Zombiepod

Zombiepod

okres Nitra
Hudobník, gamer a filmový nadšenec

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 9.6.2020  20:05

Ďakujeme, Pixar! Takto nejak to má vyzerať, keď chcete naviazať na legendárnu animovanú sériu, kde je nutné prilákať nových mladých divákov, a zároveň uspokojiť aj generáciu, ktorá na týchto filmoch vyrastala. Animácia je ako inak úchvatná, má to svoje vtipné, dramatické, srdcervúce momenty, a niekedy je to fakt veľmi napínavé. Návrat starých dobrých postáv je viac ako plnohodnotný, nové postavy si obľúbite. Iste, má to svoje muchy, príbeh hračiek už v podstate dávno vyčerpal to najlepšie, čo môže ponúknuť, a ničím príliš neprekvapí, ale je to bezpochyby jeden z najlepších animákov posledných rokov, ktorý uspokojivo vzdáva hold svojej minulosti, a stále vyčnieva spomedzi nových animákov konkurenčných štúdií. Zábava pre celú rodinu, ako má byť.

• 30.5.2020  21:29
    Umi ga kikoeru (TV film) (1993)

Asi najslabší film štúdia Ghibli, ktorého existenciu medzi ich ostatnými klenotmi celkom nechápem. Niežeby bol film úplne zlý, to nie, je to vlastne iba jednoduchá teenagerská romantika zo školského prostredia, bez akejkoľvek väčšej hĺbky či zaujímavosti. Má to pohodový flow, fajn atmosféru, ale na druhej strane zasa nesympatické postavy, ktorých správanie niekedy nechápete. Asi už chápem, prečo sa o tomto kúsku v spojitosti so štúdiom Ghibli nikdy veľmi nehovorí.

• 24.5.2020  21:34

Jedno z najkrajších a zároveň najdeprimujúcejších anime z vojnového obdobia vôbec. Vidiecky život na okraji Japonska očami naivnej hlavnej hrdinky, matne dotknutý obdobiami pred / počas a po druhej svetovej vojne má svoje naozaj nepríjemné a ťažké chvíle, ktoré však vždy vyústia aj k niečomu milému a peknému. Navyše je to naozaj krásne animované a líznuté poetikou. Občas mi však vadili prestrihy a súvislosti, ktoré neboli úplne dotiahnuté a preto pôsobili dosť mätúco. Čo sa však týka dramatického anime, výborný kúsok, ktorý sa rozhodne oplatí vidieť.

• 25.4.2020  21:41

Vcelku priemerný rodinný animák, ktorému najviac prihráva unikátne a krásne vizuálne prevedenie. Knihu nepoznám, a čo sa príbehu týka, nebolo to pre mňa to pravé. Vtipné to veľmi nebolo, postavy nemali tú správnu šťavu, ktorá robí takéto animáky tým, čím sú. Napriek tomu je film primerane milý a veľmi dobre sa naň pozerá. Pre milovníkov podobného výtvarného štýlu vo filmoch je to fajn jednorazovka.

• 19.4.2020  00:24
    Pod vodou (2020)

Tým, že sa to celé odohráva hlboko pod vodou, je to pochopiteľne na obrazovú zreteľnosť dosť skúpe. Veľa tam toho nevidno, je to roztrasené, neostré a chaotické. Áno, k atmosfére filmu to rozhodne patrí, no po čase ma to začalo už mierne iritovať. Dej však slušne odsýpa a Kirsten takáto rola celkom sekne, navyše inšpirácia príšeriek v Lovecraftových dielach je viac ako zjavná, čo ma veľmi potešilo. Bohužiaľ je to len vykrádačka všetkého možného, a scenár nemá žiadnu hĺbku, výpovedná hodnota nulová. Priemerný horor, na ktorý si zajtra už ani nespomeniem. Škoda.

• 5.4.2020  01:09

Zombie filmov je obrovské množstvo, ale tie dobré by sa dali zrátať na prstoch oboch rúk. O Train to Busan som už čo-to počul, ale nikdy by som nepovedal, že patrí v žánri medzi to najlepšie, čo som doteraz videl. Má to značnú inšpiráciu vo World War Z (vidno to najmä v masívnych hordách zombie), no i napriek tomu, ako béčkovo občas pôsobí, ho v mnohom hravo prebije. Má to v podstate všetko, od napätia, cez skvelé charaktery (aj ten záporák mal niečo do seba), brutálnu akciu, až po výborný záver. Ja som sa bavil, kórejci zasa valia. Som rád, že na dvojku nemusím dlho čakať.

• 1.3.2020  11:01

Nepreháňajme, zasa také zlé to nebolo. Je síce pravda, že zapojenie Addamsovej rodiny do farebného moderného sveta nefunguje najlepšie, a v spojení s tým sa cca po štvrtine filmu vytráca povestná temná atmosféra a čierny humor, zábave to až tolko neuberie. Vtipy fungujú. animácia a výtvarná stránka je skvelá (má to trochu burtonovský nádych) a je to celé jednoducho fajn. Ja osobne som sa pobavil oveľa viac ako pri iných animákoch, ktoré poslednú dobu dobývajú kiná, aj keď ma sklamalo záverečné gýčové posolstvo, a absencia takých tých skrytých "dospeláckych" dvojzmyslov a vsuviek, ktoré tam vidí iba staršia generácia fanúšikov. Za mňa dobrých 60%, popravde som čakal, že to dopadne omnoho horšie.

• 17.2.2020  21:07
    Truman Show (1998)

Osobne sa trochu hanbím, že som Trumana doteraz nevidel. A prichádzal som o veľa. Tak zábavný a zároveň emotívny film s originálnym nápadom sa točí raz za dekádu, navyše sa nebojím povedať, že je to jedna z najlepších úloh Jima Carreyho (ak nie najlepšia). Má to skvelý spád, napínavé finále a dokonalý záver, čo viac si priať. Do top 200 bez výhrad patrí.

• 19.1.2020  20:06

Pre tieto poviedkové anime filmy mám už raz slabosť, no tento ma veľmi neoslovil. Ide síce len o volume 1, takže je tu možnosť, že sa môžme tešiť na ďalšiu zbierku, ktorá snáď bude zaujímavejšia. Prvý príbeh bol vizuálne najkrajší, no dejovo nič výnimočné, ten druhý sa mi asi páčil najviac, pretože celkom osobito a zároveň milo zobrazoval život s alergiou, a ten tretí bol akýsi tajomný, možno trochu metaforický kúsok, ktorý to celé príjemne zakončil. Hodinka strávená pri Modest Heroes je fajn, japonci sú totiž s animákmi stále inde ako zvyšok sveta, no s podobnou tematikou som videl čarovnejšie kúsky, a nie je ich málo.

• 9.1.2020  21:42
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Mandalorian je bezpochyby to najlepšie, čo mohlo v poslednej dobe Star Wars univerzum stretnúť. Westernovo / zaklínačsky ladený dobrodružný seriál s tajomným hrdinom, a úžasne roztomilým "Baby Yodom", ktorý je jednoznačne najúžasnejšou cute-postavou súčasnosti. Epizodicky ladený príbeh s jednoduchým nosným dejom, pretkaným samostatnými dobrodružstvami sa mi tentokrát páčil viac, ako keby to má mať súvislý príbeh. Disney ide strmhlav dopredu, a neviem sa dočkať, čo seriál prinesie v druhej sérii. Nutnosť pre každého milovníka Star Wars, ktorý už nad filmovou ságou zlomil flintu.

• 6.1.2020  21:56
    Temný krystal: Věk vzdoru (TV seriál) (2019)

Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať, Dark Crystal nie je seriálom pre deti. Je to vskutku veľkolepé a krásne dobrodružné fantasy s unikátnym vizuálom, ktorý kombinuje bábkohru a excelentné CGI. Príbeh je však iná káva. Mimo klasického boja o záchranu sveta je tu plno korupcie, intríg, beznádeje a neustála prevaha zla, až do poslednej epizódy (inšpirácia v GoT jasná, niekedy je to skutočne zdrvujúce). V súčasnosti podobný kúsok nikde nenájdete, a je jasné, že príprava podobného vizuálneho diela trvá trochu dlhšie, ako u bežných fantasy. Napriek tomu však dúfam, že príde pokračovanie, na ktoré už bol nábeh v závere. Isté výhrady voči scenáru mám (hlavne v epizóde 10), no pomlčím, a uvidím, s čím tvorcovia prídu. Jednoznačne jeden z najlepších seriálov posledného roka.

• 28.12.2019  18:15
    ARQ (2016)

Arq by som si vedel prestaviť ako epizódu nejakého rozsiahlejšieho post-apokalyptického seriálu, pretože ako samostatný film veľmi nefunguje. Nápad s časovou slučkou a následné pokus-omyl scény sú fajn, najmä čo sa týka budovania napätia, no ku koncu to už začína byť trochu otravné (hlavne vďaka občas nepochopiteľnému chovaniu postáv). Záver bol už len taký slabší dojazd, nedokázal som si totiž vďaka nevysvetleným súvislostiam a udalostiam (čo je to za vojnu, kto je Bloc, čo je Torus, atd.) vychutnať dej, ktorý ma nijak nevtiahol. Divák je totiž hodený do deja len tak, chýba tomu aspoň náznak hĺbky, no ako jednorazovka OK, Netflix má aj horšie scifárny.

• 25.12.2019  23:50

Záver poľskej vianočnej trilógie je jednoznačne najslabším dielom, no stále je to veľmi milý a zábavný vianočný film, akých dnes už veľa nie je. Chýba tomu kvalita scenára jednotky a dramatické situácie dvojky a niektoré kľúčové postavy by si zaslúžili návrat, ale ťažko proti tomu protestovať. Príjemný film ktorý síce už tak neohúri, no ani nesklame.

• 8.12.2019  20:50

Napriek tomu, že to bola typická americká vianočná zlátanina do posledného detailu, to nakoniec bola ohromná sranda. Spraviť zo Santu akčného hrdinu, narvať to do 100 minút napínavej naháňačky s časom a bojom o záchranu Vianoc, to dokáže povoliť jedine Netflix. A tentokrát im to vyšlo. Až na pár nezmyslov, ktoré mi vyslovene vadili ("koncert" vo väzení), ide o slušný vianočný akčňák s kopou zábavných vychytávok, zlatými elfmi, a veľmi pekným koncom. Kto má rád tematicky podobné kúsky, určite neoľutuje.

• 30.11.2019  22:43
    Irčan (2019)

Napriek svojej enormnej stopáži je Irishman filmom, ktorý nejde zhliadnuť inak, ako na jeden šup. Scorsese si opäť plní sny, a my tu máme konečne poctivú gangsterku, na akú sme tak dlho čakali. Vidieť znova herecký orchester v podaní Pesci - De Niro - Pacino je proste lahoda, v rozhodne najlepšej gangsterke poslednej doby. Mám síce pár výtiek, čo sa týka scenáru, najmä niekde v strednej, mierne hluchej etape príbehu, no dá sa to opomenúť. Bolo fajn sa znova ponoriť do amerického podsvetia s dokonalou dobovou atmosférou a hudbou, no žiaľ s pocitom, že už dlho niečo podobného rozhodne neuvidíme.

• 27.10.2019  11:20
    Chřestýš (2019)

Dôkaz toho, že Netflix dá dnes prachy kadekomu, na kadečo. Ďalší pseudohoror, ktorý by mal ostať zabudnutý, pretože i napriek krátkej stopáži je to vyslovene strata času. Nulová atmosféra, veľmi slabé herecké výkony, a nemá to ani hlavu ani pätu, o nejakej záhadnej zápletke, či nedajbože lakačkách sa ani neodvážim hovoriť. Jedna hviezda len za celkom dobrý rozbeh, kým som ešte nevedel, aká kravina za z toho nakoniec vyvrbí.

• 13.10.2019  21:14
    Errementari (2017)

Z traileru sa mi film spočiatku nepozdával, predovšetkým jeho tak trochu infantilný námet, no napokon som bol milo prekvapený. Ak máte radi medieval fantasy s rozprávkovým podtónom, určite dajte Errementari šancu. Výborná temná atmosféra a štýlový pochmúrny vizuál pridáva tejto rozprávke pre dospelých výrazne na kvalite, a občas to i napriek dramatickým situáciám vie byť svojim spôsobom milé a vtipné (Sartaela si obľúbite). Jednorazová jednohubka, ktorá ukazuje, že folk-tale fantasy má vo filmovom svete stále svoje miesto.

• 2.10.2019  10:02

Kto sa o skutočný vzťah Longo - Finkel zaujíma a pozná ich históriu, tak prekvapený nebude, no ja ako neznalec tohto procesu som bol milo prekvapený. Nečakajte žiaden prevratný životopis plný mindfuckov (aj keď si to príbeh občas pýta), no i tak ide o slušne zinterpretovaný a kvalitne zahratý príbeh o jednom z najpodivnejších vrahov americkej histórie. Vidieť Hilla vo vážnej roli (ktorú zvláda rovnako dobre ako tie komediálne) je tiež celkom nevídané, a potešujúce. Za mňa 70%, nenudilo.

• 26.8.2019  07:52
    Syn temnoty (2019)

Čo by sa stalo, keby namiesto Supermana pristál na zemi jeho pravý, temný opak? Presne o tom je Brightburn. Originálny a zaujímavý námet v tuctovom, mainstreamovom spracovaní, ktoré neobsahuje jediný zapamätateľný moment. Dosť škoda, pretože obsahuje celkom slušné hororové prvky a zopár dobrých gore scén, a zároveň otvára dvierka na pokračovanie, z ktorého by sa dalo čo-to vydolovať. Vzhľadom na menší úspech filmu sa ale niečoho takého asi ani nedočkáme.

• 18.8.2019  20:54

Prvá a najdôležitejšia vec - nečakajte typickú tarantinovku. Tento film totiž nemá hektolitre krvi, ani vyhrotené dialógy s výbušným vyvrcholením. Naopak, ide viac-menej o akýsi Tarantinov splnený filmársky sen, výnimočne uvoľnený príbeh o starnúcom westernovom hrdinovi a jeho najlepšom priateľovi, v dokonalom podaní hereckého dua Pitt - DiCaprio. Epizodicky podávaný príbeh sa okrem ústrednej dvojice sústredí na niekoľko ďalších postáv (viac okrajovo), a detailne nás prevádza Hollywoodom 60-tych rokov za doprovodu skvelej hudby a výstižnej dobovej atmosféry. Manson, Tate, Bruce Lee, McQueen, hippies, proste zlatá éra Hollywoodu, ako by ju nikto lepšie nevystihol. Žiadna prudká akcia, ani zamotaný dej, len pokojný chill zo života hercov, s kopou správne vsadeného humoru a výborným finále, kde tých 160 minút ubehne lusknutím prstov. Vedľajších scén bolo na môj vkus tentoraz možno trochu priveľa, no i tak tu máme jasného kandidáta na nejakú tú zlatú sošku.

• 27.7.2019  21:13

Komiksová predloha u nás nie je veľmi známa, čo možno uľahčuje hodnotenie filmu, no myslím, že to v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. Alita je úchvatný post-apo/utopický sci-fi pribeh s rozprávkovým nádychom, a veľkým srdcom. Príbehovo síce nie je ničím výnimočným, scenár je dosť predvídateľný a priamočiary, ale ber to čert, pretože už dlho som sa pri žiadnom filme takto nezabavil. Má to skvelú hudbu a adrenalínové scény, ktoré majú gule ako prasa (bitka v bare, motorball), a pri tom všetkom nezanedbáva ani funkčnú chémiu postáv a vydarené scény zobrazujúce vnútornú hrdinkinu nevinnosť. Trošku možno sklame neuspokojivý záver s nábehom na pokračovanie, no pri tej technickej dokonalosti a celkovo výbornej štruktúre filmu, ktorá očarí nie len fanúšikov sci-fi, je to zanedbateľné. Rodriguez má po dlhej dobe znova môj obdiv.

• 23.7.2019  11:45

Kingovu predlohu som nečítal, ani som nevidel jej pôvodné dve adaptácie. Tohtoročná verzia ma však od nich aj dokonalo odrádza. Samotná stopáž nie je vôbec dlhá, no pripadal som si, akoby film trval dvojnásobne dlhšie. Žiadne unikátne nápady, filmársky je to čistá rutina, a navyše ohromná nuda. Záver v štýle 80's hororov ma ako jediný ako-tak bavil, a rozhodne by to chcelo rozšíriť dianie okolo samotného cintorína zvieratiek, ako aj okolo dejín indiánskeho "podsvetia". Veľká škoda, že nápad s takýmto potenciálom a áčkovým spracovaním (proti hercom nemám jedinú námietku) skončil ako béčkovo pôsobiaci priemerný horor, kde nefungovali ani lakačky, ani dramatické scény. King by si mal niektoré filmové adaptácie svojich diel asi viac strážiť.

• 26.6.2019  10:19

Netflix prišiel opäť s niečím solídnym a zábavným. Čakal som síce niečo masakrálnejšie a trhlejšie, no i tak ide o veľmi slušnú a obstojne napísanú akčnú komédiu, kde postavy ženú situácie až do totálnych absurdít. Elijah je super creep, len mohol dostať viac priestoru, kreatívnejšie a hlúpejšie úmrtia len ťažko nájdete, a celé to má veľmi sympatický indie look s myšlienkou, s ktorou sa nanajvýš stotožňujem. Keby tvorcovia zapracujú na dialógoch (ktorým by sekol viac "tarantinovský" štýl), mohla to byť jedna z najlepších somarín na Netflixe. Takto je to "len" mierne nadpriemerná somarina, ktorú stačí síce vidieť raz, no strata času to nie je.

• 9.6.2019  21:41
    Ánimas (2018)

Španieli musia byť v hororovej tvorbe vždy značne odlišní. Ánimas je divná, depresívna fantasmagória, ktorá je však dostatočne nepredvídateľná, aby pointu odhalila až pri samotnom konci. Najväčším kameňom úrazu filmu je jeho tempo, ktoré je občas až frustrujúco kolísavé, a všetky tie prapodivné scény nie vždy dávajú zmysel. Zaujímavý psychologický kúsok, ktorému aj napriek mnohým nedostatkom určite treba dať šancu.

• 15.5.2019  21:26

Saw pre teenagerov? Možno, snahu tu cítiť. Escape Room má skvelý, moderný námet, no čerpá z neho minimum, pretože využíva len mnohokrát videné, bez jedinej inovácie. Je to v podstate iba rutinný, hollywoodsky popcorn s niekoľkými napínavými scénami, a úplne nezaujímavými postavami, pri ktorých mi bolo totálne u prdele, kto prežije a kto nie. Finále bolo veľmi slabé a otvorené dvierka pre pokračovanie, ktoré nikto nepotrebuje vidieť, úplne zbytočné. Ako jednorazové béčko v poriadku, ale v kinách to nemalo čo hľadať.

• 12.5.2019  19:04

Captain Marvel ma zozačiatku upútal chaotickým (ale skvelým) úvodom, ktorý napovedal, že sa z toho vykľuje fajn príbeh. Omyl. V skutočnosti ide len o veľmi priehľadný, neoriginálny a ultrafeministický gýč, a zároveň asi o najslabšiu marvelovku vôbec. Po prvej polhodine sa skvelý spád deja totálne zastavil, a až do digitálne vyboosteného finále (ktoré bolo k obohateniu príbehu viac-menej totálne zbytočné) sa nijak nepohol. Brie je sympatická, 90s atmosféra stále cool, ale to je asi tak všetko. Fury figuruje len ako komická postava, hlášky nemajú tú správnu šťavu, a keď vás z celého fimu najviac baví mimozemská mačka, ktorá sa ukáže len na pár momentov, niečo je asi zle. Výpravu a efekty komentovať netreba, MCU je stále v tomto na najvyššej úrovni. Zbytočný film, ktorý sa nesnaží o jediný originálny prvok, a drží sa len v blockbusterovom priemere. Škoda, ako mostík ku Endgame by to chcelo niečo lepšie.

• 8.5.2019  20:46
    Dark (TV seriál) (2017)

Keby sa ma niekto spýtal, ktorý seriál od Netflixu považujem za najnápaditejší, poviem mu, že je to práve Dark. Názov samotný o ničom nenapovie, snáď len doslova vystihuje atmosféru (ktorá je dokonalo temná a depresívna). Ide o jedno z najzaujímavejších poňatí cestovania časom, aké som mal doteraz možnosť vidieť, zároveň krásne zmiešané s temnou kriminálkou a malomestskou drámou. Výborne napísané postavy, ktorých je síce možno až priveľa, no každá má v deji dôležité miesto a spojitosť s každou kľúčovou situáciou. Uznávam, že séria trochu kríva v logike, najmä vďaka tomu, koľko otázok zostáva nezodpovedaných, no verím, že druhá sezóna začne tento časový kruh uzatvárať trochu rozumnejšie. Spletitosť deja ide občas až príliš do extrému, v ktorom sa divák veľmi ľahko stráca, no najmä preto je Dark snáď jediným seriálom, pri ktorom mozog zapnete na plné obrátky, a otvorí priestor aj na dlhšie diskusie pri pive. Nemci sa vytiahli tak ako už dávno nie, vyslovene sa trasiem na pokračovanie.

• 28.4.2019  21:55

Prvého Ant-Mana doteraz považujem za jednu z tých zábavnejších marveloviek, no zároveň aj jednu z tých slabších. Pokračovanie, žiaľ, môj názor nezmenilo. Stále je to ohromná sranda, najmä vďaka vtipným vsuvkám, odľahčeným momentom a spontánnym hláškam, o ktoré nie je núdza, no od prvého dielu sa film nijak nelíši. Rudd je stále sympaťák, Lily stále kosť, no všetky vedľajšie postavy ma bavili viac, ako samotný Ant-Man. Najviac tomu však škodí tá banálna zápletka a šablonovitosť, ktorá je už ale viac-menej u väčšiny marveloviek pravidlom. Ako zábavná filmová jednorázovka však účel plní na výbornú.

• 19.4.2019  19:18
    Don't Watch This (TV seriál) (2018)

Názov tejto minisérie horoví za všetko. Nepozerajte sa na to. Naozaj, vyhnite sa tomuto blábolu veľkým oblúkom, je to lacná, nezáživná amatérčina bez štipky nápadu, pri ktorej sa ani trochu nebojíte. Na Youtube kanáli Crypt TV sa nájde podobných kúskov oveľa viac, a lepších. Keep Out u mňa jediným pozitívom série. od ostatného ruky preč.

• 14.4.2019  21:34

Z trailerov to vyzeralo na akčnú gangsterskú naháňačku, no v skutočnosti je Highwaymen pozvoľna vyrozprávanou westernovou road-movie s výbornou atmosférou 30-tych rokov a sympatickou ústrednou dvojicou. Costner a Harrelson sú síce už vyslúžilí dedovci, no stále im to sekne, a bolo fajn vidieť legendárny príbeh Bonnie a Clyda z trocha iného uhla pohľadu. Detektívka s gangsterským feelingom, kde B&C až do konca poriadne neuvidíte, čo dodáva filmu aj akýsi "záhadný" nádych. Jednoducho povedané, The Highwaymen je ďalším skvelým počinom od Netflixu, ktorý stojí za pozretie.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28