Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Neviem, asi budem patriť k tým pár jednotlivcom, ktorým sa to páčilo takmer rovnako ako jednotka. Jasné, je to o niečo slabšie, predsa len tá postava naviac bola naviac a hlavne pri kratšej stopáži, ale na druhú stranu tvorcovia vedeli, že už pôvodné postavy poznáme, takže zasa nie až tak zlý krok. Nahláškované, napeckované kvalitnou r-kovou akciou, dospelým aj nedospelým humorom, čo viac si priať. Dal by som tomu šancu aj po tretí raz. Hviezdičkovo tomu dávam rovnako ako prvej časti, ale ak by som mal dať prvej 95%, tak tomuto 85% a odporúčam zhliadnutie samozrejme ako inak opäť v originálnom znení, inak človek príde o polovicu hlášok a vtipov.

Expedice: Džungle (2021)

Výborný a zdatný novodobý pokus o Múmiu s Fraserom novej generácie. Aj trikovo v pohode, aj castingovo v pohode, aj humorne v pohode. Pekná výprava, pekné dobrodružstvo, vedel by som si predstaviť novú "frančízu"... :)

Sebevražedný oddíl (2021)

Lepšie ako predchodca, ale len o prvky "viac gore" a "viac humoru". Postavy s výnimkou hlavného tria Bloodsport, Peacemaker a Harley jednak málo rozvinuté a jednak málo zaujímavé. Čo sa týka všeobecného výberu hrdinov, tak to bol doslova "absurdný" výber. Žiaľ, ani na druhý pokus sa animovanú verziu Hell to Pay alebo jej ešte dokonalejšieho predchodcu Assault on Arkham nepodarilo pokoriť. Na druhú stranu, fest nekorektné, fest nahláškované a fest technicky dotiahnuté, dokonca aj ten Starro The Conqueror, ktorý sa mi v traileroch doslova hnusil, bol nakoniec fajn a rovnako aj King Shark. Na "tretiu" stranu, nemôžem sa zbaviť pocitu, že postavy z predchádzajúcej časti boli jednoducho o niečo lepšie. Urobiť taký mix Suicide Squad z 2016teho a drbnúť tam Peacemakera a King Sharka s jeho "nom nom", to by som bral viac. Mám rád Idrisa Elbu, ale jeho Bloodsport nebol až taký dobrý ako Deadshot Willa Smitha.

Jezero (1999)

Prvá a jediná slušna Lake Placid jazda. Videl som to pred 20timi rokmi a radšej by som si pozrel znovu toto ako napr. posledné Lake Placid Legacy.

Jezero 6 (2018) odpad!

Čistý odpad, ako spracovaním, tak aj výkonmi a obsahom všeobecne.

Rudé nebe (2014)

Zlatý Top Gun a dokonca aj jeho béčkovo-céčkové napodobeniny v podobe Železného orla. Toto bola prachbieda.

Lov na příšery (2015)

Boha, toto Číňani posrali na celej čiare. Malo to byť pre celú rodinu, ale kurva kto sa má pozerať na túto infantilnosť, kde sa navyše ukáže tehotný chlap a jeho problémy s pôrodom príšery? Mám rád čínsku produkciu, ale toto ma minulo aj v čase svojej premiéry a aj teraz, keď som sa pokúsil tomu dať po šiestich rokoch druhú šancu.

Stíny války (2018)

Smutný sterilný podpriemer. Niekto si myslel, že keď bude hlavný hrdina vyzerať ako drsný Navy Seal, tak to stačí. Žiaľ nestačilo.

Salvation (2017) (seriál)

Silné tri hviezdy. Dal by som aj štyri, ale už ma tie ukončenia seriálov otvoreným koncom fakt serú. Ian Anthony Dale je smoliar, už mu jeden, pre mňa fakt dobrý seroš - The Event, ukončili fakt v tom najlepšom a teraz znovu po pár rokoch. Nech už skapú všetci, čo stoja za takýmito seriálmi, že si to nevedia ustrážiť a seriózne ukončiť. Každý z nich musí vedieť, keď je v prúsere, takže každý by sa mal na to pripraviť a myslieť aj na divákov a nielen na seba. Viem, že stavanie na jednu kartu, že koniec sponzorov presvedčí, je fajn, ale tieto rozhodnutia až na pár výnimiek sú známe dávno predtým, ako vôbec niekto má možnosť poslednú časť zhliadnuť, takže preto ma to nesmierne nasiera. K seriálu môžem povedať, že to boli fakt silné tri hviezdy, lebo sme dostali v malom balení fakt veľa - politické hry a intrigy, mocenské a miliardárske hry a intrigy, vedecké hry a intrigy, objavy, vzostupy, pády, atentáty, prevraty, hackeri, lovestory atď. atď. Škoda konca, pretože ten bol v tom správnom zmysle slova doslova WTF, že by človek veľmi chcel vedieť, ako to pokračovalo ďalej, aspoň si to prečítať, keď už nič iné.

Králíček Petr (2018)

Na moje prekvapenie fakt milé a technicky vynikajúce. Počkal som s tým, kým dcérka nebude úplný krpec, teraz ako prváčka si to užila viac, ako by to bolo v čase premiéry. Napučila sa v niektorých prípadoch až až, už sa tešíme na pokračovanie a možno dám šancu aj Paddingtonovi.