Víteček

okres Plzeň

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 18.2.2020  12:03

Je to v podstatě docela informativní, ale zároveň dost suché. Oceňuji nepřepálenou délku. 3,5*

• 17.2.2020  12:14
    Rocketman (2019)

Z mého pohledu rozhodně lepší než Bohemian Rhapsody. Tohle bylo živější, muzikálnější a i překvapivě to působilo i méně jako přibarvující, ačkoli se jednalo v jistých ohledech o fantaskní záležitost. Každopádně to víc bavilo. Zatímco Rhapsody byl spíš film s písničkami, zde to bylo pojato víc muzikálněji, kde písně sloužili i k posunu děje a byly jeho součástí. Rozesmátý Egerton byl opět super, stejně jako v Orlu Eddiem. Výborné byly také všechny použité kostýmy a celkově veškeré aranžmá. Je to dobrý film, od kterého nemůže čekat kdovíjak přesný životopis. Zde jde spíš o zábavu.

• 17.2.2020  11:21

Celkem tuctový slaďák, který se sice celkem dobře sleduje, ale nechal mě víceméně chladným. Jedná se o dost standardní příběh osudové lásky, která je pouze ozvláštněna rámcujícími scénami z domova důchodců, které tomu možná dovolují něčím vyniknout, ale zároveň to ke konci už přehánějí se svým tlačením.

• 17.2.2020  11:14

Nemám rád Plzeň.

• 17.2.2020  11:06

V podstatě to samé, jako normální epizoda, jen o něco delší. Tentokrát se řeší hlavně vánoční plány a internetová popularita, to vše v obvyklém duchu. Jen toho kovového roku tam moc nebylo. :-/

• 12.2.2020  15:52
    Tohle jsme my (TV seriál) (2016)

Je to vlastně pořád to samé dokola, objeví se problém, někdo si o něm promluví a vede to k nějakému vyřešení, jen aby vyrašil problém někde jinde a tak pořád dokola. První řada mě bavila sledovat hodně, ale už druhé jsem se přistihl, že se na další díl vůbec netěším. Když pak ale přišel, tak jsem si jeho sledování užil, jen abych se následně netěšil na další. U třetí už to i během sledování bylo spíše takové rutinní, člověk prohlédne, že se opakují stále stejné postupy a autoři používají dokola ty samé vějičky. Přesto to stále nebylo špatné, jen už mám pocit, že toho je prostě moc a přejedlo se mi to. Ocenil bych něco skromnějšího a uzavřenějšího, než rozbor každého současného i minulého okamžiku života protagonistů a pokus udělat z toho téměř nekonečný seriál. To, že budou minimálně 3 další řady mě popravdě trochu děsí. Asi nejsem na takové velké rodinné ságy stavěný. 1. řada 4*, 2. řada 3,5* a 3. řada za 3*.

• 12.2.2020  15:40
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2018)

Šedá myš, kancelářská krysa a zároveň panda červená v korporátu. Žije si velmi obyčejný život, ví, že nikdy nebude mít navíc a občas jí to stačí a jindy zase ne. Zdá se to divné, že by něco takového mohlo být zábavné, ale ono je. A neskutečně. I přes svou stylizaci je to jako ze života (hodně lidí určitě mnohé situace pozná) a díky tomu i díky svému humoru to dokáže upoutat a nepustit. Navrch výborný hudební doprovod a banda přehnaných antropomorfních, ale přesto uvěřitelných, postav a skvělá zábava je na světě.

• 11.2.2020  15:41
    Gunslinger Girl: Il Teatrino (TV seriál) (2008)

O dost slabší než první řada. Příběh teroristů a nadčlověka PInocciha mě nechal zcela chladným a to je velký problém, vzhledem k tomu, kolik prostoru dostali. I celý most a jeho osud mi byl ukradený. Zároveň byl výrazně změněn vzhled seriálu i barevná paleta a z velké většiny rozhodně ne k dobrému. Seriál navíc na diváka naháže termíny, které se ani neobtěžuje vysvětlit a je potřeba se občas domýšlet, co je čím myšleno.

• 11.2.2020  15:37
    Gunslinger Girl (TV seriál) (2003)

Sráží to absence nosného příběhu, ale jinak celé pojetí, melancholická atmosféra a velmi pěkně zpracovaný vzhled poskytují kvalitní, i když velmi specifický zážitek. Je to celé pomalé, dost smutné a zdaleka ne tak akční, jak by člověk čekal, ale pokud se na to člověk dokáže správně naladit, tak dostane něco zajímavého a příjemného.

• 11.2.2020  13:16

Rozhodně extrémně zajímavá podívaná, jen víc zajímavá než dobrá. Hromada úmyslných klišé a drsných hlášek ve velmi nevšedním podání. Čtvrtou hvězdičku přidávám spíš za ujetost, než že by se mi to tolik líbilo.

• 11.2.2020  10:17
    Kipo a divotvorná zvířata (TV seriál) (2020)

Příjemné překvapení. Šel jsem do toho trochu s obavami, ale nakonec vůbec nelituji, že jsem se podíval. Je to zábavné, postavy jsou správně ujeté a sympatické a celý svět je bláznivý tím nejlepším možným způsobem. Zároveň je to krásně barevné, animace je taky na úrovni a dobře se to poslouchá po všech stránkách (obzvlášť hudba je hodně padnoucí a akční, ale i dabing a zvuky nezůstávají pozadu). Příběh taky dokáže zaujmout a myšlenka celé řady je hodně pozitivní, což rozhodně není na škodu. Těším se na další řadu.

• 10.2.2020  14:42
    Endeavour - Pilotní díl (TV film) (2012)

Relativně standardní detektivka. Dobře zpracovaná, ale ničím příliš nevybočující. Morse a Oxford jsem nikdy neviděl, takže mi asi unikly některé narážky, ale nemohu říct, že by to bylo výrazně na obtíž. Když od toho člověk neočekává nic převratného, dostane kvalitně zpracovanou detektivku. Nic víc, nic méně.

• 10.2.2020  14:38

Nejsem přílišný fanoušek Richarda Gera ani jeho přiblblého úsměvu, ale zde to za něj naštěstí zachraňují jiní, hlavně výtečný Norton. Ale ani Laura Linney nebyla k zahození, stejně jako celý příběh. Film sice místy trochu kulhá, ale poslední část ho bezpochyby uchytává do kategorie kvalitních.

• 10.2.2020  14:32

Vrcholný díl celé ságy. Všeho má tak akorát. Akce, zábavy, napětí, droidů, efektů, vesmírného létání, příběhu, zajímavých postav, admirálů na zabití, překvapivých zvratů i použití Síly. Krásně navazuje na předchozí a zároveň chytře rozmisťuje figurky na vyvrcholení trilogie. Současných 89 % je zcela odpovídající známka.

• 10.2.2020  14:25

Western s velmi zajímavou premisou, ale nemyslím si, že byl zpracován nejlépe, jak mohl. Fajn by byl i nějaký zajímavý twist a jinými zmíněná "okladivovaná" paže, taky nebyla zrovna tím nejlepším. 60 %.

• 6.2.2020  11:42

Dětský pohled na okupovanou Francii jsem si rozhodně mnohem víc užil v seriálu Velké prázdniny. Tohle bylo relativně nezajímavé. Bylo to pro mě příliš obyčejné s žádným momentem, který by silněji zapůsobil a byl více zapamatovatelný, ale také je možné, že už jsem se přejedl filmů z války s dětskými protagonisty. Na rozdíl od Velkých prázdnin se to navíc nemůže pyšnit pěknou animací. 55 %.

• 30.1.2020  15:31

Rozhodně kvalitní seriál. Je to rozhodně cílené na děti a poznat to je, ale je to zpracované dobře, takže něco to dá i straším. Hlavní trojka byla na můj vkus trochu moc tradičně sestavené, ale zároveň to byly dobře vytvořené konzistentní postavy, které byly sympatické, takže to zase tolik nevadilo. Celkově byla nejlepší první řada se svým skromnějším pojetím nebezpečí a ve třetí bylo naopak pár prvků, které jsem tolik neocenil, ale nebyl mezi nimi až takový rozdíl a proto hodnotím jako celek, protože žádná z řad výrazněji nevybočila žádným směrem. Kvalitě animace se pak na seriál dá vytknout jen málo. Ano, někomu třeba nemusí sedět, ale já problém neměl a každopádně je udělaná dobře a příjemně se na ni kouká. Jeden z lepších animovaných seriálu v tomto formátu (cca 20 min a mířené spíše na mládež) minimálně posledních pár let.

• 29.1.2020  15:22

Robertu (ani "mladého pána") jsem neměl rád ani v její epizodní roli v hlavním seriálu, natož tady, kde jsou ústředními postavami. Roberta se navíc proměnila v polobožské stvoření, které až do posledního dílu v podstatě nejde zranit, tak nechápu, proč se pořád někdo snažil. Z Rocka byl udělán strategický génius a Révy byla, se zbytkem Laguny zcela upozaděna, jako by už autoři nevěděli, co s ní. Zároveň bylo asi třeba udělat prostor pro defilé všech vedlejších postav z předchozích dílů, které se potřebovaly v sérii všechny alespoň na chvíli mihnout.

• 29.1.2020  14:54
    Black Lagoon - Série 2 (série) (2006)

První polovina řady je dobrá, ale poslední část se snažil dělat ze seriálu něco, čím do té doby nebyl a na co neměl.

• 29.1.2020  12:35

Zvuková stránka filmu to definitivně zabijí, ale ani jinak, to na mě, navzdory tématu, nijak silněji nezapůsobilo. 45 %.

• 29.1.2020  10:09

Pěkný příběh o manželství dvou lidí na konci životní cesty. Možná už ne úplně důstojně, ale pořád s láskou. Smutné i zábavné zároveň. Opravdu to dokázalo zprostředkovat pocity lidí, kteří spolu prožili celý život, milovali se, stále jistým způsobem milují, ale zároveň ví, že víc společného už je nečeká. 78 %.

• 29.1.2020  09:46

Svým tématem rozhodně silné, ale zároveň to na mě působilo dost lacině a tak trochu strojeně. Vůbec to není špatný film a je zneklidňující ho sledovat, ale na podobné téma už jsem viděl kvalitnější filmy, které na mě zapůsobily víc. Kdybych je neviděl, asi bych hodnotil výš, ale i tak to byl dobrý zážitek umožňující náhled na kulturu, která je možná mírně odlišná od těch obvykle prezentovaných, ale zároveň ve své podstatě stejná a v mnoha ohledech by se příběh mohl odehrávat kdekoliv jinde.

• 29.1.2020  09:27
    Titans - Série 2 (série) (2019)

Tak to se opravdu nepovedlo. Zápletka z první řady je vyřešená (čti odbytá) v prvním díle, pak se najede na další, která se táhne celou řadou, aby pak byla vyřešena krátkým soubojem na začátku posledního dílu, kde 2 postavy zápasí s padouchem zatímco 4 další ošetřují jedno malé bebíčko. Závěrečná část už byla pak spíš komedie, kdy scénaristé nevěděli, jak lépe nacpat její obsah do děje a tak to udělali tímto absurdním způsobem. K tomu navíc hromada temných záběrů, smutných pohledů, vzteku, prázdných keců a mouder a neskutečně otravných postav. Obzvlášť Donna je snad nejnesympatičtější postava, která se v seriálech kdy objevila. Absolutně není důvod, proč se s ní za celou dobu sžít nebo si ji přinejmenším oblíbit. Ne že by ostatní byli o tolik lepší se svým neustálým vztekem na něco, ale mají v sobě alespoň nějakou osobnost. Celkově je to takové "Teenage Angst the Series" a to se hodně rychle okouká, pokud snad člověk není zrovna v té fázi. Dále nepřesvědčilo ani CGI a pokaždé jsem se děsil okamžiku, kdy bude na scéně změněný Gar, protože působil absolutně nepřirozeně a počítačově. Pár dílů v druhé polovině, mělo jakous takous kvalitu, ale postupně to zase upadlo a do průměru by to nevytáhlo ani 5 dalších artritických Batmanů.

• 27.1.2020  14:15

Po dalším zhlédnutí přidávám pátou hvězdičku za jeden z nejideálnějších a nejlépe fungujících párů ve filmové tvorbě. Celkově je vidět fajn fungující rodinu, která se má ráda a neobsahuje příliš toxických vazeb. K tomu když se připočtou výborné vtipy a dokonalá Wednesday tak nejde jinak.

• 24.1.2020  15:47

Opravdu tak trochu jiný příběh. A zároveň i známý. Pěkně zpracované a je to nejen černobílé, ale celkově natočené ve stylu starých filmů. Tedy i němé a s přehráváním. Obě hlavní herečky předvedly velmi dobrý výkon a bylo fajn je sledovat. Zbytek ansámblu také nebyl k zahození a oceňuji, jak byl zpracován princ zachránce. Býčí zápasy nemám vůbec rád, ale jako pozadí tohoto příběhu vůbec nevadily.

• 24.1.2020  14:37

Hodně tuctový film, který nemá moc čím překvapit a velkou většinu toho, co se v něm odehrává, měl divák možnost vidět už jinde. Je to celé příliš klasické, ale zároveň ne tak promyšlené nebo dobře udělané, jako některé jiné loupežné "týmovky". Dá se to v pohodě sledovat, ale zároveň to nemá nic zapamatovatelného pro co by se k tomu měl člověk vracet nebo proč by se to mělo stát klasikou. 55 %.

• 24.1.2020  13:16
    Zombilénium (2017)

Dětským bych to nenazval. Však je to taky 12+. Jasně, není to úplně dospělý, extra vážný film, který by nějak víc překvapil, ale na druhou stranu to má dost daleko k opravdu dětským filmům cíleným na nejmladší publikum. Není to nijak výrazně komediální a když už, tak jde spíš o narážky. Z většiny je to naopak podané relativně vážně a celková atmosféra je laděna do vážnějších tónů. Animačně to vůbec není špatné, dobře se na to kouká a některé postavy jsou i správně odpudivé. Zvukově taky dost v pohodě. Hodnocením je to spíš 3,5*, ale přikloním se pro tentokrát ke 4, jako ocenění pro evropskou animaci, které není tolik a je fajn, že bývá často trochu jiná, než americký standard a prostě proto, že to bylo fajn sledovat.

• 22.1.2020  15:28

Udělat z nejdelšího dílu celé série druhý nejkratší film nebylo úplně nejšťastnější. I díky tomu tomu to byl spíš sled různě pevně slepených scének (spíš méně než více), které se v rychlé kadenci míhaly jedna za druhou, ale v podstatě divákovi nic nedaly. Jak mě předchozí díl hlavně iritoval, tím, jak byl špatný, tak tenhle mě z většiny prostě nebavil a rozčiloval svou zkratkovitostí a velkým zjednodušením většiny postav. 45 %.

• 22.1.2020  14:31
    Candyman (1992)

Vůbec ne špatný film. Lepší než jsem čekal. Což bylo extrémní béčko. Jo jasně, není to nějaká vrcholná kinematografie, ale má to slušnou atmosféru a herci také nebyli k zahození, přestože se obsazení nemůže pyšnit žádným slavným jménem. Působí to celkem mysteriózně a měl jsem z toho rozhodně lepší pocit než z moderností, jako jsou oba díly V zajetí démonů. 70 %.

• 20.1.2020  09:09
    Hitler: Vzestup zla (TV film) (2003)

Trochu jsem měl pocit, že je to podané stylem, jak si lidé představují, že to vypadalo, více než, jak to skutečně vypadalo. Ale Carlyle dle mého zahrál Dolfíka výborně a ukázal, že je důležitější zprostředkovat gesta, řeč těla a chování, než jako Hitler prostě vypadat. Na televizní film kvalitní zpracování. Klasika se z toho možná nestane, ale špatné to rozhodně není. 70 %.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16