iXtr3m3

okres Bytča

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 21.11.2017  19:41
    Mimoni (2015)

Citeľne slabšie ako Ja zloduch, ale to sa dalo čakať, keďže Mimoni sú skvelí na krátke scénky ale nie celovečerný debut. Ale sú milí, takže sa to dalo zniesť. Najlepší samozrejme samotný úvod... :)

• 21.11.2017  19:40

Pri záporákovi úžasný soundtrack, fantastické osemdesiatky. Inak samozrejme už trošku klesajúca kvalita, ale dva Gruovia, resp. Gru a Dru to vynahradia... :)

• 21.11.2017  19:39

Graficky dokonalé, pre deti úžasne farbičkové, vtipné, milé, čo viac si priať. Dcérke sa páčilo a ja som si to krásne "zopáknul" po rokoch... :)

• 21.11.2017  16:09
    Černá smrt (2010)

Eddie nič moc, Sean vo variácii na Boromira, Carice ešte pred objavením v GoT. Z trailerov to vyzeralo sľubne, ale výsledok moc nepotešil, ani horor, ani dráma, taký mix všetkého so všetkým a nie moc podarene.

• 21.11.2017  16:07

Celkom prekvapivo drsné spracovanie honu na čarodejnice. Nazval by som to takým mladším a drahším, aj keď stále vyslovene béčkovým bratčekom Solomona Kanea.

• 21.11.2017  16:05
    Van Helsing (2004)

Múmia po Helsingovsky. Všetko dobré ale hlavne aj zlé vzhľadom na rok výroby z Múmie, preložené zaujímavou mytológiou okolo hlavného hrdinu. Film, ktorý zaspal dobu spracovaním, ale námetom bol ok.

• 18.11.2017  23:08
    Na dostřel (1993)

Tak trochu iný Willis ako ho všetci poznáme. Upadajúci, krívajúci, potupený, ohrdnutý. K tomu Sarah Doska Parker v ešte pozerateľnej podobe len s prsiami "proklatě" ďaleko od seba. Celkom originálne spracovanie viacerých klišé dokopy. Zaujímavé prostredie, síce predvídateľné, ale pozerateľné. Potešili miniúlohy Briona Jamesa aj Toma Sizemora. Taký z tých snímkov, ktorý síce ani zďaleka nikomu nebudete odporúčať, ale ani zďaleka nebudete ľutovať, že ste si ho pozreli.

• 17.11.2017  21:11
    Mstitel (1989)

Tak ako mám Lundgrena rád, tak musím potvrdiť, že jeho Punisher bol zďaleka najslabší. Určite je to aj vekom snímku, aj keď som hovidel roky dozadu, ale aj tak. Nemastné neslané, slabučké. Škoda. Vzhľad aj muskulatúru by na neho v tej dobe mal.

• 17.11.2017  19:25

Jediné mínus tohoto filmu je jeho "krátkosť", tak 2,5 hoďky by som bral ako minimum. Ale pokračujme ďalej. Neviem, či som bol na inom filme ako tí, ktorí tu nešetria negatívami, alebo tomu tak rapídne pomohol fantastický Imax (sčasti určite, ale nielen to), ale ja to vidím presne opačne. Narážky na paroháča a jeho svetlušky, sú odveci, nakoľko je to podľa komixu, takže ich asi moc zmeniť nemohli, že? Narážky na digi bordel sú tiež totálne zcestné, pretože ak toto bol digi bordel, tak čo potom bol prefarbičkovaný Thor Ragnarok, mimochodom tiež dobrý filmík? Postavy sú skvelé, Wonderka so Supermanom je už známa osobnosť, BaFfleck trošku poľuďštel (v jednotke mal extra údernú scénu pri záchrane Marthy, tu to také nebolo), ale to je kvôli príliš malému priestoru kvôli príliš krátkej dĺžke na toľko postáv. Cyborg skvelý, v podstate stále "vo vývine", takže uvidíme, kam to až pokročí, keďže už teraz je síce nie super silný, ale takmer nezničiteľný a má prístup k všetkému na svete. Aquaman trochu pozmenený oproti komixu, keďže v ňom bol so Supermanom takmer seberovný, ale na druhej strane pri dlhšom pobyte na súši schopnosti strácal, ale nebudeme tu predsa zasa všetko kopírovať do bodky. Flash typický hláškar, k nemu by sa Green Lantern v podaní Ryana Reynoldsa hodil ako riť na šerbel. Inak stret pohľadov jeho a Supermana patrí medzi najväčšie bomby v komixovom svete, v podstate niečo na úrovni podania Mjolniru Vision Thorovi v Avengers Age of Ultron. Ostatné postavy moc priestoru nedostali, inak technicky dokonalé. Včera som si pre istotu pozrel aj BvS Ultimate Edition a tie triky, hlavne Doomsday keď sa drápe z cocoonu, sú tak o generáciu pred stvárnením napr. Hulka v Marvele. Stačí pozrieť v riadnej kvalite a zamerať sa na to. Neriešim teraz dej a iné, len technickú stránku veci. Čo dodať, skvelý film, ktorému síce dosť chýba Hans Zimmer, ale čo dodať, Danny nie je Zimmer, musíme to prežiť. Bodaj by vznikla niekedy Ultimate edícia ako pri BvS. To by som bral všetkými desiatimi. Mimochodom o tej druhej potitulkovej scéne fakt kolovala pravda, to je tak pozitívne prekvapenie hlavne po tej mediálnej masáži v posledných mesiacoch, že to bola krásna čerešnička na torte na záver. Fakt že niečo, čo som nečakal. Inak v podstate sa filmu podarilo pred premiérou utajiť fakt že dosť dosť podstatných detailov, za čo som vďačný. Len tak ďalej. Ak niekto toto berie ako pokles, tak je na rovnakom omyle ako pri BvS a narážaní na Marthu. Tu sa posledný raz pozastavím. Celý film bol dosť temný, bol najmä o Batmanovi a jeho strašiakoch v snoch, v jeho spomienkach bola Martha posledné slovo a meno, ktoré vyriekol otec pred smrťou, bolo to meno jeho matky, ktorej smrť ho mátala roky a keď to vyslovil Superman, tak ho to jednoducho muselo aspoň na okamih zastaviť, čo by zastavilo každého. Určite by dielo skazy na Supermanovi dokončil, keď by ten prvý efekt pominul, ale vložila sa do toho s vysvetlením Louis, takže preto to dopadlo ako dopadlo, keďže hneď pochopil, ako bolo aj s ním aj so Supermanom manipulované v prospech niekoho iného. Ale tupčekovia aj na ČSFD aj vo svete, najmä všetci, ktorí si nepozreli Ultimate Edition, kde je to priamo prerušené flashbackom do jeho minulosti k danej smrti rodičov, až potom to pokračuje ďalej, si melú stále svoje. Pretože zapojiť hlavu je pre nich moc, len brať všetko doslovne. Nevadí, nebudem sa moc rozohňovať, najmä keď hodnotím iný film, ale je to tak trochu späté, pretože práve hejteri spôsobujú to, čo sa v DC deje a to zmeny na poslednú chvíľu, aby sa zavďačili všetkým aj starým fanúšikom aj novým najmä od Marvelu a to sa jednoducho nedá. Každý si mal ísť svojou cestou, každý mal mať svoj vlastný trademark. Ja som vďačný za takéto súperenie, pretože nebyť DC, tak nám Marvel môže servírovať čokoľvek a nemali by sme moc na výber, buď pozerať čokoľvek aj sračku, alebo nepozerať nič a kiná by zasa prešli na nezávislú produkciu, za ktorú ja peniaze vyhadzovať nebudem. Posledné slovo. Pre mňa sú všetky filmy od DC o polovicu lepšie ako väčšina Marvel produkcie a to nezhadzujem ich kvalitu, keďže väčšinou naparím plný počet všetkým komixom.

• 16.11.2017  12:34
    Zděšení (1994)

Herecký súboj dvoch veľkých hereckých mien v danej dobe hodne využívanom prostredí výbušním, pyrotechnikov a pod. Určite ďaleko lepšie ako Brosnanov Live Wire. Skvelý soundtrack s pár hitovkami legiend z U2 to navyše ešte viac podtrhuje. Na druhej strane, je to ľahko zabudnuteľný film, ktorý nemá niečo, čo by ho robilo zapamätaniahodným. Ale pozretie určite neuľutujete. Dramatické aj napínavé je to fajn, niektoré momenty boli doslova skvelé, ako napr. "macro" zábery na určité akcie napr. zapojenie telefónnej šnúry do zástrčky atď. Za mňa 70-75%, takže lepšie 3 hviezdy.

• 15.11.2017  15:54

Drsné, áno. Špinavé, áno. Skvele zahrané ústrednou dvojicou, áno. Technicky brilantné, áno. Ale bez srdca. Film, ktorého zhliadnutie síce neľutujete, ale ani vás to nejako nenaplní. V podstate taký živší dokumentárny film. Škoda, lebo obsadenie Scorsese získal legendárne.

• 14.11.2017  22:17
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Premýšľal som, koľko hviezd dať. Oproti megaprodukcii ála Game of Thrones je toto chudobná inscenácia, čo je fakt a nie zápor, ale na druhej strane je toto ako zjavenie v dnešnej záplave seriálov všetkých druhov, všetkých vekových kategórii, žánrov, obsadení atď. Je to ako nefalšovaný návrat k zlatým osemdesiatkám, v ktorých som bol síce malý krpec, ale vyrastal som na nich roky rokúce a nedám na ne dopustiť. Feeling je neskutočný, to rovnaký fakt ako ten prvý ohľadom rozpočtu. Čo však seriál dostáva na samé výšiny, to je neskutočné pomrkávanie po xy najslávnejších filmov storočia od Votrelcov, Krotiteľov duchov, E.T., Goonies a iných až po najnovšie počiny ako pár rokov dozadu Super 8. Zožral som to aj s navijákom, vôbec mi nevadilo laškovanie medzi jednotlivými staršími teen hrdinami, vôbec mi nevadilo prehrávanie Ryderovej, David Harbour u mňa potvrdil status skvelého herca, ktorého ešte nikto poriadne neobjavil, takže dúfam, že je verzia Hellboya bude fantastická a praví detskí hrdinovia na čele s neskutočnou dvojicou El a "rrrrr" Dustina, tak to je niečo, na čo sa nezabúda. V druhej sérii fantastické vedľajšáky Seana Astina a hlavne Paula Reisera len potvrdili status budúcej legendy. Záver druhej série ešte lepší ako prvej. Opakujem, na pomery zrovnania s GoT je to maximálne minimalistické, ale keď si toto odmyslím, tak je zjavenie, je to niečo, čo má srdce, je to hravé, je to napínavé, je to neskutočné. Možno som tým až moc unesený, ale ja fakt osemdesiatky žeriem aj s navijákom. Jasné, že do kina chodím na všetky možné blockbustery, komixy a scifáče, ale keď sa niekde objaví klasická animatronická a elektrická osemdesiatková akcia, tak sa mi až slza v oku zaleskne, preto toľké ovplyvnenie nostalgiou.

• 7.11.2017  20:25
    Já, padouch (2010)

Krásne farebné, extrémne originálne, pobaví malých aj veľkých. Dnes po rokoch zhliadnuté aj so štvorročnou dcérkou a znovu super. Pokračujeme v sérii.

• 5.11.2017  00:20

Ujo Psychor je asi riadne psycho, keď púšťa kydy, ktoré púšťa. Reálny rozbor mytológie, keď sa jedná o mix viacerých komixov? Rasismus v narážkach na multikultúrnosť? Temná fantasy s hororovou príchuťou od Marvelu? Na akých drogách ide? Na akých drogách preboha ten človek ide? Je to Marvel, je to navyše Waititi, je Ragnarok meets Planet Hulk so zameraním na komédiu. Preboha, čo sa ten človek nepozeral na trailery? Čakal niečo, s čím sa vôbec nerátalo a ani sa to nikde nikdy nezobrazovalo? Film bol premakaný, nahláškovaný, extrémne vtipný, Grandmaster, Loki, Thor, Hulk/Banner, všetci extrémne vtipný, vidno ako si to všetko užívali naplno. Tento film si proste robí pi.u zo všetkého a robí to vedome, nie nevedome. Je to to, čím mali byť druhí Guardiani, ktorí boli od jednotky omnoho slabší. Jasné, je ťažko to vtesnať medzi doterajších Thorov, z ktorých jednotka bola famózny origin v najdokonalejšej možnej forme, dvojka bola extrémny odklon k temnote a trojka zasa totálny úlet, v podstate experiment, ktorý si myslím vyšiel. Jasné, mohlo to byť osudové, ako sa pár rokov dozadu písalo, ale Marvel evidentne rezignoval na vážnosť a ponecháva ju naozaj len a len v DC a ja sa tomu absolútne vôbec nebránim. Len tak ďalej.

• 2.11.2017  19:49
    Stalo se (2008)

Film, ktorý niekomu sadne, niekomu nie. Spracovanie super, hlavné postavy super, úvod super. Škoda chýbajúceho rozuzlenia, ale inak temné a znepokojivé, keďže o svete okolo seba stále nevieme väčšinu...

• 1.11.2017  21:48

Nemastné neslané. Nevedelo to, či to chce byť satirou, komédiou, vážnym filmom, parádiou, nakoniec to nebolo ničím. Pár scénok bolo vtipných napr. márnica, ale inak slabota, ktorú nevytiahol hore ani Dwayne. Jednoducho filmy, v ktorých sa objavuje Efron padajú dole ako hrušky a je jedno, akú muskulatúru si kvôli nim buduje.

• 1.11.2017  21:21

Mrhanie talentom Jet Li-ho. Triky slabé, príbeh o hovne, celkovo je to jedna preplácaná hovadina, ktorú je ťažko vôbec dopozerať.

• 31.10.2017  16:18

Veľmi dobrý film z neokukaného prostredia. Costner samozrejme na úrovni a dokonca ani Kutcher nie je na zahodenie. Potešili mini úlohy Neala McDonougha a Clancyho Browna. Síce predvídateľné, síce neoriginálne, čo sa týka takmer celého priebehu príbehu, ale dobre podané, technicky dokonalé, hudobne tak akurát, jednoducho príjemný film, ktorému trochu kazí výsledok nasilu natlačený záver, ktorý tam síce nie je od veci, ale mohlo to skončiť aj bez neho a bolo by to OK.

• 30.10.2017  23:00

Jeden z najpozitívnejších filmov, aký som kedy videl. Že je Anthony Hopkins pán herec, to nie je žiadne tajomstvo, ale že si strihne s takou ľahkosťou tak úžasnú postavu, to je neskutočné. Taký v podstate uveriteľnejší Forest Gump a to v tom najlepšom zmysle slova. V tom filme snáď ani nie je žiadne negatívum, všetky ingrediencie sú servírované dokonale, s úctou a rešpektom, s láskou k spracovávanému materiálu a ja nemôžem hodnotiť inak ako plnou palbou. Je to skvelý snímok, ktorý zlepší náladu v každom prípade a za každých okolností.

• 29.10.2017  22:16

Tak toto už fakt že moc nevyšlo. Claviér bol trieda a už jeho odchod znamenal predzvesť budúceho úpadku, ale Olympijské hry stále mali kopu vtipu a veľkých mien. Ale toto už bolo moc aj na mňa. Pozreté len z povinnosti a zvedavosti, kam to až padne a ono to padlo. Nezaujímavý príbeh, nezaujímavá výprava, Asterixov predstaviteľ totálny odpad oproti famóznemu Claviérovi a jeho nástupcovi. Škoda série.

• 29.10.2017  22:13

Škoda Claviéra, ale stále fajn časť série. Začiatok síce nebol úplne extra, ale olympiáda to vynahradila. Skvelé mená znovu na zozname a znovu super. Perfektné cameá, skvelé narážky na xy megafilmov rokov minulých. Ja som sa stále bavil.

• 29.10.2017  22:12

Rovnako dobré ako prvá časť. Clavier stále perfektný rovnako ako všetky veľké zúčastnené mená. Skvelá výprava, triky, vtípky, jednoducho super zábava.

• 29.10.2017  22:11

Na hranú adaptáciu historickej legendy medzi animákmi to fakt že ušlo, minimálne obsadenie bolo extra kvalitné, animácia skvelá, super prvá časť.

• 29.10.2017  22:10

Neskutočná pecka. Christian Clavier je borec aj s pribúdajúcim vekom, kde hrá on, tam to nedopadne zle. Skvelý nápad, skvelé prevedenie, fakt že dospelá inteligentná zábava.

• 29.10.2017  22:08

Oproti jednotke je toto doslova žumpa. Škoda zabitého potenciálu. Už od prvej minúty to bolo fakt že totálne na hlavu.

• 29.10.2017  22:07
    Zrcadla (2008)

Slabšie štyri alebo silnejšie tri. Nechávam tri. Kiefer potešil, Amy Smart vyvolala "úsmev" a celkovo to bolo na americkorumunský remake fajn.

• 29.10.2017  20:09
    Zrcadla 2 (2010)

Sračka oproti pozerateľnej prvej časti.

• 29.10.2017  19:38

Strašne slabé béčko s tromi známejšími menami, ktoré to žiaľ nemali šancu zachrániť. Film, ktorý som nedokázal bez pretáčania ani len dopozerať.

• 29.10.2017  19:10
    14 ostří (2010)

Len z úcty k Donniemu dávam tri hviezdy. Inak je to miliónty krát spracované to isté. Hong Kong a čína valia len historické snímky, ktoré sem tam ozvláštnia o nadprirodzené elementy, ale je to tá istá omáčka a polievočka, ktorej som už poriadne prežratý. Taký Tiger a drak alebo Hrdina boli úplne niekde inde.

• 29.10.2017  18:29

Jedno z najlepších Jackieho spojení s amerikou v podobe Owena Wilsona. Prvá aj druhá časť ako lusk, trojku by som si bol vždy dal.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58