Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Akční

plakát

Daleká cesta za domovem (2018) (seriál)

Je to jediné zpracování příběhu které znám. S filmem, předchozím seriálem ani knihou jsem se nikdy nesetkal. Nemůžu tedy srovnávat a některé výtky jiných tady ani z recenzí se mě tedy netýkají. Bez jakéhokoliv srovnání to bylo dobré. Emotivní, docela vážné a se slušným příběhem. Největším problémem byla bez pochyby animace. V některých okamžicích to vypadalo hrozně, třeba pes byl vyloženě ošklivý a v pohybu to taky nepůsobilo nejlíp. Často taky nebylo úplně nejjednodušší rozlišit různé králíky. Zde pomáhá hvězdné obsazení, s mnoha slavnými herci ve většině rolí. Potřeba je vyzdvihnout hlavně Petera Capaldiho, který ale zrovna žádného z králíků nemluví. Celkově stojí za vidění, asi hlavně pro ty, co neznají žádné starší verze, které by jim to zkazilo. Samo o sobě to myslím obstojí dobře.

plakát

Přestaňte nás točit (2020)

Hodně zajímavý pohled na západní dokumenty točené v rozvojových zemích. Rozhodně k zamyšlení a je dobré, že autoři byli ochotni to celé zpracovat a zřejmě je to samotné možná vedlo k reflexi toho, jak na podobné snahy nahlíží místní obyvatelstvo.

Až přijde kocour (1963)

Možná je to jen má nechuť k tomu, jak moc panwerichovský pan Werich byl a že si dle zajímavostí dokonce vydupal dvojroli, aby mohl udělovat ještě víc panwerichovských mouder, ale film se mi prostě nelíbil. Některé pasáže, jako kouzelnictví nebo různé barevné tance se příliš vlečou a barevné rozlišování dost divné a banální.

Přebíhání (2021)

Na můj vkus trochu moc utahané, těžkopádné a takovým zvláštním způsobem teatrální.

plakát

Trailer Park Boys: Live in F**kin' Dublin (2014) (TV film)

Živé vystoupení, tentokrát v Irsku, orámované příběhem o cestě tam i zpět. Jsou tam použity i vtipy, které se objeví s seriálu a není to obecně moc originální, ale ušlo to.

plakát

Trailer Park Boys: Live at the North Pole (2014) (TV film)

Ale jo, dejme tomu. Jedná se o živé vystoupení zasazené do příběhu, který dává v rámci celého jejich světa docela i smysl, takže proč ne. Nijak extrémně humorné, ale snaha se cení.

plakát

Stretch Armstrong & the Flex Fighters (2017) (seriál)

Když už člověku dochází animované seriály na Netflixu, tak skončí u tohohle a zjistí, že se jedná jen o chabý korporátní pokus o superhrdinský seriál, který sice nedělá nic vyloženě hrozně, ale není vůbec ničím zajímavý a neposkytuje jediný důvod proč se na něj dívat. Svět, postavy, příběh, hudba, zvuk vše nezajímavé. Vypadá a hýbe se to slušně, ale to je opravdu vše a nestačí to.

Patriot (2000)

Na mé červeno-bíle pruhované triko mi v průběhu celého filmu kapaly slzy ve tvaru hvězd, když statečný židobijecký Duch vlastnoručně vyhrál americkou válku za nezávislost proti nechutným britům.

plakát

Euforie - Série 2 (2022) (série)

Au, tohle byl velký krok vedle. Většinu řady se to jen opájí svou vlastní estetikou a nějaký rozumný příběh a hlavně vývoj postav jsou úplně na jiné koleji. Cassie je oproti první řadě úplně jiná postava (původní sympatická byla zavražděna a nahrazena touhle nesnesitelnou, která nemá nic společného se starou) a lidé jako McKay, Kat nebo Jules byli víceméně opuštěni. Hlavně že jsme se dočkali zcela nezajímavého Elliota, akčních scén jak z jiného seriálu, ohromné hromady efektních kompozic, divadelní hry, neberoucí žádné ohledy na soukromí, hory Cassiina dramatu a 20 krát opakovaných scén z pohřbu. Mám pocit, jako by se Levinson ztratil ve vlastní přebujelé fantazii a snaží se tomu dát až moc svého stylu. Místo aby vytvořil příběh obohacený jeho estetikou, tak je to Levinsonova estetika, která má ne zcela koherentní a ani tak moc důležitý příběh. Což naneštěstí není to, co bych od seriálu chtěl. Rozhodně je na co se koukat a často je to úchvatné, ale je to úplně dokonalý případ "style over substance" a té substance bylo ve druhé řadě opravdu málo. Asi by taky neškodilo, kdyby to někdy bylo pozitivnější, je to až moc velká dávka temnoty.

Ovládací panel
3 body