Zlato (2016)

U Gold je fascinujúce, že kým príbeh kvôli svojej priamočiarosti nedokáže v žiadnom momente strhnúť, McConaughey ho proste ťahá ako drak. A ten koniec ma neskutočne dojal.

Taboo (2017) (seriál)

"I have a use for you." Špina Londýna, ktorú si divák vie doslova ošahať, trochu tej politiky zo zaujímavejších čias (t.j. keď sa kreslili hranice toho čo dnes nazývame civilizovaný svet) a do toho si Tom Hardy chrčí svoje, väčšinu dialógov hrá pohľadom a keď už to vyzerá, že sme videli všetko, niekoho s chuťou a len tak mimochodom vypitvá (značne hrôzostrašným) nožom. Aj keď sa to miestami ťahalo, ja som skončil nadšený.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Postava fajn, kopanec do pavučín vzťahov okolo NGOs a charity namierený tiež dobre. Po pomerne zdĺhavom úvodnom dejstve začne The Gunman celkom slušne ubiehať, ale jediná zapamätateľná vec z neho je tak maximálne Pennova fyzička a šok z toho, aké obsadenie sa zišlo vo vedľajších úlohách.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Žiadna z nových postáv nedostala ani trochu priestoru, aby som si ju obľúbil, alebo aspoň zapamätal - všetci a všetko šlo bokom pre digibordel, ktorého jediným účelom bolo ukázať, aký je Magneto borec. Ešte aj ten Isaacov fialový fešák bol tak maximálne do počtu. Je to proste celé škoda, lebo príbeh aj dával zmysel a keby sa viac sústredil na osobnú rovinu a vynechal 60% zbytočných deštrukčných scén (inak povedané, proste bol viac podobný First Class), na Apocalypse by sme dlho a v dobrom spomínali.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

S prehľadom najlepšia potterovka - mix rozprávky, dobrodružstva, nejakej tej temnoty a správne načasovaného humoru. Finále s časovratom skvelé.

Logan: Wolverine (2017)

Máločomu takto sedí westernové ladenie - Logan je starý, osamelý a mlčanlivý chlap, ktorý má toho za sebou príliš veľa nato, aby dúfal v lepšie zajtrajšky. Vytrhnutý z mizérie života, aký mu ostal, dáva do novej výzvy všetko a práve v tomto bode exceluje Jackman, ktorý zo seba vydoloval absolútne maximum a vdýchol Loganovi surovú reálnosť a tragiku, ktorú si jeho pomník zaslúžil. Presne takto sa to robí so štýlom.

Dívka ve vlaku (2016)

Tri pohľadné a talentované herečky v úlohách trojice nevyrovnaných žien, ktoré sa potácajú v prvoplánovom príbehu bez šťavy. Formálne je to krásne, ale zároveň také chladné, že ma to niekedy v polovici regulérne prestalo zaujímať. To potom človek to neskutočne dlhé finále takmer pretrpí.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Toto ma vyslovene zmiatlo - všetko, čo sa v BvS deje, má svoje opodstatnenie, nadväzuje krok za krokom a nakoniec skutočne dá tú uberzložitú a na vode postavenú skladačku dohromady. Akčné scény sú solídne a Batman a Wonder Woman sú dokonca veľmi dobre zahrané postavy (aj keď pri takom uteráku, akým je Henry Cavill, je to možno len záležitosť porovnávania). Ale čo z toho, keď tá stopáž sú proste galeje.

Pasažéři (2016)

Napínavý survival thriller? Vesmírna romantika? Explozívne finále? Ale hej, všetko to tam v nejakej miere je, ale tak akoby mimochodom. Tu je najzásadnejšia forma, ktorá niežeby obsah nemala, ale venuje mu tak zúfalo málo pozornosti, že to vzdá aj divák.

Koruna (2016) (seriál)

Po všetkých stránkach neskutočné. Emocionálny náklad, v ktorom do charizmatických postáv na 100% prevtelení herci prechádzajú od skvelého dialógu k ešte lepšiemu (už dlho žiaden scenár takto efektne nepracoval s nevysloveným) a kulisami im sú moderné dejiny dožívania jedného impéria. The Crown v podstate bezchybne lavíruje medzi udalosťami svetového významu, národnými krízami a rodinnými peripetiami, ktoré vie aj napriek ich zdanlivej neopodstatnenosti podať až nečakane strhujúco.