Herkules (1997)

Disneyovská deväťdesiatková klasika v tom super spracovaní, ktoré už roky nevidieť. Pekná animácia, skvelý príbeh, heroická akcia ála Superman a samozrejme aj nejaký ten vtip hodný ako detí, tak dospelých. Pozreli sme si to s dcérkou a bavilo nás to oboch, pritom ja som to nevidel od premiéry, v TV som sa tomu vyhýbal.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Ou, tak toto zabolelo. Po výbornej jednotke, ktorá obsahovala aj slušný origin postavy, aj slušné vtípky, či slušnú akciu, dvojka ponúka síce viac digibordelu, ale jednak za prvé fakt digibordelu a za druhé fakt len a len digibordelu, pretože príbeh nula bodov, záporáci úplne mimo, vtip tak pol na pol. Trestuhodná dĺžka 85 minút, kým naskočia titulky, to je v dnešnej dobe blockbusterov najmä v komixovej triede tvrdá rana pod pás. Čo Rubenovi v prvej časti vyšlo, to v tejto časti Serkis pokašlal. Pár svetlých momentov to má (diskotéka či niektoré momenty v záverečnom fighte), ale inak slabota slabota slabota. Nečakal som veľa, ale dostal som ešte menej. Čo dodať k filmu, na ktorom bola najlepšia druhá potitulková scéna?

Venom (2018)

Z nejakého záhadného dôvodu som zabudol tento film ohodnotiť hneď po vydaní, čo sa mi málokedy stáva. Nakoľko som na ČSFD oficiálne s hodnoteniami až od roku 2009, tak veci pred týmto rokom hodnotím sporadicky, keď si na niečo spomeniem, alebo sa k tomu opätovne dostanem, ale po roku 2009 som sa snažil hodnotiť najprv len tie "lepšie" alebo "aktuálne v pamäti" veci, až som nakoniec dospel k tomu, že čokoľvek pozriem, tak hodnotím. Späť k téme. Venom sa vydaril. Síce by to chcelo tvrdé R-ko ála Deadpool, ale podarilo sa z toho vyžmýkať celkom slušné násilie aj tak. CGI na úrovni, vtip a laškovanie medzi Venomom a Eddiem tiež na úrovni a akcia výborná. Kasting trafili tak akurát a viem si predstaviť nejakú tímovku ála DCčkárske Suicide Squad, kde by bol Venom, Deadpool a iný vtipálci a drsňáci zároveň s psychopatickými sklonmi alebo rozpoltenými osobnosťami. :)

Next (2020) (seriál)

Slušný seriál, ale žiaľ len slušný. Veľmi sľubný rozjazd bol veľmi rýchlo utnutý na rovinu rodinných omáčok, ale myšlienka nebola zlá. Škoda. Na druhú stranu, napriek maličkému cliffhangeru môžeme považovať tento ukončený seriál za celkom slušne uzatvorený a ten maličký cliffhanger v podstate len za takú klasickú istotu pred potenciálnou ďalšou radou, aj keď tu to vyšumí do prázdna kvôli spomínanému ukončeniu. Casting až na Hondurasku bol fajn, mohli vybrať menšiu škratu. Očakával som však viac vecí na úrovni Eagle Eye, žiaľ nedostalo sa k tomu. Slabučké tri hviezdy s odretými ušami, veľmi blízko k dvom.

Plnou parou vzad! (2002)

Na to, že LGBTQ moc nemusím, v dobe vzniku filmu som samozrejme rozlišoval len teplý a normálny :) tak som túto komédiu celkom fajn zvládol. Je jasné, že človek sa musí riadne premáhať, keď musí pozerať na drvivú väčšinu stopáže len na teplošské trapárny, ale akonáhle sa na palubu dostanú ženy, už je to lepšie. Tento film je natoľko absurdný a trápny, až sa mi ho podarilo nakoniec v priebehu rokov vidieť snáď tri-štyrikrát a to by som pri odpade neurobil. Takže preto tri hviezdy. Ale pre druhý raz v alternatívnom svete, predsa by som len radšej bral verziu s loďou plnou riadnych kozičiek, nech to akokoľvek sexisticky znie... :)

Aladin a král zlodějů (1996)

Výrazne lepšie ako druhá časť, aj príbehovo, aj animačne, aj vtipne, síce viac narážok na filmovú popkultúru tu bolo pre dospelých ako pre deti, ale aj tak sme sa s dcérkou pobavili. A môžeme ísť na hranú podobu.

Město (2010)

Ako to, že som tejto pecke zabudol napísať pár riadkov? Veľmi veľmi zručne natočená taká "iná" variácia na niekdajšiu nestárnucu hitovku Heat. Nepatrím medzi tých, ktorí tvrdia, že Affleck nevie hrať, pretože už viackrát dokázal zahrať aj blbosť, ale určite viackrát zahral aj vynikajúco. Ale určite patrím medzi tých, ktorí tvrdia, že Ben Affleck je skvelý režišér a tento film to potvrdzuje na maximum. Od plného počtu ho delí len to, že samozrejme nepobral moc tej originality, ale to, čo nepobral originálne, tak sa nechal inšpirovať tým najlepším a spracoval to tiež najlepšie, ako sa len dalo. Zbytok kastingu samozrejme fungujúci a radosť sa bolo na to pozerať. Keď už to hodnotím takto oneskorene po premiére, tak musím uznať, že Den of Thieves z podobného súdka "ála Heat" vyšiel lepšie, ale ponechávam obom hodnotenia rovnaké, uvidíme, čo prinesie čas, ako mi sadnú opakované projekcie, keďže toto sú filmy na viacero pozretí ako stvorené.

Welcome to Sudden Death (2020)

Strááášne slabulinké. Kedysi bleskový White teraz ide ako Seagal, ako spomalený film, až to nesedí "do oka". Oproti tomuto je Van Dammov pokus ako bohovské veľdielo.

Mutation on Mars (2021)

Jednu hviezdu s odretými ušami za akú-takú snahu v exteriérových záberoch. Inak je to prachsprostá bieda, nuda, paródia na serióznejšie sci-fi a podobne. To aj také ľahko priemerné Invisible Alien bolo nezrovnateľne lepšie.

Aladin - Jafarův návrat (1994)

Veľmi až príliš veľmi veľký kvalitatívny skok smerom dole. Animačne slabučké, pod úrovňou bežných TV seriálov. Príbehovo to tiež nič extra nie je a na postavičkách strašne vidieť klasickú Disney recykláciu tvárii a pohybov daných postáv podľa roky zažitých šablón len s malými obmenami výsledného výzoru.