Mr.Ripley

okres Praha
Whedonista, Alienofan a zapřísáhlý Whovian

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 30.5.2018  10:46

Nekonzistentní slepec (tu více, tu méně funkčních) epizodek s tragickým castingem hlavního milostného dua.

• 18.5.2018  10:37
    Deadpool 2 (2018)

Když jsou potitulkovky 100x lepší, než dvě hodiny filmu, tak je někde něco špatně.

• 7.5.2018  21:53
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Desetihodinový, únavný prolog, prokládaný nesmyslnými zvraty, absencí logiky, genericky nudným (nutno dodat špatně zahraným) záporákem, který v funguje až samotném závěru, kde konečně nabízí to, co od začátku sliboval. Lost in Space je přesně takové, jako jeho kultovní předchůdce z 60. let. S tím rozdílem, že divácká percepce se posunula sloním krokem dopředu, zatímco LIS zůstalo obsahově stále kdesi v 60s. Nebýt parádního vizuálu a ještě lepší hudby případnou druhou sérii bych asi nezvažoval.

• 27.3.2018  12:20
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Zelenka má můj obdiv, že na veřejnosprávní televizi přijde s něčím tak nekorektním a nepodbízivým. O to větší je zklamání, když se seriál z pětihvězdičké první poloviny přehoupne do průměrné poloviny druhé, aby své putování s imbecilními (k zamilování hodnými) postavami završil stěží snesitelným závěrem. Promarněná šance s trpkým koncem. Škoda.

• 30.1.2018  09:57

Původní Baywatch je tak stupidní, až je zábavné. Blíž než k Baywatch to má bohužel k Baywatch Nights. Tento paskvil snažící se o drsnější a fekálnější styl humoru nezachraňuje ani vydatná porce odhalených těl.

• 30.1.2018  09:53

Natočit jeden z nejlepších filmů minulého roku o jednom z nejhorších filmů vůbec a vyznat lásku k filmu samotnému? Franco bros. tleskám!

• 30.1.2018  09:50

Slabší Mijazaki? Kdepak! Pohlazení po duši, které vás vytrhne ze šedé reality do světa bezbřehé fantazie. Světa, kam se budete rádi vracet při každé další projekci. (Podobně jako u většiny filmů studia Ghibli.)

• 30.1.2018  09:36
    Špindl (2017)

Jak si užít dovolenou ve Špindlu? Natočit "film" dlážděný cestou k naprostému dnu českého filmu.

• 30.1.2018  09:32
    Coco (2017)

Pixar se po letech marného tápání ve tmě plné sequelů a prequelů vrací ve velkém stylu. Coco typově navazuje na V Hlavě, Vzhůru do oblak a servíruje vyzrálý příběh, který dojme dospělé k slzám a děti oslní světem mrtvých. Po dlouhé jsem se v kině nechal unést bezbřehou fantazií, skvělým soundtrackem a emoční masáží v úplném závěru, která se u animáků jen tak nevidí. Pixar byl vždy nejsilnější v budování fikčních světů a v Coco dokazuje své mistrovství v této disciplíně.

• 30.1.2018  09:28

Low badget Brokeback Mountain, dalo by se říct. Přesně takhle by dopadla slavná látka, kdyby se jí nechopil Hollywood a nedodal jí své pozlátko a větší míru epičnosti. God's Own Country sice nabízí surové zachycení života na venkově a (pro filmy tohoto ražení) netypický (čti realistický) začátek jedné romance. Spolu s tím se Frances Lee nedokázal vyvarovat ohraným klišé daného žánru, s nimiž si letošní souputník Call Me By Your Name vyhrál lépe. Skvělá kamera, surovost, špinavost a snaha o realističnost mohou být sebevětšími klady, které hravě přebíjí nevýrazný stokrát vylouhovaný čaj, jež (překvapivě) americká, filmová mašinérie zvládla zadaptovat mnohem lépe. Žánrově zpřízněný Call Me By Your Name zůstává nepřekonán.

• 29.1.2018  18:32

Vysoká škola scénáristiky a herectví. Podmanivý filmový zážitek, který s lehkostí kombinuje vážné téma s neuvěřitelně cynickými a vtipnými dialogy. Je načase dohnat McDonaghovu předešlou tvorbu. Tuhle černohumornou, cynickou elegii na ztrátu vlastního dítěte si v budoucnu rád zopakuji!

• 5.1.2018  09:35
    Velká hra (2017)

Režijní debut Aarona Sorkina, který kvůli (nebo díky) jeho dialogové smršti budete milovat nebo nenávidět. Na mě naštěstí životní příběh Princezny pokeru zahrál na správnou notu. Velký dík na tom má především trefný casting hlavního dvojlístku. Idris Elba s Jessicou Chastain rozehráli natolik působivý herecký galakoncert, že je až s podivem, že jim Michael Cera stačil (,ba přímo jim zdatně sekundoval). Kevin Costner po letech nabral tolik charismatu, že mu stačí jenom pár scén, aby si vás omotal kolem prstu. Režijní debut, herecký galakoncert a vysoká škola scénáristiky, která nemusí sednout každému.

• 30.11.2017  00:38

Atmosféricky rozpohybovaná poctivá, žánrová novela se správnou suicide squad a precizní profilací postav. Pokud bude Zahlerův druhý počin stejně skvělý, tak se nám tu klube režisérská jistota.

• 21.11.2017  21:01

Neškodné omalovánky s jednoďuchoučkým příběhem a největším fail castingem za dlouhé roky. (Cara se jakž takž dala, ale DeHaana do rolí casanovů prosím nikdy víc!) Když si z hlavních postav zapamatujete pouze Rihannu a její vystoupení, musí být někde něco špatně.

• 26.10.2017  17:32

Mohlo se jednat o plný zásah. Vše k tomu nasvědčovalo. J.R.Meyers v hlavní roli; snaha o britský akcent; Trevor Morris na skladatelské židličce; léty osvědčený příběh o lásce, pomstě a krvesajech; vizuál; kostýmy atd. Nicméně se tak nestalo. Na vinně je především komicky vyhlížející akční složka, která nemůže působit věrohodně ani po base pivního moku. Škoda. 60%

• 18.10.2017  10:26
    matka! (2017)

Aronofskyho matka je shit biblických rozměrů (vzhledem o hru na podobenství doslova). Nabízí se srovnání se Zabitím posvátného jelena, kde se s antikou pracovalo mnohem lépe, než se špatně vystavěným Starým zákonem podle Aronofského. V případě Fontány mi Aronofského filozování nevadilo, zatímco tady to působí jako kopání zhrzeného dítěte, kterému se v minulosti nepovedla bábovička. Můj první odpad u kinofilmu za hodně dlouhou dobu a doufám, že poslední.

• 9.10.2017  14:21

Dolan ve svých 23 letech dokázal to k čemu se jiní tvůrci propracovávají celou svou kariéru. Natočil opojný, tříhodinový masterpiece. Psychologická sonda do duší lidí, kteří jsou drceni pod náporem lásky a svého "já". Laurence trvá bezmála tři hodiny a stejně nenudí. Naopak! Po doběhnutí titulků máte chuť na další porci. Díky tomuhle počinu si Dolan nastálo upevnil svou pozici v mé topce režisérů. Tleskám!

• 9.10.2017  10:14
    Will a Grace (TV seriál) (1998)

S01: 75% / S02: 80% / S03: 75% / S04: 60% /

• 3.10.2017  13:02
    Wind River (2017)

Stejné jako v případě Sicaria. Sheridan výborně pracuje s charaktery a celkovou atmosférou, ale zapomíná na příběh. Je to škoda. Olsenka se mi poprvé za svou kariéru opravdu líbila, asi to bude mou slabostí pro hubaté ženské.

• 24.9.2017  15:04
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Zklamání. Tohle má být epické završení na které jsme čekali roky? Daredevil měl vše. Skvělý casting, soundtrack a záporáky. Jessica se mohla pochlubit noir detektivním nádechem a skvělým Tennantem. Luke nudil svou roztříštěností a Iron Fist byl přiblblým originem pro děcka. Defenders jsou mixem výše zmíněného. Přičemž z Daredevila a Fista si bere to nejlepší. JJ a LC jsou jaksi do počtu. Defenders měli být televizním milníkem, ale díky stupidní, průhledné, šestákové zápletce se tak nestalo. Naštěstí to rychle utíká a Sigourney si svůj part náležitě užívá. Televizní odnoš Marvelu po skvělem startu upadla do stejně bezbřehého, milióny vynášejícího bahna, jako jejich filmový vesmír.

• 12.9.2017  11:14

Jak se trailery zdály nadějné, výsledek je takový nijaký. Nepolíben komiksovou předlohou jsem po dlouhém přemáhání sáhl po pilotu a překvapivě nebyl rozčarován natolik, jak jsme původně očekával. Celková premisa a charaktery postav nejsou nijak originální, ne nadarmo většina prvků připomíná legendární SG-1 ságu (Paul Mullie & Joseph Mallozzi stáli u zrodu televizního veterána a jeho odnoší). Co překvapí je obstojné provedení - kamera a design (na Syfy). Po závěrečném "twistu" bohužel nemám chuť v cestování s touto sebrankou pokračovat. 60%

• 9.9.2017  02:35

Pravděpodobně nejslabší otvírák ze všech dosavadních sezón. Postava Sarah je neskutečně protivná, až iritující a Evan poprvé bolestivě přehrává. Ryan a spol. si vzali na svá bedra divácky nelehké téma a start Cultu pochyby nijak nevyvrací. Bohužel.

• 26.8.2017  12:04
    Párování (TV seriál) (2000)

Hippo!

• 2.8.2017  19:50
    Banáni (1971)

Nejlépe film vystihl DaViD´82. Woody se snaží skrze "banány" sdělit tolik, až je výsledný film utopený v přeplácanosti. Přeplácanosti stále kvalitní a plné nápadů, ale tam kde funguje klasická woodyho konverzačka (první polovina v NY), paragánská pasáž krapet drhne a závěrečná třetina vyloženě trpí roztříštěností (soud, tv spot, "zápas". Skrze veškerou rozpolencost je naštěstí vidět "ten klasický Woody", jehož následující roky se zapíšou do historie kinematografie.

• 27.7.2017  12:09
    Okja (2017)

Kdyby se látky zhostil jakýkoliv jiný tvůrce mohla z toho vzniknout prvoplánovitá eko-vegan agitka. Naštěstí za režisérské křeslo usedl největší žánrový chameleon současnosti a vznikla mnohovrstevnatá satira kombinující tucet jiných žánrů. Tilda nepřestává bavit, Jake dospěl do herecké jistoty (jeho prozatím nejvtipnější role) a Seo-hyeon Ahn je objevem roku!

• 27.7.2017  11:49
    Song to Song (2017)

Nejkonzistentnější Malick za dlouhé roky a přesto těžko přístupný. Dějově místy tne do živého a nastavuje zrcadla, ale problematický styl snímání obrazu a střih zážitek kazí. Aspoň že "Fassy", Gosling a Portmanka si své volné herectví náležitě užívají.

• 26.7.2017  16:05
    Wonder Woman (2017)

PRVNÍ koukatelný DC počin! Což vzhledem ke kvalitám filmů není nijak zvlášť velká lichotka. Scénář trpí (podobně jako jeho bratříčci z komiksové stáje) průhledností, nelogičnostmi a přepáleností (patriotismus, stopáž, zvraty). WW stojí na "girl power" Gal Gadot a zářezu do filmové historie co by první ryze ženská komiksovka. Příště by to chtělo lepší scénář, méně digibordelu v závěru (už se z toho stává pomalu DC trademark) a naučit Gal Gadot hrát. Ono obrátit koncept "žena = sexuální narážky, odhalování a zranitelnost" na mužské postavy bohužel nestačí. P.S. David Thewlis si zahrál nejtragičtější postavu své kariéry (jeho CGI flashback mi vypálil sítnice).

• 26.7.2017  15:57
    Frances Ha (2012)

Greta Gerwig se podobně jako Lena Dunham profiluje jako Woody Allen v sukních. Je mnohem cyničtější, chladnější a ulítlější (Lena je přeci jenom ještě drsnější). Nemohl jsem si vybrat (ne)vhodnější film, když teď hledám bydlení, práci, přemýšlím o svém postavení ve společnosti a co dál se svým životem obecně. Frances Ha je zábavnou indie hračičkou, která se nebojí nastavit zrcadla a nechat diváka plácat v bezútěšných pocitech. Mé první (a doufám) ne poslední setkání s duem Baumach & Gerwig.

• 26.7.2017  15:20

To co fungovalo poprvé nemůže zákonitě fungovat podruhé. Bohužel. Boylova T2 si z předlohy bere základní kostru, kterou ještě více oseká a navěšuje na ní vlastní nápady. Partička z Edinburghu se pokouší o osudovost, která působí vykonstruovaně a primitivní scénář se snaží zakrýt nostalgií. Osudovost nefunguje a zbytečné nadužívání ikonických scén z kultovní "jedničky" po chvíli otravuje. Toliko vymodlený návrat zoufalců z Edinburghu spíš bolí a štve, než aby rozslzel i toho největšího cynika.

• 26.7.2017  13:30

Brilantní divadelní konverzačka, která narozdíl od Polanskiho Carnage umí pracovat s celkovou absurditou celé situace.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35