Caszidy

Michal Gruber

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 11.2.2021  12:27

Uff, no jestli mají Patty Jenkins a Gal Gadot spolu s tvůrčím týmem scénáristů v plánu přijít ještě s třetím dílem Wonder Woman, tak se upřímně děsím jeho kvalit, jelikož jediné, co fungovalo v prvním i druhém díle, byla společná chemie mezi Gal Gadot a Chrisem Pinem. Jakmile zmizel ze scény Steve Trevor v Pineově podání, tak se filmy okamžitě rozsypaly. To je hlavní problém WW1984 i jejího prequelu. Přitom ten film má Gadot, která se od minule přeci jen herecky trochu posunula (byť je to stále v ranku polena), ultrasympoše Pinea, Pascala (jenže v závěru zrůdně přehrávajícího), hromadu peněz na triky (které jsou ale častokrát naprosto směšné, až odpudivé - viz sprinty WW nebo létání, zřejmě většinu rozpočtu na triky spolkla naprosto zbytečná úvodní pasáž na Themyscyře) a slibnou premisu s osobou, která se musí přizpůsobit diametrálně odlišnému časovému období, než v jakém předtím žila (zoufale nevytěžená linka). Výsledek je krajně neuspokojivý a jen ho podtrhuje nezvládnutý závěr a přebytečná stopáž. Pokud má WW1984 nějak parafrázovat Donnerova Supermana s Christopherem Reevem, tak naivitou příběhu snímku se to skutečně povedlo. Jenže zřejmě si tvůrci před začátkem natáčení měli toho Supermana skutečně pustit, aby si uvědomili, že byť ten film byl na svou dobu přelomový a stále v něm jsou fajn momenty a atmosféra, tak z dnešního pohledu už jako celek působí takřka směšně archaicky. Mám reálnou obavu, že při vědomí, že Patty Jenkins má režírovat nový Star Wars film z oblasti pilotů x-wingů, by už tak toxická Star Wars fanouškovská základna, by film v obdobné kvalitě jako WW1984 nemusela rozdýchat a mohka by kolem toho být nějaká velice nepěkná kontroverze. Dnešní internetová doba, je fakt divná.

• 1.11.2020  20:18

Krásně syrové a surové, přinášející výborné vykreslení několika (z toho přehršle) postav, samozřejmě v čele s Constantinem. Animace ve své podstatě standardní, neurazí, nenadchne. Bohužel k absolutnímu hodnocení a vlastně i potvrzení samotného vyznění snímku a jeho příběhu, chybí odvaha autorů a studia k razantnímu řezu. SPOILERPokud v celém snímku umírají postavy, přeživší postavy jsou nuceny žít s vědomím toho, že jejich chyby stály životy nejen jejich blízké, ale i miliony jim neznámých lidí a autoři se snaží, aby to na vás co nejvíc zapůsobilo, tak závěrečné "deus ex machina" přepsání reality Flashem (pokolikáté už podobný zásah sledujeme?) logicky vymaže i vaše silné dojmy z vyznění příběhu a po skvělém animáku zbyde spíše jen hořkosladká pachuť. Konec SPOILERu

• 1.11.2020  19:57

Timothy Olyphant: hraje x-let šerifa v zapadákově v jednom seriálu. Jon Favreau: Time, nechtěl by sis zahrát u mě ve Star Wars? Olyphant: Wow Star Wars, konečně něco úplně jinýho, než čím jsem se proslavil. Jasně, count me in! A co jakou roli pro mě vlastně máš Jonathane? Favreau: no je tam takový zapadlý město v poušti, který ochraňuje šerif, teda sorry maršál... Olyphant: Aw shit, here we go again (alternativně: same the same, but different, but still same) Dobrá, teď trochu seriózněji - nosná kostra příběhu celého seriálu opět letí někam do pozadí, takže opět dostáváme téměř výplňovou epizodu (pokud nepočítáme cameo na konci). Potěší samozřejmě Olyphant, který je cool snad ve všem, v čem se ukáže. Skalní fanoušci pak zamáčknou slzu z fan servisu v podobě pomrknutí na hodiny a hodiny strávené hraním legendárního Knights of the Old Republic (pro neznalé, pokud jste přijali na Tatooine quest jehož výsledkem bylo zabití Kraitského draka, tak jste kromě hory XP získali i tzv. perlu kraitského draka - v téhle epizodě ji Tuskenové pracně vyhrabali z jeho vnitřností. Perlu jste mohli použít jako velice silné vylepšení světelného meče, nicméně hardcore hráči obsedantně plnící všechny questy v průběhu hry získali i daleko lepší krystaly do světelného meče. Takže se nabízelo další netradiční využití perly - pokud jste ji donesli do tábora Tuskenů, tamější "historik" se s vámi podělil o zcela zásadní informace a tajemství týkající se historie Tuskenů, Tatooinu a vlastně celé "vzdálené galaxie" - nechci úplně spoilerovat, ale Tatooine nebyl vždycky nehostinná poušť, Tuskenové nebyli vždycky nemilosrdní nájezdníci odmítající moderní techniku a nadsvětelné motory ve "vzdálené galaxii" existovaly už dříve, než tak uvádí "neomylný" archiv Jedi)

• 10.9.2020  16:10

Další zpracování možná nejoblíbenějšího příběhu o Supermanově smrti. Osobně musím přiznat, že jako jednohubka se tahle verze dá bez úhony zhlédnout, nicméně pokud bych měl někomu doporučit, zůstal bych u dnes už lehce retro verze od Lauren Montgomery z roku 2007.

• 10.9.2020  16:04

Nedá se než souhlasit, že zápolení dopplegangerů o to, kdo je supermanovější Superman je vlastně daleko zábavnější a povedenější snímek, než předchozí The Death of Superman. Jako obvykle se zde zřejmě ředí předloha až do takřka čirého nálevu, nicméně i tak jde o slušně odsýpající podívanou, která jednoznačně pobaví víc, než řada hraných komiksových konkurentů (a o takovém Arrowerse už ani nemluvím).

• 10.9.2020  15:58

Upřímně chápu nářky pravověrných milovníků předlohy, která je tu očividně použita jako pouze hodně volná inspirace, nicméně i přes tento nevyužitý potenciál (či hanebně zahozený?) paradoxně musím uznat, že tenhle animák hravě strčí do kapsy drtivou většinu své konkurence. Co to vypovídá o konkurenci je asi zřejmé.

• 29.8.2020  22:25

Hodně silný kraťas, byť vizuál smrti samotné mohli tvůrci zvolit trochu méně "emo". Jinak se ale dá v rámci žánru vyčíst máloco.

• 17.7.2020  23:00

Fuu, akože ta vychodniarčina by pro našince zasloužila titulky, lebo som mal dost problém rozumět některým dialogům a to je moje manželka ze Slovenska a slovenčinu ovládám vcelku obstojně. Každopádně snímek samotný má po většinu času příjemnou "feel good" atmošku a souhlasím, že chemie mezi titulní dvojicí funguje parádně. Škoda, že autoři více nerozpracovali příběhovou linku s rodinným odmítáním a celý snímek doslova ustřihli hodně uspěchaným závěrem.

• 17.7.2020  12:23

Uff takhle promrhat obsazení Margot Robbie a Evana McGregora, tak to chce snad dokonce nějaký speciální druh talentu, jinak si to nedokážu vysvětlit. Doufám, že producenti budou hodně zvažovat, než režisérce, potažmo scénáristce přiklepnou další podobně velký projekt (byť u scénáristky se tak už bohužel očividně stalo viz chystaní Flash a Batgirl), jelikož neúspěch téhle kardinální nudy padá právě na bedra těchto dvou dam. Pokud celý snímek, jenž se snaží vést na vlně zábavné, krapet šílené akce a stylizace, obsahuje jedinou (sic!) efektně a zábavně natočenou scénu (Harleyina adorace přípravy snídaňového sendviče), pak jde o kompletní selhání tvůrčího týmu. O nevyužití chabě načrtnutých postav a nedostatečnosti vykreslení celého originu Birds of Prey pak ani nemluvím.

• 13.7.2020  15:48

Sledování v průběhu pandemie COVID-19 v autokině na nákladovém nádraží Žižkov dodalo snímku trochu jiný rozměr. O to víc jsem si asi užil tu bezstarostnou atmosféru, kterou z plátna hlavní protagonista a šílenec v dobrém slova smyslu, který dal celý projekt dohromady - Marek Slovodník, šíří. Chápu, že nebýt "trabantistů", tak by Afrikou na pionýru nikdy nevzniklo, ale za sebe musím přiznat, že mě jednostopá verze cestování paradoxně bavila více, než její dvoustopí "rodičové". Abych neuváděl jen samé osobně zaujaté vjemy, tak je třeba rozhodně ocenit výbornou kompozici záběrů, které jawisti po cestě pořídili.

• 13.7.2020  15:30
    Joker (2019)

Na Jokera se samozřejmě nebude vzpomínat kvůli brilantní režii nebo originálnímu scénáři (obé tvrzení totiž není až taková pravda), nýbrž kvůli tomu, jak se Joaquin Phoenix protančil skrz plátno a ztvárnění bolestivě narušeného člověka dobitého predeterminací a krutým okolím, k zlaté oscarové sošce. Todd Phillips dal dohromady snímek, který minimálně svými trailery a částečně i promo kampaní značně "klamal tělem". Natěšení diváci totiž mohli dle ukázek očekávat daleko akčnější a film s odlišným vyzněním, zatímco výsledná látka byla víc než čímkoliv jiným studií onoho narušeného jedince, jenž dostával od života a svého okolí jednu osudovou ránu za druhou, což ve spojení s jeho anamnézou vedlo ve finální přerod do role na cestě bez návratu. Že je sledování filmu občas až nepříjemným zážitkem jen dokládá genialitu Phoenixova výkonu, kterému Phillips spíše umetá cestu a klidí se z ní, než že by ho po ní sám vedl.

• 12.7.2020  19:21

(komentář psán s více jak ročním zpožděním od shlédnutí) Jakožto velký fanda původních dvou Predátorů jsem neodolal a vyrazil na novou inkarnaci jež připravil osvědčený scénárista Shane Black. Bohužel, jedná se o obrovský přešlap a je jen otázka do jaké míry je to zapříčiněno přetáčkami a přestříháním od studia a do jaké míry nese vinu sám Black. Bohužl výsledek je takový, že se po zhlédnutí divákovi vkrádá jediná otázka - jak mohli takhle zprznit predátora? Bohužel Evoluce je snad kvalitativně ještě mnohem horší, než to co provedl Ridley Scott v Prometheovi s Vetřelcem (tam alespoň zůstala Áčková - rozuměj drahá produkce). Mělo mě asi trochu varovat, že tam nehraje žádná známá tvář (což samozřejmě není běžně žádná záruka kvality, ale je to alespoň určitě indikace - obzvláště u podobného typu produkce), byť hlavní hrdina je celkem sympoš a je snesitelný. Dalším varovným signálem mělo být to, že film neměl v podstatě žádnou promo kampaň a producentem je mamlas co stojí za "veledíly" AvP. Že ze snímku ale vznikne totální bramboračka komedie, vyvražďovačky, rodinného filmu, buddy krimi, parodie a nevím čeho ještě, tak to jsem fakt nečekal. Navíc pomalu každých 10 minut diváka doslova profackuje nějaké WTF odhalení predátoří mytologie (jejich technika, motivace, planeta, rody atd). Akční scény jsou naprosto nezvládnuté a nepřehledné. Jediné co jakž takž funguje je pár hlášek (Shane Black se nezapře). Poslední asi 3 minuty, filmu se pak nesou ve stylu naprostého WTF. Bohužel je bolestně vidět, že film byl přestříháván až běda, protože půlka scén naprosto nenavazuje a celá řada příběhových linek nedává vůbec smysl. Prostě a jednoduše, pokud dostanete chuť zhlédnout něco s predátory a z nějakého důvodu zrovna nemáte chuť na první dva regulérní filmy, tak si raději 100x pusťte Predators s Brodym v hlavni roli, než tuhle šílenost.

• 12.7.2020  19:02

Jednohubka se skvělou retro atmosférou podtržená vynikajícím vizuálem a pečlivě selektovaným padnoucím hudebním podmazem. Škoda, že Jon Hamm nedostal podstatně více prostoru na plátně, nejvíc pozornosti si samozřejmě krade tradičně výborný Jeff Bridges, ale potěší i Chris Hemsworth jehož pošuk/vůdce New Age kultu je dostatečně mrazivě fanatický.

• 6.11.2019  13:43
    Le Mans '66 (2019)

Nejsem nějaký zarytý "petrolhead", ale ten kouzelný "cool retro feeling", který z tohohle snímku sálá z každé jeho vteřiny stopáže, naprosto odrovnal i mne. Nádherný vizuál, herecké výkony i dobový hudební podmaz dokáží ve svém spojení i to, abyste zapomněli/nevšímali si šablonovitosti příběhu a klišé s házením klacků pod nohy zapšklými korporátními kravaťáky hrdinům permanentně stylově umazaným od motorového oleje. A je fajn v hollywoodském filmu vidět situaci, kdy i kladný hrdina dokáže dělat soupeři mírné naschvály. Bylo by velkým zadostiučiněním, kdyby tenhle snímek vydělal velké peníze a trochu naboural to současné Disneym protěžované schéma neustálého natáčení všemožných pokračování a předražených blockbusterů. Moc tomu ale bohužel nevěřím.

• 20.10.2019  15:15

Dost možná doposavad nejsilnější finále ze všech čtyř sérií. Bravo. Aneb, jak Gennaro dával lekci Patrizii v jedné z předchozích epizod: "Boss nemůže věřit nikomu". A ukazuje se, že ta lekce bude až příliš krutá a bolestivá.

• 6.10.2019  15:44

Takže jsme čekali 10 let na další sólový komiksový animák s Wonder Woman, jenom abychom dostali další origin, navíc výrazně slabší, než ten z roku 2009? Tak to je opravdu krásný případ promarněné šance. Uznávám, že i v Bloodlines jsou některé silné momenty, např. okamžik sebeoslepení (tedy až do chvíle, než si uvědomíte, že se znalostí existence zázračného uzdravujícího růžového paprsku se to najednou nejeví jako až tak velká oběť), ale celkově jde opravdu spíše o promarněnou příležitost a rozhodně za to nemohou jen nezáživní záporáci, kdy se hlavní nebezpečí zjeví teprve až v poslední dvacetiminutovce. Ne, tady je toho bohužel špatně víc, ať už jde o neuvěřitelně klišoidní motivaci Silver Swan, až po nevýrazného Steva Trevora. Takže pro příště doporučuji znovu a lépe a tentokrát ne až za dalších 10 let.

• 29.9.2019  21:43

Úvod tohohle komiksového animáku je takřka k nepřežití, respektive k okamžitému vypnutí a veverčí děvče je z hlediska Marvelí stáje dokladem toho, že už opravdu není moc prostoru pro další inovace, nicměně postupně se tahle "představovačka" nových charakterů vcelku rozjede a dá se i relativně bez úhony dokoukat a chvílemi se člověk i vcelku pobaví, byť mu zrovna není "hluboko -náct", což je samozřejmě cílovka tohohle počinu. Ne, na dospělejší komiksové animáky je tu prostě DC Animated.

• 26.7.2019  09:38

Pravidelný divák Chirurgů si za těch 15 sérií již musel všimnout, že se "showrunnerka" Shonda Rhimes chorobně vyžívá v cliffhangerech na konci sérií. Mnou již několik let očekávaného výbuchu atomové elektrárny jsme se sice opět nedočkali, nicméně komiksově-pohádková mlha je také vcelku trapas. Jinak si ale na finále 15. řady stěžovat nemohu, jelikož poskytuje do té příští hned několik zajímavých příběhových linek a nové postavy Dr. Koracika (Greg Germann vždycky rulez!) a Linka se rozhodně osvědčily. 16 sérií (a Ellen Pompeo má smlouvu i na potenciální 17) je už opravdu hodně, ale zatím naštěstí nenastal až tak radikální pokles kvality seriálu, aby docházelo k nějakému výslovnému ztrapňování, nebo pošlapávání odkazu, tak jako v jiných případech. Doufejme, že tedy 16. řada opět nezklame.

• 26.7.2019  09:27

Výborná epizoda s povedeným motivem "hádej, kdo přijde na večeři".

• 26.7.2019  09:19

Pokud bych měl animovaného Spider-mana s kumpány z jiných dimenzí charakterizovat jedním přívlastkem, tak to bude jednoznačně "svěží". Už dlouho jsem neviděl film s tak dobře nakombinovaným mixem nápadů, uvolněnou atmosférou a dokonalou audiovizuální stylizací. Zapomeňte na všechny hrané pecky z MCU a pokusy o pecky z DCU a ponořte se do pestrobarevného Brooklynu, budete bohatě odměněni.

• 17.7.2019  11:10

Výborně zpracované a vyvážené nahlédnutí do nesmyslnými regulemi svázaného každodenního života v Teheránu. Jeden z mála snímků, kde je forma a obsah ve skutečné symbióze.

• 24.5.2019  10:15

Už předchozí epizoda byla až přílišná slátanina, ale letošní finále opět potvrdilo tradici, že tvůrci prostě nedokáží jakoukoliv sérii Legend zakončit normálně. Tohle byl proste overkill. A ten song na konec? Ufff. Pokud je snaha do jedné epizody nacpat příliš, většinou to nedopadá dobře a to se přesně stalo i tentokrát. Lehkost a mírná sebeparodie, která zdobila většinu druhé části čtvrté série je rázem pryč a zbyl jen šíleně přehnaný guláš hraničící s trapností. Je to škoda, protože jak už jsem psal, až na předposlední a poslední epizodu, se druhá část čtvrté řady překvapivě povedla.

• 15.5.2019  16:57

Vcelku povedená epizoda, přičemž převážná většina humoru v ní je založena na klasickém osvědčeném konceptu "každý si mele o tom svém a neposlouchá ostatní".

• 15.5.2019  12:17

Tohle bylo trochu moc, hlavně tedy celá linka s Garym. Nápad s Rayovou/Neronovou aplikací, prostřednictvím které uživatelé odsouhlasí propadnutí své duše peklu je sice originální, ale důvody, které autoři vymysleli jako motivaci pro stažení apky se moc nepodařily (bububu monstra existují a prostřednictvím appky vás ochráním). Tohle se dalo využít daleko lépe. Naopak solidně funguje Constantinův pobyt v pekle.

• 15.5.2019  12:13

Neron převzal nadvládu nad Rayem a k tomu nutí Constantina přivést z pekla jeho milovanou Tabithu. Bohužel ne až tak podařená epizoda.

• 15.5.2019  09:39

Co napsat k finále sedmé řady, která začala tak nadějně a jejíž druhá polovina byla tak zoufalá? Ani finále bohužel až na světlé výjimky příliš nevylepšilo dojem, takže snad jen zbývá smutné konstatování "uff ještě 10 epizod v osmé, poslední řadě a tvůrci ukončí tuhle agónii". Pouze doufám, že těch posledních 10 dílů bude stát za to a trochu vylepší závěrečné resumé seriálu, který začinal tak nadějně a stala se z něj typicky nastavovaná kaše. Mírným optimismem mě naplňuje fakt, že Emily Bett Rickards v roli Felicity skončila již teď, takže budeme v posledních 10 epizodách ušetřeni Olicity momentů, které v podstatě zničily celý seriál. Jinak konkrétněji k závěrečné epizodě: tvůrci se do ní snažili nacpat vše co šlo a výsledek tomu odpovídá, bohužel převážně v negativním slova smyslu. Vrátilo se plno postav, do toho bylo třeba uzavřít i ty hrůzostrašné flashforwardy a rozloučit se s Emily/Felicity. Dopadlo to tak, že třeba Katie Cassidy měla asi tak dvě scény v nichž se objevila. Rozhodně mě potěšil Michael Jay White v roli Bena Turnera, tuhle postavu měli využívat už dřív a v daleko větší míře. Naopak klasicky Kate McNamarra alias Mia a Sea Shimooka alisa Emiko - stejné chyby, stejné známky, respektive nejenže by se tyhle dvě katastrofální herecká dřeva s přesně třemi výrazy tváře v repertoáru neuchytily ani v Tak jde čas vedle Dr. Drakea Remoraye v podání Joyeho Tribbianiho, ale pomalu by to nestačilo ani na nějaké soft erotické filmy, tohle byly opravdu těžké castingové přešlapy. Jelikož bylo třeba půlku epizody věnovat rozloučení s Emily/Felicity, tak samozřejmě vypořádání s Emiko a 9th Circle působilo strašně uspěchaně a spočívalo v další nijak nezáživné generické bitce hromady komparzistů s Arrow týmem. O flashforwardech se radši nebudu ani zmiňovat. Abych nekončil vyloženě negativně - opravdu jsem zvědavý a mám mírně optimistická očekávání k závěrečné osmé sérii (jakkoliv směšně lacině opět vypadal Monitorův kostým).

• 15.5.2019  09:09

Vždycky je fajn vidět Colina Donnela při návratu do seriálu, i když tady to nebylo až tak plnohodnotně využité, horší na epizodě bylo už x-té opakování prolézání a prohledávání stále stejných generických továrních hal a papundeklovo polystyrenových sutin a kamenů. Chápu, že seriál má omezený rozpočet a že se nedá pokaždé natáčet v exteriérech (i když ty kanadské lesy z každého druhého seriálu mi už taky lezou pěkně krkem), ale ta lacinost by z toho nemusela až tak křičet.

• 15.5.2019  09:03

Vcelku solidní epizoda, hlavně co se týče výstavby kostry příběhu. Byť je samozřejmě trochu úsměvné, že po x-letech a stovkách zabitých, nebo zmrzačených noname generických žoldáků, securiťáků, ale i policistů, se najednou strašně řeší smrt dvou hlídačů, kteří se nijak neliší od té kupy mrtvol, kterou už za sebou Oliver a jeho tým zanechal.

• 1.5.2019  11:59
    Ant-Man (TV seriál) (2017)

Série kraťasů se zaměřením na nejmladší publikum. Zřejmě jediným smyslem této mikrosérie bylo upozornit na plnohodnotný ant-manův film. Oceňuji ale příjemnou animaci stylizovanou do oldschool novinových komiksů.

• 1.5.2019  11:54

A s touto epizodou přichází jedno dnes již klasické ponaučení - nechovejte se k lidem s nimiž pracujete jako k rohožce na čištění bot, jinak si vezmou zpátky svou useknutou bradavku a stanou se noshledy pekelných démonů. Jinak se už těším na démonického Raye v dalších epizodách.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26