iXtr3m3

Ivan Sluka

okres Bytča

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 21.2.2018  22:35

Nič revolučné, ale floridské prostredie a k tomu Denzel s Evou Mendes, to poteší vždy. K tomu Superman, čo viac chcieť? :)

• 21.2.2018  09:38
    Chobotnice (1998)

Absurdné, ale dobré, nemôžem inak. Chvíľu som premýšľal aj nad štyrmi hviezdami, ale budem pre zmenu trošku prísnejší. Triky samozrejme neskutočne "digi", ale to v danej dobe ešte tak moc nikto neriešil, predsa len na dokonalé triky mali doláče vtedy len tie naj naj áčkovejšie produkcie a toto bolo čistokrvné vtedajšie béčko. Dnes sa už tieto rozdiely kvôli dostupnosti moderných technológii stierajú a béčko od áčka niekedy ani nejde poriadne rozpoznať, ale vtedy to bolo jasné ako facka. Škoda len skvele načrtnutého a nikdy nerozvinutého konca, na ktorého naviazanie som roky čakal a do súčasného Monsters univerza by sedel ako vyšitý. Škoda.

• 21.2.2018  09:34

Nesmierne prehliadaný a neprávom zabudnutý film o hrdosti, pýche, cti, odvahe, láske, priateľstve, oddanosti. Už nebohý Heath Ledger zohral úlohu v síce "pomalšom" tempe, ako podobné snímky majú a menej veľkolepé, zato veľmi dobre myslené. Príbeh aj myšlienka spolu s dobrým castingom sú za lepšie tri hviezdy.

• 21.2.2018  09:30

Drsný reálny hnusný svet z aktuálneho diania vo svete. Super obsadenie to len krásne podtrhuje. Nie je to síce za plný počet, na to ten film je niekedy možno až príliš pomalý a stráca tempo, ale trojka Leo, Djimon a Jennefire Connelly to istia.

• 21.2.2018  09:23
    Bouře (2010)

WTF? Toľko mien a taká pitchovina z toho vzíde? Chcel som dať jednu alebo odpad, ale len kvôli zúčastneným to nedám, ale inak ma ten film okrem obsadenia a "podivnej" formy totálne sklamal.

• 21.2.2018  09:20

Klasickí frantíci. Technicky dokonalý, napínavý ale inak fádny snímok z vojenského prostredia. Uveriteľný príbeh aj priebeh a chovanie postáv, slušná výprava, ale žiadny wow efekt. Poctivá práca bez chyby ale aj bez nadšenia. Obsadenie viac ako dobré na čele s Djimonom Hounsouom a Benoitom Magimelom a ďalšími.

• 21.2.2018  09:18

Nemastný neslaný film, ktorý je síce fajn technicky natočený, ale inak neprekvapuje ničím a poteší len prítomnosťou Kevina Bacona a Djimona Hounsoua, ktorý aj keď ho mám rád, potvrdil že celý film jednoducho neutiahne, myslím v tomto tóne, také dráme zvládne ľavou zadnou... :)

• 21.2.2018  09:14
    Povětří (2015)

Film, ktorý lákal dvoma menami - Djimon Hounsou známy z veľkých AAA filmov (aj keď vedľajších úloh) a oproti nemu ikona Walking Dead série. Bohužiaľ strašne vidieť, že na nič okrem platov týchto dvoch hercov nezostalo. Tešil som sa aj na Davida Nykla, ktorého poznám ako skvelého českého vedca zo Stargate Atlantis, kde si človek v origináli medzi anglickými hercami skvelo užil, keď nadával v rodnom jazyku. :) ale všetko márne, to už aj v Atlantise mal väčšiu úlohu. Záver potešil, ale všetko, čo mu predchádzalo bola strašná nuda.

• 21.2.2018  09:10

Na pomery béčka fakt dobrý film, ktorý by pár rokov dozadu možno uspel aj medzi elitou. Casting prekvapivo funguje aj napriek svojim kvalitatívnym rozdielom - Michael Pena a Djimon Hounsou v jednom filme s Michaelom Paré? WTF? Ale inak fajn. Dougray je taký ťažký oriešok, nikdy sa nedostal do A ligy, ale nikdy som ho nepovažoval za slabého herca, dokonca určité snímky som pozrel vyložene kvôli nemu, lebo som si povedal, že to nemôže byť až taká sračka, keď tam hrá práve on :)

• 18.2.2018  21:10

Slušný nápad, ale nedotiahnuté do konca. Inak fajn. Jeden z lepších Farisových filmov.

• 17.2.2018  23:29

Veľká bieda. Nie, že by tam neboli gore efekty, nie že by tam neboli "kruté" scény, ale bola to natoľko a toľkokrát obohratá pesnička, ktorá nepriniesla absolútne nič nové a aj to staré priniesla v odfláknutej forme, že inak nemôžem.

• 16.2.2018  21:36

Fantastická komédia. Skvelý tretí režijný aj herecký počin Philippe-a Lacheau-a. Fantastické fórky, totálne vymakané "náhodné a nečakané komplikácie", skvelé parodické vsuvky na súčasné aj minulé filmové trendy, nečakané vyústenia rôznych situácii, jednoducho pecka. Dlho som sa takto nezasmial. Mám dojem, že frantíci sú jediní, ktorí ešte dokážu točiť komédie aj pre dospelejších a nielen tupých teen hajzlíkov ako Amíci.

• 16.2.2018  19:09

Nikdy som to nepotreboval vidieť, aj keď som ako krpec kreslenú verziu pozeral rád. Čo by však neurobil tatinko pre svoju malú štvorročnú dcérenku, keď to ona pozerať chcela? Tak sme to kukli a nebola to hrôza, taký príjemne strávený čas s niekým, za koho by som položil život :) Finále :)

• 16.2.2018  19:09
    Šmoulové 2 (2013)

Nikdy som to nepotreboval vidieť, aj keď som ako krpec kreslenú verziu pozeral rád. Čo by však neurobil tatinko pre svoju malú štvorročnú dcérenku, keď to ona pozerať chcela? Tak sme to kukli a nebola to hrôza, taký príjemne strávený čas s niekým, za koho by som položil život :) Dejstvo druhé :)

• 16.2.2018  19:08
    Šmoulové (2011)

• 16.2.2018  00:57
    Kung Fury (2015)

Videné v deň vydania. Totálny úlet s Hasselhofom na pozadí. Ak sa niekomu páčil Iron Sky, tak tu to dostane v menšom väčšom merítku, treba pozrieť, aby ste vedeli, ako to chápať... :)

• 16.2.2018  00:08

Dopozerané. Čo dodať. Po dlhej dobe naozaj čistá sólovka, ktorá nemá žiadneho iného hrdinu, ako to bolo doteraz zvykom, afro zameranie oživilo tému a Wakanda je jednoducho Wakanda. Napriek tomu, že jej ukázali len zlomok, tak jasne predviedli, že oproti nej podobne ako v komixoch je svet a technológie Tonyho Starka v plienkach. Nie je to veľký film, je to predsa len origin, ktorému naviac v očiach určitých ľudí nehrá do karát čisto afro zameranie, ale našťastie patrím medzi tých, ktorým sa to páčilo. Ulysess Klaaw bol geniálny, dokonca lepší ako Killmonger. Teším sa na Infinity War, ktoré pekne naviaže tam, kde Black Panther skončil, najmä v druhej potitulkovej scéne. Chcel by som dať plný počet, ale to si ponechám pre nových Avengers, keď sa nám z Wakandy ukáže skutočná technologická sila a skryté technológie ako v komixoch. Btw. Shuri je skvelá ženská varianta Tonyho Starka. :)

• 13.2.2018  20:49
    Renegades (2017)

Akčná jednohubka, ktorá mala končiť začiatkom. Škoda, nestalo sa, ale aj tak dostávame síce sterilnú ale celkom pozerateľnú Sarajevskú sčasti Trojkráľovú heist akčňárnu. Herci sympatickí, zasadenie podobne, nebolo to úplne tupé, ale smutné, že najlepšie momenty okrem úvodu, boli tie s J.K Simmonsom, ktorý tam bol len ako lákadlo pár okamihov. Keby som to chcel nejako zrovnať s Tromi kráľmi, tak to dopadne, ako zrovnanie Loosers s A-Teamom. Neurazí, nenadchne, ale dovolím si na jedno pozretie dokonca aj odporučiť. Minimálne po tom nekonečnom čakaní, keďže bol film hotový skoro dva roky dozadu, aspoň podľa prvých trailerov, ktoré som sušil na PC od 2016.

• 12.2.2018  19:15
    Accident Man (2018)

Celkom fajn jednohubka. Keby som to mal zhrnúť v pár slovách, tak by to znelo asi nejako takto "John Wick v Adkinsovom podaní" čo nie je ani urážka jednej strany ani druhej, v podstate, kto Adkinsove filmy pozná, vie, čo môže očakávať. Čo potešilo, tak celkom fajn odľahčený tón a určite fajn dobré aj keď minimalistické obsadenie. Nebolo to zlé, ako som z traileru očakával.

• 11.2.2018  22:58

Samoúčelné násilie vie byť zaujímavé aj odpudivé. Toto síce priamo odpudivé nie je, na to to nie je až tak "silné", ale k zaujímavému a dobrému to má ďaleko.

• 11.2.2018  22:01
    Braven (2018)

Príjemná jednohubka v peknom prostredí, ktoré dáva filmu nádych niečoho viac, ako naozaj film môže byť, ale Jason Momoa a Stephen Lang poteší. Celkom milo prekvapil aj seriálový terminátor v hlavnej zápornej úlohe, s tým krátkym zostrihom vyzeral fakt drsne. Nebolo to extra prehnané, Momoa sa tam hodil a dokonca hral "reálnejšieho" drsňáka, ako obvykle, čiže nebol neporaziteľný, ale vedel dostať cez držku... :)

• 8.2.2018  17:21

Jeden z najambicióznejších počinov Netflixu, ktorý je audiovizuálne aj obsadenosťou dokonca aj pred Siedmymi Sestrami. Skvelá myšlienka aj spracovanie. Ďaleko lepšie uchopenie myšlienky ako v Kill Switchi. A záver vôbec nebol nútený. Síce tam teoreticky nemusel byť, všetci sme vedeli, do čoho sa ide už len z rozprávania, ale takto sa to len potvrdilo. Je to síce objektívne len kombinácia Horizontu udalostí s Life-om bez poriadnej gore stránky, ale je to spracované fakt na úrovni, dokonca na takej úrovni, že už je hodná aj kino návštevy.

• 8.2.2018  17:16

Nebolo to zlé, ale s Cloverfieldom to má väčšiu spojitosť okrem záveru až teraz po pozretí si Paradoxu. Ale zatiaľ z existujúceho univerza to najslabšie.

• 8.2.2018  17:10
    Monstrum (2008)

Adaptácia témy Godzilly prerobená do nového moderného veku found-footage, ale vo funkčnom spracovaní a nie len trasľavka ála Parkinsom navyše v elektrickej zástrčke. Po technickej stránke nádhera, po zvukovej stránke nádhera, po obsahovej stránke aj Emmerichova Godzilla je oscarové dielo. Preto nedám plný počet, lebo mi to príde ako len taká ochutnávka niečoho, čo môže byť ďaleko lepšie, ako predkrm niečoho, čo nikdy nedostaneme, čo hodnotím už s prihliadnutím na rozšírené Cloverfield univerzum, v ktorom každý jeden prvok je toto všetko, číže predkrm bez hlavného jedla. Škoda.

• 8.2.2018  16:57

Jediná vtipná vec boli asi dva-tri dobré frky na účet Jurského Parku, inak to bola paródia na paródiu.

• 8.2.2018  00:35
    Galaxy Quest (1999)

Skvelá Allenovka, skvelá paródia na Star Trek a sci-fi všeobecne. Dokonca na pomery paródie vymakané audiovizuálne spracovanie a to nielen na dobu vzniku, ale aj teraz po takmer 20 rokoch. Stále pobaví, stále nadčasové, hviezdne herecké obsadenie, perfektné. Jedna z najlepších sci-fi paródii a komédii všetkých čias a neskutočná škoda, že nevznikla dvojka, zaslúžili si to všetci zúčastnení. Objektívne by som mal dať za štyri hviezdy, ale ja mám rád nielen Tima Allena ale aj tento konkrétny skvelý film.

• 8.2.2018  00:30

Uletená 50teens monster paródia s dobrým obsadením, najmä mladou Scarlett Johansson a sympaťáka zo série Scream Davida Arquetta. Horor nebrať do úvahy, je to v prvom rade komédia, triky ujdú dokonca aj na dnešnú dobu, nielen na dobu vzniku, takže pozrieť sa to dá a určite je to jeden z tých lepších monster movie za posledné roky.

• 7.2.2018  23:33
    Convergence (2015)

Nie zlé, ale ani dobré. Nápad fajn, dotiahnutie slabé, herci totálne slabí (aj keď nie doslova amatéri), film, ktorý netreba vidieť.

• 4.2.2018  22:37
    Nelítostná (2017)

Malo to zosadiť Hardcore Henryho, pre mňa sa tak nestalo, na to to boli pre mňa zbytočne dlhé a zbytočne stavajúce do hlavnej úlohy ženu. Ženy si viem predstaviť ako hrdinky v xy filmov, ale zrovna do tohoto mi to nesedelo, ale možno to bolo len herečkou. Inak dobrá r-ková akčňárna. Kórejci to vedia.

• 4.2.2018  22:35
    Gridlocked (2015)

Lepšie dve hviezdy. Náhodou nie až taký zlý počin, pokiaľ teda prijmete fakt, že viac ako na TV to samozrejme nemá. Dominic nebol zlý, celkom mu to sadlo, aj keď robiť veľké ramená a pritom žiadne nemať, je to viditeľné. Ale čo tu robil Stephen Lang, to som nepochopil. Podobný omyl ako Ben Kingsley v Security (teda, nie, že by som hercov doslovne zrovnával, keďže Kingsley je už legenda, ale viete ako to myslím). Akcia nenudí, prestrelky a súboje na céčkové béčko ujdú, takže fajn.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70