ničem ani po 40 minutách nic nestalo.

• 21.5.2020  20:52

Jeff Loveness po třech dílech, které patří k nejslabším (draci, vlak a promortyus), konečně napsal skvělý díl.

• 9.11.2019  22:20

Takový hezký socialistický realismus. Triky obstojné, ale politické zadání se snaží plnit na 110%.

• 5.9.2019  16:45

Slušně natočený kolotoč politických jednání okolo řeckého dluhu z velmi subjektivního pohledu bývalého řeckého ministra financí Yanise Varoufakise, podle jehož autobiografické knihy byl vytvořen scénář a který je ve filmu vykreslen jako jediný "dospělý", snažící se najít přijatelně kompromisní řešení, oproti "zlým němcům", kteří neustále trvají na svém. Příliš objektivních faktů od filmu nečekejte, filmem se sice vznáší otázka, jestli má být ekonomika země přiškrcena placením dluhu nebo jestli naopak není ekonomicky výhodnější velkou část dluhu odpustit, ale jako argument je tu uveden jen jeden nepříliš průkazný graf. Jako vhled do samotných událostí jednání je ale zajímavý. Sám Varoufakis se zúčastnil slavnostní premiéry v Benátkách.

• 13.5.2019  22:11

Tohle je ta stará dobrá Hra o trůny, jak si ji pamatuju. Tohle jsou ti původní tvůrci, kteří se nebojí jít proti přání průměrného fanouška.

• 11.5.2019  23:32

Pokémony jsem nikdy nechápal a ani tento film na tom nic nezměnil.

• 14.4.2019  20:56

Šablonovitý děj, patos, nula vtipů, a na závěr dva členové posádky porazí armádu.

• 24.2.2019  20:52

Už jsem myslel, že druhá sezóna nemůže klesnout níž, a chtěl jsem s ní skončit, když se tu zjevil tenhle skvělý díl. Snad bude zbytek sezóny v podobném duchu.

• 1.2.2019  21:18

Opět díl absolutně o ničem, bez jediného dobrého vtipu.

• 22.1.2019  21:34

WTF? Děj je v tomhle díle šíleně zkratkovitý, postavy se chovají naprosto jinak než obvykle, velmi špatný timing humoru, minimum inteligentních vtipů, výsledkem je asi nejhorší díl celého seriálu zrovna v momentě, kdy to mělo nejvíc gradovat.

• 5.1.2019  20:45
    The Orville - Primal Urges (S02E02) (epizoda) (2019)

Velmi odfláklá sci-fi linka, nulový počet vtipů, 90% času je vyplněno homosexuálním pornem. WTF?

• 19.8.2018  20:15

Když uhodnete pointu filmu dřív, než přijde první dobrý vtípek, nebo vůbec cokoli originálního, tak je něco špatně.

• 12.2.2018  22:32

Obávám se, že Homeland má našlápnuto k nejhorší sezóně...

• 9.1.2018  10:15

Vraťte mi Dougieho Jonese :(

• 6.1.2018  00:12

Tento díl provedl vpravdě geniální obrat a postavil vše na hlavu, resp. z hlav postavil všechny postavy konečně na ty správné nohy.

• 5.11.2017  17:41

Schruted Star Trek.

• 27.1.2017  19:51

Už dlouho je jasné, že styl Tarsema Singha nesedne každému. Pokud máte ale rádi autentické herecké výkony, neotřelý vývoj děje a snově nádherný vizuál, seriál je přímo pro vás.

• 26.1.2017  13:17

Zřejmě nejlepší film ze světa Star Wars. Korunované naprostou nekompromisností závěrečné scény.

• 22.1.2017  01:01

Jako jeden z mála českých filmů film postavený víc na struktuře soudobé reality než na obvyklých trampotách českého človíčka. Díky tomuto u nás vzácnému přiblížení se světové kinematografii (a vzdálení se typickému českému divákovi) jde o jediný český film, který vyhrál Zlatou palmu v Cannes.

• 12.10.2016  09:57
    Guardians of the Galaxy (TV seriál) (2015)

Patří k tomu nejlepšímu z marvelovského univerza. (imdb: 7.6, čsfd: 63%, wtf?)

• 7.10.2016  23:57

Epizoda plně srovnatelná se starými sezónami.

• 5.7.2016  23:49
    Julieta (2016)

Rafinovaně vystavěný děj umocňují skvělé herecké výkony. Film o nalézání a ztrátách blízkých milovaných.

• 5.7.2016  23:45
    Belgica (2016)

Hold drogám, alkoholu, potratům a divokým nocím. Nikoli můj šálek kávy.

• 5.7.2016  23:13
    Domovina (2015)

Tradiční turecká společnost zobrazená tentokrát v patriarchální kultuře zcela netradičně skrze pavučinu ženských vztahů. Mezigenerační konfrontace moderního a starého způsobu života a jejich hodnot je skvěle psychologicky vystavěná a samo hledání smyslu životem rozčarované Nesrin působí smysluplně každou další scénou. Snímek, který nakonec cestou do její intimity a "hlubinného" psychoanalytického nitra boří tabu nejen v Turecku, se vydává na neprozkoumanou půdu i díky – a v těchto končinách obzvlášť – méně frekventovanému jevu, kdy se režie chopí žena. Zasloužená cena filmových kritiků FIPRESCI na festivalu ve Varšavě.

• 26.3.2016  22:38

Velké zklamání po velkém hajpu. Příběh tu téměř žádný není, hororové scény nechápou hororový jazyk, chování postav nedává žádný smysl. Celý film velmi utrpěl tím, že režisér nevěděl, jestli chce být dobově autentický (viz tvrzení o použitých větách z dobových přepisů) a točit dokument nebo horor s prvky nadpřirozena.

• 4.11.2015  21:33
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Od takových jmen jako Len Wiseman či Neil Gaiman bych čekal mnohem víc než obyčejný crossover Californication a Kriminálky Miami.

• 29.10.2015  17:21

Skvělý film propagující zvrhlou ideologii. Opravdu se všechny problémy vyřeší, když budeme hromadně odebírat děti jejich biologickým rodičům?

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11