iXtr3m3

okres Bytča

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117
    • 25.5.2020  18:52
    Baekdusan (2019)

Veľmi silné tri hviezdy. Na to, aby to malo viac, tak by to muselo byť viac katastrofické a menej "čisto akčné" a taktiež by museli využiť Dong-seok Ma inak ako profesora. Plýtvanie schopnosťami. Inak originálne a zaujímavé riešenie na už niekoľkokrát prevarený námet ohľadom sopky. Atómové hlavice do toho ešte asi nikto neťahal. Technicky ako je to od Kórejcov posledné roky na úrovni, akcia dobrá, výprava rovnako dobrá, dokonca menej "urevané", ako to od Kórejcov vie byť. Milé prekvapenie, ktoré od štyroch hviezd ku trom stiahlo to, že som predsa len očakával viac katastrofických prvkov, ako som dostal. Ale inak solídnych 75% a krôčik od štyroch hviezd. Možno niekedy pri opakovanej projekcii ešte prehodnotím a zvýšim, keď si pomyslím na iné kórejské filmy, ktorým som dal tiež tri hviezdy, aby sa to trochu vyrovnalo.

• 24.5.2020  18:56
    Nezabiješ (2008)

Strašne lacný a slabučký film. Od Ricka by som čakal viac. Ale čo, keď si to sám napísal aj produkoval. Na to kvality jednoducho nemá. Škoda.

• 24.5.2020  18:54
    Big Hit (1998)

Celkom slušná uletená akčná komédia s viac než dobrým obsadením od hlavných úloh až po tie vedľajšie. Na druhú stranu to nie je nič, čo by si človek musel raz za čas zopakovať.

• 24.5.2020  18:52
    Mstitel Cape (TV seriál) (2011)

Slabučký seriál. Viem, že som ho hneď po dopozeraní vymazal, takže nič moc. Škoda.

• 23.5.2020  15:43

Nečakal som príliš a dostal som fajn dobrodružnú výpravnú a objavnú rozprávočku pre malých i veľkých, ktorú som si pozrel s dcérkou (6 rokov) a zabavili sme sa. Buck aj Flash boli fajn, animácia pekná, krásne pestrofarebné, plné príšerok, ja si myslím, že super.

• 21.5.2020  22:14
    Automata (2014)

Také viac komorné spracovanie "Ja robot". Vidieť, že to malo nízky rozpočet a že to bolo určené pre festivaly. Premýšľal som, že si to znovu po šiestich rokoch pozriem, ale je to jeden z filmov, kde raz stačí. Nebolo to vyslovene zlé a slabé, ale len nudný šedý priemer, ktorému namiesto dvoch lepších hviezd dávam tri slabšie a to len kvôli Antoniovi.

• 20.5.2020  17:55

Fantastické, temné, drsné, nekompromisné a totálne nepredvídateľné finále sedemročnej cesty. Čo nedokázalo DC na poli hraných filmov, to dokázalo na poli animovaných. Epické momenty, drsné úmrtia, žiadne servítky. Čakal som všeličo, ale toto ma prekvapilo na maximum. Jedna sága je za nami. Som za to pokračovania "v novej línii" v tomto duchu, žiadne detské omaľovánky, ale takéto temnoty a drsnoty.

• 15.5.2020  17:25

Opäť kvôli dcérke tri hviezdy, ale opäť sa zaspával od únavy aj z roboty aj z pozerania. Čo by ale človek pre dieťa neurobil :)

• 14.5.2020  16:06
    Scooby-Doo (2002)

Kvôli dcérke dávam tri hviezdy, ale bez nej by som to nezvládol...

• 13.5.2020  16:08
    Přízraky (1996)

Z úcty k Jacksonovi a hlavne Foxovi dávam tri hviezdy, ale popravde len za rutinnú prácu, pretože relatívne zaujímavo a bizarne začínajúca duchárska komédia sa postupom času zmení na nejaký paskvil, čo nie je ani horor, ani komédia, ani neviem čo. Škoda. Toto som dlhé roky strážil na zhliadnutie a zbytočne.

• 12.5.2020  22:37

Na svoju dobe to bol taký malý úkaz až skoro fenomén, ale popravde film dobou starne viac, ako by som od takéhoto zamerania čakal. Ale môže za to aj ďaleko lepšia konkurencia v podobe novších Finest Hours, Deepwater Horizon a iných.

• 12.5.2020  16:35

Nejako mi uniká myšlienka tohoto filmu. Dobré masky, krvou nešetrili, malo to sem tam aj tú atmosféru a dokonca som rád, že to bolo zamerané primárne na Indiánov, ale všetko okolo tohoto mi prišlo akési nie nedotiahnuté, ale doslova vynechané, uponáhľané, bez nejakého jasného zmyslu. Ak to mal byť "len pohľad" do života Indiánov počas Zombie apokalypsy, tak ok, ale nejako takto ten film nebol prezentovaný. Škoda premárnenej príležitosti. Mohlo to stúpať ďaleko vyššie. Slabý priemer, ktorý drží nad vodou len exotika v podobe Indiánov a technické spracovanie.

• 9.5.2020  19:11
    Znamení (2002)

Atmosférická pecka z dôb, kedy Shymalan bol ešte pojem a Mel nemal problémy s každým, kto sa mu nepáči. Minimalistický a pritom naozaj fakt že atmosférický triler.

• 8.5.2020  02:14

Slušný priemer výpravou aj obsadením medzi direct-to-dvd béčkami.

• 8.5.2020  02:13

Slabšie štyri hviezdy, ale keďže to skombinovalo žánre typu bláznivá komédia, športová dráma a väzenské prostredie, strihlo si tam úlohu pár borcov a všetko to svojou prítomnosťou ozvláštnil bláznivý Sandler, tak nemôžem inak.

• 8.5.2020  02:10

Prkotina, z filmu si už pamätám len útržky, ale je pravda, že som si ho pozrel výlučne kvôli Markovi Dacascosovi a Darrenovi Shahlavimu, takže za nich dvoch po jednej hviezde. Inak sci-fi céčko z TV.

• 8.5.2020  02:04
    Hangár 14 (2011)

Na to, koľko fajnových "bijcov" sa tu stretlo, veľmi chabý film. Škoda zabitej šance.

• 8.5.2020  02:01

Jasné, je to teen ba dokonca detská rozprávočka. Ale na zabitie času sa to dalo hlavne kvôli tomu, že Steve Austin sa pokúsil o "inú" hereckú polohu ako doteraz.

• 6.5.2020  21:20

Tak nebola to samozrejme žiadna sláva, ale na druhú stranu boli dosť verní v správaní postavičiek, tých kreslených. Dcérka sa na tom bavila a ja som to zvládol nejako s ňou.

• 5.5.2020  22:42

O nič lepšie, o nič horšie ako jednotka. Možno trošku príjemnejšie prostredie, v ktorom sa to odohráva.

• 4.5.2020  14:47

Slabšie tri alebo silnejšie dve? Dávam silnejšie dve hviezdy. Ale pravdou je, že toto sa na o tri roky neskoršieho Postrachu Denisa nechytá ani zdiaľky.

• 4.5.2020  11:22

Slabšie tri hviezdy. Nenudil som sa nejako extra, ale ani nebavil som sa nejako extra. Úvod bol fajn, úderný v púšti, to ma bavilo. Naháňačky na autách tu už boli spomenuté, takže naozaj výrazné nekvalitné CGI, nie vizuálne, to by bolo fajn, odlesky a všetko hralo, ale fyzika bola úplne mimo. Čo sa týka súbojov, tak najlepšie predviedol "nový kamarát" otca. Záver na súkromnom ostrove tiež bol fajn, aj keď z toho mohli vytrieskať viac. Čo najviac bilo do očí, tak nastylovanie 50tnikov do "akože" podoby asi 30tnikov? Ale tak to je subjektívny pocit.

• 3.5.2020  20:26
    Neverknock (TV film) (2017)

Že som hlupák, tak mi treba, keď ma neodradilo ani logo Syfy na začiatku. Myslel som, že doba pokročila, tak snáď pokročili aj oni. Fuu, ale som sa mýlil. Tisícpäťstoosemdesiatepiata variácia na Halloween so slabým gore, čo je bohužiaľ daň za TV cielenie, teen tupí ešte viac ako obvykle a príšera je jeden týpek, ktorý je navlečený v kombinéze a chodí po štvornožky ale bruchom nahor, už som videl takých videí veľa. Škoda. Lebo začiatok nebol zlý a prvá smrť s ihlami tiež bola zaujímavá. Ale zbytok bol hrôza.

• 3.5.2020  20:18

Nízkorozpočťák, ale jeden vo svojej dobe z tých lepších. Videl som to kedysi dokonca mám dojem ešte aj na VHS-ke? Už si riadne nespomínam. Slušné masky a jeden z hercov lacná kópia Vigga Mortensena.

• 3.5.2020  15:05

Pozrel som si to po dlhých rokoch aj so šesťročnou dcérkou a musím povedať, že stále to má čo do seba. Síce hodnotenie je viac nostalgické, ako reálne na dnešnú dobu, ale keďže som film videl kedysi dávno aj v kine na "dedinskej" projekcii, tak mám skvelé spomienky. Bol to pekný zárez k filmom typu Sám doma.

• 3.5.2020  12:05

Ťažko hodnotiť film, v ktorom je vám hlavná hrdinka tak nesympatická, že dokáže prebiť takmer všetko filmové nadšenie k snímku ako takému. Ešteže sme tu mali fantastického čističa Viktora, ktorý dokázal na seba strhnúť všetku pozornosť aj v tých pár minútach, ktoré tam hral.

• 2.5.2020  00:09

Výpravou pekný aj keď happyendový dobrodružný dramatický životopisný snímok. Čo k tomu dodať. Pozeral som to s manželkou a netvrdím, že ja by som v tej džungli prežil lepšie, pravdepodobne by som tam jednoducho nešiel, na to mám dosť rozumu a nejde o gule ale naozaj o rozum, ale to chovanie tých postáv, kým došlo k problémom, to bolo tak arogantné voči prírode a zdravému rozumu, že si o prúser jednoducho doslova prosili. Ďalšia vec. Mačeta alebo nôž sa vždy pevne pripásava k nohe, aby to bolo po ruke. Ďalšia vec, nielen v džungli, ale aj v blbom lese, keď by som vedel, že ma čaká nekonečná cesta, prvé čo urobím, tak palicu jednak na podopieranie a jednak na odháňanie prípadnej zveri. Netvrdím, že by som sa ubránil nejakej skutočnej šelme, ale z princípu by som to urobil okamžite. To hodnotím len tie prvé momenty pred blúznením. Samozrejme keď už nastúpili halucinácie, to nehodnotím, lebo je to nemožné hodnotiť bez osobnej skúsenosti po ktorej netúžim. Ale jednoducho som musel vypichnúť to blbé, tupé a arogantné správanie sa dvoch zo štyroch postáv. Som v džungli, kde som nikdy nebol, nemám žiadnu zálohu, nemám žiadnu pomoc, nikto nevie, kde som. Mám sprievodcu, ktorý nech je akokoľvek tajomný (neriešim, ako to skončilo, to človek vopred nemohol vedieť), tak idem asi so sprievodcom a nie, že sa drbnem splavovať drsnú rieku, ktorú som nikdy nevidel a mám len mapu v mierke 1:500. WTF? Fakt si prúser pýtali a tak ho aj dostali. To neboli hrdinovia, to boli blázni, ktorí mali jednoducho šťastie v nešťastí, toť vsjo. Jasné, prelozil som len všetky možné hory u nás na Slovensku vrátane Vysokých Tatier, nejdem s tým zrovnávať džungľu, kde vás môže zabiť všetko čo vidíte aj nevidíte. Ale jednoducho tuposť a arogancia do neba bijúca. Teraz, keď si odmyslím tieto výtky, tak dostávame fakt slušný filmík s veľmi dobrou výpravou, žiadna klasická štúdiovka, ale napriek tejto výprave nemôžem povedať, že by to bolo omnoho lepšie ako napr. taký Canyon alebo Frozen (nemyslím animák). Lepší nadpriemer.

• 1.5.2020  15:37
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Fantastický projekt, ktorý mal menšinu tých slabších a väčšinu tých lepších a pár fantastických kraťasov. Teším sa na druhú sériu. Prvý seriál, pri ktorom som hodnotil každú epizódu zvlášť, ale to je ak kvôli tomu, že sa nielenže jedná o samostatné príbehy, čo by bolo podobné, ako pri väčšine epizodických seriálov, ale pointov, bolo, že sú to kraťasy, takže osamostatnené príbehy, odlišné spracovaním, dĺžkou, pointou, zameraním, obsadením, všetkým...

• 1.5.2020  15:35

Dávam za štyri len kvôli tomu, že som nasraný, že takýto námet nikto nepretaví do celovečerného filmu, pritom by to šlo jednoducho viď. u niekoho preceňovaný u mňa nedocenený Overlord. Skvelý gore efekt, vynikajúce. Vedel by som si predstaviť ruskú podobu Wolfensteina. Škoda. Technicky jeden z tých najlepších kúskov celej série, aj keď nie najlepší. Škoda potenciálu.

• 1.5.2020  15:32
    Eli (2019)

Možno slabšie štyri ale na Netlix aj všeobecne zaujímavý snímok s naozaj prekvapivým koncom, ktorý neočakáva určite ale určite nikto. Škoda tej chýbajúcej krvavej nekompromisnosti, ale dobrý filmík.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117