Oyer

Žatec, učitel, atlet

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 15.2.2019  15:48
    Lajna (TV seriál) (2017)

Epizoda Talkshow (5. díl první série) je naprosto bezkonkurenční záležitostí !!

• 4.2.2019  07:57

První polovina jednoznačně předčila polovinu druhou.

• 29.12.2018  15:56
    Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

1. série : To že se děj téměř nesune vpřed, ale točí se stále na místě zas tak moc nevadí. I když občas i tento aspekt trochu chybí (po skončení dílu nebudete v očekáváním, jakým směrem se příběh bude ubírat dál). James Caviezel tu předvádí naprosto dokonalé ztělesnění dokonalosti samotné. Zřejmě má sekundovat Michaelovi Emersonovi. Ve skutečnosti je to ale naopak. Emerson perfektně doplňuje Caviezela. Postava Johna Reese (Caviezela) je ztělesnění opravdového hrdiny, která diváka zaujme (což mi chybí u celé řady jiných seriálů). Občas se musíme povznést nad určité náhody, které hlavnímu hrdinovi párkrát zachrání život a ocenit jednak dokonalé zápletky, které častokrát vyjdou v úplně jiné rozuzlení, než na začátku dílu divák očekává, neodfláklé herecké výkony, zatažení do dějů s neutuchající napínavostí. Při každé zajímavé akci divák spoléhá na profesionální a bezchybný přístup dvou hlavních hrdinů: Extrémně kvalitní zabiják a mozek akcí vás nenechají nikdy ve štychu. Prim seriálu také hrají nad-dokonalé počítačové technologie, které ovšem do sci-fi žánru neodmyslitelně patří. 2.série: alespoň za mě: překvapivě ještě lepší než ta první :) Více zápletek, různorodějších prostředí a více se vyvíjí i celkový děj seriálu. 3 série: mi přijde trochu slabší. Zbytečně komplikované.

• 29.12.2018  15:37
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Mé rozporuplné hodnocení se dá přirovnat k hodnocení poroty (vinen/nevinen) samotné. Cca 10ti hodinový seriál jsem sice zkoukl za 3 dny v určitém napětí, očekávání a jedním vrzem, ale že bych byl se snímku odvázán natolik, že bych musel ve svém hodnocení přidat, to né. Nevadí mi pomalé tempo, nevadí mi temná pošmourná atmosféra (oboje naopak musím ocenit), ale srovnám-li seriál s jinými soudobými, které momentálně sleduji, nebo jsem v nedávné době sledoval, cítím u Jedné noci jisté zaostávání za tempem jiných. A nemyslím si, že by to bylo mou přemlsaností. Předně mi tu chyběl hrdina / tahoun. V Nazim jsem si ho rozhodně nevytvořil.Váhavý arab směřující bůh ví kam, bůh ví proč, ve stylu "já nevím..." V právníkovi Johnovi, kolem kterého se to také dost motalo : také ne. Možná detektiv ? Ale i ten měl své mouchy. Situaci zachraňovali toliko oblíbené drobné zápletky z vězeňského prostředí, pár výměn názorů a toť možná vše. Neříkám, že je tento seriál slabý, ale přeci jenom s porovnáním s jinými zaostává.

• 25.12.2018  19:09

Efekty vynikající, škoda jen zbytečné komplikovanosti a uspěchanosti příběhu samotného.

• 15.11.2018  18:06
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Výborné představení s naprosto geniálním Miroslavem Donutilem. Co se týče hry samotné, doporučuji mostecké divadlo kde v hlavní roli Jiří Kraus pozdvihl hru na nejvyšší možný level ! Jiným slovem : geniálnější než geniální.

• 15.11.2018  17:52
    Moje zprávy (TV pořad) (2018)

Tak tu máme nový rekord - alespoň za mě !! Ze všech sraček, co jsem kdy označil - tahle bezkonkurenčně vede. Největší shit všech dob.

• 23.10.2018  17:41

Od původní klasické verze jsem čekal po těch letech nějaké důmyslnější a efektivnější naložení se zpracovaným románem. Nestalo se tak.

• 8.10.2018  22:07

Tak přihlouplé a přesto jsem se tolikrát zasmál.

• 31.8.2018  07:22
    Dunkerk (2017)

Snímek, kde příběh té či té postavy vlastně ani není důležitý a o který zase tak nejde. Snímek, kde akce střída akci. Napínavou akci... Marně vzpomínám, kdy naposledy jsem viděl tak napínavý film, ve kterém snad není ani vteřina hluchého místa.

• 14.8.2018  07:34

Hvězdičky pro Nicholsona. Tyhle dojemné příběhy jdou trochu mimo mě a nikterak mě dějově, ani herecky neoslnil ani tento. To, že celkově je toto téma mě proti srsti je už asi jiná věc. Do nudného zdlouhavého příběhu, který nás měl připravit na smutný závěrečný zvrat tak svěží vánek přivál pouze Nicholson, kterému sekundovala MacLaine.

• 14.2.2018  09:40
    Pozemšťan (2007)

Jeden z nejnudnějších filmů, které jsem kdy viděl.

• 11.1.2018  08:37
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Obě série moc pěkné a vydařené. Oceňuji výpravu (perfektní zatažení diváka do začátku minulého století), naprosto vynikajícího Clive Owena a v neméně kvalitních výkonech i ostatních protagonistů. Režisér si rozhodně nebere servítky s rasismem a otevřeným "rejpáním" se v lidském těle (i na to se však postupně dá zvyknout, aniž byste se u toho museli kroutit). Drogy jako kokain, heroin na denním pořádku. Zajímavé příběhy jednotlivých postav seriálu. Zkrátka : celkově - moc pěkně udělané !

• 7.1.2018  22:13

Aneb koňská jatka... Dlouho trvalo, nez se to rozjelo a pak byla pro změnu preskocena část, kde se jeste mohlo plno stát... (Viz. závěrečná fáze v zasnenzenych oblastech). Jindy věnováno v pomerne zbytečných sekvencích zbytecne moc pozornosti.

• 11.11.2017  16:16

Obsahově sice chudší, ale kdo má rád road movie nekonečných amerických silnic, ten si přijde na své.

• 12.10.2017  13:32

Oproti 1. dílu méně nápadité, některé scenérie se opakovaly, nebo se jím podobaly. U Kingsmanů se mi v 1. díle líbila především přiměřená nadsázka, některé části sice byly akčně šílené, ale celkově se jim ještě dalo uvěřit. Ve 2. díle už musí člověk hodně přimhouřit oči. Znovu však vynikající herecké projevy, dokonalé prostředí a velmi silné akční scény. Čekal jsem o trochu větší množství překvapivých momentů s více zvraty.

• 3.10.2017  18:58
    Dlouhá míle (TV seriál) (1989)

Asi k žádnému jinému počinu nemám tak blízko jako k Dlouhé míli. Je mi 37 - celý život běhám, mám za sebou období cca 12 let, kdy jsem patřil do celorepublikové užší společnosti. Nebyla to sice patnáctistovka, ale poloviční trať. Vím co to je snažit se udržet ve formě, když člověku odzvoní nějakých 32 let. S řadou zkušeností (jakými si prochází Ondřej Vesecký) jsem si vlastně prošel také. Nyní jsem kromě své stále závodní kariéry ještě právě i trenérem. Musím proto ocenit seriál po stránce metodické - termíny, typy tréninků, přístup - takhle to skutečně chodí. Je vidět, že měl tým kolem pana Adamce profesionální výpomoc. Je tu sice pár drobnůstek, u kterých byl hlavou pokýval ze strany na stranu, ale to nestojí za zmínku. Občasná syrovost seriálu tady také není až tak na škodu. Za nehty lezoucí neustálá znělka Karla Svobody už se stala asi legendární záležitostí k tomuto seriálu. Oceňuji také to, že v každém díle vidíme nějaký ten běžecký závod, při kterém si nejen divák - atlet přijde na své. Gradace atmosféry v závěrečném dílu je opravdu tvrdá. Bohužel i mezi atlety - běžci je řada lidí, kteří se chovají trošku prazvláštně - nadřazeně - bez duše...

• 19.5.2017  07:46
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Dlouho jsem se tomuto seriálu bránil... (chodící zombie ? to zase bude blbost / a proč 13 sérií ?) Jsem rád, že přišel náhlý záblesk a já si hodil pár zkušebních nezávislých dílů. Je těžké se od děje a napětí odtrhnout a pustit si třeba jen jeden díl za den. Je pravda, že zombíci vás mohou potkat téměř na každém rohu a že mnohdy mohou jejich rozdrcené hlavy a stříkající krev působit přehnaně, ale o to tady přece vůbec nejde. Napínavost, originalitu a dokonalost dodává apokalyptické prostředí, pár přeživší, kteří si na tuto realitu dokonale zvykli, jejich vzájemné vztahy, měnící se prostředí, další a další lidé, kteří se objevují a do dějů zasahují. Možná v průběhu dalších sérií hodnocení pozměním, ale zatím 5*, které dávám zřídkakdy.

• 14.4.2017  10:15
    Spojenci (2016)

Napínavá podívaná, škoda toho konce. Ale možná jsem jen přecitlivělý otec...

• 20.1.2017  09:57

Další zeměpisný poznatek pro svou praxi : dánové jsou strašně ošklivý a hrozně divní. Děkuji panu Jensenovi za ten poznatek, za nejvzrhleší filmový filmový zážitek. Většina lidí tvrdí, že toto stačí vidět jednou. Já se na to ještě klidně podívám. Můj žaludek snese hodně. Díky za to, že jsem objevil dalších pár originálních vtipů a díky za to, že jsem zjistil, že se umím ještě hlasitě od srdce zasmát.

• 11.1.2017  09:24
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Vnuk Petra Vichnara (neříkejte mi že tam není rodinná přízeň, taková podoba!), černoušek a bezzubý kudrnáč mají na celý život o čem vyprávět. Zažili óóbrovské dobrodružství. Napínavá pohádka od začátku až do konce. Nějaký ten kladný bodík bych rozhodně přidal - zejména po výkonu a výstupu, které předvedl David Harbour a v druhé řadě pak výkon holčičky s nadpřirozenými schopnostmi. Nicméně v záplavě kvalitních seriálů (kterou zřejmě odstartoval seriál Lost) zapadají Stranger Things do průměru. Do 2. série budu věřit v o něco lepší výběr herců (i když ti kluci s maminkami typu ukňourané princezny Jasněnky) asi zůstanou. Atmosféra a zaujetí diváka ale rozhodně nechyběla.

• 6.1.2017  07:39
    Deadpool (2016)

Sice jeden z nesčetného množství filmů " o hrdinech", ale s pořádnou porcí originality, vtipů v neočekávaných situacích, řadou zarážejících až dech-beroucích situací. Jen by to celé chtělo ještě trošku dotáhnout. Hlavně ten závěr mi přišel trošku odfláknutý. Oceňuji propojení komedie a vážnost akce.

• 12.12.2016  18:28
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Nevěřil jsem tomu, že 2. série může být lepší než "jednička". Byla lepší. Budu-li dělat, že ten úlet v podobně mimozemského talíře jsem jako neviděl, tak super ! Perfektní herecké výkony hlavních protagonistů, napínavé téměř od začátku a téměř do konce a celý ten děj, který je podle skutečných událostí - které se vlastně nikdy nestaly rozhodně nezklamal!

• 10.12.2016  17:51
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Já jsem se neskutečně pobavil. Mezi totálními shit pořady - který nás v posledních letech provází ( od Výměny manželek až po Popelku) - je tohle pokračování TV úpadku totální SHIT no. 1. Na jednu stranu totálně stupidní, ale na druhou stranu k pivku a kebabu vynikající zábava ! A tak se stalo, že i blbost může být nadnášena.

• 17.11.2016  10:56

Škoda některých rychlých a zbrklých scén. Několikrát bohužel dost uspěchané.

• 12.11.2016  14:04
    Příchozí (2016)

Villeneuve se postupně zařazuje mezi scifi-špílmachry. Po jeho veleúspěšném "Zmizení" přichází Příchozí. Možná ještě úspěšněji hodnocené scífko. Tentokrát nás sakra dlouho napínal s ještě vytrvalejší ťapkající husinou po těle. Člověk dlouho čeká, než ta struna praskne. Jestli vůbec praskne ! Velmi dobrý počin, nicméně hodnotím 65%. Ale co : CO SE STALO, STANE SE ...

• 23.10.2016  10:54

Tak jsem shlédl pokračování filmu - který jsem tu hodnotil jako vůbec svůj první a který pro mne byl top 1 filmem - resp. stále se pohybuje někde v top 5. U "dvojky" jsem byl připraven na nejhorší. Aby to se mnou neseklo, přečetl jsem si tu komentáře, aby případné zhanobení mého TOP filmu tak nebolelo. Takže : Opět výborná kamera - ve stejném duchu jako u "jedničky", nezklamala ani hudba - sice trošku kopírka předchozího dílu, ale dobrý... A herci odvedli asi to nejlepší co mohli, i když to za moc nestálo. Zklamáním tu pro mne byl Bíny (Roman Skamene). Nechci být moralistou, ale stačilo by, kdyby se oholil a celkově nepůsobil a nemluvil jako úplný "bezďák". Potměšil absolutní slabota. No ale hlavně ten děj ! : To byla celkem tragédie... Ale co, chlapci zavzpomínali, použili pár starých dobrých hlášek a zase se rozešli. Dobře že tak... Na Olmera, který až na 1-2 filmy nikdy nic moc pořádného nenatočil, tak celkem dobré.

• 12.10.2016  07:22

Ve své době jistě kultovní film, který dal svým dějem podnět pro mnohé další podobné snímky. Kdybych viděl ponejprv právě tuto záležitost, určitě by mé hodnocení bylo daleko vyšší. Vynikající Eastwood a dech beroucí závěr.

• 16.9.2016  06:38
    Ex Machina (2014)

Přespříliš dlouhé nudné scífko.

• 16.6.2016  14:57

Vynikající a pětihovězdičkový je zejména příběh, který začíná mužem jedoucím po silnici (včetně songu, který doprovází jeho spanilou bezstarostnou jízdu)...

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16