Arccos

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 2.5.2020  09:09

Výborná dětská detektivka, navíc s prázdninovou atmosférou. Jako klukovi se mi velice líbila.

• 4.4.2020  00:47

Představte si, že máte za úkol vytvořit skafandr jako rekvizitu do filmu, dostanete na to pět tisíc a jednu návštěvu v Kauflandu. Výsledek takového úkolu uvidíte v prvních třech minutách Posledního průzkumu. Mně ty tři minuty stačily, abych poznal, že se zbytkem filmu nemá smysl ztrácet čas. Odpadem nehodnotím jenom z férovosti, protože víc než ten trapný začátek jsem už neviděl.

• 3.4.2020  23:57

Taková kombinace Men in black a Ghostbusters. Slabší než oba dva jmenované předobrazy, jinak ovšem nevím, co proti tomu máte, tak nízké hodnocení si to nezaslouží. Kultovka se z toho nestala a nestane, ale jako jednohubka na večer neurazí a pobaví.

• 26.3.2020  09:17
    Nad krajinou (TV pořad) (2019)

Toto je formát slow TV, žádný dokument. A jako příjemné slow TV funguje dokonale. Asi by si to měli uvědomit všichni, co tu rozdávají odpady.

• 16.3.2020  22:13
    Obří opravny (TV seriál) (2018)

Ze seriálu jsem viděl jenom díl o Gripenu. A ten byl velice kvalitní.

• 4.2.2020  22:24
    Na psí knížku (TV film) (2002)

Zcela souhlasím s ostatními komentáři, že filmu chybí ucelený scénář a rozpadá se na jednotlivé scény, které většinou vyšumí do ztracena. Dívá se na to dobře jenom díky dobrému herectví Ivy Janžurové.

• 28.1.2020  17:35

Když jdete na Emmericha, mužete mít právem obavy, že film bude spektáklová koňovina. Proto jsem byl celkem mile překvapen, když Bitva u Midway přece jenom dopadla lépe. Pořád spektákl, kde je vše náležitě přehnaně akční, ale dává smysl, drží se historických událostí a je uvěřitelný. Líbilo se mi to a vy běžte do kina na velké plátno. Na druhou stranu, nelze se vyhnout srovnání hned se dvěma filmy na stejné a podobné téma. Tím prvním je Bitva o Midway (1976), který je dozajista přehlednější. Tím druhým je Pearl Harbor (Michael Bay, 2001) a tady se pozastavím spíš nad technickou stránkou: Ten Pearl Harbor, o 18 let starší, totiž vypadá líp! Opravdu, CGI trikové záležitosti v Midway vypadají divně, uměle, ploškově.

• 26.12.2019  22:54
    Toša a Tomek (TV seriál) (1978)

Jako klukovi se mi to líbilo.

• 26.11.2019  22:48

Opravdu všem doporučuji podívat se na stejnojmenný původní film z roku 1972 (viz. odkaz vpravo). Tento novější je jeho remake, ale uvidíte ten nebetyčný rozdíl mezi dobrým filmem a barevnou napodobeninou. Nová předělávka není vyloženě špatný film, ale originálu nesahá ani po kotníky.

• 2.11.2019  18:22

Film Daleké obzory není western. Jde o romantizující historický film, který se ale bohužel od skutečných událostí tak odchýlil, že jej časopis Time zařadil mezi deset nejvíce zavádějících amerických filmů. Film měl také nízký rozpočet, takže například skutečně krásných přírodních scenérií uvidíte mnohem méně, než byste čekali, občas se opakují a o trase expedice moc nevypovídají. Jinak film neurazí a dívat se na něj dá, pokud přetrpíte neindiánsky vypadající a příšerně nalíčenou Donnu Reed v roli Sacagaweai.

• 19.10.2019  23:06
    Skyfall (2012)

Celou historii Bondovek jsem sice vždy uznával, ale také jsem ji vždy bral s nadhledem a zároveň odstupem. Skyfall je první Bondovka, která mě opravdu zaujala, ve které opravdu o něco šlo. Nebo to bylo ve skutečnosti proto, že je to nejmíň bondovská Bondovka ze všech?

• 30.9.2019  21:41
    Záskok (1994)

Film výrazně připomíná spíše Burtonův styl a já jsem opravdu, jako náhodný divák, myslel, že je od něj. Že za ním stojí bratři Coenovi, mě tedy překvapilo. Vůbec to není špatné, ale přece jenom bych od nich čekal víc a něco jiného.

• 25.8.2019  23:50

Pokud má završení filmové ságy nějak vypadat, tak si nějak takto. Pár poznatků, asi zjevných, ale pro jistotu: 1) Nemá smysl Endgame vidět, pokud jste neviděli jeden nebo dva poslední Avenger filmy. 2) Nemá moc smysl Endgame vidět, pokud jste neviděli většinu marvelovských filmů. 3) Především druhou půlku Endgame si užijete mnohem víc, pokud si ty filmy budete dobře pamatovat.

• 11.6.2019  14:35

Někomu může stačit dobrá akce a triková stránka, někomu ne. Bitevní loď je jinak opravdu hloupoučký film.

• 1.5.2019  12:08

Všechny palce nahoru za skvěle vyřešený český název epizody!

• 15.4.2019  21:13
    Úplně debilní zprávy (TV pořad) (2018)

Ne, že bych nutně musel ty kozy vidět, ale sranda musí být. :)

• 17.3.2019  11:54
    Sama doma (TV pořad) (1998)

Zrnění už dnes v televizi nedávají, ale toto je adekvátní náhrada. I tak je to lepší, než čučet na telenovely.

• 25.2.2019  10:42
    Padesátka (2015)

Jsem rád, že jsem nakonec nedal na nízké hodnocení a mizerné recenze. Ano, humor je zvláštní a jiný, protože Kolečko, ale bavilo mě to. Lepší tři *.

• 11.1.2019  16:34

Můj dojem z filmu se už dlouho tak nerozešel s dojmy ostatních tady na ČSFD. Kvůli celkovému hodnocení jsem nečekal nic dobrého, snad i proto jsem byl velice příjemně překvapený. Neměl jsem nejmenší problém s tím, že snad chybí nějaký hlavní nosný děj. Film fungoval i bez něj, přesně jako klukovské vzpomínky na válečná léta strávená na věnkově. A přestože scénář nepsal Svěrák starší, ale Svěrák mladší, ta svěrákovská ruka byla zcela zřejmá a fungovala. Za mě lepší než třeba Vratné lahve.

• 1.1.2019  17:21
    Princezny na export (TV film) (2018)

Relativně zajímavý dokument, který by ale lépe fungoval jako rozhlasový pořad. Obrazová část pozůstává z nejednotné koláže všemožných záběrů a zdrojů, včetně nevhodných anachronistických renesančních nebo barokních výjevů. Moderovanou část nesmyslně zastupuje Petr Stach, sedící v koženkové židli za psacím stolem, a já se celou dobu ptám, proč a k čemu tam vůbec je.

• 18.10.2018  10:27
    Svět po Hitlerovi (TV film) (2016)

Vynikající a syrový dokument.

• 18.10.2018  10:22
    Napoleon (1960)

Pierre Mondy, jinak známý z komediálních rolí, podal v roli Napoleona skvělý výkon. Neméně i ostatní hvězdní herci. Film po těchto stránkách funguje. Francouzi ovšem opět nezaváhali ve svém specifickém vidění historie, takže Napoleon je vylíčen jako lidumil a málem demokrat, který chtěl celou dobu mír a k válce ho dohnali proradní Angličané a Rusové. Žádný velkofilm ale jinak nečekejte. 90% filmu se odehrává ve studiu. Rozpočet nedovolil ani Napoleonovu korunovaci, o které si postavy jenom vypráví. Podobně jsou řešeny i bitvy - až směšně na mě působila scéna, ve které Napoleon stojí na návrší a jeho pobočník s prstem do dálky líčí postavení a pohyb vojsk. Těch pár skutečných bitevních zcén obstarává pár desítek komparzistů a jezdců, přijdou až skoro úplně na konci a jsou naprosto nepřehledné. Utkvěla mi jenom jeden vydařený moment, přechod zamrzlých rybníků s lámajícím se ledem, kde nejlíp hrály koně a to tak realisticky, až doufám, že se jim při natáčení nic nestalo. Zájemncům o tuto tématiku doporučuji spíš seriál Napoleon (viz. odkazy vpravo) a Bondarčukovy velkofilmy.

• 28.7.2018  17:42

Raději bez hodnocení. Natočené je to výborně a především použitý obrazový materiál je zajímavý. Bohužel, záměr celého dokumentu je přinejmenším rozporuplný. Asi nikdo nepochybuje o tom, že bombardování je strašné a tragické. A mohli bysme polemizovat, do jaké míry bylo za druhé světové války oprávněné. Pokrokoví francouzští autoři mají ovšem od začátku jasno. A především druhá část se doslova zvrhává do podlé protibritské a protiamerické pacifistické propagandy, ve které se stříhaly a pečlivě vybíraly zdroje a citace tak, aby se jí dalo za pravdu.

• 22.5.2018  23:50

No jistě, že je to spíš pro menší děti, ale na tom není nic špatného. I původní seriál byl takový. A film se mu podobá víc než ty předchozí. Byla opuštěna koncepce interakce animovaných postav s herci, vše je teď kompletně a velmi roztomile animované. Dospělé film určitě neurazí, scénář není hloupý. Děti budou nadšené. Při sledování jsem si nebyl jistý, do které z těch dvou skupin patřím, což je dobře. Masírující housence jsem se smál nahlas. Mimochodem, všimli jste si, že ústřední čtveřice je dokonalý prototypový Čtyřlístek? :)

• 9.4.2018  12:18
    Total Recall (2012)

Remake se na rozdíl od původního zábavného Total Recallu bere smrtelně vážně, přestože scénář je výrazně debilnější než byl ten originální béčkový. Problém je zřejmý.

• 22.2.2018  20:57

Povedené pokračování. Jenom o krapítek slabší, ale jinak platí víceméně totéž, co jsem psal u předchozího dílu: Vtipná, chytře napsaná a dobře zahraná nedělní televizní pohádka, rozhodně snesitelná i pro dospělé diváky.

• 22.2.2018  20:52
    Co takhle svatba, princi? (TV film) (1986)

Jedna z nejlepších nedělních televizních pohádek. Vtipná, chytře napsaná, dobře zahraná a rozhodně snesitelná i pro dospělé diváky.

• 18.2.2018  22:19
    Učitelka (2016)

70%

• 10.2.2018  22:34

40% - Stěží těžký průměr. Na televizní večer s občasným přepnutím to jde, ale v kině bych byl fakt znuděný.

• 5.2.2018  22:53

Finský film odehrávající se v placatém Finsku a natočený finským režisérem... ve velehorách. Jak tohle přijalo finské publikum, toť teprve otázka! Dovedl bych si představit, že by byl film mega cool zábavný pro třináctileté kluky, kteří se najdou v hlavním hrdinovi. Pro ostatní je na hranici snesitelnosti a demence. Dal jsem si chvilku a našel rozhovor s režisérem po premiérovém promítání. O filmu, natáčení a pozitivní reakci diváků mluvil s takovým edwoodovským nadšením, až mi ho bylo líto.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15