sun.eagle

Petr L.

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 9.6.2019  21:28

Zoufale průměrné až podprůměrné. Nebýt Winony Ryder tak bych se tomu vyhnul obloukem.

• 20.5.2019  05:20

Co na to říct...největší serialový počin dekády si asi zasloužil lepší završení. Pominu na hlavu postavené chování postav, v tomto případě neposkvrnených a dothraků, ale chyběly mi tam emoce, náboj, prostě něco co by nasadilo korunu finále Hry o trůny.

• 9.5.2019  07:46
    Želary (2003)

Jeden z nejlepších českých filmů nového tisíciletí. Příběh, herecké výkony, výprava to vše přesahuje běžnou českou tvorbu. Nominace na Oscara mluví za vše. To že tomu někteří tady dají míň než papundeklove Anděl páně je úsměvné.

• 6.5.2019  20:16

První díly mě bavily. První se nesl ve znamení shledávání, druhý to bylo o očekávání a přípravy velké bitvy, trojka to byl 80 minutový adrenalinem našlapaný masakr. A na rozdíl od mnohých jsem byl spokojen. No po čtvrtém díle musím říct že jsem v hodně velkých rozpacích. Jednoznačně nejslabší díl, plný vaty, v podstatě zbytečný a co se týče logiky na hlavu postavený. Pořád doufám že poslední dva díly budou stát za to a dočkáme se twistu, nějakého šoku nebo prostě načeho co ten téměř vykolejený vlak vrátí na tu správnou cestu a dorazí do cílové stanice s názvem Stálo to za to. Protože je spíš zaděláno na ještě větší průšvih než Lost a jejich finále. Tohle si tenhle seriál rouhodně nezaslouží. Vzhledem k tomu že zbývají poslední dva díly a osmá série na kterou jsem dva roky čekaly, a s tím i největší seriálová událost poslední dekády dospěje do svého konce tak mají co dohánět. Po čtvrté epizodě jsem spíše skeptik.

• 29.4.2019  17:57

Kousal jsem si nechty a srdce tlouklo jako o zavod po celou dobu. Tvůrcům se dokonale podařilo nahodit strach, nervozitu a napate očekávání před velkou bitvou která rozhodne. Našlo by se spoustu chyb a logických děr, ale ja si ještě počkám na další díly. Nevěřím že ted už to bude jenom o Cersei a Targaryenech. Přece nebudovali 8 let linku s Nočním králem a pak ji ukončili během 80 minut...myslím ze se dočkáme velkeho mindfucku.

• 25.4.2019  14:27

Zombie variace na Robina Crusoe. Vcelku povedený přírustek do žánru, ale na můj vkus příliš přešlapuje na místě a nenabízí žádný vývoj nebo vzrušení. Závěrečná pětiminutovka to nevytrhne.

• 23.4.2019  20:13

Tak v dnešní době kdy je internetu k nalezení opravdu vše, může asi málokoho číslo s ještě nevychladlou VIP mrtvolou před párty rozhodit. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, jestli to je další ghost story nebo prostě jen další verze "jsem Buck a přišel jsem si pro fuck." Hororem bych to asi nenazýval, ale vlastně vzhledem k chování postav, což přináší fakt muka bych to přehodnotil. Většinu času je to o pobíhání naprosto debilních dacanů bez jakékoli logiky sem a tam, spějícím k vcelku očekávanému závěru.

• 8.4.2019  12:03
    Pomsta (2017)

V žánru rozhodně nadprůměr. Možná bych zkrátil stopáž, chvílema je to totiž zbytečně natahované mnohdy zbytečnýma scénama. aniž bych chtěl spoilerovat tak jenom takový postřeh, a sice že bych rozhodně nechtěl po filmařích uklízet:-) Konec se totiž zvrhne v krvavé lázně, a to doslova. Myslím že Paul Verhoeven a Lucio Fulci dohromady jsou proti tomu troškaři. Ve výsledku to je spíš k smíchu, což je asi pravý opak než byl záměr. Na druhou stranu na to jen tak nezapomenete.

• 1.4.2019  10:44

Uvodni seznámení s hlavní hrdinkou a její konfrontace se zlem hned ze startu staví na hlavu vsechny zažité stereotypy žánru. To je taky vrchol filmu zbytek už má značně sestupnou tendenci. Převládá pocit nevyužitého potenciálu.

• 31.3.2019  20:59

Některé momenty jsou velmi působivé, a zásluhu na tom má hlavně Sheila Vand. Její ztvárnění upírky je to nejlepší na celém filmu, který si jede vlastní tempo, ale vlastně od ničeho k ničemu a zejména v druhé polovině už mě to spíše rozčilovalo.

• 11.3.2019  13:33
    Coherence (2013)

S minimem prostředků a přitom tak mrazivé a hrůzu nahánějící a hlavně tak zábavné. Po skončení jsem si řekl že chci víc.

• 6.3.2019  16:39

New York je magické místo, jako stvořené pro neuvěřitelné příběhy. A Chris Evans a Alice Eve jeden takový prožijou. Náhodné setkání dvou cizích lidí, kteří si navzájem pomůžou urovnat si život a posunout se dál.

• 6.3.2019  16:30

Zrovna jsem se vezl na vlně Harry Potter maratonu a chtěl jsem ještě nášup. Ale to kouzlo je fuč. Mě to boužel zoufale nebavilo. Mělo to světlé momenty, ale těch je pomálu, ani ty humorné scénky mě nezasáhly.

• 22.1.2019  06:50
    Prázdniny v Provence (2016)

Hodně, hodně zlý. Soubor epizodnich scének které nemají v ramci filmu žádnou návaznost a jsou divákovi sázeny v random pořadí bez ladu a skladu. Záměrem asi mělo být vypointování každé epizody do nějakého vtipu nebo do bilancování nad životem, vysledek je trapnost nad trapnost. Postavy se chovají pokaždé jinak, a marně přemýšlím do jakého žánru tenhle skvost zařadit. Ono je to chvíli letní komedie, chvíli rodinné drama, pak zase nový Kameňák, Trainspotting, soft porno, a osvěta střevních problémů.

• 13.1.2019  02:57

Zábavná, i když ne úplně čistokrevná komedie která svižně odsýpá. Sešlo se výjimečné seskupení herců které mám když nad tím tak uvažuju jednoho vedle druhého docela rád a k dojmu z filmu to jen přidalo. Nejlepší byly výstupy Marisy Tomei, to jsem se od srdce nasmál. Inteligentní komedie která pobaví, můžu jedině doporučit.

• 5.1.2019  20:39
    Už je tady zas (2015)

Tak tohle me dokonale minulo. Rozhodně zajímavý námět, cekal jsem taškařici ve stylu Borata, a ze celá ta konfrontace se současností bude jedna velká prdel ale dostal jsem trapnou a zoufale nevtipnou volovinu.

• 29.12.2018  02:21
    Odnikud (2017)

Film má některé velmi silné momenty na které dlouho nezapomenu. Diane Kruger hraje jako bohyně, a Německo je odepsané. Snad se zbytek Evropy ještě vzpamatuje, protože co se děje je tragédie, a lituju další generace.

• 18.12.2018  23:57

Spojení hororu a noční směny v márnici je vděčné téma a snad nikdy nezklame. Troufám se neskromně označit jako v hororech zběhlého, a tak mě lekačky kterých nebylo moc teda z míry nevyvedly. Jednoznačné plus ale musím dát za atmosféru a za opravdu pěkně vyvedenou, jestli to tak můžu napsat, mrtvolu. Není to žádný mezník žánru, ale rozhodně je to povedený přírustek do rodiny.

• 16.12.2018  11:10

V ramci česke tvorby vitam každy film který se nevěnuje života za komanču nebo za války. Nepřináší nic originálního a všechno už jsme viděli ale to vůbec nevadilo a díky předním českým hercům se na to dobře koukalo. Vtipu se moc nedostavalo přesto mě to ze začátku bavilo. Bohužel ke konci je to takové roztahane a vlastně jsem se zacinal nudit.

• 3.11.2018  20:38

Vahal jsem jestli dát 3* ale za vtipné momenty s šaty kde drogy fakt nepomáhají a za dokonale ujetou Lizzy Caplan jsem to tam střelil.

• 29.10.2018  16:22
    Elektra (2005)

Daredevil nebyl žádný zázrak, ale tenhle příběh pokračování příběhu Elektry je ještě minimálně o třídu horší. Je tady všechno špatně, až na Jennifer Garner na kterou se alespoň dobře dívá.

• 26.10.2018  10:49
    Halloween (2018)

Solidní pocta kultovnímu 40 let(ufff) starému kultu. Atmosféra se téměř přiblížila filmu z r. 1978 a já byl nadmíru spokojen a překvapen jak se to povedlo. Byl bych dal lepší hodnocení nebýt jednak zbytečné scény doktorka a MM ze které už dýchala trapnost, ale naštěstí byla včas utnuta, a hlavně vyvrcholením a závěrečným střetem. Protože ač to ke slasheru patří, tak tady to stupidní chování postav psal snad houpací kůň po lobotomii. V kině to téměř u všech v sále vyvolalo posměch, a tady nezbývá než kroutit hlavou nad dokonale zmršeným dojmem z konce.

• 22.10.2018  11:20

Je to velkolepé, barevné a svižné. Ale ze bych na to vzpomínal nikoliv po letech ale po několika hodinach? Už vůbec abych měl potřebu si to byť s kýblem popcornu pustit znova.

• 16.10.2018  09:05
    Westworld (TV seriál) (2016)

Seriál je mistrovské dílo v mnoha ohledech. Určitě třeba v tom jak vypadá, ve skvěle napsaných postavách a taky jeho hvězdným obsazení. Jeho svět je plný možností, mystérií, a jeho vlastní mytologie diváka uchvátí způsobem jakým naposledy třeba Lost nebo později Game of Thrones. Co seriál po hříchu sráží dolů je způsob jak je předkládán divákovy. Přijde mi že tvůrci psali seriál o androidech pro androidy, kteří mají neomylnou pamět a pamatují si 30 let staré vzpomínky do nejmenšího detailu. Příběh nebo lépe řečeno to jak je vyprávěn je k divákovy svým stylem až nepřátelský. Ta překombinovanost a prolínání časových linek, navíc o to více matoucí protože androidi nestárnou, vám dokonale zamotají hlavu a znemožní si seriál užít co je velká škoda. Není možné s lidskou nikoliv androidí pamětí si např. pamatovat drobný detail z prvních dílů první serie který hraje důležitou roli v posledních dílech druhé série. Mám rád seriály u kterých musím přemýšlet, rád se nechám vodit za nos a pak si nechat spadnout bradu u brutálního "mindfucku." Ovšem tady je to kombinování a matení diváka děláno prvoplánově pro efekt a aby to bylo prostě cool. Navíc když to srovnám s Lost, kde různé flashbacky a flashforwardy dávaly smysl, někam to posunuly a změnily tempo, nebo diváka přinutily vše chápat v jinak a v jiných souvislostech, tak Westworld to kombinuje bez ladu a skladu, a hlavně tak pomalým a nudným tempem že jsem měl problém to dokoukat. Jednoduše mě to přestalo bavit. Postavy většinou cestují celou sérii z místa na místo aby se pak sešly napříč časem a prostorem, a dalo se vzniknout nějakému wow efektu v poslední epizodě. Takhle podělat jinak ve všech směrech téměř dokonalý produkt je hřích.

• 23.9.2018  21:59

Jako fanoušek Predátora 1 a 2 jsem šel do kina napůl s obavou aby to nedopadlo jako Alien vs Predator serie a napůl natěšený protože Predátor je kus mého dětství. Dopadlo to tak že chvílema jsem slintal blahem a měl jsem úsměv od ucha k uchu jak jsem byl nadšený. Jasně nebyl tam Dutch, ani ostatní členové čety neměli charisma původního komanda, ale postavy jsou docela ok, hláškujou razancí Blainovi bezbolestné, a vlastně to že film se místama nebere moc vážně je taky fajn a jen mu to prospělo. Vznikají tím kouzelné kontrasty kdy v jednu chvíli padne vtipná hláška a v další moment někomu vyhřeznou střeva nebo mu odseknou půl ksichtu. jo to je fajn a já se bavil. Jediná výtka za gradaci finále které bych si uměl představit víc cool(ano majstrštyk z r. 1987 je prostě jenom jeden) A závěrečná pointa? To lehce zavánělo parodií.

• 16.9.2018  14:54
    Extinction (2018)

S tím hodnocením tady to moc nechápu. Asi to není od Marvela nebo DC a není tam maník v latexu nebo s pláštěnkou s velkým S na hrudi nebo nedejbože seveřan s kladívkem, tak to je holt málo in a nefrčí to tak to nemůže mít žádné vysoké hodnocení. Asi. Já jsem byl navýsost spokojen. Rodině čelící mimozemské invazi fandíte a netušíte kdo nakonec přežije. Chvílema solidní napětí a příběh s pointou, čili atributy které strčí do kapsy nejeden velkorozpočtový blockbuster hodnocený tady automaticky jako ty největší klenoty filmu.

• 10.9.2018  20:06

Dva skvělí herci nezachrání utahanou klisovitou survivor lovestory. Utahanost se projevi hlavně v poslední třetině, třeba u sceny kdy hrdinové už už sahají po záchraně se zase něco musí stát jakoby si přežití vykoupili nedostatkem utrpeni. A konec kde se cukrem nešetřilo mozna kdekoho dojme, mě nechal úplně chladným a celé to vlastně asi rychle zapomenu.

• 5.9.2018  23:45

Neotřele natočená komedie která stylem kdy mluví jenom hlavni dva hrdinové s dlouhými záběry připomíná spíše divadelní představení. Diky tomu jsem si jako fanousek Winony Ryder prisel na své... Kdyz uz stavite film na dvou lidech kteří neslezou se záběru tak tam musí být chemie, kouzlo osobnosti jakési charisma chcete-li a to jak Keanu tak Winona mají. Spoustu hlášek vynikne jen v angličtině a ztratí v překladu svou vtipnost a vypointovani ale za to film samozřejmě nemůže. Za Winonu, originalitu, optimismus, pozitivní naladu a chemii mezi hlavnimi hrdiny dávám plny počet.

• 5.9.2018  23:10
    7 životů (2017)

Originalni námět, skvělá Noomi a docela solidní akční jízda. Tohle je výčet pozitiv. To co se vubec nepovedlo je druha polovina filmu. Tam to jde z kopce až do konce. Logické lapsy bijou do očí a vyvolávají nechtěné úsměvy. A konec byl vyloženě průser. Tohle všechno bohužel nedovolí udělit vyšší hodnocení.

• 20.8.2018  14:17
    Robotropolis (2011)

Pokud byl záměr tvůrců vytvořit humornou sci-fi parodii tak se jim to povedlo na jedničku. Pokud to mysleli vážně tak je to hodně smutné, a nebylo by od věci zavolat Chocholouška. Je to absolutní příšernost ve všech ohledech. Herců mi bylo až líto, a pokud do toho šli dobrovolně tak snad jen z kamarádství a lítosti. Taková Zoe Naylor se objevila třeba v povedeném The Reef, nechápu jak se tomuhle mohla s čistým svědomím upsat proboha. Závěrem jenom taková poznámka - když na to nemám prachy tak se do toho nepouštím, protože takhle se zabil vcelku slušný námět.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26