Mínós

Mínós

2 body

<< předchozí 1 2
    • 10.8.2009  11:53

Už dlouho mi nikdo tak nemluvil z duše jako Langmajer, když někde kolem 40. minuty zařval: "Táhněte všichni do hajzlu!" 2/10 za Adamovskou a sem tam nějakou pěknou písničku.

• 4.8.2009  19:51

S klidem jsem se místo toho mohl dvě a půl hodiny dívat na prodavačku u nás v řeznictví, jak porcuje maso. Ta je aspoň pěkná. 3/10 za dobrou technickou stránku.

• 3.8.2009  08:28
    Latter Days (2003)

Láska je láska a já nevidím důvod, proč se ohrazovat proti jakékoli z jejích podob, nemám konečně ani důvod se nějak zásadněji ohrazovat proti kýči, i ten může mít svoje opodstatnění, a stěžovat si u romantické komedie na předvídatelnost může leda blázen - ale na blbost, která spoléhá na to, že se proti ní nikdo neohradí ze strachu, že ze sebe udělá netolerantního mizeru, si stěžovat hodlám. Hvězdička navíc za Jacqueline. 3/10

• 22.7.2009  08:12

Protože včera není dnes, chtělo by se říct. A protože někteří jedinci lidského druhu chtějí něco a nevědí co a chtějí být vším možným, jen ne tím, čím jsou. Nikterak objevná a originální, ale zato milá a místy docela vtipná historka se sympatickými hereckými výkony a chlap, který dá přednost Noelle před Abby, u mě není ani kočka, ani pes, ale s prominutím vůl. 6/10 P.S. Golfista: svatá pravda, ale moji psi jsou stejně nejlepší.

• 14.7.2009  20:39
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Jak tak pročítám zdejší komentáře, prožívám obvyklou situaci, totiž že na každém šprochu je pravdy trochu. Propaganda tu nade vší pochybnost je - jenže tak debilní, že její nebezpečnost se rovná nule a navíc dorazila minutu před dvanáctou, chci říct rok před cinkáním klíčů. Svoje kouzlo to nepochybně má - ale jak ví každé malé dítě, kouzla se dělí na dobrá a zlá a s Popelčinými oříšky si lampasácké čáry máry nesplete skoro nikdo. Herci jsou takřka bez výjimky tragédi a nemám tím na mysli jejich herecký obor - ale na druhou stranu se na Vejmělkovou, Laurinovou a Lojdovou aspoň pěkně kouká, pomlčíme-li o tom, že už v tom poměrně útlém věku a s mírami odvádějícími pozornost od dalších věcí dávaly jasně najevo, že se od nich dočkáme všech možných výkonů kromě těch uměleckých. Sranda to je veliká - ale věřte mi, že v té době měli mnozí z nás do smíchu daleko. Blbost to je nemenší - ovšem s trpkou pachutí doznání, že dnes točí protagonisté Chlapců a chlapů kraviny úplně stejný (a to už se ani nemůžeme vymluvat na to, že režim si to žádá - i když...), přičemž se dočítáme, jak skvělé a úspěšné role teď hrají a jak se chudáci museli v mládí zahazovat s bolševickým molochem a jeho slaboduchostmi. A to hlavní nakonec - režisérská odysea muže na Barrandově alias soudruha Evži tímhle definitivně spadla do propadliště dějin, pročež hurá a sláva navěky. 2/10

• 28.6.2009  13:18

Truffautovo vyznání lásky k filmu a lidem kolem něj. Je k vyznání lásky třeba něco dodávat? Myslím, že ne. 10/10

• 22.6.2009  06:23

Stačilo jediné máchnutí štětcem v obří fresce, naznačující, že umělec nerovná se poslušný slouha právě vládnoucího režimu, aby sovětská distribuce práskla Andrejovi dveřmi před nosem; a stačilo uvedení v Cannes ve čtyři ráno, aby se pověst o fenoménu překračujícím hranice času a místa rozletěla světem. Příběh malíře křehkých věcí v barbarské době je širokosrdcařským a přitom bolestně sevřeným majstrštykem, který nedá žádnému jen trochu vnímavějšímu divákovi spát hodně dlouho. 10/10

• 16.6.2009  19:38

To doufám, že poslední... 4/10

• 12.6.2009  09:28

Radek a všichni ostatní: přečtěte si. Knížka (díky, Olčo) mě rozdrtila přesně v duchu svého názvu a film, jak to nebývá až tak zvykem, udělal z těch elementárních částic elementární prach. Zatímco se našim sousedům díkybohu nepovedlo dobýt svět silou, daří se jim to čestnější cestou umění a za to klobouk dolů a do prachu cesty. 10/10

• 12.6.2009  09:21
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Pamatujete si ještě někdo tu znělku? Znělo to jak úvod k nějakému hodně drsnému leoneovskému westernu - a pokaždé se z toho na vztek vyklubal hodně drsný sokolovský eastern. 0/10 (jo, ta desítka je tam zbytečně, nula je holt nula oproti jakémukoli počtu, ale tohle je nula všech nul)

• 17.5.2009  18:23
    King Kong (2005)

Patetické jako projev libovolného amerického prezidenta, splácané jako cukrovinka z cukrárny s odpovědnými vedoucími pejskem a kočičkou, vleklé jako posezení v zubařském křesle a asi stejně zábavné. 3/10

• 11.5.2009  17:01
    Byl to můj bratr (TV film) (2007)

V případech podobných slátanin neznám bratra a hvězdička pouze za šarmantní paní mafiánovou. 2/10

• 3.5.2009  20:39

Mám rád Shakespeara, mám rád DiCapria, proti novým pohledům na klasiku nic zásadního nemám a Claire Danesová je roztomilá, ale málo platné, setkání vznešených slov a vět velkého Williama se světem vytuněných sporťáků a gangsterských bouchaček se změnilo ve slušnou kolizi a Luhrmana sice díky jeho prvním filmům pokládám za nesporný talent, ovšem z jeho pozdějších dílek na mě nedýchá romantika a barvitost, nýbrž smrdí kýč. 4/10

• 28.4.2009  12:23
    Žena za pultem (TV seriál) (1977)

Na soudružku Annu Holubou a všechny jí podobné nebudu pozítří neochotný přispět chrastím a benzínem. 1/10 za to, že dneska se točí ještě horší voloviny a nemůžeme se vymlouvat na bolševika, jen na vlastní bezbřehou tupost.

• 28.4.2009  12:15

Největší sranda byly vždycky ty tanečky kolem - jak se člověk tvářil, že to pouští dětem, a hledal záminku, aby si sedl a díval se s nimi. Dospělost je strašně přeceňovaná, dejte na mě. 8/10

• 20.4.2009  12:11

Kvůli filmům Věry Chytilové, které moje žena až na výjimky zbožňuje a já k nim mám až na výjimky vztah poněkud chladnější, jsme se hádali snad víc než o to, kdo umyje nádobí. Tentokrát jsme v "já to sakra nechápu" byli vzácně zajedno. 3/10

• 6.4.2009  10:48

Pod svícnem bývá tma... v tomhle případě pod svícnem vrhajícím světlo na mnohem proslavenější a mnohem méně talentované (taktně řečeno) lidi než Timothy Spall a na daleko profláklejší a neskonale méně dobré filmy než je příběh pana Harveyho, který přestává mít svou třídu rád a já se mu vůbec nedivím. Řezat je málo. 9/10

• 28.3.2009  11:05
    Mustangové (1961)

Millerovi tenhle film manželství nezachránil a Gablea podle všeho přímo - nebo nepřímo - zabil, takže jediným výhercem je divák, kterému se dostane silného, krutého a mrazivého, a přece tak nadějeplného a křehkého snímku. 9/10

• 28.3.2009  10:15

Get busy living or get busy dying, to je to, oč tu běží. Stephena Kinga mám rád, ale teprve Darabont vdechl jeho řádkům život. Nestává se to často, ale Shawshank vykoupil i původní povídku a přerostl ji o slušných pár metrů. Obyčejně neřeším nejrůznější ceny a neceny, ale to, že ze svých oscarových nominací Shawshank neproměnil ani jednu, si říká o pár facek, a to, že Robbins nezískal ani tu nominaci, už je zločin srovnatelný s tím, kterého se justice dopustila na Andym. Ale cena je to, na co v koutě padá prach, a film to, co se může stát nesmrtelným. A jako bůh tyčící se nad pachtěním jiných filmů a dárce naděje, která osvobozuje, má Shawshank na nesmrtelnost nárok. 10/10

• 20.3.2009  12:29

Redford pořád umí, Demi by dneska využila ten milión spíš na plastiky a už tehdy se mi nijak miliónová nezdála, ale je sranda dělat na tohle téma menší výzkum ("kolik by Redford musel dát, abys mu dala ty"). Jako vždy se vtipně projevily dámy z mé rodiny. "Myslíš si o mě, že jsem nějaká štětka nebo co? Samozřejmě by to Bobby měl zadarmo. A když už jsme u toho, abych ještě nemusela platit já jemu..." 4/10

• 20.3.2009  12:24

Je to Brandův jedinej debilní film, co jsem kdy viděl, zato je ale imbecilní opravdu řádně. Marlon holt netroškařil. 1/10

• 7.3.2009  17:07

Buď je to pokus o postmoderní míšení žánrů, kdy se z temného psychologického thrilleru postupně stává parodie, nebo se někdo totálně zbláznil, nebo je stav francouzské kinematografie už tak zoufalý, že musí vykrádat tu americkou. Protože se ale celou dobu všichni tváří smrtelně vážně a zachmuřeně, možnost n.1 asi nebude to pravé. Aspoň že Reno a Cassel jsou fajn a kraj jejich působnosti kouzelný, ale já mám na výpravách do francouzských Alp zajištěnou ještě půvabnější, kouzelnější a mladší dámskou společnost než Nadiu Fares. I když je to vlastní potomek. 4/10

• 2.3.2009  21:21
    Magnolia (1999)

Myšička: a to já zas jo. Na našich rodinných sešlostech. 10/10

• 2.3.2009  21:16

Buď jsem věkem oslepl nebo vyměknul, ale mně se tenhle příběh o náhodných a osudových setkáních, míjeních a nárazech líbil a všeuměl Pollack, sympaťák Ford a šarmantní Kristin s tím určitě měli co do činění. A honit je za to před soud (v případě Sydneyho už by se naneštěstí jednalo o soud poslední) nehodlám. 8/10

• 27.2.2009  20:41

Zub času si na tomhle artefaktu z časů mrkváčů a Gustových projevů ulomil korunku až ke kořeni a coby na syrovou, pochmurnou a beznadějnou rvačku o přežití a vlastní rozum se na to dá dívat pořád, stejně jako se i ostatní Morrellovy příběhy tvrdohlavě vymaňují ze škatulky "brak" a dají se číst nejen jako oraz u vody. Ale stejně - kdyby to milej David s Johnnym nechal tak, jak to bylo původně, udělal by stokrát líp. 8/10

• 27.2.2009  20:22
    Philadelphia (1993)

Klišé, patos, hraní na city? Až někdo takovou směs popsaného natočíte, dejte mi vědět. Průšvih je, že většina z vás se v životě nezmůže na nic jiného než na plivání po těch, co to na rozdíl od vás uměj, a to říkám s plným vědomím a uznáním faktu, že na kritický pohled má každý svaté právo. Ovšem co se rozjelo tady, to má do práva dost daleko. K filmu samotnému tolik, že mě srazil na kolena a zřejmě proto, že nemám potřebu potvrzovat si vlastní mužnost kopáním do někoho, kdo se ode mě liší (a že jsem neměl pocit, že se liší), dávám za bravurního Hankse, sympaťáka Antonia, přesvědčivého Denzela, univerzálního záporáka Robardse a všeuměla Springsteena pětihvězdu. A jdu si znovu poslechnout La mamma morta, Streets of Philadelphia a všechny ostatní poklady, protože hudební stránka věci je snad ještě lepší než filmová a to je co říct. Bravo, Marie a Bruci. 10/10

• 27.2.2009  20:11

Asi tady vyzradím něco z děje, tak bacha, i když jak se tak dívám a jak se dá i logicky podle počtu repríz u nás usoudit, je to varování celkem zbytečný. Takže jen tolik, že jsem zastáncem toho, oč tu běží, ale filmy jako tenhle a Mrtvý muž přichází mě vždycky přimějí zabrzdit a říct si: "Opatrně s tím, kámo, opatrně." A o to jde. Jinak bych ke všem místním pochvalám chtěl ještě vyznamenat Giovanniho za to znamenitý střídání lyričtějších pasáží s drsnějšíma a vyjádřit Ginovi obdiv za sebeovládání. Já bych tu fízlovskou svini umlátil mnohem dřív. 10/10

• 8.2.2009  18:08

Dvě moje životní lásky, britská detektivka a Helen Mirrenová, v jednom luxusním balení a bonusem navíc. Nekoná se totiž černobílá pohádka o dobru a zlu. Koná se oku a duši nepříliš lahodící příběh o svinstvu a boji proti druhým a sobě samému, hrdinů je pomálu a musíte brát zavděk těmi, kteří dělají chyby, neradi si je připouštějí, prohrávají s nimi vysoko na body a přespříliš pozdě jim dochází, že obětovat kariéře a věčné rvačce s úplně vším celý život možná nebyl tak úplně nejlepší nápad. Koná se doušek reality. 9/10

• 8.2.2009  18:02
    Vzpomínky Sherlocka Holmese (TV seriál) (1994)

Kdyby Holmese nevymyslel A. C. Doyle, musel by to udělat někdo za něj už proto, aby ho mohl hrát Jeremy Brett. 9/10

• 7.2.2009  20:06
    Výměna (2008)

Nikdy jsem zvlášť nemusel Angelinu - a tady mi zlomila srdce. Vždycky jsem mohl Clinta - a tady si z toho, co mi ze srdce zbylo, udělal svůj osobní terč a jak všichni víme, jeho střelba terč nemíjí. Dlouho jsem se do kina nevykopal - a dva poslední zážitky z něj mě přiblížily k infarktu víc než cokoli jiného za poslední léta. Dávno jsem myslel, že už mě přinejmenším na filmovém poli nic nepřekvapí - a konal se předlouhý a přebolestivý pád na hubu. Víc takových podrazů nohou, Mistře. 9/10

<< předchozí 1 2