• Rodinný

Cestou k vítězství (1982) (TV film)

Podľa informácie z Českej televízie, sa tento titul v archíve nenachádza.

Dítě (1973) (TV film)

Karma je zdarma.

Preclíková válka (1976) (TV film)

Veľmi dobrá bláznivá komédia, v ktorej opäť excelovali poprední českí herci. Na tejto inscenácii je veľmi pekne vidieť ako sa starí hereckí bardi dokázali baviť aj pri svojej práci. Treba mať na to talent a srdce na pravom mieste. Vtedy to aj my diváci vycítime a dokážeme oceniť.

Maryša (1971) (TV film)

Kovaný súdruh Antonín Dvořák si opäť do svojho príbehu obsadil samých kovaných súdruhov. Tí však v tomto tv filme podali excelentné herecké výkony, a dokázali že získanie straníckej knižky nemusí automaticky znamenať stratu hereckého talentu.

Akcia D (1988) (TV film)

Natočiť inscenáciu o deratizéroch sa mohlo podariť iba u nás v čase socializmu. Kto by to dnes zafinancoval?

Smrť Márie Jankovskej (1968) (TV film)

Veľmi presné vykreslenie prípadu, ktorý sa stal na začiatku 60-tych rokov v jednej podtatranskej obci. Mám to z prvej ruky od našej staršej pani susedky, ktorej manžel - lekár bol bezprostredne po vražde na obhliadke tela obete. Sama pani netušila, že tento prípad bol v televízii natočený. Ťažko povedať, či sa to niekedy vo vysielaní vôbec objavilo. Možno až teraz, vďaka dramaturgom z Trojky.

Počkej si na bílé štěstí (1987) (seriál)

Pre mňa úplne pohodový seriál o mladých športovcoch. Nechápem, prečo ho Česká televize držala 30 rokov v trezore. Politiku som tam nepostrehol.

Hvězdy nad Syslím údolím (1986) (seriál)

Ja som sa na tejto minisérii úprimne bavil. Rovnako ako aj na rovnomennej knižke Františka Stavinohu. Režisér Filip si tu opäť dosadil české herecké esá, ktoré tomuto dielku o obyčajných ľuďoch so svojimi typickými vlastnosťami, dodali ten správny šmrnc.

O zvířatech a lidech (1994) (seriál)

Podľa môjho názoru je toto najlepší porevolučný seriál. Je to ešte natočené osemdesiatkovým spôsobom, čiže scenár je o nejakej zaujímavej profesii a herci podávajú nadštandardné výkony. K tomu sa ešte pridávajú ich zvierací kolegovia, ktorí sú užasní, a aj kvôli nim je to u mňa jednoznačne na plný počet.