PatoP

Pato P.

okres Poprad

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 14.8.2018  17:13
    Já se vrátím (TV film) (1977)

Zabudnutý, no celkom príjemný televízny titul, vhodný hlavne na nedeľné popoludnie. Je úplne neškodný, takže nechápem, prečo ho ČT od revolúcie nevysielala. Niekedy skutočne neviem, či veci spred roku 1989 do vysielania Českej televízie náhodne vyberá počítač alebo programový riaditeľ, ktorý musí byť programovo buď pod drogami alebo v jednom kuse naliaty.

• 26.7.2018  18:20
    Tunel Omega (TV seriál) (1983)

Veľmi zaujímavý sci-fi seriál natočený redakciou vzdelávacích programov. Tento projekt mal nápaditou a napínavou formou osloviť mladého diváka a vzbudiť v ňom záujem o astrológiu a veci s ňou súvisiace. RTVS ho má vo svojom archíve, no nechce ho vysielať, pretože je vraj príliš statický. V tomto prípade tomu slovu nerozumiem. Neviem kto iný by to mal vysielať, ak nie ten, kto na to vlastní vysielacie práva.

• 8.2.2018  15:16
    Monika (TV film) (1983)

Rád som sa pozrel na výkony majstrov hercov, hlavne F. Zvarík a E.Krížiková opäť nesklamali. Ja som sa na tejto inscenácii celkom zabavil.

• 6.1.2018  13:04
    Jubelove deti (TV film) (1980)

Opäť jedna z inscenácií, ktorej stačia obyčajné ateliérové kulisy, a kde nijaké efekty nie sú potrebné. Stačí dobrý námet a scenár, k tomu vynikajúce herecké výkony popredných hereckých osobností ( Pozor! Nie celebrít! ), ktorým kraľuje skvelý a jedinečný Martin Gregor. Postava otca rozvetvenej rodiny Jubela Watsona mu sadla akoby mu bola napísaná priamo na telo. Nuž a dve hodiny uplynú akoby nič.

• 13.12.2017  11:43
    Pán na inzerát (TV film) (1978)

Komédia brnenského televízneho štúdia natočená v skromných podmienkach, v ktorých o to viac vynikli výkony mimopražských hercov, hlavne Oldřich Vykypěl je tu vo svojej životnej forme.

• 6.12.2017  16:45
    Balada o dome a chodcovi (TV film) (1983)

Toto bolo tak o ničom, tak zbytočnú inscenáciu aby jeden hľadal! Chcel by som poznať dôvod pre koho to bolo natočené, a kto to schválil do výroby. Tá jedna hviezda odo mňa je až až, aj to som to prepískol. Ach jaj, iba z úcty k účinkujúcim.

• 16.11.2017  19:15
    Muž na správnom mieste (TV film) (1988)

Nemôžem si pomôcť. Takéto inscenácie ma proste bavia.

• 16.11.2017  19:10
    Tajný agent (TV film) (1974)

Agent španielskej republikánskej vlády Enrico Dominguez prichádza do Anglicka vyjednať obchod s uhlím pre svoju krajinu. Svet je na počiatku 2. svetovej vojny a v Španielsku sa k moci dostáva fašista Franco. Jeho ľudia Enrica sledujú, a začínajú sa prejavovať. Presviedčanie sa mení na vydieranie a končí násilím. Enrico sa napriek obavám o svoj život nenechá zastrašiť, tvrdo ide za svojim cieľom. V hlavných úlohách napínavej dvojdielnej inscenácie excelujú famózny Ctibor Filčík a pôvabná Emília Vášáryová.

• 15.10.2017  10:23

Nádherný dokument o nádhernom človeku.

• 19.8.2017  10:30
    Bude řeč o penězích (TV film) (1988)

Veľmi dobrá inscenácia z pera píšuceho advokáta Petra Rittera. Je zaujímavé sledovať, že v roku 1988 už mohol byť zápornou postavou aj riaditeľ podniku, a nielen jeho námestník. Samozrejme ČT túto inscenáciu nevysiela (ako aj stovky ďalších), pretože v Československu nikdy socialistické podniky neexistovali.

• 4.7.2017  13:44
    Byt je vykraden, maminko (TV film) (1983)

Skvelý dabingový, filmový a televízny herec Stanislav Fišer, ktorého talent bol českými režisérmi hriešne málo využívaný, aj v tejto krátkej televíznej komédii preukázal prednosti svojho herectva a jednoznačne svojich kolegov predčil o peknú dľžku.

• 26.4.2017  17:22
    Zákon budúcnosti (TV film) (1982)

Titul, ktorý sa už nedá kvôli technickému poškodeniu odvysielať.

• 26.3.2017  17:45
    Kdo hledá, najde (TV film) (1974)

Vôbec sa mi nezdá, že by to bol ideologický film. Práveže veľmi presne poukazuje na nešváry v socialistickom hospodárení a vo výrobe. Ako príklad si scenárista vybral závod na výrobu pračiek. Myslím, že mnohí sa v tejto inscenácii mohli vidieť v živých farbách. A že bol riaditeľ kladná postava? V amerických filmoch a seriáloch ich je koľko? A nezachraňujú iba jeden závod, ale celú našu planétu. Mimochodom takú istú pračku sme mali doma. Nebol to žiaden zázrak, ale prala niekoľko rokov bez závady. Žmýkať prádlo už bolo treba ručne, keďže nemala žmýkačku. Dnes je už pokrok samozrejme úplne inde.

• 11.12.2016  14:02
    Šimon a Veronika (TV film) (1979)

Voľné pokračovanie televíznej inscenácie "Biele vrany" o študentovi Šimonovi Paligovi v podaní Jozefa Vajdu.

• 2.12.2016  11:57
    Zlaté časy (TV pořad) (2016)

Počiatočný zámer bol určite zaujímavý, no zjavne z neho zostalo iba torzo. Celé je to také nemastné neslané, a to kvôli niektorým hosťom, ktorí si to tam akoby iba prišli odsedieť, no hlavne kvôli moderátorovi Danielovi Heribanovi. Zaujímalo by ma, ako sa k moderovaniu tejto relácie dostal. Nech mi prepáči, ale ako moderátor je totálne neschopný, a ako spevák by mohol kraľovať Hviezdnej rote. Do toho ešte ten uši drásajúci umelý krik zaplatených divákov v hľadisku, a nešťastie je na svete. No a ten silvestrovský diel bol totálny nepodarok! Trápni Kemka a Sajfa. To už horších hostí nemohli pozvať.

• 29.11.2016  15:51
    Chobotnica (TV film) (1979)

"Svet kapitálu je založený na dôležitosti jedného centu." Veta, ktorej pravdivosť poznajú Američania už veľmi dávno. My niekoľko posledných rokov. Príkladom sú ceny tovarov v našich obchodných reťazcoch. Napr. 3,99, 4,99, atď. Ten jeden cent je životne dôležitý!

• 4.11.2016  13:01
    Pláňata (TV film) (1975)

"Život s takovú ludskú pakážú. To je moje všecko". Výrok skvelého ostravského herca Zdeňka Hradiláka v úlohe starého horala Drozda. Aj keď je to dráma s baladickým koncom, nechýba jej typický humor výborného valašského spisovateľa Jiřího Křenka, od ktorého som už hádam prečítal všetko.

• 7.10.2016  18:24
    Moje kone vrané (TV seriál) (1980)

Je to štvordielny televízny seriál alebo televízny film v štyroch, približne hodinových, častiach. Minutáž 250 minút.

• 9.9.2016  12:13
    Návšteva (TV film) (1973)

V istom závode došlo pred rokmi k výbuchu plynu, pri ktorom zahynuli štyria robotníci. Vinník sa pri vyšetrovaní nenašiel, nikto nechcel niesť zodpovednosť. Po rokoch prichádza do závodu nenápadná návšteva, ktorá stúpa do svedomia ľudí, ktorí sa viac alebo menej podieľali na tejto tragédii.

• 1.9.2016  17:04
    Zatmění všech sluncí (TV film) (1987)

Inscenácia, ktorá vo mne zanechala hlboký dojem. To bolo nakoniec asi aj jej zámerom. Věra Galatíková skvelá herečka, ktorej je veľká škoda. Dnes sa už v televízii také výkony len tak nevidia.

• 1.9.2016  16:59
    Hedvika (TV film) (1979)

Charizmatická Lenka Kodešová v hlavnej úlohe mladej lekárky nastupujúcej na oblastnú polikliniku. Na túto herečku sa rád pozerám, hoci hrala väčšinou iba v priemerných filmoch a jej talent bol českými režisérmi hriešne málo využívaný.

• 24.6.2016  18:59

Toto by si mal pozrieť každý ignorant, ktorý žije v omyle, že sme na Slovensku nemali skvelých hercov.

• 21.6.2016  12:08
    Chlapec a husle (TV film) (1982)

Herecký koncert Andreja Mojžiša, ktorému statočne sekunduje Vladimír Durdík ml. v psychologickej dráme stárnuceho muža, ktorý sa nedokáže vyrovnať so svojou minulosťou.

• 16.6.2016  12:46
    Príležitosť (TV film) (1979)

Mladý inžinier Ján Benko nastupuje po ukončení štúdia na vysokej škole na svoje prvé miesto. V krátkom čase sa mu podarí vymyslieť zlepšovák, ktorý by podniku ušetril peniaze i pracovné sily. Ibaže nie každému je to po vôli, a tak sa stretáva s korupciou a klientelizmom. Je z toho sklamaný, chce podať výpoveď, no pomocnú ruku mu podáva ZO KSČ a SZM.

• 15.5.2016  19:09
    Nejdelší návrat (TV film) (1984)

Aj keď je to iba inscenácia, no tie herecké výkony Ivy Janžurovej a Radka Brzobohatého - radosť pozerať. No a Karel Roden bol už v mladosti démonický herec. Aj tu sa ukázalo, že staršia generácia hercov, nikdy nič neodflákla.

• 22.4.2016  15:30
    Nočný spev (TV film) (1989)

Televízna inscenácia o zodpovednom, ale i ľahostajnom prístupe k práci. V jednom závode je v nočných hodinách oslava menín, no súčasne tu dôjde k havarijnej situácii na veľkom transformátore. Pracovníci nočnej smeny svojim pohotovým a obetavým úsilím zabránia veľkým škodám, ku ktorým by došlo v prípade havárie.

• 22.3.2016  13:02
    Dnes z tretej strany (TV film) (1980)

Titul, ktorý má poškodený vysielací pás, čiže už nevysielateľný.

• 9.3.2016  18:09
    Polnoc bude o päť minút (TV film) (1962)

Inscenácia sa nachádza v archíve RTVS, no je nevysielateľná pre nevyhovujúcu technickú kvalitu. Napriek tomu som mal tú možnosť inscenáciu vidieť a ide vskutku o nadčasové dielo, ktoré hneď po prvom odvysielaní vyvolalo v národe veľký rozruch. Skvelý herecký výkon Jozefa Krónera v postave železničiara Bieňa mal nesporný podiel na úspechu inscenácie. Podľa slov autora inscenácie, Jána Soloviča, si tento príbeh vypočul od železničiarov v rannom rýchliku zo Zvolena do Bratislavy. Tak ho to zaujalo, že napísal túto autentickú hru.

• 23.2.2016  08:54

Veľmi smutný, no pravdivý film o dobe (Slovenský štát), ktorá v ľuďoch prebúdzala tie najprimitívnejšie pudy, ktorých nie sú schopné ani zvieratá, a ktoré boli na povrchu prezentované ako láska k národu a vlasti. Pritom išlo iba o bezhraničnú honbu za cudzím majetkom.

• 17.1.2016  14:24
    Borgis (TV film) (1985)

Niekedy uveriteľné, inokedy mimo realitu. Aspoň som sa dozvedel, že výraz "Borgis" vyjadruje typ písma.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9