Amazing Spider-Man (2012)

Dlho som sa tešila na tento film, a po pozretí aj viem prečo. Je to rozhodne iné ako obyčajný Spiderman, takže ak očakávate niečo na ten štýl, ostanete sklamaní. Andrew Garfield zahral svoju postavu fantasticky, aspoň mne sa to veľmi páčilo, a tiež oceňujem že práve on bol vybratý na postavu Spidermana. Čo sa týka postavy Emmy Stone, ešte stále neviem, čo si mám o nej myslieť, pretože sa mi tak nejak zdalo že v priebehu približne polky filmu nastal v povahe jej postavy obrat o 180 stupňov. Dej, scény, efekty a zápletka sa mi páčili, čo by som ešte vytkla, boli vtipné hlášky (najmä tá o bio vajciach :)) , ktoré vôbec neboli zlé (vážne som sa s chuti zasmiala) , ale jednoducho mi to potom skôr pripomínalo paródiu na Spidermana. No napriek zopár chybičkám krásy dávam 5* .

Talisman (2012)

Povedala by som, že mám nový obľúbený film. Zac Efron ma osobne príjemne prekvapil. Vždy to bol pre mňa ,,ten chalan z toho trápneho muzikálu" ale tu sa naozaj predviedol. Rola mariňáka mu úprimne sadla. Je mi jedno, že je to len film, stále si budem myslieť že duša vojaka je stále o niečo viac ako duša obyčajného človeka. Už len z toho dôvodu, ako sa Logan zachoval voči postave Keith-a, ktorého predstavil Jay Ferguson, práve v posledných minútach filmu. Táto scéna ma skutočne dohnala k slzám, o to viac, keď som si predstavila ako by som sa zachovala asi ja na Loganovom mieste. Kto má rád klasické romantické drámy ako ja, bez zbytočných rečí len odporúčam.

Letters to God (2010)

Úprimne ma neskutočne poburujú komentáre typu: ,,ďalšia srdcervúca blbosť" alebo ,,ďalšia náboženská hovadina" . To, že to bude mať s náboženstvom súvis je jasné už z názvu, takže ak ste zásadne proti viere a Bohu, ani to nepozerajte. Ja si však myslím, že to vo filme s ,,Bohom" vôbec nie je prehnané, ja som tiež zarytý ateista, ale pri filme som vydržala a veľmi som si ho obľúbila. Už dávno je známe, že práve vtedy, keď sú ľudia na dne, sa uchyľujú k Bohu. A myslím, že ani vám by nebolo všetko jedno, keby malo vaše dieťa rakovinu. O to smutnejšie sú niektoré komentáre, že toto jednoducho nie je film, toto je krutá realita. Dnes je téma detí s rakovinou veľmi citlivá pre všetky vekové kategórie a pre obe pohlavia. Ak sa film rozhodnete pozrieť, pripravte si aj balíček kapesníkov.

Marley a já (2008)

Ak nemáte radi srdcervúce filmy, nemá zmysel aby ste Marleyho pozerali. Psov neskutočne milujem a pri tomto filme som si skutočne uvedomila, že nech je ten pes akýkoľvek, budete ho milovať. Už len preto, že je to pes. Budete ho milovať do poslednej chvíle a keď príde jeho čas, zabudnete na všetko zlé čo vám spôsobil. Na rozhrýznutý nábytok, zničenú obývačku, noci, ktoré ste strávili počúvaním psieho štekotu a kňučania, dokonca aj na to, že vás občas ľudia strašne nenávideli za to, že im váš pes spôsobil škodu. A zabudnete na to, pretože je to pes. Váš pes, a vy ho milujete, takého aký je. Ak máte aj vy svojho psieho miláčika, po pozretí Marleyho ho budete milovať ešte o niečo viac, aj keď ste si mysleli, že to už viac nejde. Slzám sa samozrejme určite nevyhnete, a tak to má byť. Nie nadarmo sa vraví, že pes je najlepší priateľ človeka. Bez ohľadu na to, či ste bohatí, chudobní, múdri, hlúpi, škaredí, pekní....

Surfařka (2011)

Ak si myslíte, že ste na dne, pozrite si tento film. Pretože tento film vám dá skutočne chuť bojovať. Bethany Hamilton netreba ľutovať, pretože prišla o ruku. Bethany Hamilton môže ľutovať poniektorých z vás. Nejde o žiadnu citovú drámu, ako som čakala napríklad aj ja. Tento film vás maximálne donúti vstať a bojovať. Nie je dôležité, že možno boj prehráte. Dôležité je skúsiť to, a skúšať to aj naďalej. Ak to aj napriek tomu budete chcieť znovu vzdať, spomeňte si na Bethany Hamilton, ak to nepomôže, pozrite si ten film znovu. Ak si nejaký film mojich 5* zaslúži, tak je to tento.