Legenda jménem Vox Machina - Série 2 (2023) (série)

UPDATE po druhej sérii. Vox Machina dostala uber nepriateľa, z ktorého aj ten najslabší z tímu zla je takmer neporaziteľný, čo teda ten najsilnejší? Je to stále brutal krvavé, je to akčné, epické, čo viac si priať? Už len ďalšiu sériu. :)

Karate tiger 5: Nejlepší z nejlepších (1989)

Vo svojej dobe slušná akčná jednohubka s netypicky obsadeným Ericom Robertsom. Správne osemdesiatkové spracovanie so všetkým dobrým aj zlým.

Yakamoz S-245 (2022) (seriál)

Taktiež nechápem hodnotenie, pretože je to minimálne rovnocenne dobré ako prvá séria Into The Night, krásne to naväzuje na koniec druhej série a záver, ktorý sme dostali dáva super otázniky do pokračovania Into The Night. A pozor, na to, že je to turecký seriál, tak toto som fakt nečakal, poznám od nich tak akurát telenovelové stupidity, ktoré sledovala manželka a z už len z upútavky na ne som dostával krvácanie do mozgu a toto je normálna produkcia, dokonca ani na to, že sa jedná o Netflix, nedostali sme nejaké LGBTQ+ sračky, teda aspoň zatiaľ...

Sněžný kluk (2019)

Krásny rodinný animák pre všetkých. Dostaneme kopu dobrodružstva, vtipu, kúzelného sveta, emócii, všetkého. Pozreli sme si to s dcérkou spolu v prázdninový deň a neľutujeme ani jeden.

Creed III (2023)

Ani lepšie ani slabšie ako predchádzajúce dve časti. Mám pocit, že v týchto troch filmoch stihli tvorcovia využiť ingrediencie zo všetkých šiestich hlavných filmov o Rockym, tak som zvedavý, čím "prekvapia" nabudúce, keďže okolo Creeda sa chystá vytvoriť veľký boom vrátane spin-offov a odbočiek každého druhu. Nie je to ani zďaleka Rocky, ale na druhú stranu je to viac ako len slušná boxerská dráma. Len opäť cítim tú skratkovitosť a snahu o zachystenie a zaujatie všetkých, takže je to multi-kulti, máme tu aj nejaké to telesné postihnutie, máme tu female prvky, je tu všetko. Nechápme sa zle, nikde sa netlačí na pílu, takže to nie je zápor, len konštatujem fakt. O dcérke budeme určite počuť v nejakej ďalšej časti, resp. spin-offe, pretože nepočujúca boxerka, to by malo určite ohlas. Drago si svoj film zaslúži, predsa len nevyužiť jeho muskulatúru, to by bola škoda. Z Majorsa a Creeda by mohla byť slušná dvojka, vzdialene pripomínajúca Rockyho a Creeda z čias minulých, dám tomu šancu aj nabudúce. Ale Rocky je Rocky. Mladší to nepocítia, že tam nie je, ja som to pocítil poriadne.

Creed II (2018)

Creed cítil, že nie je Rockym a preto musel hneď v prvom pokračovaní vytasiť ťažké zbrane, ktoré Rocky použil až vo štvrtej časti, ale ok. Florian Munteanu nie je síce mladý Lundgren, ale jeho muskulatúra budí rešpekt. Akurát mi neprišlo prirodzené, že mladý Creed od pokory v prvej časti tak rýchlo o ňu prišiel v druhej. Ide na všetko príliš skratkovite, ale chápem to, doba sa zmenila a dnes by ťažko ľudia brali pozvoľný progres, ktorý si budovali postavy v originálnej sérii Rockyho. Je to viditeľne slabšie ako pôvodná séria, ale na druhú stranu som bol za to vďačný, lebo to len pomáhalo dlhšie udržať na žive legendy u Rockym. Čo neprekusnem, tak to, že Stalloneho od série a práv totálne vyšachovali, tomu sa nedá na nete vyhnúť, takže sa teším síce dnes na predpremiéru trojky, ale zároveň bez Rockyho to ťažko bude ešte ono. Holt, zasa moja chyba, ktorý som vyrastal na starej sérii, mladým to bude "šumák".

Creed (2015)

Sly mal dostať Oscara. Nedostal ho, ale v mojich očiach ho vyhral. Jemu to asi stačiť nebude, ale ja som rád. Je to síce už o niečom inom, ako prvých 6 častí, ale je tam Sly, ktorý je borec, má charizmu, má srdce, má múdrosť. Je to pán herec a hovorte si všetci hateri, čo chcete. Michael B. Jordan je talentovaný a vyzerá to, že to utiahne, vidím v tom budúcnosť, ale kultového statusu ako Rocky, to nemá v dnešnej dobe šancu dosiahnuť.

Mumie (2023)

Taká neškodná mimo-americká animovaná rozprávka, ktorá dcérku zabavila v kine, ja som dvakrát zaspal, ale čo už, stáva sa, videl som aj horšie kúsky.

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Výborné spracovanie ohranej schémy, bodaj by si z toho moja manželka niečo vzala, okrem toho, že sme sa celkom slušne nasmiali...

Turecky snadno a rychle (2012)

Môj prvý kontakt s Elyasom M´Barekom, ku ktorému som sa dostal svojho času po pozretí prvej časti Fakjú pane učiteli a neľutujem. Je to talentovaný sympatický komik a aj napriek tomu, že to samozrejme nebolo ešte také ako Fakjú pane učiteli, tak som sa nasmial viac než dosť.