Out of Darkness (2022)

Obstojná filmárčina, ktorá si od začiatku buduje fajn atmosféru, zvukový podkres je fakt na úrovni, ale napriek tomu, že ostatným sa "zvrat" páčil, mne veru nesadol a očakával som ďaleko viac. Takto len tri slabšie hviezdy, pretože človek celý film čaká na odhalenie, konečne chce vidieť tú "príšeru" a ono hovno zlatá rybka.

Alienoid (2022)

Po technickej stránke Kórejská kvalita na ktorú sme už zvyknutý, po príbehovej resp. obsahovej mišmaš ako sviňa, xy vecí nevysvetlených, uvidím, čo s tým urobí druhá časť, či vysvetlí nejaké veci, alebo to vyšumí doprázdna. Zatiaľ len lepšie dve hviezdy, pretože myšlienka mi uniká.

Betonová utopie (2023)

Dostal som sa k tomu len a len kvôli Badland Hunters, ktorý je akože neoficiálne pokračovanie a súvislosť tam naozaj je, ale len v jednej budove, ktorá zostala stáť po ničivom zemetrasení, ktoré navyše v Badlant Hunters radšej ani extra neopisovali, pretože to za zhliadnutie fakt nestojí, stratené vyše dve hodiny času, nič viac, nič menej, čo na tom, že po technickej stránke je to ok, to sme od Kórejcov už zvyknutý.

Svědek (1985)

Zaujímavý triler z neokukanej oblasti, ktorou boli vo vtedajšej dobe ameniti. Harrison Ford to zahral uveriteľne, ostatní viac menej do počtu, ale inak slušný priemer.

Fantom opery (2004)

Jedna z tých lepších variácii na Fantóma opery, ale aj tak len priemerná. Čo stálo za pozretie, tak dokonalé kostýmové vyčačkanie všetkého, pekná výprava a určite nie lacné náklady. Čo už tak moc nestálo za to, že napriek hviezdnym menám aj pred aj za kamerou to neprekročilo tieň lepšej TV tvorby. V kine by som toto nebol zvládol.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Z úcty k Gerardovi, ktorý mal toto ako jeden z jeho ešte nehollywoodskych flákov. Hodnotiť tu moc toho nejde, jediné, čo poteší, je casting na čele s Gerardom, Stellanom Skarsgardom a Eddiem Marsanom.

Status: Naživu (2022)

Slušný triler, ktorý síce myšlienkou vykráda starý ale omnoho lepší trilerík s Kurtom Russelom, ale dalo sa. Malo to spád, malo to bezútešnosť reality, v podstate taká ďalšia variácia spracovania, čo sa môže stať ála Gerard Butler ála Greenland. Ale tá jeho ženská, to bola fakt teda riadna pizda.

Madam Web (2024)

Tak teda takto vyzerá aktuálne komixové dno? Že to bude prúser, to sme vedeli vopred. Ale že to bude až taký prúser? Tak to teda nevedel nikto. Oproti tomuto je aj Morbiusa rovnako s jednou hviezdou o máličko lepší film, Venom 2 s dvomi hviezdami lepší film a aj ten najslabší Spider-man je oproti tomuto doslova Masterpiece.

Moje dobrodružství se Supermanem (2023) (seriál)

Slušná animácia, ktorej dojem kazili dve veci. Za prvé má Superman znovu slipy vonku a za druhé sit-comovosť, ktorá sa mi tam nepáčila a bolo to viac ako by bolo vhodné ladené pre teen publikum. Ale inak fajn postavy, dostali sme dosť záporákov, známych aj neznámych, dostali sme jeden ústredný príbeh, dostali sme peknú dávku podobnosti so Superman and Lois seriálov viď. generál Lane, aj keď iný a s inou minulosťou. Záver sa mi zdal príliš uponáhľaný, ale druhú sériu si určite nenechám ujsť.

Jedeme na teambuilding (2023)

Na ČeskoSlovenské pomery po xy rokoch fajn komédia, ktorá miesila v sebe veci z teenegerských čias po tie súčasné. Dostali sme výber fajn hercov s drevenými, dostali sme výber fajn scén s tými trápnymi, dostali sme slušný priemer na ktorý by som síce stále nešiel do kina, ako sa toho držím už viac ako dve desaťročia, ale na pozretie doma fajn.