Hrozba smrti (2024)

Veľmi sympatický feel-good filmík, s maximálne sympatickým kastingom samozrejme na čele s vysekaným Gyllenhaalom, ktorý si to dáva na pána a čuduj sa svete aj fakt ďalším "sympatickým" záporákom, ktorý si to tiež dáva na pána a to Conorom McGregorom, ktorý si strihnul vyšinutého záporáka tak, že hneď si kradol kopu scén pre seba. Billy Magnussen je tiež sympaťák, pred pár dňami som s ním pozeral The Lift. Má to svoje super hlášky, má to atmosféru, má to fakt krásnu výpravu resp. scenérie, ako reklama na takmer dokonalý raj s problémami, fakt špička. Maličké mínus to má za to, že to skončilo ako westerny, čo by som si prial trošku inak, ale tak tam sa to hodilo. Dve hoďky ušli ani neviem ako a vedel by som si predstaviť ešte nejaké tie minúty navyše. Chýbal tam síce trošku nejaký ten "mentor" ako v origináli Sam Elliot, ale tu to v podstate tak nejako skĺbili, že Gyllenhaal zaúčal druhých. Nemôžem tomu filmu uprieť nič viac, možno len to, že to nemalo ambície ísť vyššie, len nám pripomenúť jeden z ikonických snímkov zlatých osemdesiatiek. Nemá to na päť hviezd, ale v tomto prípade sú to fakt že veľmi veľmi dobré štyri hviezdy a ja som za ten film rád. SPOILER ALERT: Možno predsa len jedno mínus a to, že neskutočne bilo do očí, ako skončil hlavný záporák s tým, čo dali počas záverečných titulkov, tam ma napadlo, že WTF? SPOILER ALERT END.

Dumbo (2019)

Herecky našlapané, technicky skvelo štylizované, ale obsahovo ploché a aj pre deti nudné a nieto ešte pre dospelých. Jedna z tých slabších, nie slabých, adaptácií animáku do hranej podoby.

Seminář (2023)

Slušný severský trilerový slasher. Mordy originálne, zaujímavé a vcelku detailné t.j. brutálne, takže fajn. Len tie postavy boli fakt na zabitie totálne každá, takže sa im nedalo moc fandiť. Ale na druhú stranu, bol to zámer kvôli čiernej komédii, takže sa to dá pochopiť.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Zmilujem sa nad tým a dávam tri hviezdy, aj keď objektívne by to mohlo byť len za dve. Technicky je to ok, ale príbeh je o ničom a ingrediencie, ktoré by človek očakával u hororu, úplne absentujú (jump scary, drsné sracovanie, gore, ...)

V letu (2024)

Nie moc invenčný, skôr súčasne politicky korektný pokus o návrat ku kúskom ála Ocean Oleven, ktoré ale od tohoto boli aj technicky, aj štýlom, aj castingovo vzdialení tak pár svetelných rokov. Kevin Hart nie je zlý, ale ostatní boli skôr len do počtu, aby si Netflix odškrtol ďalšie "mená" vo svojom zozname angažmá, scenár a ostatné veci šli na rad až potom, čo je poznať. Koniec si predstavil každý už vopred, to sa inak ani nedalo, takže prekvapenie nula bodov, chémia medzi postavami slabučká. Kasting bol síce vzhľadovo fajnový, ale fakt maximálne politická, rasová či gender korektnosť sa u Netflixu nezaprie, čo je škoda. Od toho bol aj Way Down omnoho ale fakt omnoho omnoho lepší, či už heist spracovaním, štýlovosťou, jednoducho všetkým, v podstate ten mal najbližšie k sérii Ocean´s Eleven, dokonca viac ako ženská týmovka, ktorá tiež vyšla len tak napoly.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Tri hviezdy s odretými ušami. Kto je tu hlavný hrdina, to nevedeli ani sami tvorcovia, po technickej stránke stále na vysokej úrovni, ale hneď v samom začiatku urobiť s Dumbledora gay-a, to sa ťažko desaťročnej dcérke vysvetľuje a jej prvá reakcia bola, že to už do každého filmu dnes pchajú dvoch chlapov, čo hovorí samo za seba. Mads Mikkelsen veru nebol lepší ako Johny Depp, samozrejme nebol ani úplne zlý. Ezra bol odtlačený totálne na vedľajšiu koľaj, rovnako ako ostatní, ktorí sa tam nakoniec len mihli viď. Mlokova "láska" atď. Keď sa spätne pozriem po celej sérii vrátane Harryho Pottera, tak najlepšie boli prvé tri časti Harryho, potom to šlo smerom, ktorý možno zostal verný knihám, ktoré som nečítal, ale nie deťom. Myšlienka, že deti vyrastú na detskom príbehu až do tínedžerského popri filme bola fajn len v generácii, ktorá na tom naozaj vyrastala. Ale v dnešnej dobe, keď si to idú za sebou pozrieť mladšie deti, ktoré sú mladšie, ako hrdinovia v posledných častiach, tak je to fakt mimo. Uvidíme, ako dopadne seriál, ktorý sa pripravuje, ale nemyslím si, že by to vyrazilo k výšinám, ak to bude rovnako politicky aj LGBT korektné ako posledná časť Fantastických zvierat.

MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy (1994) (TV film)

Návrat k nesmrteľnému MacGyverovi v TV filme? Kedykoľvek a kdekoľvek. Je to vlastne nastavovaná kaša pre nesmrteľný seriál s nesmrteľným hrdinom. Nostalgia osemdesiatiek ako sviňa, jeden z najikonickejších hrdinov tej doby, ktorý vyniesol RDA na výslnie, na ktorom zostal až do nástupu do SG1. Jeho postava sa stala kultovou a celosvetovou známou podobne ako Chuck Norris. Kým Norris sa stal kultom kvôli vtipom ohľadom svojej osoby, tak RDA sa stal kultom kvôli tomu, že aj z hovna dokázal vyrobiť atomovku :) Ak by sme sa bavili o hercoch, ktorý sa narodili pre nejakú úlohu, tak RDA sa určite narodil pre MacGyvera a potom pre Cpt. Jacka O´Neilla, ostatné je už história.

MacGyver: Cesta do zkázy (1994) (TV film)

MacGyver (1985) (seriál)

Nesmrteľný seriál s nesmrteľným hrdinom. Nostalgia osemdesiatiek ako sviňa, jeden z najikonickejších hrdinov tej doby, ktorý vyniesol RDA na výslnie, na ktorom zostal až do nástupu do SG1. Jeho postava sa stala kultovou a celosvetovou známou podobne ako Chuck Norris. Kým Norris sa stal kultom kvôli vtipom ohľadom svojej osoby, tak RDA sa stal kultom kvôli tomu, že aj z hovna dokázal vyrobiť atomovku :) Ak by sme sa bavili o hercoch, ktorý sa narodili pre nejakú úlohu, tak RDA sa určite narodil pre MacGyvera a potom pre Cpt. Jacka O´Neilla, ostatné je už história.

Kód 8: Část 2 (2024)

Dostal som pokračovanie, ktoré som si prial, ale zasa sme dostali len viac rodinnej drámy na pozadí sci-fi, tie schopnosti boli snáď ešte viac upozadené ako v prvom filme. Amellovci to neutiahnu len tak sami, myšlienka nie zlá, ale zvládnutá sterilne bez nejakého wow efektu. Škoda, čakal som viac.