• Rodinný

Benedikt (1974) (TV film)

Veľmi milý príbeh z počiatkov tvorby pre deti a mládež v Slovenskej televízii. Opäť skvelý Emil Horváth st. v úlohe dedka, ktorý sa snaží vštepovať svojmu vnukovi lásku k zvieratám, no uvedomenie si vďačnosti z chlapcovej strany príde až príliš neskoro.

Rytíř (1975) (TV film)

Skvelý Vladimír Ráž a pôvabná Janička Preissová v zabudnutom príbehu Zdeňka Mahlera. Je veľmi dobre, že ČT odvysielala túto inscenáciu v réžii začínajúcej Marie Poledňákovej, ktorá sa jej zhostila veľmi dobre, a ukázala že vie natočiť aj takto dramatickú látku. Je to príbeh, v ktorom sa strach a obava z neistoty stupňuje až do samého konca.

Miesto pre zimovisko (1981) (TV film)

Mne sa v tejto inscenácii páčila hlavne pracovná linka, ale aj celkovo bol príbeh veľmi zaujímavo napísaný. Príšerné bolo to televízne spracovanie, ktoré zráža hodnotenie inscenácie smerom nadol, takže priemer ako vyšitý. Mimochodom, veľmi ma potešilo, že to bol titul Košického televízneho štúdia, ktoré nám RTVS napriek tomu, koľko tam toho bolo natočeného, ponúka žalostne málo, iba vo výnimočných prípadoch.

Dravý nálet panny (1988) (TV film)

No toto bola čo za volovina? Po odsledovaní tejto inscenácie mi ostala v ústach výrazne nepríjemná pachuť.

Na rohu kousek od metra (1977) (TV film)

No nič svetoborného to nebolo, ale ako sedačkovú oddychovku beriem.

Břetislav a Jitka (1974) (TV film)

Jedna hviezda naviac za skvelú hudbu Luboša Fišera. Udivuje ma čím ďalej tým viac, koľko toho tento geniálny hudobný skladateľ za svoj pomerne krátky život stihol. Klobúk dolu. Mimochodom, film som videl po prvý raz ako spomienku na práve zosnulého, a režisérmi neprávom opomíjaného herca Břetislava Slováčka.

Nemám čo povedať (1975) (TV film)

Áno, výsledok súdneho pojednávania sme sa z tejto inscenácie nedozvedeli, no čo ma príjemne prekvapilo, boli skvelé herecké výkony každého z protagonistov. Režisérovi sa do postáv podarilo vybrať to najlepšie z najlepšieho. Preto stojí táto zabudnutá inscenácia za zhliadnutie a som rád, že nám ju RTVS naservírovala. Ale ako hovorím, škoda toho konca.

Já se vrátím (1977) (TV film)

Zabudnutý, no celkom príjemný televízny titul, vhodný hlavne na nedeľné popoludnie. Je úplne neškodný, takže nechápem, prečo ho ČT od revolúcie nevysielala. Niekedy skutočne neviem, či veci spred roku 1989 do vysielania Českej televízie náhodne vyberá počítač alebo programový riaditeľ, ktorý musí byť programovo buď pod drogami alebo v jednom kuse naliaty.

Tunel Omega (1982) (seriál)

Veľmi zaujímavý sci-fi seriál natočený redakciou vzdelávacích programov. Tento projekt mal nápaditou a napínavou formou osloviť mladého diváka a vzbudiť v ňom záujem o astrológiu a veci s ňou súvisiace. RTVS ho má vo svojom archíve, no nechce ho vysielať, pretože je vraj príliš statický. V tomto prípade tomu slovu nerozumiem. Neviem kto iný by to mal vysielať, ak nie ten, kto na to vlastní vysielacie práva.

Monika (1983) (TV film)

Rád som sa pozrel na výkony majstrov hercov, hlavne F. Zvarík a E.Krížiková opäť nesklamali. Ja som sa na tejto inscenácii celkom zabavil.