Zombiepod

Zombiepod

okres Nitra
Hudobník, gamer a filmový nadšenec

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 26.6.2019  10:19

Netflix prišiel opäť s niečím solídnym a zábavným. Čakal som síce niečo masakrálnejšie a trhlejšie, no i tak ide o veľmi slušnú a obstojne napísanú akčnú komédiu, kde postavy ženú situácie až do totálnych absurdít. Elijah je super creep, len mohol dostať viac priestoru, kreatívnejšie a hlúpejšie úmrtia len ťažko nájdete, a celé to má veľmi sympatický indie look s myšlienkou, s ktorou sa nanajvýš stotožňujem. Keby tvorcovia zapracujú na dialógoch (ktorým by sekol viac "tarantinovský" štýl), mohla to byť jedna z najlepších somarín na Netflixe. Takto je to "len" mierne nadpriemerná somarina, ktorú stačí síce vidieť raz, no strata času to nie je.

• 9.6.2019  21:41
    Ánimas (2018)

Španieli musia byť v hororovej tvorbe vždy značne odlišní. Ánimas je divná, depresívna fantasmagória, ktorá je však dostatočne nepredvídateľná, aby pointu odhalila až pri samotnom konci. Najväčším kameňom úrazu filmu je jeho tempo, ktoré je občas až frustrujúco kolísavé, a všetky tie prapodivné scény nie vždy dávajú zmysel. Zaujímavý psychologický kúsok, ktorému aj napriek mnohým nedostatkom určite treba dať šancu.

• 15.5.2019  21:26

Saw pre teenagerov? Možno, snahu tu cítiť. Escape Room má skvelý, moderný námet, no čerpá z neho minimum, pretože využíva len mnohokrát videné, bez jedinej inovácie. Je to v podstate iba rutinný, hollywoodsky popcorn s niekoľkými napínavými scénami, a úplne nezaujímavými postavami, pri ktorých mi bolo totálne u prdele, kto prežije a kto nie. Finále bolo veľmi slabé a otvorené dvierka pre pokračovanie, ktoré nikto nepotrebuje vidieť, úplne zbytočné. Ako jednorazové béčko v poriadku, ale v kinách to nemalo čo hľadať.

• 12.5.2019  19:04

Captain Marvel ma zozačiatku upútal chaotickým (ale skvelým) úvodom, ktorý napovedal, že sa z toho vykľuje fajn príbeh. Omyl. V skutočnosti ide len o veľmi priehľadný, neoriginálny a ultrafeministický gýč, a zároveň asi o najslabšiu marvelovku vôbec. Po prvej polhodine sa skvelý spád deja totálne zastavil, a až do digitálne vyboosteného finále (ktoré bolo k obohateniu príbehu viac-menej totálne zbytočné) sa nijak nepohol. Brie je sympatická, 90s atmosféra stále cool, ale to je asi tak všetko. Fury figuruje len ako komická postava, hlášky nemajú tú správnu šťavu, a keď vás z celého fimu najviac baví mimozemská mačka, ktorá sa ukáže len na pár momentov, niečo je asi zle. Výpravu a efekty komentovať netreba, MCU je stále v tomto na najvyššej úrovni. Zbytočný film, ktorý sa nesnaží o jediný originálny prvok, a drží sa len v blockbusterovom priemere. Škoda, ako mostík ku Endgame by to chcelo niečo lepšie.

• 8.5.2019  20:46
    Dark (TV seriál) (2017)

Keby sa ma niekto spýtal, ktorý seriál od Netflixu považujem za najnápaditejší, poviem mu, že je to práve Dark. Názov samotný o ničom nenapovie, snáď len doslova vystihuje atmosféru (ktorá je dokonalo temná a depresívna). Ide o jedno z najzaujímavejších poňatí cestovania časom, aké som mal doteraz možnosť vidieť, zároveň krásne zmiešané s temnou kriminálkou a malomestskou drámou. Výborne napísané postavy, ktorých je síce možno až priveľa, no každá má v deji dôležité miesto a spojitosť s každou kľúčovou situáciou. Uznávam, že séria trochu kríva v logike, najmä vďaka tomu, koľko otázok zostáva nezodpovedaných, no verím, že druhá sezóna začne tento časový kruh uzatvárať trochu rozumnejšie. Spletitosť deja ide občas až príliš do extrému, v ktorom sa divák veľmi ľahko stráca, no najmä preto je Dark snáď jediným seriálom, pri ktorom mozog zapnete na plné obrátky, a otvorí priestor aj na dlhšie diskusie pri pive. Nemci sa vytiahli tak ako už dávno nie, vyslovene sa trasiem na pokračovanie.

• 28.4.2019  21:55

Prvého Ant-Mana doteraz považujem za jednu z tých zábavnejších marveloviek, no zároveň aj jednu z tých slabších. Pokračovanie, žiaľ, môj názor nezmenilo. Stále je to ohromná sranda, najmä vďaka vtipným vsuvkám, odľahčeným momentom a spontánnym hláškam, o ktoré nie je núdza, no od prvého dielu sa film nijak nelíši. Rudd je stále sympaťák, Lily stále kosť, no všetky vedľajšie postavy ma bavili viac, ako samotný Ant-Man. Najviac tomu však škodí tá banálna zápletka a šablonovitosť, ktorá je už ale viac-menej u väčšiny marveloviek pravidlom. Ako zábavná filmová jednorázovka však účel plní na výbornú.

• 19.4.2019  19:18
    Don't Watch This (TV seriál) (2018)

Názov tejto minisérie horoví za všetko. Nepozerajte sa na to. Naozaj, vyhnite sa tomuto blábolu veľkým oblúkom, je to lacná, nezáživná amatérčina bez štipky nápadu, pri ktorej sa ani trochu nebojíte. Na Youtube kanáli Crypt TV sa nájde podobných kúskov oveľa viac, a lepších. Keep Out u mňa jediným pozitívom série. od ostatného ruky preč.

• 14.4.2019  21:34

Z trailerov to vyzeralo na akčnú gangsterskú naháňačku, no v skutočnosti je Highwaymen pozvoľna vyrozprávanou westernovou road-movie s výbornou atmosférou 30-tych rokov a sympatickou ústrednou dvojicou. Costner a Harrelson sú síce už vyslúžilí dedovci, no stále im to sekne, a bolo fajn vidieť legendárny príbeh Bonnie a Clyda z trocha iného uhla pohľadu. Detektívka s gangsterským feelingom, kde B&C až do konca poriadne neuvidíte, čo dodáva filmu aj akýsi "záhadný" nádych. Jednoducho povedané, The Highwaymen je ďalším skvelým počinom od Netflixu, ktorý stojí za pozretie.

• 3.4.2019  19:42
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Groeningovi došli v Simpsonovcoch nápady už veľmi dávno, a u Disenchantment to nie je inak. Na seriáli vidieť prachy, v čom sa odráža najmä nádherné vizuálne spracovanie a skvelý medieval soundtrack, no to sú, žiaľ, jeho najväčšie klady. Ústredné trio postáv je fajn, no príbehovo je to veľmi slabé a neoriginálne (občas to celé pôsobí ako vykrádačka Shreka v simpsonovskej grafike), tých pár dobrých gagov až tak nepobaví, a divák nie je dostatočne nakopnutý, aby sa nevedel dočkať ďalších epizód. Má to však len 10 častí, ktoré vedia vyplniť voľný čas, a v závere sa to celkom pekne začalo rozbiehať. Možno tomu dám ešte šancu a uvidíme, čo prinesie druhá sezóna. Slabšie 3*.

• 31.3.2019  23:09
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Toto je fakt bomba. Ono sa k tomu zozačiatku trochu ťažšie hľadá cesta, najmä kvôli dosť výraznej perverzite a vulgárnemu humoru, čo nie je pre každého, no je to stále lepšie a lepšie. Postavy napísané bezchybne, hormon monsters sú stále zábavnejší, a druhá séria tú prvú doslova prevalcuje. Neveril by som, že sa budem takto tešiť na ďalšiu sezónu.

• 31.3.2019  22:06
    1922 (2017)

Celkom podarený psychologický horor, aký dnes nájdeme len zriedka. Prekvapivo bezchybný Thomas Jane v pomalom južanskom príbehu o neuváženom čine a jeho desivých následkoch s veľmi ťaživou atmosférou doplnenou výborným hudobným podmazom. Faktom ostáva, že film je až príliš pomalý a nevyvážený, kde v prvej polovici sa vzhľadom na skutky hlavných postáv kladie slabý dôraz na ich správanie, a v tej druhej ide už len o čistú depresiu a beznádej. Zaujímavá kingovka, ktorá by sa nemusela báť ani vyraziť do svetových kín, no verím, že jej potenciál siahal omnoho vyššie.

• 30.3.2019  14:38
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Ďalší skvelý, osviežujúci seriál z dielne Netflix, od ktorého som dostal v podstate viac, ako som sprvu očakával. Osemnásť ultra sci-fi kraťasov, z ktorých každý je unikátny, bez akéhokoľvek prepojenia na inú epizódu, a neraz si divák povie "toto by si zaslúžilo vlastný samostatný seriál". Niektoré príbehy sú priam strhujúce, iné slabšie, no každý z nich má svoj vlastný výtvarný štýl a osobitnú charakteristiku. Love, Death & Robots nie je dokonalým seriálom, no je to úchvatná plejáda tvorcovskej fantázie bez hraníc, a hlavne bez cenzúry. Pevne verím, že sa dočkáme aj ďalšej sezóny. Highlighty - Sonnie's Edge, The Witness, Beyond The Aquila Rift, Good Hunting, Shape-Shifters.

• 19.3.2019  21:37

Pre bežného diváka priemerná životopisná dráma, pre fandu black metalu povinnosť. Lords of Chaos je až na pár prehliadnutých faktov slušne nakrútený hudobný film o najkontroverznejšej odnoži metalu a jej začiatkoch, konkrétne o najväčších ikonách nórskeho blacku. Najväčším tiahlom je jednoznačne prekvapivo dobrý Culkin (čo sa o ostatných predstaviteľoch povedať veľmi nedá), no dosť tomu ubližujú zbytočne prudké prestrihy a vynechané etapy kapely. Vykreslenie vzťahu Euronymous-Vikernes a ich "kto z koho" však celkom vyšlo, a rozprávací štýl s povzneseným záverečným komentárom filmu dodáva istý nadhľad. Aarseth je proste legenda.

• 9.3.2019  22:17
    Jigsaw (2017)

Sľubovali nám, že Jigsaw privedie túto umierajúcu sériu ku koreňom, no nič také sa nekoná. Ďalší diel skladačky nadväzujúci na predošlé béčkové pokračovania dokonalej Wanovej jednotky neprináša nič nové, opäť sa tu ukáže pár nesympatických hercov, hektolitre krvi, trochu lacné CGI efekty a samozrejme ďalší prehnane domotaný záver, ktorý dojí z posledného. Jediné, na čom sa tvorcovia vybláznili, boli zaujímavé pasce, a bolo fajn opäť vidieť nachvíľu Tobina Bella vo svojej najslávnejšej roli. Snáď už táto nekonečná Saw fraška skončila.

• 24.2.2019  11:12

Nádherný film s nádhernou animáciou, kde sa Šinkai tak trochu strácal v tom časovom spletenci deja. Niekde od polovice to začína byť trochu zložitejšie, ako je zdravé, a tým trpí miestami aj logika príbehu. Romantická linka a spojenie dvoch postáv, spolu s postupným odkrývaním príbehu na pozadí katastrofy, je však i napriek tomu výborná a funkčná, navyše to má skvelý, doslova srdcervúci a uspokojivý záver. Mnoho nejasností sa napokon dá celkom očividne vysvetliť, ak je divák pozorný a sleduje každé slovo. Pre náročnejšieho diváka anime filmov je Your Name povinnosť a zároveň slušná lahôdka.

• 10.2.2019  21:16

Hype bol asi priveľký. Po zhliadnutí si uvedomujem, že to nebol taký veľký emočný nápor, aký film spočiatku sľuboval, a v podstate nejde o viac, ako len dejovo priemernú hudobnú romancu, ktorej príbeh sa posúva len štandardným, tuctovým spôsobom. Čo však film robí zaujímavým, je bezchybný Bradley (za kamerou, i pred ňou), pravdepodobne životná rola Lady Gagy, a predovšetkým skladby, ktorých obsah bol silnejší, ako celý tento film.

• 26.1.2019  23:48

Trierove pseudoumelecké, poetické žvásty som osobne nikdy veľmi nemusel, no Jack je v tomto prípade iný. Opäť nemožno prehliadnuť svojský, mnohými (vrátane mňa) nepochopený autorský rukopis, plný zbytočných, samoúčelných scén, a necenzurovanej obrazovej surovosti. Tu to však Lars vzal trochu z iného konca - a to za účelom priblížiť sa aj iným, ako len skalným divákom. Štúdia sériového vraha, pri ktorej som sa vôbec nenudil, pozliepaná z náhodne vybraných scén bez súvislejšieho zmyslu, príbehu, či posolstva, je natočená s nadhľadom, a vidno, že to nemožno brať ako vážny "artový materiál". A Dillon, ako jedinečný pstchopatický architekt, bol excelentný. Dva a pol hodinová zvrátená kravina, nad ktorou sa občas zasmejete, občas zhnusíte, či neveriacky pokrútite hlavou nad jej zámernou absurditou. Vyzerá to tak, že Trier má v alternatívnom filmovom vesmíre ešte šancu.

• 20.1.2019  23:04
    Skleněný (2019)

Najlepšie vyzerajúci, no zároveň najslabší diel trilógie. Vyvolený bol pôsobivým, aj keď dejovo slabým atmosférickým filmom, Split dokonalo zahratým hororom, a Glass je len takým polovičatým, odfláknutým zavŕšením. Zhruba do polovice ide o slušný film s niekoľkými kvalitnými dialógmi, skvelými postavami s ich vzájomným prepojením, no potom sa prevalí do akejsi smiešnej, nezmyselnej paródie. Po úteku z nepochopiteľne prázdneho a nestráženého zariadenia akoby Shyamalan vymenil štáb za amatérov, a to hlavne scenáristov a strihačov, a zmenil smerovanie filmu k paródii na všetko, čo predošlé dva predstavovali. Hromada komických, nezmyselných scén, dementné chovanie všetkých postáv a kopa vecí bez štipky logiky. Nebyť toho výborného záverečného twistu, nedám viac ako dve, ale tým, že som sa pri tom celkom pobavil, ostávam na troch. Shyamalan by mal prestať vymýšľať kraviny.

• 3.1.2019  19:09
    Čertoviny (2017)

Bravó! Troška po dlhšej dobe nakrútil film, ktorý nie je totálna kravina, a nemal som po pol hodine nutkanie ho vypnúť. Áno, je to len klasická česká rozprávka, navyše veľmi prevarená (väčšina nápadov je trebárs okato prebratá z mojej obľúbenej klasiky S Čerty nejsou žerty), a nie je tak úplne pre deti, ale má to pekný spád, dobré rozprávkové kulisy a čertov, ktorí nelezú na nervy. Čakal som veru väčšiu katastrofu.

• 25.12.2018  00:00

Porovnanie s Láskou nebeskou (čo je mimochodom jedna z mojich najobľúbenejších komédii vôbec) je určite opodstatnené, no stále patrne slabšie. Chýba tomu väčšia sila, a to prepojenie jednotlivých postáv nie je až také dotiahnuté, ako by mohlo byť. Napriek tomu je to pre mňa veľké prekvapenie, a poľskí scenáristi si v tomto prípade zaslúžia veľkú poklonu. Je to milé, občas dojímavé a zábavné, postavy nesmierne sympatické a správne uletené. Film si zaslúži určite väčšiu pozornosť akú má, a ja osobne si ho po dnešnom zhliadnutí zaraďujem do repertoáru "must watch" každoročných vianočných filmov.

• 20.11.2018  20:51

Tlieskam. Tlieskam, pretože toto nie je ledajaký životopis rockovej legendy, je to fimárska lahôdka, obrazové i zvukové veľdielo o rodine, priateľstve, láske, zrade, a nesmrteľnej hudobnej legende. Bezchybné a presné herecké výkony (Malek na Oscara), dokonalá práca s hudbou a čisté režisérske remeslo. Bohemian Rhapsody je životný príbeh bez jediného hluchého miesta či scenárového pochybenia, ktoré vyústi do nádherne zinterpretovaného záverečného koncertu vo Wembley, kde emotívne a bez slovka navyše precítite všetko, pre čo Freddie žil. Brian Singer nám nie len že priniesol prvého kandidáta na film roka, ale snáď najlepší hudobný film vôbec. You're a legend, Freddie. Chcem to vidieť znova.

• 18.11.2018  20:02
    Gotti (2018)

Od Gottiho som očakával oveľa, oveľa viac, no béčkový režisér nebol dobrou voľbou. Z filmu sála veľmi slušná gangsterská atmosféra a Travolta si svoju rolu nesmierne užíva, ale lacná réžia s nepríjemne rozsypaným scenárom z tohto filmu žiadneho nasledovníka DePalmových či Scorseseho diel nerobí. Najhoršie to predsa len nebolo, istý nádych mafiánskej elegancie a zopár kvalitných surových popráv to má, no kvalitatívne televízny formát zakopáva celý film hlboko pod zem. Priemerná gangsterka, pri ktorej mi je až smutno, že jej potenciál nebol využitý ani z polovice.

• 4.11.2018  21:47

Jednorazový letný výplach, ktorý nad hladinou priemerného béčka drží len solídny rozpočet a charizmatický Statham. Turteltaub vie šikovne pracovať s napätím, čo je tu vidno, ale film je ohromne šablonovitý a obsahuje až príliš veľa klišé, neschopných postáv a úsmevne nezmyselných scén (najmä v závere), aby sa mohol brať akokoľvek vážne. Na jeden zábavný večer však úplne dostačujúci akčňák s parádnym vychcaným žralokom.

• 11.10.2018  21:19
    7 životů (2017)

Wirkola je režisér, ktorý sa rád hrá a skúša nové veci, čo sa odzrkadlilo aj na tomto filme. Tentokrát si však so sebou potiahol scénaristov, ktorí tak trochu precenili svoju prácu. Napriek tomu že sa to celé tvári ako sci-fi béčko je to výborná, akciou napumpovaná jazda, dokonca s mojou obľúbenou Noomi Rapace hneď v siedmych rolách. Zhruba od polovice ma zarazili už spomenuté diery v scenári, ktoré nedávali zmysel (kopec mŕtvol, výbuchov, streľby na nevinných, a bez následkov), nad ktorými som nestačil krútiť hlavou, no výborne vygradované napätie do slušného finále ma akosi od týchto pochybností odtrhlo. Tommy je proste iný, a ja mu to žeriem.

• 7.10.2018  13:31
    Já, kocour (2016)

Výborný Kevin Spacey a ešte lepší Christopher Walken v nadpriemernej, ale dosť podceňovanej rodinnej rozprávke. Je síce pravda, že ako rodinný film sa to nedá doslovne zaradiť, keďže vzhľadom na príbeh a jeho zasadenie to nebude pre každú generáciu divákov, stále je to však zábavná a sympatická komédia. Trochu ma sklamal dosť odbitý a neuspokojivý záver, no nemôžem povedať, že by som sa nebavil, bolo to vtipné, milé, miestami dokonca celkom napínavé. Nedeľná jednorázovka ako má byť.

• 8.9.2018  12:34

Po veľmi dlhej dobe niekto konečne natočil dobrý, áčkový psychologický horor. Ale to je asi tak všetko. Približne prvá tretina je takmer dokonalá - výborné psychologické prvky, skvelé výkony hercov, vykreslenie vnýtorných stavov postáv a ich následné vzťahy, dlhé zábery, z Astera niečo bude. Avšak pri tom, ako veľmi sa snažil o nepredvidavosť a vyhrotené situácie, sa to postupne zvrháva do trošku úsmevnej hlúposti s divným, pomerne tuctovým finále. Páčilo sa mi, ako sa tvorcovia pohrali s celkovým vizuálom a nesnažili sa cenzurovať pár slušne hnusných záberov, a ako zapracovali na castingu. Pravdou však je, že som sa občas nudil, zaslúžilo by si to minimálne pol hodinu stopáže zrezať, pretože spád je naozaj i na tento druh hororu ohromne pomalý. Druhý raz to už vidieť nemusím.

• 31.7.2018  21:05
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Cyberpunk at its finest. Zabudnite na Ghost in the Shell či Blade Runnera, pretože Altered Carbon ich hravo prevýši, nech sú akokoľvek kultové. Úžasných 9 hodín dokonalého mixu sci-fi, noir kriminálky, s plnou dávkou akcie a bezchybne fungujúcej chémie všetkých ústredných postáv. Joel Kinnaman je očividne hlavné tiahlo seriálu (jeho nasledovník v druhej sérii si bude musieť dať sakramenstky záležať), no nájde sa tu mnoho scén, na ktoré nezabudnete (Fightdrome, Lizzyna akčná scéna, koniec Ghostwalkera a pod.), navyše všetko zabalené v dôkladne premyslenej dejovej skladačke. Netflix nám nielen že priniesol jeden z najlepších seriálov vôbec, ale naservíroval nám veľdielo v žánri science-fiction, na ktorom si každý fanúšik dosýta zmlsne, nehovoriac o tom, že po Morganových knihách sa budú ľudia trhať. Neviem sa dočkať pokračovania, Kovacs sa vráti!

• 29.7.2018  21:40

Nový Zéland je krajina filmových unikátov. Toto nenápadné, a pomerne krátke dielko je akousi polodokumentátnou upírskou bejkovinou, po ktorej sa na vampírov už nikdy nebudete dívať ako predtým. Mimo toho, že to zachraňuje povesť žánru ako sa len dá, je to ohromná sranda s kopou výborných gagov a excentrických postáv, a zároveň miestami slušná mäsiarina. Upíri, vlkodlaci, čarodejnice, zombíci, výročný ples v štýle houseparty, a Peter! Až na pár hluchých scén to bola poctivá temná zábava, ktorú si viem hravo predstaviť aj s dlhšou stopážou.

• 22.7.2018  22:11

Deštrukčný hollywoodsky výplach na motívy zabudnutej videohry v extrémne megalomanskom prevedení. Prečo nie? Film samotný sa drží presne na hladine masového štandardu, či už ide o tuctovú réžiu, priemerný scenár, alebo (občas dosť podarené) hláškovanie. Digitálna stránka je však vďaka rozpočtu na najvyššej možnej úrovni, a Rock, ako špička súčasných akčných hrdinov, je stále veľmi fajn. Slušná zábava na jeden filmový večer, ktorú zhltnete bez okolkov, no ochvíľu zapadne prachom.

• 24.6.2018  22:06

Ďalší z rady mystery trilerov v podaní dvojice Serra - Neeson, a znova som im to takmer celé zožral. Obrovský dôraz tentokrát kladiem na "takmer" pretože nejak do polovice to vyzeralo na ďalší výborný konšpiračný kúsok s množstvom otázok a stiesnenou atmosférou vlaku. Čo sa však dialo potom, bola už len odfláknutá blbina, kde scenár strácal najpodstatnejšie prvky logiky, akčné scény plné lacných CGI efektov pôsobili hlúpo a najmä zbytočne, a úsmevné klišé vo finále tomu tiež na zaujímavosti nepridalo. Tentokrát to tvorcovia vyslovene posrali, pretože to vyzeralo fakt nádejne. Musím však uznať, že Serra dokonalo ovláda gradáciu napätia, ktoré funguje aj cez všetky tieto nedostatky, a pribitého v kresle ma tým udržal až do konca (a bez následkov), navyše Neeson je stále ohromne cool hrdina.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27