iXtr3m3

Ivan Sluka

okres Bytča

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 18.9.2018  21:12
    Ospalá díra (TV seriál) (2013)

Slabšie tri hviezdy. Nezaujímavé, nemastné, neslané. Očakával by som viac. Navyše seknuté bez jasného konca, to tiež vždy rozladí.

• 14.9.2018  21:51

Veľmi silné štyri hviezdy. Nedám päť, lebo by som bol zasa neobjektívny a aj toto je fanboyovská vec, ale tak. Evolúcia prebehla na všetkých frontoch. Tak ako pri dvojke nahradila partiu železných drsňákov partia hláškarov, tak sa tá partia hláškorov v súčasnosti rozrástla na riadnu skupinku, pričom dvaja hlavný boli aj dosť drsný. Predátor sa s ničím nesral a keď nastúpila evolúcia, tak to už vôbec nie. Krv striekala, črevá a hlavy lietali, jedna báseň. Originálny zvukový motív a aj všetky zvuky extrémne potešili. Rozpočet bol na úrovni, vtipy, na ktoré niekto kydá, náhodou mne aj mojim dvom bratom, každý pritom v inom veku, sadli, zasmiali sme sa. Akcia bola hustá, efektná a steroidová. Nikto od toho nečakal prelomové dielo, veľkohubé výroky pred premiérou vo svojom veku už viem brať s rezervou, takže za mňa fakt spokojnosť. Určite najdôstojnejšie pokračovanie legendárnej jednotky a po dlhých rokoch tiež už lepšie uznávanej dvojky. Nenechajte sa pomýliť hodnotením. Dvojke som dal plný počet, ale tam už vládne aj nostalgia. Inak objektívne by to bolo samozrejme maximálne na úrovni tejto časti. Záver potešil, podobne ako v dvojke som to absolútne nečakal, takže by som si ďalšie pokračovanie pozrel s chuťou, čo sa však po debilných komentároch od oscarových kritikov vo svete aj na ČSFD určite nestane.

• 12.9.2018  21:24
    Patient Zero (2018)

Slabšie tri. Pekný rozjazd, celkom napínavý priebeh, skvelý Stanley Tucci, ale ten koniec, ten koniec, wtf?

• 11.9.2018  21:50
    Vrahouni (2010)

Slabšie tri hviezdy. Nenáročná, ale nie úplne zbytočná akčná komédia. Najväčší problém tkvie v castingu, ktorý sa teda fakt nepodaril a nesedel tam snáď ani jeden človek.

• 11.9.2018  21:48
    Jonah Hex (2010)

Napriek skvelému obsadeniu fakt debilina. Dve hviezdy dávam o jednej za Josha Brolina a zbytok castingu na čele s Malkovichom, Fassim a Megan Fox.

• 10.9.2018  19:55
    Humans (TV seriál) (2015)

Mám rád sci-fi, ale musím povedať, že toto ma teda neuchvátilo. Je to príliš rodinné a pomalé, čo ja od sci-fi vôbec nepotrebujem, pokiaľ to nie je lahôdka v podobe A.I. Umelá inteligencia, čo je ale napriek svojmu veku nie extra ale rovno ultra liga.

• 9.9.2018  12:37
    Occupation (2018)

Spracovaním niekde pod úrovňou skvelého Falling Sky, dejom a postavami hlboko pod. Škoda zabitej šance, mohol to byť skvelý pokus o Red Dawn ale inak.

• 9.9.2018  12:35

Pilot má byť vždy to lepšie, ale toto bolo nemastné neslané a úplne ma to odradilo od seriálu. Možno za pár mesiacov pozriem hodnotenia a uvidím, či prehodnotím.

• 8.9.2018  23:01
    Kazišuci (2018)

Síce bejkovina, ale až na dve nechutné scény fajn bejkovina. John Cena je peckový, jeho je fakt škoda, že ho popri Rockovi nikto nikam nechce, vie zahrať komédie (Blockers), vie zahrať drámy (Legendary), vie zahrať akčňáky (12 Rounds, Marine). Vedel by som si ho predstaviť v nejakom komixe, napr. namiesto Leviho ako Shazama.

• 8.9.2018  20:29
    Mrakodrap (2018)

Dosť dobrý film. Na počudovanie s prihliadnutím na neoslavné recenzie je film fakt dosť dobrý. Dokonca v 3D cítiť v žalúdku pocity, keď sa to tlačí do výšky, na hranách a pod. Keby si to dal Dwayne ako kedysi Willis, jedného po druhom, tak tomu navalím plný počet. Nechápme sa zle. Je to len béčko. Ale ono to vie, že je to béčko. Zároveň medzi béčkami to patrí k samému vrcholu. Skvelé triky, technické vychytávky v mrakodrape, skvelé obsadenie, len škoda nevyužitého Pabla Schreibera a hlavne Byrona Manna. Od hlavného záporáka som tiež čakal seriózny súboj, keďže bol vysvalený dosť, ale nakoniec bol jeho koniec celkom logický. Spoiler - Pekné spojenie s moderným trendom v podobe všetko sledujúceho davu Spoiler End. Naozaj dosť dobrý film. Určite nie žiaden prešľap. Potenciál určite nevyužitý, ale určite žiadna hanba, ako sa to niekto z toho snažil dostať.

• 3.9.2018  20:28

Slabšie tri. Čistý priemer. Nebolo to zlé, ale od dobrého to malo tiež dosť ďaleko. Aj ten priemer dávam len kvôli sympatickému obsadeniu, ktoré by som v takom TV béčku nečakal.

• 3.9.2018  17:51
    The Deep (TV seriál) (2010)

Slabučké aj vo svojej dobe a dnes pri čistení HDD jednoznačný výmaz. Bohužiaľ.

• 3.9.2018  16:52

Zbožňujem osemdesiatky, žeriem Michaela J. Foxa, ale toto bolo hrozné. Ani vtipné, ani horor, nič. Dokonca ani tá hudba z osemdesiatok sa tu riadne neukázala. Fakt hrôza. Keď si odmyslím neprekonateľnú sériu a vrchol M.J. Foxa Back to the Future, tak aj Doktor Hollywood bol na úplne inej úrovni.

• 2.9.2018  20:40

Silnejšie tri hviezdy. Na viac to nemalo. Pričom to vôbec nie je zápor. Jednoducho je film príliš jednoduchý, v podstate okresaný na totálne minimum, ktoré sa týka viacerých DUELov a pár dialógov. Ale potešilo skvelé obsadenie,aj keď sa musím priznať, že Sharon Stone mi tam fakt že vôbec nesadla. Ale keď to zoberiem ako v podstate čiastočnú paródiu (bez zámeru vtipu) a čiastočne ako poctu starým klasikám, tak niet o čom. Pamätaniahodné sú najme očne strety pri prestrelkách a všeobecne nastrihané "pohľady". To nemalo chybu... :) Ale na viac to fakt nemalo. Napríklad taký Open Range, Wyatt Earp a podobne, to boli oproti tomuto snímky z úplne inej ligy.

• 1.9.2018  23:50

Opäť slabšie, ale stále minimálne na úrovni, že to človek neľutuje ako zabitý čas. Pekné ukončenie série. V podstate to pekne úspechmi kopíruje sériu Prci prci, minimálne prvé tri oficiálne časti a nie ďalšie pseudopokračovania.

• 1.9.2018  23:48

Slabšie ako jednotka? Určite. Slabý film? Ani náhodou. Stále peckoidná komédia, v ktorej po druhý raz Amíci dostávajú na prdel od Nemecka a teraz to myslím obrazne, dejepis do toho neberme. Elyas M´Barek je nemecký king.

• 1.9.2018  21:14
    Tombstone (1993)

Keď si človek na konci číta v titulkoch tú plejádu niekdajších či súčasných žijúcich aj už po smrti filmových mien a velikánov, tak to až tak poteší. Je to síce nie úplne tradičný western, hlavný hrdina v podstate nie je jeden, napriek tomu, že to tak okato vyzerá a hlavný záporák sa podobne delí o miesto s ďalším. Potešilo aj po rokoch, pretože dnes sa už takéto filmy nedajú natočiť.

• 29.8.2018  22:10
    Blame! (2017)

Objektívne by som možno mal dať len silnejšie tri ako slabšie štyri, ale jednak je to prekvapenie od netflixu, že sa už púšťa aj do anime vôd a jednak je to fajn spracované. Síce by sa slušalo trošku toho viac vysvetliť a rozviesť, prípadne nejaké to pokračovanie, keďže potenciál to má, ale na začiatok veľmi dobrá práca.

• 28.8.2018  20:57

Za vizuál a prvých pár minút dávam dve hviezdy, lebo to nemalo ďaleko od ľahkej napodobeniny Danyho parťákov. Ale čo prišlo potom, tak to bola iná hrôza. Som fanúšik komixových filmov, takže hrdinov žeriem, rovnako seriálové komixy aj nekomixy, ale týchto hrdinov a ich schopnosti, pri ktorých šlo hlavne o vizuál a význam šiel do hája, tak to bolo teda na mňa moc. Nemôžem dať odpad, aj keď pocitovo by som ho dal, lebo to spracovanie bolo fakt na pozerateľnej úrovni, ale to je asi tak všetko. A tá angličtina... no ty vole... :)

• 23.8.2018  22:00
    Upgrade (2018)

Tak takto si predstavujem filmové spracovanie príbehu zo sveta Deus Ex. Podľa mňa ďaleko lepšie ako Ghost in the Shell, napriek tomu, že to malo len zlomoček rozpočtu. Film si uvedomuje, že je len hlúpe béčko (myslím v dobrom) a nehrá sa preto na nejaké posolstvá a hlboké významy a všetko podriaďuje mimoriadne efektnému postupu. Ešte raz to prirovnám k Deus Ex resp. k hre ako takej, nakoľko vývoj, či vývin je ako v hre. Kamera je extrémne odvážna a originálna, zvukový podmaz opäť efektný a tak ako sa pred nedávnom Hardcore Henry a Villainess snažili byť filmovými FPS-kami, tak toto v určitých momentoch nahodí tak efektné 3RD, že mi až srdce poskočilo. Príbeh hlavného hrdinu sa v podstate uzavrel, ale priznám sa, že som extrémne namlsaný na akýkoľvek príbeh z daného sveta, aj keď to zostane asi len mojou zbožnou túžbou. Mať to 5x väčší rozpočet, tak je z toho Deus Ex fakt ako sviňa. Mal by som dať len štyri hviezdy a piatu nechať na ďalší príbeh, ale keďže sa to nestane, tak dávam plný zásah. Upravím len v prípade, že by som sa mýlil a niekto by ma chcel prekvapiť sequelom, prequelom, iným príbehom z daného sveta apod.

• 22.8.2018  21:43
    Triangle (2009)

Extrémne originálna zápletka, s ktorou som teda fakt že určite od začiatku nerátal.

• 22.8.2018  21:43
    Loď duchů (2002)

Slabučké. Síce sympatické obsadenie a trailery lákali kedysi na zaujímavý zážitok, ale bolo to slabé už v dobe svojho vydania a dnes je to už len veľmi ťažko pozerateľné.

• 17.8.2018  18:27
    Dark Matter (TV seriál) (2015)

Veľmi slušný sci-fi seriál, trošku dospelejší a "drsnejší" ako klasické SyFy počiny z minula. Fakt taká troška iná novšia variácia na FireFly, len samozrejme bez tak zvládnutého humoru. Najlepšie postavy jednoznačne Ryo a Suki (Android). Ale za to utnutie v tom najlepšom. pričom vychádzajú ďaleko horšie shity, za to by som niekomu trtnul po palici.

• 17.8.2018  17:46

Jack Jack pecka, pán Úžasňák ako starostlivý otec tiež pecka, Elastička až tretia. Skvelá akcia, humoru tak akurát, nadväzuje presne na koniec prvej časti, super. Trojku by som ešte zvládol.

• 14.8.2018  21:30
    Preacher (TV seriál) (2016)

Nepozerateľný shit, ktorý zachraňuje len obsadenie. Inak je to zlátanina ako American Gods, ktorý tiež mali byť mega peckou a stali sa krásne zabaleným ale smradľavým hovnom. Aspoň v prvej sérii.

• 14.8.2018  20:32

Musím priznať, že Rogue Nation sa ma páčil viac a chvíľu som uvažoval aj len nad štyrmi hviezdami, ale kvôli Cavillovi, Harrisovi a neskutočnej poslednej 20minútovke nemôžem inak. To bol adrenalín ako sviňa.

• 14.8.2018  20:24
    Top Gun (1986)

Days of Thunder a Top Gun vyniesli Toma Cruisea do hviezdneho neba, z ktorého doteraz nespadol, čo potvrdzuje aj MI Falloutom. Fantastický soundtrack, skvelé spracovanie, toto sú osemdesiatky ako vyšité. A absolútne na mňa nehádžte, že podporuje america´s army. Toto je mi v tomto prípade totálne u prdele. Je to prototyp vtedajšieho blockbusteru.

• 13.8.2018  19:06
    Ferdinand (2017)

Veľmi milý animák, pár skvelých vtipných scén, nejaká tá dráma, vytúžený happyend. Dcérka sa bavila tiež :)

• 12.8.2018  23:45
    Tau (2018)

Tentoraz silnejšie dve hviezdy, ale na tri to asi nemalo. Pričom je to škoda, lebo aj pri takomto "komornom" spracovaní to malo dobré grády aj technické spracovanie a Ed Skrein bol správne "psychopatický". Hlas Garyho Oldmana som si nejako vôbec neuvedomoval, takže to neriešim a Maika Monroe vyzerá ako tuctová kopírka iných amerických známejších teen hrdiniek. Potenciál to malo veľký, rozuzlenie resp. finále však neuspokojilo všetky očakávania, preto to je max priemer.

• 11.8.2018  20:32
    Temné síly (2018)

Nemastné, neslané, viac slabšie tri ako lepšie dve, ale šancu by som tomu dal. Síce je to viac teen ako by sa k môjmu veku hodilo, ale sem tam úlet nezaškodí... :)

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76