Arccos

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 17.3.2019  11:54
    Sama doma (TV pořad) (1998)

Zrnění už dnes v televizi nedávají, ale toto je adekvátní náhrada. I tak je to lepší, než čučet na telenovely.

• 25.2.2019  10:42
    Padesátka (2015)

Jsem rád, že jsem nakonec nedal na nízké hodnocení a mizerné recenze. Ano, humor je zvláštní a jiný, protože Kolečko, ale bavilo mě to. Lepší tři *.

• 11.1.2019  16:34

Můj dojem z filmu se už dlouho tak nerozešel s dojmy ostatních tady na ČSFD. Kvůli celkovému hodnocení jsem nečekal nic dobrého, snad i proto jsem byl velice příjemně překvapený. Neměl jsem nejmenší problém s tím, že snad chybí nějaký hlavní nosný děj. Film fungoval i bez něj, přesně jako klukovské vzpomínky na válečná léta strávená na věnkově. A přestože scénář nepsal Svěrák starší, ale Svěrák mladší, ta svěrákovská ruka byla zcela zřejmá a fungovala. Za mě lepší než třeba Vratné lahve.

• 1.1.2019  17:21
    Princezny na export (TV film) (2018)

Relativně zajímavý dokument, který by ale lépe fungoval jako rozhlasový pořad. Obrazová část pozůstává z nejednotné koláže všemožných záběrů a zdrojů, včetně nevhodných anachronistických renesančních nebo barokních výjevů. Moderovanou část nesmyslně zastupuje Petr Stach, sedící v koženkové židli za psacím stolem, a já se celou dobu ptám, proč a k čemu tam vůbec je.

• 18.10.2018  10:27
    Svět po Hitlerovi (TV film) (2016)

Vynikající a syrový dokument.

• 18.10.2018  10:22
    Napoleon (1960)

Pierre Mondy, jinak známý z komediálních rolí, podal v roli Napoleona skvělý výkon. Neméně i ostatní hvězdní herci. Film po těchto stránkách funguje. Francouzi ovšem opět nezaváhali ve svém specifickém vidění historie, takže Napoleon je vylíčen jako lidumil a málem demokrat, který chtěl celou dobu mír a k válce ho dohnali proradní Angličané a Rusové. Žádný velkofilm ale jinak nečekejte. 90% filmu se odehrává ve studiu. Rozpočet nedovolil ani Napoleonovu korunovaci, o které si postavy jenom vypráví. Podobně jsou řešeny i bitvy - až směšně na mě působila scéna, ve které Napoleon stojí na návrší a jeho pobočník s prstem do dálky líčí postavení a pohyb vojsk. Těch pár skutečných bitevních zcén obstarává pár desítek komparzistů a jezdců, přijdou až skoro úplně na konci a jsou naprosto nepřehledné. Utkvěla mi jenom jeden vydařený moment, přechod zamrzlých rybníků s lámajícím se ledem, kde nejlíp hrály koně a to tak realisticky, až doufám, že se jim při natáčení nic nestalo. Zájemncům o tuto tématiku doporučuji spíš seriál Napoleon (viz. odkazy vpravo) a Bondarčukovy velkofilmy.

• 28.7.2018  17:42

Raději bez hodnocení. Natočené je to výborně a především použitý obrazový materiál je zajímavý. Bohužel, záměr celého dokumentu je přinejmenším rozporuplný. Asi nikdo nepochybuje o tom, že bombardování je strašné a tragické. A mohli bysme polemizovat, do jaké míry bylo za druhé světové války oprávněné. Pokrokoví francouzští autoři mají ovšem od začátku jasno. A především druhá část se doslova zvrhává do podlé protibritské a protiamerické pacifistické propagandy, ve které se stříhaly a pečlivě vybíraly zdroje a citace tak, aby se jí dalo za pravdu.

• 22.5.2018  23:50

No jistě, že je to spíš pro menší děti, ale na tom není nic špatného. I původní seriál byl takový. A film se mu podobá víc než ty předchozí. Byla opuštěna koncepce interakce animovaných postav s herci, vše je teď kompletně a velmi roztomile animované. Dospělé film určitě neurazí, scénář není hloupý. Děti budou nadšené. Při sledování jsem si nebyl jistý, do které z těch dvou skupin patřím, což je dobře. Masírující housence jsem se smál nahlas. Mimochodem, všimli jste si, že ústřední čtveřice je dokonalý prototypový Čtyřlístek? :)

• 9.4.2018  12:18
    Total Recall (2012)

Remake se na rozdíl od původního zábavného Total Recallu bere smrtelně vážně, přestože scénář je výrazně debilnější než byl ten originální béčkový. Problém je zřejmý.

• 22.2.2018  20:57

Povedené pokračování. Jenom o krapítek slabší, ale jinak platí víceméně totéž, co jsem psal u předchozího dílu: Vtipná, chytře napsaná a dobře zahraná nedělní televizní pohádka, rozhodně snesitelná i pro dospělé diváky.

• 22.2.2018  20:52
    Co takhle svatba, princi? (TV film) (1986)

Jedna z nejlepších nedělních televizních pohádek. Vtipná, chytře napsaná, dobře zahraná a rozhodně snesitelná i pro dospělé diváky.

• 18.2.2018  22:19
    Učitelka (2016)

70%

• 10.2.2018  22:34

40% - Stěží těžký průměr. Na televizní večer s občasným přepnutím to jde, ale v kině bych byl fakt znuděný.

• 5.2.2018  22:53

Finský film odehrávající se v placatém Finsku a natočený finským režisérem... ve velehorách. Jak tohle přijalo finské publikum, toť teprve otázka! Dovedl bych si představit, že by byl film mega cool zábavný pro třináctileté kluky, kteří se najdou v hlavním hrdinovi. Pro ostatní je na hranici snesitelnosti a demence. Dal jsem si chvilku a našel rozhovor s režisérem po premiérovém promítání. O filmu, natáčení a pozitivní reakci diváků mluvil s takovým edwoodovským nadšením, až mi ho bylo líto.

• 3.2.2018  22:54

Poslední dobou nějak nemám náladu na filmy, co se tváří jako válečné, ale jsou to jenom kovbojky zasazené do jiného prostředí. Kellyho hrdinové nic jiného nejsou.

• 23.1.2018  00:35
    Jagellonci (TV film) (2012)

Jeden z dalších filmů, kde forma převážila nad obsahem, což je bohužel typickým znakem řady českých dokumentů. O Jagelloncích se víc dozvíte z krátkého článku na wikipedii než z tohoto filmu, kde je zbytečně kladen důraz na jakési fiktivní a unylé pocity a nálady panovníka. Kvůli omezenému rozpočtu jsou pak hrané scénky většinou ve stylu "král jde s loučí po chodbě doleva", "král jde s loučí po ochozu doprava", "král sedí u stolu", případně "korunovace za přítomnosti biskupa a dvou komparzistů". Oceňuji dobrý záměr i nápad, bohužel výsledek je, jaký je.

• 23.1.2018  00:24
    Matilda (1996)

Dost podivné a občas až šokující, co všechno může být rodinný film. Zajímavostí je postava odporné ředitelky školy v podání Pam Ferris, které byste tady nevěřili, že jen o pár let později ztvární velice sympatickou zahradnici v detektivní sérii Zločiny v zahradách.

• 23.1.2018  00:16

Ruční kresba i animace, velice roztomilá klasika. Bavily mě jednotlivé scénky, nápady v nich i humor, založený nejčastěji na potrhlosti Merlina, jeho vizích daleké budoucnosti a jeho výrovi Archimedovi. Nicméně jinak je film opravdu jenom sledem příhod a scének bez uceleného děje. Samotná artušovská legenda je zcela vedlejší a vlastně by tam ani nemusela být. Zkrátka starý čaroděj (Merlin) potká malého kluka (Artuše) a ujme se jeho výchovy. Teprve v posledních pěti minutách filmu se kluk dostane do Londýna, kde, aniž by k tomu předešlý děj jakkoliv směřoval, náhodou vytáhne meč z kamene, bez okolků a dramat je prohášen králem a je konec...

• 2.1.2018  20:06

Zábavný animák, ze kterého je patrný Tartakovského rukopis. Ale jako by mu chyběly ambice být lepším než průměrem a z povedeného panoptika příšer a příšerek se určitě dalo vytěžit víc. Každopádně si zasloužil pokračování a já nezaváhám se na něj podívat.

• 18.12.2017  22:26

Na rovinu: Vydržel jsem u toho jen asi dvacet minut. Špatné až směšné ve všech ohledech a nesrovnatelné s filmem z padesátých let. Jsem rád, že se tato inscenace vešla na ČT, ale doporučuji ji jenom za účelem doplnění přehledu o historii kinematografie nebo jako kuriozitu.

• 22.7.2017  20:58
    Nevada Smith (1966)

Blonďatý modrooký třicátník McQueen hrající náctiletého indiánského míšence je jedno z nejhorších obsazení v historii. Jinak se na film dívat dá, ovšem od zařazení do sta nejlepších vesternů bych čekal mnohem víc.

• 27.6.2017  23:09

Válečné dobrodružné béčko a nic víc. Jako historický válečný film jde o směšnou taškařici, která nemá s realitou skoro nic společného. Celý průběh bitvy je vyfabulovaný, produkce trapná. Obyčejně chápu použití dostupné techniky místo té originální, v tomto případě ale filmaři doslova uráží diváky a nedali si ani tu nejmenší práci na ty (tehdy) současné tanky aspoň navěšet papundeklové imitace němčourů. O široširé polopoušti místo lesnatých Arden ani nemluvě. Mimochodem, všimli jste si, že štábní maringotka německého důstojníka je zevnitř podstatně větší než zvenčí?

• 5.4.2017  23:56

Směšné ve všech ohledech. Nějak takto by vypadal amatérský filmeček natočený partou nadšenců na víkendovém soustředění příznivců LARPu. Že jej někdo vydává za plnohodnotný film, je buď dílem hlouposti nebo nebetyčné drzosti.

• 14.1.2017  20:43

Je mi jedno, jestli je to klasika. Jediné, co mě zaujalo, byl Peter Lorre, jeho výkon a jeho role.

• 26.12.2016  22:50

Příběhově jde o kombinaci Krásky a zvířete, Modré laguny a tvajlajtů. Roztažené do skoro dvou romantických hodin to může být už trochu moc. Ale výtvarně je to krásné, opravdu krásné. Všechna čest ruským filmařům! (Jste-li náctileté divačky, přidejte si k mému hodnocení tři hvězdičky. A ano, já vím, že jich pak bude šest.)

• 17.11.2016  20:37
    Génius (TV seriál) (2015)

Po dvou zhlédnutých epizodách (atomová bomba, závod o vesmír) jsem seriál přestal sledovat. I přes atraktivní a zajímavé podání byly ty dvě epizody plné věcných chyb a zjednodušení. Něco může jít na vrub překladu, něco bylo zcela očividně špatně už v originále. Že si herečtí představitelé nejsou podobní s historickými postavami, které hrají, už byla vedle toho přehlédnutelná maličkost.

• 30.10.2016  22:08

Kravina na úrovni béčkových akčňáků s Lungrenem nebo Seagalem. Akorát s vyšším rozpočtem. Zároveň jediný díl ze série, ve kterém klidně mohla troska zbylá z Johna McClanea umřít a mně by to bylo jedno.

• 30.10.2016  20:10
    Zombieland (2009)

Jako komedie to určitě funguje. Líbily se mi nápady, které opravdu pobavily, nebo třeba skutečně povedené kameo B.M.. Jenomže pak film najednou končí a vlastně se v něm nic moc neudálo. Možná jeden z mála filmů, kterému by neuškodilo být delší. Jeho 88 minut stačilo tak na rozjezd.

• 17.10.2016  23:32
    Teror (TV film) (2016)

Celý případ byl pochopitelně podán ve značně zjednodušené formě, stejně jako zobrazení soudního líčení sloužilo spíše nastolení dilematu pro diváky než realistickému průběhu. Jako samotné televizní drama bych to asi neohodnotil nejlíp, ale tady šlo o zajímavý projekt, který se určitě povedl. Za sebe jednoznačně: Nevinen.

• 26.5.2016  21:14

Tyvole, tyvole, tyvole! Po náhodném zhlédnutí nemám slov, kromě jednoho: D E M E N C E. Opravdu není možné označit cokoliv na tomto filmu nějakým jiným výrazem. Cokoliv. Až mi někdo zase řekne, že nejhorší filmy točil Ed Wood, ukážu mu tohle. Na druhou stranu je Atlantic Rim tak špatný, až je zábavný. Svolejte kamarády, otevřete si pivko a pusťte si to.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14