Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (1 054)

plakát

Ted Lasso (2020) (TV seriál)

1. série: Dost možná největší překvapení minulé sezóny. Ted Lasso je chlapík s odhodláním, nakažlivým optimismem a velkým srdcem. Přesně takový je i celý seriál. Takovou salvu emocí jsem v žádném seriálu dlouho neviděl. Druhá série, poď mi hop! 90%

Oni (2021) (TV seriál)

Covenant: Nepřiznaná kingovka par excellence! Tam, kde Us, Get Out či Lovecraft Country zklamalo, to první vstup antologie Them solí plnou polní. Technické provedení nemá na poli televizní produkce konkurenci a multižánrové pomrkávání po slavných tvůrcích je jen třešínkou na tomto dokonalém, leč místy trpkém, dortu. 90%

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

Jak zhodnotit celou sérii, která je dramaturgicky roztříštěná, ale dějí se tam velmi podstatné události pro příští Marvel vývoj? Laciné CGI, charaktery chovající se mimo svou původní charakterizaci, Praha suplující celou Evropu a šestákově průhlená zápletka. Po experimentální Vandě sloní krok zpátky.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Rehabilitace jedné kariéry a neúspěšné frančízy? Dost možná. Zatím dám opatrně silnou trojku a za slibný epilog pomyslný 0.5 k dobru. ____ Víte co, já tomu ty 4* dám, abych to mírně nadhodnotil, neboť je mi jasné, že to půjde dolů spíš z principu, než kvalitativních důvodů filmu.

plakát

The Mandalorian (2019) (TV seriál)

The is the right way of Star Wars! S01: 75% / S02: 90%

plakát

Vychováni vlky (2020) (TV seriál)

1.série: Všichni se tu diví, do jakých vod byl seriál ve svém závěru schopen klesnout. Vyjma pilotu a dvou světlých momentů (čti epizod) byl seriál čirou esencí Ridleyho Scotta (čti výluhem motivů z Promethea). Odmyslete si vetřelce, přidejte větší důraz na biblický symbolismus, otázku bytí v životě androida a zabalte to do drahého dárkového papíru. Zní to dobře, co? Bohužel je to místy stejně blbé jako Covenant a v logickém uvažování pitomější než tomu bylo u posádky Promethea. Druhou sérii pravděpodobně vynechám. 40%

plakát

Lovecraftova země - Sundown (2020) (epizoda)

Filmová expozice seriálu paradoxně škodí, neboť nekoresponduje s béčkově stylizovaným finále z Lovecraftova ranku. Uvidíme, co přinesou následující epizody. Prozatím to vypadá na velmi nákladné GP roku.

Gentlemani (2019)

Ritchie měl po dlouhé době při psaní scénáře klidnou ruku a hned se na to dalo dívat! Hunnam, McConaughey, Grant si své party náležitě užívali a já se bavil po celou dobu stopáže s nimi. Bohužel tomu chyběl moment překvapení, který by partičku britských podvraťáků povzedl výš. Zařazení do TOP100 je úlet.

plakát

I Am Not Okay with This (2020) (TV seriál)

Je to indie komedie o dospívání? Je to sci-fi thriller o dospívání? Je to fantasy komedie? Je to vztahovka s jasně rozestavenými figurkami? Ani jedno! Výstižnější název si tenhle polotovar nabušený nevyužitým potenciálem vybrat nemohl. Jediné co to táhne na 3* je parádní casting a vizuál, což je značka Netflixu.

plakát

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Trojka dráčků se snaží, stejně jako svého času třetí hračky, hrát na osudovost, ale nebýt silného finále příliš nefunguje. Námětově natažená epizoda z dračího seriálu na sto minut zanechává na patře mírně trpkou pachuť. Pobaví, ale z paměti vyšumí rychleji než ubrečená dvojka. Škoda. Tahle trilogie si zasloužila lepší zakončení.