U_S_O

Instagram: zapisky_cestovatela

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 2.1.2015  09:39
    Cena svobody (2014)

"I don't want this! I don't want to work so I can be, what...? Be alone? Be nobody?" Film plný posolstiev a nádeje ale za akú cenu. Zachránia vás z pazúrov smrti, biedy a utrpenia, aby vás potom hodili do sveta kapitalizmu, byrokracie a pretvárky. Iste, človek si zvykne na mnohé ale musí pri tom veľa obetovať. Niekedy bohužiaľ aj šancu na lepší život. "What the hell are you doing?" – "It is a sin not to give to those in need." – "According to who?" – "Jeremiah." – "And who's that?" – "Me. My name is Jeremiah."

• 6.10.2014  21:58

S poľskou kinematografiou sa stretávam snáď prvý krát a niežeby som ju chcel podceňovať ale pochybujem, že majú lepší film podobného žánru ako sú Listy do M. Na porovnanie mi ihneď napadla britská Láska nebeská, s ktorou sa to aspoň podľa mňa v mnohých ohľadoch dosť podobalo. Hudba, príbehy, sympatický herci a najmä celkový feeling... Či to dosahuje kvality spomínanej klasiky, to je už na individuálnom posúdení každého z vás, mne ale každopádne pribudol do zoznamu vianočných filmov jeden skvelý neopozeraný film, čo sa v posledných rokoch veru nestávalo, aby sa mi nejaký nový vianočný film dokázal takto vryť do pamäti.

• 16.9.2014  16:02

Pohodová rodinná komédia, ktorá mi strašne pripomínala české rodinné filmy. V hlavných úlohách by som si kľudne vedel predstaviť ako prarodičov napríklad Zdeňka Svěráka a Emíliu Vášáryovú a ako ich vnúčatá Terezu Voříškovú, Jiřího Mádla "za mlada", plus nejakú detskú hviezdičku ako ich nemého súrodenca. Každopádne, vytvoriť také nádherné prostredie francúzskeho videka s olivovými hájmi a pieskovými plážami by už bolo v našich končinách ťažšie, ale predsa len každý kraj, aj ten český, má svoje čaro. Francúzi to teda zvládli na výbornú, či už po stránke hereckého obsadenia, príbehu, lokácií aj hudby. PS: začal som prekladať titulky, takže kto by mal záujem, sledujte môj profil, kde dám potom odkaz na stiahnutie :)

• 3.9.2014  10:24

No a ukážte mi takúto psycho komédiu made in USA. Niečo takéto vedia natočiť naozaj asi len severania. Krásne zachytený príbeh Henrika strateného v živote s prvkami prvotriednej komédie a ponurého psycha.

• 3.9.2014  07:48

Áno, rejža použil tie najstaršie a najtrápnejšie zábavné prvky filmovej histórie ale výborne to doplnil aj súčasným humorom, skvelými cameami a výbuch-smiechu momentami, takže z toho vznikla nakoniec slušná komédia. Seth MacFarlane má proste svoj štýl a dúfam, že si ho dlho udrží, pretože raz za čas presne takúto komédiu potrebujem vidieť. A keď tam ešte dokáže dotiahnuť také filmové esá ako Charlize Theron či Liam Neeson, tak nebudem protestovať, ak bude robiť takýchto komédii aj viac. Nenasledujte teda Albertove zblúdilé ovce na strechu ale dajte tomuto westernu šancu, aj napriek menej pozitívym hodnoteniam miestnych mizerných farmárov :) Nebudete ľutovať. "Hey, dude, you really shouldn't drink and horse."

• 4.8.2014  11:41

"You know why the right sole is more worn out than the left one?" – "Because one of your legs is shorter than the other?" – "Nope. Because these shoes belong to Johnny Cash. He always kept the beat."

• 11.7.2014  09:03

Keď sa vám chce po skončení filmu tancovať salsa, tak nemôžete povedať, že to bol zlý film. Práve naopak. Sypmatický herci, pohodová atmosféra a svižný dej v rytme salsy ani na chvíľu nenudia a výborne vás pobavia. Kde sa môžem prihlásiť na salsu? :)

• 11.7.2014  08:12

Celý čas som mal pocit, že dialóg medzi hlavnými postavami je akýsi strojený a neprirodzený. Atraktívnosti nepridával ani samotný dej, respektíve hádka počas celého filmu, ktorá bola proste nudná bez akéhokoľvek smerovania. Najmä Alice sa mi zdala v niektorých momentoch divná ale nakoniec to aspoň dávalo zmysel. Neil LaBute síce nepredviedol také prekvapenie ako v The Shape of Things ale aspoň sa o to pokúsil...

• 26.10.2013  23:11
    Legenda o rytieroch zo Sitna - Viva zbor! (divadelní záznam) (2013)

Ojedinelý projekt spojil 800 obyčajných detí do výnimočného speváckeho zboru, ktorý ma skutočne očaril. Legenda o rytieroch zo Sitna spojila mladú krv z našimi známymi hercami a ponúkla vydarené predstavenie, ktoré dokázalo dojať, rozosmiať aj poučiť. Páčilo sa mi nielen predstavenie samotné, ale aj projekt ako-taký, pretože dokázal dať mnohým deťom zábavu a koníčka na deväť mesiacov, počas ktorých nacvičovali a verím, že aj zážitok na celý život. Ja osobne som mal najlepší zážitok z piesne o Mokoše. Surová a strhujúca skladba. Škoda, že som to nevidel naživo ale len z televízneho záznamu ale vraj sa chystá niečo podobné, čo si dúfam nenechám ujsť aj v hľadisku.

• 30.9.2013  23:56

"Come on, Grandad!"

• 22.4.2013  22:37
    Zabiják Joe (2011)

"Hey Sharla. You're mascara's running."

• 1.4.2013  23:11
    Pět žen (TV film) (2011)

"Learn From Yesterday, Live For Today, Hope For Tomorrow."

• 10.3.2013  15:55

"Marriages don't break up on account of infidelity. It's just a symptom that something else is wrong." – "Oh really? Well, that "symptom" is fucking my wife."

• 20.10.2012  22:16

"Sláb je jenom ten, kto stratil víru a malý ten, již má malý cíl."

• 15.10.2012  20:10

Pozrieť si to môžete tu: http://www.youtube.com/watch?v=MhCJPG4uMGU

• 6.10.2012  14:01
    Šimpanzi (2012)

Pekný dokument o šimpanzej skupinke, ktorá žije niekde v srdci džungle v Afrike. Príbeh sa točí okolo malého Oskara a jeho každodenných radostiach a starostiach, ktoré prežíva so svojou šimpanzou rodinou. Zábery na šimpanzov často striedajú krásne zrýchlené zábery pomalého života v džungli, ktoré sú skutočne úžasné. Dokument je však iba "obyčajným" príbehom šimpanzej rodinky, bez akýchkoľvek faktov o šimpanzoch, čo mi trochu chýbalo. Keďže je to dokument, tak som čakal, že sa o nich niečo zaujímavé aj dozviem. Napríklad dokument The Meerkats, mi prišiel v tomto smere viac vyrovnanejší a pútavejší. Napriek tomu to bol zaujímavý pohľad do života šimpanzov.

• 21.7.2012  22:15
    United (TV film) (2011)

"You're playing tomorrow." – "In the team?" – "No, in the brass band... Aye, in the team!"

• 21.7.2012  15:24
    Země: Vznik planety (TV film) (2011)

Takýto dokument som hľadal už dlho. Niečo, čo mapuje vznik samotnej planéty a jej postupný vývoj, vývin prvých baktérii, mnohobunkových organizmov a neskôr dinosaurov, hromadné vymierania a znovuzrodenie života až po človeka samotného. Do tých 94 minút sa autori pokúsili vložiť takmer päť miliárd rokov a myslím, že sa im to naozaj podarilo. Komplexnejší dokument na túto tému som ešte nevidel avšak na túto tému by sa skôr hodil seriál, kde by sa jednotlivé obdobia vývoja planéty a života na nej, mohli prebádať detailnejšie. Napriek tomu je to skvelý dokument :)

• 19.7.2012  18:31
    Nadějné vyhlídky (TV seriál) (2011)

[ 1 = 4* ] [ 2 = 3* ] [ 3 = 4* ] Celkový dojem slušný, malo to hustú atmosféru a výborný hudobný podmaz.

• 17.7.2012  18:51
    Kronika (2012)

Prvá polovica bola celkom nuda ale potom sa to pekne rozbehlo. Hlavní hrdinovia sa začali zahrávať s ohňom, objavovať nové vlastnosti a značne ich využívať. Všetko to bolo ale také hŕŕ hŕŕ, bez vysvetlenia, bez hlbšej pointy... Celkovo to teda na mňa pôsobilo dosť zvláštne, najmä niektoré divákovi nevysvetlené veci. Možno dlhšia stopáž by filmu prospela.

• 16.7.2012  10:41

Nuda od začiatku do konca. Túto tému som videl oveľa lepšie spracovanú napríklad v Knockin' On Heaven's Door alebo aj v britskom The Be All and End All. Tomuto ale chýbala šťava a to poriadne. Bez štipky komediálnosti aj dramatickosti, proste len suchý príbeh štyroch priateľov na poslednej "dobrodružnej" ceste jedného z nich, naviac prezentovaný nevýraznými hereckými výkonmi.

• 15.7.2012  20:14
    Dirty Girl (2010)

Pohodová a naozaj slušná road movie s vychádzajúcou hviezdičkou Juno Temple. Tá sa mi vo svojej úlohe skutočne páčila, narozdiel od Milly Jovovich. Škoda. Príbeh dvoch ľudí, stredoškolskej americkej "bitch" a chalana objavujúceho svoju "teplú" identitu, ktorí by sa za normálnych okolností na výchovu spoločného "dieťaťa" asi nedali, doplnený výborným soundtrackom, tak hodnotím prekvapujúco pozitívne, pretože toľko som od tohto filmu určite nečakal.

• 15.7.2012  19:48

No neviem, takýto štýl hororov sa mi veľmi nepáči. Keď už sa aj niečo dialo, tak to ani poriadne neukázali. Hlavná hrdinka nesympatická a druhá dejová línia a.k.a poďme sa zhuliť v aute, tam bola asi len na vyplnenie času aby to malo aspoň cez hodinu. Hlavný hrdina toho veľa nenahovoril :) podobne ako zvyšok osadenstva, takže ani dialógovo to nemalo čím nadchnúť, čo však pri hororoch nemusí byť až tak podstatné a môže to zachrániť aspoň atmosféra, ktorú tento horor ale nemal. Záver? Dovoľte mi sa zasmiať :D

• 23.6.2012  13:51
    Hlava státu (2003)

"Great party. Too bad about the fire."

• 22.6.2012  13:30

"Mammy, who's that behind you?" A už jsem byl podělaný strachy :) Malo to naozaj vynikajúcu mrazivú atmosféru, zaujímavý príbeh, slušné herecké výkony, proste ducharina zo všetkým čo k tomu patrí. Režisér ma pekne naťahoval celý film, už už som čakal kedy niekto vyskočí spoza rohu ale snáď až na jeden prípad, sa žiadna veľká lakačka nekonala, takže ste v napätí museli pri klasickej hororovej hudbe tŕpnuť celý film. Rozhodne vydarený napínák.

• 21.6.2012  17:58

"Don't knock masturbation. It's sex with someone I love."

• 18.6.2012  10:16

V prvej polovici som sa ešte pár krát zasmial ale potom to už bola iba nuda, nuda, nuda. Možno ako jednotlivé skeče, ktoré si pozriem raz za čas to môže fungovať ale pozerať niekoľko desiatok skečov poskladaných za sebou bez zmysluplného príbehu, to ma veru na tých 86 minút nezabavilo. Aspoň, že tam bola tá scéna s Armed Gunmanom lebo inak by som s hodnotením išiel aj nižšie :)

• 17.6.2012  11:38

Od protinožcov som čakal niečo lepšie. Herecké výkony slabšie, herci nesympatickí... Ale tá pasca ala Sám doma: Stratený v bažinách, čo dokázala zostrojiť tá francúzska panička, tak tá stála za to :) Celkovo ma však tento horor viac nudil ako upútal.

• 7.4.2012  13:49
    Bůh masakru (2011)

Príjemná konverzačka s prvkami "Columbovských odchodov/príchodov", zaujímavým vývojom (alebo skôr postupným odhalovaním) charakterov postáv, jednoduchým príbehom, skutočnými životnými starosťami a to všetko sa odohráva v podstate iba v jednej obývačke, jednej obyčajnej rodiny. Herci podali výborné výkony, páčil sa mi najmä John Reilly s Kate Winslet, Jodie Foster sa mi zdala v niektorých momentoch afektovaná. Celkový dojem, aj vďaka viacerým vtipným momentom, bol viac než dobrý.

• 7.4.2012  13:36

Celkom zvláštny film, ktorý by sa dal charakterizovať možno dvomi slovami, ktoré sa spolu nepoužívajú ale tento film bol proste taký - pútavá nuda. Príbeh to bol jednoduchý, nič extra neponúkol ale aj tak sa to dalo pozerať. Hlavné protagonistky boli sympatické, zo začiatku sa mi trochu aj plietli lebo sú si dosť podobné, ale povahovo už odlišné boli. Ak by mal byť nejaký film etalónom pre priemerný thriller, asi by to bol tento :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6