Víteček

okres Plzeň

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 2.3.2021  10:51

Velmi slušné zakončení. Na můj vkus trochu moc uspěchané, ale jako celek se mi to líbilo a oceňuji, že to dospělo k nějakému rozuzlení.

• 1.3.2021  15:16

Ne, bohužel, s panem Švankmajerem si očividně nerozumíme a dialog mezi jeho tvorbou a mnou je jedna velká změť nepochopení, která nejspíš nikdy nebude rozpletena.

• 1.3.2021  12:11

Hezká připomínka času stráveného v Berlíně.

• 25.2.2021  15:20

Ještě štěstí, že se z toho všichni poučili a nic podobného už se nikdy neopakovalo a určitě se už ani opakovat nebude.

• 23.2.2021  11:00

Nezklamalo. Umění to není, ale bylo to víceméně takové, jaké jsem si to představoval. Béčko, které ani ničím jiným být nechce, ale pobavit docela dokáže. 60 %.

• 22.2.2021  08:14

Zrcadlová scéna výborná, vlakové převlékání hodně yikes, celkově dost slušné, ale přeci jen na nejlepší keatonovky, lloydovky nebo chaplinovky to nemá.

• 19.2.2021  15:00

Tohle je nejspíš jediný film, který se věnuje Angolské občanské válce a proto je hodně velká škoda, že vůbec nevykládá dějiny, ale spíš prezentuje ten nejtendenčnější pohled, který lze na události mít. Soudruzi z MLPA chtějí pouze lepší budoucnost pro své děti a Kuba se Sovětským svazem si to samozřejmě uvědomují a jsou ochotni pomoci, zatímco krutá UNITA (za podpory prohnilých Spojených Států, JAR a třeba i Číny) jsou ohavní kanibalové, kteří chtějí zemi zničit. Co si budeme nalhávat, člověk nemusí být zrovna odborník, aby pochopil, že to úplně takhle nebylo. A ono opravdu ne. Tím, že je tohle prezentováno jako dokumentární film na něj právě díky tomu koukám přísně a nelíbí se mi, že podává informace tak, jak je podává. Je třeba ale přiznat, že vzhledově to vypadá dobře.

• 17.2.2021  09:48

Strašná hovadina, ale vlastně se na to docela dobře kouká. Kvalitní film to ale není, takže hodnotím takhle.

• 17.2.2021  08:05
    Příběhy lásky plné (TV film) (1954)

Zajímavé možná svou historickou hodnotou, protože se jedná o jeden z prvních TV filmů u nás, ale jinak maximálně tak na pokrčení rameny. Větší emoce to nevzbudí. Mají to být takové střípky z namlouvání, ale jsou dost krátké a s nijak údernou pointou. Asi jednou jsme se zasmál. Překvapivé finále je hodně slabé. Musím ale pochválit, v jaké kvalitě se to zachovalo a jak to vypadá. I některé snímky z 90. let jsou v na mnohem horší obrazové a zvukové úrovni než tohle. Jediný důvod proč to vidět je asi jen pokud člověk chce vidět, jak vypadali někteří herci, známí spíš z pozdějších dob, za svých mladších let. 40 %.

• 15.2.2021  13:26

Mohl bych rozebrat, s čím vším jsem měl problém a jak mě ona symbolika míjela, ale hodnocení je ve skutečnosti hlavně důsledkem toho, že mě to prostě a jednoduše nudilo.

• 1.2.2021  15:32
    Sedm žen Alfonse Karáska (TV film) (1967)

Au, ty vole, au. To jako vážně? Příběh tragicky žádný a zároveň hloupý, písničky povětšinou ty největší a nejhorší vykopávky, které v té době byly k mání, často bez zřejmé návaznosti děje? A koukat na to kvůli těm písničkám? Proboha proč, vždyť je tam z každé jen krátký pár vteřinový úryvek, to by jako mělo někoho uspokojit? Dávám jednu hvězdičku, protože jsem se nepozvracel. 17 %. Když si představím, že tohle je nejlépe hodnocený díl, tak mě jímá hrůza.

• 29.1.2021  23:32

Neskutečná nesmyslná slátanina, která se jen snaží parazitovat na slavných předchůdcích, paradoxně částečně tím, že je vykrádá a částečně tím, že se je snaží vyvrátit a zcela popírá myšlenku původní trilogie. Příběh je obrovské zašmodrchané klubko, které je těžké pochopit a podezírám scénáristy, že sami museli spíš hádat, jestli to, co vytvořili, dává smysl alespoň na nějaké základní úrovni. Hlavně, že jsou tam staré dobré ikonické hlášky, nemám pravdu? S těmi s vystačíme a když je postavy budou opakovat ad nausea, tak může série trvat věčně, protože co víc chtít, než věčnou recyklaci.Rozhodně je to snaží, než vytvořit vlastní ikonické momenty, ale mně osobně to rozhodně nestačí. Snaží se to být mnohem víc cool, než původní díly, které byly rozhodně temnější a ani to není něco, co bych přivítal. Už jen proto, že to působilo mnohem sterilněji a bez potřebné atmosféry. Jediným plusem je Arnie, ale to v žádném případě nestačí. A rozhodně nemyslím jeho mladou verzi, ta je naopak dalším z mnoha záporů. Jai Courtney byl naopak v roli Kylea Reese doslova tragický a údajně drsná Sarah Connor, která byla neustále v jeho vleku, zatímco on měl v každé situaci pravdu, taky moc nepotěšila. Postava poldy v podání J.K. Simmonse pak byla úplně zbytečná. Stejně jako mini rolička Matta Smithe. 25 %, ale vlastně ani nevím za co.

• 28.1.2021  12:55
    Wakfu (TV seriál) (2008)

Hru vůbec neznám a tak tohle hodnotím zcela nezávisle na ní. Je to takové prostě OK. Celkem dobře se na to kouká, i když na animaci je potřeba si zvyknout, ale nemá to obecně nic speciálního, čím by to ohromilo. Zároveň to ale není ani propadák. Časem se to trochu opakuje, občas to pobaví, většinou ale nijak výrazně. Pořádně jsem se zasmál jen jednou, ale úsměvné to být umí i jindy. Občas se to snaží i zabřehnout do vážnějších témat, hlavně v poslední řadě, ale nijak hluboce. 26 dílné řady se docela vlekly a měly nadměrné množství odboček, poslední třináctidílná už měla lepší tempo a zároveň celá působila jako jeden velký level ve video hře. Co je potřeba pochválit jsou hlavní záporáci. Obzvlášť v první řadě a celkem i ve třetí. I když tam už se nacházely jisté logické lapsy, které je těžké ignorovat. 65 %.

• 26.1.2021  14:38

Neskutečně nudný film. Strašně se to vleklo a vůbec mě nebavilo to sledovat. Navíc mi tam úplně neskutečným způsobem neseděl Ethan Hawke. Ani v nejmenším, jsem mu tu roli nevěřil. 30%.

• 26.1.2021  14:33
    Vulkán (2018)

Byla to velmi zvláštní a zajímavá podívaná, ale vlastně nemůžu říct, že se mi to líbilo a už to znovu vidět nechci.

• 25.1.2021  15:35

Tohle nezestárlo dobře. Ošklivě to vypadá, s realitou to dle všeho moc společného nemá a dost se to vleče, na to, jak krátké to je. 2* a to ještě když beru ohled na stáří.

• 25.1.2021  13:13
    Toradora! (TV seriál) (2008)

Rozhodně to má své světlé chvilky, ale jako celek nic moc a příliš se to topí ve svém milostném troj- až více-úhelníku. Vím, že je to v anime docela standard, ale tohle rádoby humorné násilí děvčat, vůči chlapcům, mi za prvé nepřijde vhodné, ale hlavně ani humorné. Chvílemi jsem váhal nad třemi hvězdičkami, když to předvedlo něco lepšího, ale s postupujícím časem se to usadilo pevně v dvojce a neuspokojivý závěrečný díl to jenom potvrdil.

• 20.1.2021  15:51

Kdybych měl sebemenší ponětí, co se tam odehrává, hodnotil bych nejspíš vyšší známkou. Je to na rozhraní, ale kloním se spíš ke 2*. Bylo to až moc nepochopitelné.

• 19.1.2021  11:53

Část v hradu strašně ztrácí dech a celý film brzdí. Nejlepší byla ranná bitva armád. Ta měla opravdu působivou atmosféru a byla udělána moc dobře.

• 18.1.2021  16:03

Tohle se nepovedlo. Úplně z toho čiší snaha opět natočit trhák podobný v té době velmi nedávným Leonovkám. Nedostávalo se však na většině frontách. Když nebylo dost peněz, tak asi tvůrci rozhodli najmout toho méně drahého z dvojice Van Cleef, Eastwood a Clinta nahradit podobným typem, který to přeci zahraje stejně, ne? Mohlo by to fungovat, ale naneštěstí ho nahradili topornou gumovou figurínou, který vůbec neumí hrát a se kterým byla každá scéna automaticky o úroveň níž. Když se k tomu přidají špatné přestřelky a nijak zajímavý příběh, není důvod na to koukat. Přehrávaná úmrtí bez obtěžování se s jakýmkoliv průstřelem a bez jediné kapičky krve, jsou jen takový bonus. A ani Van Cleef to nezachrání. Ještě štěstí, že všichni padouši i po 15 letech stále nosili svá poznávací znamení, jinak to také nemuselo být nikdy rozřešeno.

• 18.1.2021  12:01
    Kocourek Modroočko (TV film) (1981)

Rozhodl jsme se, že budu hodný. Ve skutečnosti je to docela cringe.

• 14.1.2021  11:57

To je tak dokonale špatné, že se tomu nechce ani věřit. Tak strašně vtipně blbý film by člověk úmyslně nenatočil, i kdyby se snažil celý život a tady se to povede zcela omylem. Je to policajt? Je to samuraj? Ne, je to Policajt samurai! A ze svého samurajského umění nám toho předvede úplné minimum. "Flirtovací" scéna v nemocnici byla ze strany všech 3 zúčastněných úplný top. Nevím jestli ji dokáže v tomhle roce ještě něco překonat. Prosím lidi ať si z mého hodnocení uberou 5 hvězdiček, bude pak přesnější. Rozhodně je to jeden z těch filmů, které jsou tak špatné, až jsou dobré a vůbec není nudný.

• 14.1.2021  11:42

Ani nevím proč, ale nějak mě odrazují romance, kde se žena zamiluje do muže, který ji znásilnil. Přitom je to taková hezká rozumná věc, nevím, proč mě to dráždí. První díl ukázal potenciál, ale druhý mě hlavně touhle dějovou linkou totálně odradil. Navíc je to obecně víc o nešťastných milostných dobrodružstvích všech zúčastněných žen, které se dokáží v každé situaci vydat tou nejhorší možnou cestou, než o čemkoliv jiném a já jsem čekal něco trochu jiného. První díl měl slušný náběh, ale druhý to pro mě pohřbil tak moc, že jsem se na třetí ani nepodíval.

• 13.1.2021  14:55
    The Perfect Kiss (2018)

Štrašné, nevkusné, trapné, nudné, odstrašující, přehrávané, křečovité, nevtipné, hloupé, připitomělé, rádoby vtipné, špatně zahrané, laciné, nesmyslné. Každý si může vybrat, který popis to nejvíc vystihuje. Podle mého všechny.

• 7.1.2021  15:49
    Tzel Shel Emet (TV seriál) (2016)

Je to zajímavá podívaná, ale jak je řečeno v druhém komentáři, chybí tomu nějaký přesah. Většina věcí je nakousnuta, ale není nikam dovedena. První 2 díly jsou velmi dobré v tom, jak postupně druhý upravuje pohled na ten první. V nich byl seriál nejsilnější. Druhá polovina už je pak slabší. Třetí díl byl asi nejslabší a čtyřka stojí tak někde mezi. Obecně docela zajímavé, ale myslím, že to šlo udělat i lépe.

• 7.1.2021  14:50
    Sidonia no kiši (TV seriál) (2014)

Každá řada byla špatná svým vlastním způsobem. První byla taková divně utahaná, kde téměř pokaždé přišla nová Gauna, někdo u toho zahynul, truchlilo se, hlavní hrdina udělal většinu věcí dobře a ženské po něm letěly a jelo se dál. Hezky to vypadalo, ale na tu akci mě prostě nudil ose dívat a stále tam házeli termíny, které mi nic neříkaly. Druhá řada začala podle mě o dost slibněji a témě vnitřního nepřítele bylo dost lákavé a mělo potenciál. O to větší zklamání, že se to zvrhlo na trapnou vztahovku. Skoro každý díl se řešili jen vztahy mezi postavami a vůbec nic se tam nedělo. každá ženská, ať už člověk nebo hybrid letěly na hlavního hrdinu a velmi rychle se to stalo hodně trapným a hlavně neskutečně nudným. Navíc mi přišlo, že byla zapomenuta většina věcí z minulé řady. To, jak město dříve utrpělo, jak přišlo o většinu pilotů o speciálním způsobu příjmu energie lidí. I z té genderově neutrální postavy z první řady se stala žena, aby mohla být primárním love interestem pro protagonistu. Hvězdičky dávám v podstatě jen za vzhled a za pár dobrých myšlenek, které ale nejsou nikdy nikam dovedeny.

• 6.1.2021  15:17
    The Inbetweeners (TV seriál) (2008)

Až moc neustále na jedno brdo. Je to opravdu jen sex, sex, sex, sex, sex, sex, chlast a sex. Jsou tam i zábavné části, ale je jich pomálu a obecně to bylo spíš utrpení a na můj vkus už byly postavy asi až příliš velcí loseři. Nikoho z těchto lidí bych rozhodně nechtěl za kamaráda a kdybych je znal, tak si myslím, že jsou spíš nepřátelé, protože je nespojovalo nic, kromě toho, jaký to byli nesympatičtí kokoti.

• 5.1.2021  14:44
    Twisted Pair (2018)

Co je lepší než Neil Breen? No samozřejmě pouze dva Breenové. Mistr dokonalých dialogů, nervy drásajících scén, kousavé sociální kritiky i krásných romancí opět na scéně. Tentokrát navíc se superhrdinskými schopnostmi a dokonalými efekty. Scéna zachraňování vojáků či romantické laškování mezi "hodným" Breenem a jeho milou jistě vstoupí do dějin kinematografie. Neméně tak skvěle zpracovaná porada šéfů agentur. Jediné štěstí, pro nás mrzké, že ani ve svém humanoidním vztahu neztratil respekt ke všemu obyčejnému a počastoval nás tímto skvostem ve kterém si užijeme Neila Breena dotýkajícího se sebe samého a laskajícího svého obřího ptáka. And Peace.

• 4.1.2021  15:16
    Bat Pussy (1973)

Koho nerajcuje pornofilm, ve kterém nedojde ke styku, kde postavy od začátku nezavřou pusu a neustále se hádají a urážejí, kde soutěž o krasavce roku rozhodně niko nevyhraje a kde se producíruje ženská v podivném oblečku na skákacím míči, která se jediná snaží dát do postelových scén emoce, ale neskutečně přehání, kde to krásně šumí, praská a zrní a člověk je za to ještě rád, tak ten by se raději měl tomuhle dílku vyhnout. Jako erotika to absolutně selhává, jako jakýkoliv jiný žánr také. Zábavné to není a nestojí to za vidění ani ze studijních důvodů. 0,5% za skákací míč.

• 23.12.2020  13:29

Rozhodně spíš satira, než komedie. Zábavné to příliš není.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24