• Rodinný

Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)

Túto inscenáciu som videl ako 11-ročný chlapec, no niektoré sekvencie mi ostali v pamäti uložené dodnes. Stáva sa to iba u filmov, ktoré sa mi veľmi páčili. Prvý diel bola veľká sranda, tie hlášky nemali chybu, druhý diel bol už aj trochu smutný, nakoniec ako aj život každého človeka. Bol to proste koncert všetkých zúčastnených. Kedy to RTVS odvysiela, je vo hviezdach, predloha je totiž od gruzínskeho autora, preto by sa museli zakúpiť autorské práva. A to je problém.

Budujeme Slovensko (2017) (seriál)

Ja som z tohto dokumentu dosť sklamaný. Očakával som viac informácií o tom, prečo vznikli tieto stavby, ako počas svojej existencie fungovali, kedy a prečo zanikli. Namiesto toho som sa dozvedel všetky možné omáčky, iba nie to najdôležitejšie. Bohužiaľ, potenciál takýchto dokumentov ostal v tomto prípade nevyužitý. Alebo je to spôsobené novým pohľadom mladých dokumentaristov? Možno áno, no mne tento pohľad veľmi nesedí, nedokáže vo mne vyvolať záujem.

Ikarie XB 1 (1963)

Napriek tomu, že sci-fi veľmi neobľubujem, musím uznať že je pozoruhodné, ako mohlo v skromných podmienkach československej filmovej tvorby počiatku šesťdesiatych rokov vzniknúť takéto filmové dielo. Klobúk dole pred tvorcami a hereckými výkonmi.

Vstup do ráje zakázán (1989) (TV film)

Televízna dráma o dospievajúcej holke, ktorá verí v dobro, lásku a pochopenie, no nakoniec o všetko a o všetkých príde. Veľmi milé prekvapenie v podobe mladej, talentovanej a peknej herečky Tamary Kotrbovej, ktorú som až doteraz prakticky v nijakom titule nezaznamenal. Hriešne málo českými režisérmi využitý talent, no prišla revolúcia, otvorili sa zásuvky, v ktorých nič nebolo, takže asi preto. Tamara dokázala, že jablko nepadlo ďaleko od stromu.

Kandidát strany (1977) (TV film)

Titul sa v archíve ČT nenachádza.

Soudruzi (1962) (TV film)

Tv film sa v archíve nachádza v zlej technickej kvalite.

Pohľad do zrkadla (1981) (TV film)

Televízna inscenácia natočená na počesť hrdinky socialistickej práce z východoslovenského závodu na výrobu cukroviniek, Deva Trebišov.

Druhá první dáma (1979) (TV film)

Konverzačka medzi mužom a ženou z pera Oldřicha Daňka, aké práve on tak rád písal ( "Cesta na Borneo", "Raněný lučištník" ). Tentoraz z prostredia veľkého hutníckeho závodu. Dôležité zábery na surové fabrické reálie a k tomu herecký koncert Luďka Munzara a Dany Kolářovej. Trochu je na škodu veci, že tu nedostala väčší priestor Dana Medřická. Jej upratovačka v starej oceliarni mohla byť famózna.