Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (1 058)

plakát

Mare z Easttownu (2021) (TV seriál) 

Ústředním motivem seriálu není vyšetřování vraždy, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale mateřství. Postavami, které hýbou hlavním dějem jsou matky. Pochybující, tvrdé, leckdy chladné, ale v každém případě milující. Milující matky bojující se ztrátou. ____ Dlouho jsem na seriálovém poli neviděl počin, který by do ústředního dění angažoval mateřské postavy a dokázal s nimi hrát bezchybnou partii. HBO se tenhle kousek povedl. Herecký galakoncert Kate Winslet? Ten je jen vítaným bonusem nad tímhle psychologicky vybroušeným klenotem.

plakát

Rozhněvaný muž (2021) 

O tři kamiony osobitější a stylovější než overhyped Gentlemani. Guy Ritchie si pravděpodobně zašel na pivo se Zahlerem a výsledkem je jeho nejšpinavější revenge thriller. Prozatím jsem se s Ritchiem příliš nepotkal. Pokud se jeho tvorba v budoucnu ubírat tímhle, rád si jej přidám do filmového hledáčku.

plakát

Nikdo (2021) 

Jako scénáristické cvičení fajn. Jako cheesy akční jednohubka ještě lepší. Pro příště by to chtělo opakovanou formulku Johna Wicka změnit. Případný crossover by mohl být událostí žánru.

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film) 

Ten, kdo očekával klasickou epizodu musí být zákonitě zklamán. Jedná se o klasický "docu"reunion. Nic víc, nic míň. Bohužel vysoká míra očekávání (či snad nepochopení propagace) tomu může u mnohých zlomit vaz. Já si tenhle sraz nebývale užil a z nostalgie uronil nejednu slzu. Friends redefinovali TV a činí tak i 17 let po jeho konci. V tomhle případě musí objektivita stranou. Smelly cat!

plakát

Ted Lasso (2020) (TV seriál) 

1. série: Dost možná největší překvapení minulé sezóny. Ted Lasso je chlapík s odhodláním, nakažlivým optimismem a velkým srdcem. Přesně takový je i celý seriál. Takovou salvu emocí jsem v žádném seriálu dlouho neviděl. Druhá série, poď mi hop! 90%

plakát

Oni (2021) (TV seriál) 

Covenant: Nepřiznaná kingovka par excellence! Tam, kde Us, Get Out či Lovecraft Country zklamalo, to první vstup antologie Them solí plnou polní. Technické provedení nemá na poli televizní produkce konkurenci a multižánrové pomrkávání po slavných tvůrcích je jen třešínkou na tomto dokonalém, leč místy trpkém, dortu. 90%

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál) 

Jak zhodnotit celou sérii, která je dramaturgicky roztříštěná, ale dějí se tam velmi podstatné události pro příští Marvel vývoj? Laciné CGI, charaktery chovající se mimo svou původní charakterizaci, Praha suplující celou Evropu a šestákově průhlená zápletka. Po experimentální Vandě sloní krok zpátky.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021) 

Rehabilitace jedné kariéry a neúspěšné frančízy? Dost možná. Zatím dám opatrně silnou trojku a za slibný epilog pomyslný 0.5 k dobru. ____ Víte co, já tomu ty 4* dám, abych to mírně nadhodnotil, neboť je mi jasné, že to půjde dolů spíš z principu, než kvalitativních důvodů filmu.

plakát

The Mandalorian (2019) (TV seriál) 

The is the right way of Star Wars! S01: 75% / S02: 90%

plakát

Vychováni vlky (2020) (TV seriál) 

1.série: Všichni se tu diví, do jakých vod byl seriál ve svém závěru schopen klesnout. Vyjma pilotu a dvou světlých momentů (čti epizod) byl seriál čirou esencí Ridleyho Scotta (čti výluhem motivů z Promethea). Odmyslete si vetřelce, přidejte větší důraz na biblický symbolismus, otázku bytí v životě androida a zabalte to do drahého dárkového papíru. Zní to dobře, co? Bohužel je to místy stejně blbé jako Covenant a v logickém uvažování pitomější než tomu bylo u posádky Promethea. Druhou sérii pravděpodobně vynechám. 40%

Reklama

Reklama