boo-boo

boo-boo

Michal Botlo

okres Bratislava
pseudointelektuál, ašpirant na technický typ, hudbožravé decko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 8.7.2019  19:46
    Preacher - Série 1 (série) (2016)

Ja som si teda ten komiks zohnal a prečítal a neostáva mi než konštatovať, že zatiaľ čo predloha buduje sériou pomerne divokých dobrodružstiev jednu z najlepších postáv s akými som sa kedy stretol, seriál sa motá ako prd v gatiach a nespeje nikam. Aj tí najlepšie obsadení herci (prípad Preachera) sa musia zákonite opozerať, keď sa s nimi/okolo nich nič nedeje.

• 17.5.2019  15:43

Ako môže z filmu s týmto obsadením, touto výpravou a touto zápletkou vyjsť taká nuda? Vážne - prvoligoví herci, vypiplaný vizuál a príjemný oldschoolový pocit z každej scény, príbeh stvorený pre poriadnu noirovo-westernovú ťažobu. A všetko to tam je! Jediné, čo to chcelo, bolo nájsť príčetného nezainteresovaného človeka, ktorý by to trochu prestrihal a dostal na úroveň max 100 minút. Alebo som to možno mal pozerať na etapy.

• 17.5.2019  15:40

Ďalší vysoko zábavný film, ktorý je spoľahlivo nezapamätateľný a presne sedí do mustra marvelovskej hlušiny. 7/10. Ale CGI omladenie Samuela L. Jacksona je teda z technického hľadiska extra trieda.

• 17.5.2019  15:38
    Bumblebee (2018)

Síce to je asi najlepší diel Transformerov od tých prvých, no stále je to šablonovitá konina, ktorá je na svoj potenciál príliš dlhá (a nudná) a zásadne funguje len vtedy, keď je v dobrodružnom móde. Jo a John Cena má celkom komediálny potenciál.

• 17.5.2019  15:36
    Pašerák (2018)

Clint nato stále má a súdiac podľa formy v The Mule nato ešte dlho mať aj bude. Jeho Earl je natoľko sympatický deduško, že mu ten kostrbatý záver nielenže odpustíte, ale dokonca prajete.

• 17.5.2019  15:35

Budem sprosťák, lebo sa mi nechce plytvať slovami - Mary Queen of Scots je načančaná vyprázdnená kravina, ktorá sa tvári ako áčkový životopis, no je tak nezáživná, plochá a zbytočná, že diváka tak akurát kvalitne naserie. A to som naozaj veľký nadšenec Škótska, Saoirse Ronan a Margot Robbie.

• 17.5.2019  15:33

Nekompromisná one-woman-army Jennifer kosí gangstrov po desiatkach a hoci je to celé hrozne hlúpe a možno až príliš vážne, bavilo ma to. Malý náznak presahu v podobe verejnej mienky pri posudzovaní vigilantov poteší, takisto ako dobre zvládnuté finále, ktoré povedalo všetko, čo malo a mohlo. Ešte by som si poprosil niečo podobné, tentokrát s Kate Beckinsale.

• 17.5.2019  15:29

Áčkový casting v béčkovom heist filme so scenárom, ktorý je aj na béčkové štandardy dosť pod par. Je to vlastne dosť nesúrodá záležitosť, ktorá sa snaží byť všetkým možným a nakoniec nie je ničím - nie je vtipná, nie je napínavá, nie je dramatická a nemá na diváka žiaden dopad. Škoda ho, ja som v King of Thieves videl čierneho koňa sezóny.

• 17.5.2019  15:27
    Hellboy (2019)

Všeobecnému všeobjímajúcemu hejtu nerozumiem. Hellboy je presne taký, ako jeho predloha - v prvom rade škaredý, v druhom béčkový, nemá zrovna uhladený vizuál, no je celú dobu hovadsky zábavný. Všetci zúčastnení vedia, že točia brak a pristupujú k veci s nadhľadom, ktorý by sa hodil každému, kto si naňho zbehne. Harbour je skvelý, Milla hrá presne to, čo sa od nej čaká a pekelné finále síce pravdepodobne zožralo 80% peňazí na triky, ale stálo to zato. Neviem, prečo to bolo také krvavé, ale rozhodne mi to nevadilo.

• 17.5.2019  15:23

Väčšinu filmu som sa smial ako besný. Štandardný oscarový kalkul, ktorý ale stojí na silných charakteroch zahraných perfektnými hercami a po komediálnej stránke je presne taký, aby zabavil univerzálne kohokoľvek. Samotné posolstvo je potom síce na jednej strane dosť gýč, ale takto zabalené musí chytiť za srdce každého.

• 17.5.2019  15:22

Ak niekto niekedy chcel vidieť originál obživlý komiks, toto je on. Tá animácia je neskutočná a čokoľvek by sa na plátne dialo, mal by som hubu kdesi na zemi. Samozrejme je to pomerne jednoduchý príbeh, no v tomto podaní s týmito hrdinami je to strašná sranda s konštantným vysokým tempom od začiatku do konca. Nič zábavnejšie v tomto žánri tak skoro neuvidíme.

• 17.5.2019  15:20
    Umbrella Academy (TV seriál) (2019)

Krásne divné charaktery (kladné, záporné, aj tie medzi) v ešte divnejšej zápletke, ktorá sama o sebe možno až tak nestrhne, ale prežívať si ju skrz hociktorého protagonistu je o level-dva iný zážitok. K tomu remeslo ako má byť - zaujímavý svet je podaný skrz poctivý vizuál a soundtrack je tak organicky prepojený s kľúčovými scénami, až som mal pocit, akoby ich robili presne na hudbu. Že vás nasralo finále? Nuž, mňa tiež, ale kvalitatívne to celku rozhodne nevzalo nič.

• 17.5.2019  15:16

Ďalší exkurz do života pracujúceho Číňana, ktorý vám priblíži nepochopiteľné a ukáže nepredstaviteľné. Zniesol by trochu učesania, aby nepôsobil tak rozhýrene a vo finále udrel tvrdšie. Mimo to je ale informatívny až-až a patrične pesimistický. Ale inak samozrejme top ekonomika pre toto storočie, tá Čína.

• 17.5.2019  15:12

Problémom Triple Frontier je možno až prílišná priamočiarosť a ploché charaktery. No na druhej strane je skvelo obsadený, takže chémia medzi chalanmi je veľmi prirodzená a keďže synopsa aj trailery čo do odkrývania deja klamú telom, v polovici filmu meníme žáner a je sviežo. Toho finále je za mňa dosť škoda, lebo je síce clivé a charakterné a tak, ale pôsobí ako z iného filmu. Horšieho, povedal by som.

• 17.5.2019  15:09
    Free Solo (2018)

Neviem, či som sa niekedy pri nejakom filme viac spotil. Free soloing je v prvom rade samovražedná záľuba,o ktorej etike môžeme polemizovať hodiny a dohoda bude v nedohľadne. Každopádne film ho ukazuje taký, aký je - je to proste nebezpečný s nulovým priestorom pre chyby. A Honnold je nadčlovek, ktorý okrem železných nervov disponuje neskutočným lezeckým potenciálom a čo do výziev je prakticky neukojiteľný. Takýchto športovcov sa veľa nerodí. Čo určite stojí za zmienku je výkon štábu (chcem film o filme), ktorý si celú vec, najmä po psychickej stránke, odsral možno najviac.

• 17.5.2019  15:04

Keby bol A Private War dokument, bol by o hodne pochopiteľnejší - neviem, kedy a či vôbec som videl takýto odťažitý životopis. Je to obrovská škoda, lebo Rosamund Pike hrá prvú ligu a príbeh Marie Colvin má určite čo ponúknuť, no rozprávanie je zúfalo nevyrovnané a scény z jej života sa často míňajú účinkom proste preto, že niekto nevedel, z ktorej strany ich uchopiť. A finále? Dokonalý materiál na citovú šlehu zvládli Heineman a spol premeniť na bezzubé nič, po ktorom ani pes neštekne. V skratke, všetky devízy sú na strane hercov (tandem Pike-Dornan) a prostredia, v ktorom sa kľúčové veci odohrávajú. Veľká škoda.

• 17.5.2019  14:59
    Upgrade (2018)

Najkrvavejší béčkový punk široko-ďaleko. Dajte tomu šancu, má to srdce a gule na správnom mieste.

• 17.5.2019  14:58
    Král psanec (2018)

Za tú chlapskosť, špinu a vôľu, na ktorej celý projekt stojí, si Outlaw King tie 4* zaslúži, hoci je možno na vkus bežného človeka až príliš priamočiary a divák mu musí ísť hodne naproti, aby sa dokázal naozaj vžiť. Ale zas na druhú stranu, dalo nám to Florence Pugh a to už je čin záslužný sám o sebe.

• 17.5.2019  14:56

Prevelice pohodová záležitosť, ktorá sa (miestami možno až príliš okato) snaží o štipľavý politický komentár a zároveň totálne absurdno. Samotná zápletka je slušný bizár, Spike Lee má našťastie všetko pod kontrolou a vo výsledku vysústružil superzábavný film, ktorý je dejovo prakticky nepredvídateľný, ale vo výsledku tak akurát uspokojivý.

• 17.5.2019  14:52

Veľmi štýlová práca s audiom a (predovšetkým) tichom, dostatok napätia a mrazenia, no katastrofálne deravý scenár. Ubehne to ako voda a má to všetko, čo to mať má, ale čo z toho, keď sa človek bojí nad tým vôbec zamyslieť.Každopádne druhý diel si prosím a prosím si, aby začal presne v momente, keď ten prvý končí.

• 11.2.2019  14:18

Je škoda, že tu toho neskončilo na podlahe v strižni trochu viac, lebo napriek nepopierateľne silnému posolstvu je v Last Train Home proste príliš veľa vaty a celé rozprávanie sa miestami vlečie skoro na hranici znesiteľnosti.

• 11.2.2019  14:14

Podľa mustra "raz toľko toho, čo fungovalo minule" druhí Incredibles určite nesklamali. Je obrovská škoda, že sa v rámci kreativity (dobrých nápadov sú mraky) pozabudlo na nejaký ten humor a vo výsledku tak dostávame "len" rodinný film.

• 11.2.2019  14:04
    Aquaman (2018)

Neskutočne hlúpy film vo vymakanom obrazovom aj zvukovom balení, v ktorom má každá cheesy hláška svoje presné miesto, epično srší z každého záberu a jeden arcizloduch je smiešnejší než druhý (najsmiešnejšia helma na svete vs. "call me... OCEANMASTER!!").

• 11.2.2019  13:58
    Narcos: Mexiko - Série 1 (série) (2018)

Jediné, čo mexickej fuške oproti tým kolumbijským chýba, je nabušené adrenalínové tempo (hlavne v úvod sa nie a nie rozbehnúť) a nejaký ten humor. Mimo to je to ale Narcos ako si ho pamätám - hmatateľná špina podsvetia, zástupy po zuby ozbrojených cabronov a ich nebezpečných chlebodarcov a nerovný boj mužov zákona proti skutočnej moci reprezentovanej drogovými peniazmi. Kým to bude takto vyzerať, bude ma to baviť vždy.

• 11.2.2019  13:55

Ak by som mal vyjadriť dojem z Bustera Scruggsa jedným slovom, volil by som "bezradnosť". Poviedka je žáner špecifický tým, že keďže nemá dosť priestoru na budovanie reálií alebo postáv, musí stáť na silnej pointe. A to je presne to, čo ani jeden (!) diel tejto antológie nemá. Sú to bezradné, bezpointové skeče, ktoré nejako začnú, ukazujú čudné veci, nikam sa neposunú a potom jednoducho skončia. Strata času dokonca aj pre zarytých fanúšikov žánru, ktorí viac než autentické westernové reálie ku šťastiu nepotrebujú (ako ja).

• 11.2.2019  13:39
    Závan smrti (2007)

Ak by mi niekto tak pol roka dozadu povedal, že budem úprimne nenávidieť nejaký film s Emily Blunt, rovno by som ho prefackal. No ale potom som videl túto kravinu a môj pohľad na život sa od základu zmenil. Wind Chill nie je ani omylom desivý, nedáva zmysel, príšerne sa ťahá a na konci diváka odrovná pointou, ktorá nefunguje ani po logickej, ani po emocionálnej stránke.

• 11.2.2019  13:38
    Yellowstone - Season 1 (série) (2018)

Na úvod úprimne - na Yellowstone nemá zmysel riešiť herecké výkony, réžiu, vizuál, proste remeslo celkovo, lebo v tomto smere je to dokonale namazaná precízna mašina. Iné je to so samotným príbehom. Kto trochu sleduje Sheridanovu tvorbu, nemôže naraziť na nič nové, lebo viac než čokoľvek iné je to silový zápas postáv typického sheridanovského strihu, akurát natiahnutý na viac hodín. Toto sa potom na výsledku odrazí tým, že všetko strašne dlho trvá - a to je práve zlom, kedy je na divákovi samotnom, či je rád, že dostal talentovaný scenárista dosť priestoru na vypiplanie svojich milovaných charakterov, alebo definitívne zlomí palicu nad miestami priam statickým rozprávaním. Ja som skôr v prvej skupine, lebo cynických hlášok a životných múdier cedených pomedzi zuby spolu s nejakou tou krvavou slinou nemám nikdy dosť a pre takto hutné postavy (hlavne teda Costnerov Dutton, ale Kelly Reilly a Cole Hauser idú jasnú prvú ligu) mám v srdci veľmi špeciálne miesto.

• 7.2.2019  13:59

Ak už chce niekto chladne nakalkulovať žánrový tromf, mohol by sa aspoň trochu snažiť pri realizácií. Komediálne prinajlepšom priemer, osadenstvo zväčša nesympatické (s výnimkou Jennifer a Olívie pochopiteľne, tie sú tam nato, aby vyzerali) a pocit nekonečna nikdy nie je atribút, ktorý by komédii prospel.

• 7.2.2019  13:55

Načančané napudrované mystické nič. Cruise nie zrovna najlepšie hrá zle napísanú postavu v príbehu bez šťavy a gulí, kde sa všetko tvári ako zásadná časť skladačky, pričom pri pohľade na celý obraz je spätne úplne jasné. že gro tam bol samé za seba. Tie hviezdy dávam za pointu.

• 7.2.2019  13:25
    V pařátech smrti (TV film) (2011)

Partia zlých a horších hercov v rozheganom karavane fičí nepochopiteľnou krajinou a snaží sa vyhnúť roztrhaniu nedomrlou grafikou veľkého vtáka a zastreleniu partiou zdegenerovaných sedlákov zo záložne. Končí to asi na päťkrát a pocitovo to má štyri hodiny.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16