Caszidy

Michal Gruber

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 23.5.2018  11:38

Krvavé, nekompromisní a perverzní. Asi těmito třemi přívlastky by se dal nejlépe charakterizovat zatím poslední animák z dílny DC Animated a to přesně v tomhle pořadí. Přes vhodné propriety pro tuhle nesourodou partu bohužel nebylo z látky vytěženo úplné maximum a třeba předchozí Assault on Arkham byl kvalitativně o kus výše. Zde se mi zdá, že chemie mezi postavami nefunguje až tak dobře. Naproti tomu vše táhne nahoru hláškující Harley a hlavně intermezzo se striptérem/Fatem. Animace postav je povedená, to samé se ale bohužel nedá říci o zbytku světa, který častokrát působí dost odfláknutým dojmem.

• 20.5.2018  22:25

Upřímně si nedokážu představit, že by celé to devatenáctifilmové (nebo kolika vlastně) snažení bylo možné završit a natočit lépe, než je Infinity War natočena (pominu teď fakt, že to završení nás vlastně bude čekat ještě jednou za rok). Souhlasím s tím, že aby film fungoval, musí se soustředit hlavně na hlavního antagonistu a ty desítky postav upozadit (a některé vlastně ani neukázat/nezmínit). Tuhle konstrukci Russoové zvolili velice dobře. Přes to obecné nadšení (a to včetně mého) však snímek opět trpí (a vlastně se tomu ani ze své podstaty nemůže vyhnout) klasickými neduhy všech jeho Marvel předchůdců, pročež na maximální hodnocení prostě jít nemohu. Problém je navíc i to, že přes všechny ty emocionálně cílené odchody postav víte hned v tom samém okamžiku, že za rok v podstatě na 99,9% proběhne restart a v podstatě všichni se zase vrátí a nakonec to odnese zřejmě jen Kapitán, kterému připraví hrdinnou smrt a zřejmě i navazující "restart" s Buckym coby novým držitelem štítu (toto doufám, nemusím označovat jako spoiler, jelikož jde o čistou spekulaci o níž se hovoří již roky).

• 20.5.2018  22:09

Shonda Rhimes zase jednou na konec série připravila (už tradičně?) nějakou katastrofu. Tentokrát naštěstí se šťastným koncem, byť v tom samozřejmě má prsty loučení s postavou April. Příště nás čeká tolik očekávaná svatba a poslední díl čtrnácté série, která musím potěšeně říci, si drží kvalitu překvapivě dobře (přeci jen čtrnáctá série? To už je něco!).

• 20.5.2018  22:03

Jako finále šesté série určitě povedené, neboť ta celkově dost kolísala. Bohužel tvůrci nevyužili jedinečnou šanci a neměli dost odvahy seriál tímto ukončit jako celek. Stačilo dotáhnout několik linek ale přitom ponechat hlavní kostru a nápad posledního dílu a skvělé a hlavně důstojné završení celého seriálu by bylo hotové. Jinak závěrečný souboj Olivera s Diazem mi přišel trochu uspěchaný, což je určitě škoda. Příběhová linka Quentina byla završena podle očekávání a jeho konec byl logicky využit k zřejmě definitivnímu přerodu Black Siren. Bohužel Paul Blackthorne bude v seriálu rozhodně chybět, jelikož už v něm vlastně nezůstává žádná aspoň trochu věkově starší postava, což rozmanitosti určitě opět nepřidá.

• 20.5.2018  21:53

Druhá a bohužel zároveň i poslední série (seriál byl bohužel zrušen) velice solidně rozpracovala koncept předchozí řady, vyměnila některé postavy a vcelku zdařile se věnovala i vývoji postav. Sledování tak rozhodně doporučuji, jako oddychovka potěší a pobaví.

• 20.5.2018  21:50

Poslední epizodu série a i celého seriálu bych si kvalitativně představoval přeci jen o něco výše. Z nápadu s přepadením Donut shopu by se určitě dalo vytěžit daleko víc. Tvůrci nakonec podle očekávání dali Franca a Sofiu dohromady Arthura poslali na road trip, který nestihl dokončit se svou ženou a Donut shop koupil Fawz. Škoda, na tuhle oddychovku jsem si zvyknul a bude mi chybět.

• 20.5.2018  21:39

Tentokrát trochu slabší epizoda zaměřená na rivalitu Franca a jeho dívky v rámci studentské soutěže o to, kdo vyhraje hlavní cenu v podobě pobytu ve Florencii. Naopak Randy se rozhodla dát šanci Tushovi na stálejší zaměstnání a vzala ho jako svého asistenta, což se jí samozřejmě po počátečním nadšení rychle zají.

• 13.5.2018  16:15
    Stážista (2015)

Solidně ztvárněný střet generací a z něho vyplývající humorné a někdy ne až tak humorné situace jsou hlavním pozitivem snímku, vedle klasika De Nira, úsměvu Hathaway a té party okolo. Film však strašně sráží typická hollywoodská šablonovitost tohoto žánru a drtivě přeslazený závěr.

• 13.5.2018  16:10

Opět jedno aktuálnější téma, tentokrát imigrační politika ve vztahu k osobám, které už v Americe žijí takřka od narození, ale legálně v ní nejsou. Z toho se samozřejmě odvíjí několik velice dobře mířených vtipů.

• 13.5.2018  16:06
    Psí ostrov (2018)

Je to neskutečně originální, tady se opravdu dá reálně mluvit o rukopisu a nejde o nějakou prázdnou frázi. Na mne chvílemi možná až moc šílené (je to to správné slovo?) a občas jsem se i trochu nudil, proto nesdílím to bezmezné nadšení okolo, nicméně některé momenty jsou tak propracované a krásné, že to nelze neocenit.

• 11.5.2018  21:13

Když odhlédnu od některých tradičně toporných dialogů a faktu, že kvalifikační předpoklad být šéfem největší zločinecké organizace v USA je zřejmě být naprostý idiot a zbabělec (alespoň podle ztvárnění zbylých 3 členů Quadrantu), tak to byla povedená předfinální epizoda.

• 8.5.2018  21:21
    Constantine (TV seriál) (2018)

Výborná práce. Příjemná animace, dabing Matta Ryana, plno krve, škoda jen té délky. Constantine by si zasloužil buď plnohodnotný animovaný seriál, nebo další snímek.

• 8.5.2018  21:19

O poznání lepší epizoda než ta předchozí. Tentokrát o tom, jak se Franco učí řídit, aby konečně dostal řidičák a naopak Arthur o ten svůj nedopatřením přijde. Z toho plyne řada povedených vtipů.

• 8.5.2018  13:52

Další epizoda, která drží nastavenou kvalitu této série. Začalo i očekávané loučení s jednou dlouholetou hlavní postavou a dle promo videa na příští epizodu, nás zřejmě čeká ještě jeden srdceryvný odchod (byť také ohlášený dopředu, otázka je jen, jaká bude jeho forma) Jinak mě potěšilo zaměření na Alexe a jeho rodinu. Jeho postava za těch 14 sérií prošla skvělým vývojem.

• 7.5.2018  15:54

Pro mne vcelku překvapení, které opravdu potěšilo. Ale u spojení Coogler + Michael B. Jordan, abychom si už pomalu začali zvykat. Taková věc, které mne zaujala a přitom jde o naprosto abstraktní blbost je to celkové vizuální ladění do fialové barvy, které ve výsledku dodává nesmírně zajímavý "feeling". Líbila si mi také daleko menší provázanost na zbytek MCU, kdy snímek skutečně funguje jako zcela samostatný projekt a vlastně vás nenutí mít nakoukaných x-desítek dalších připojených filmů, jen abyste docenili všechny detaily. To je skutečně osvěžující. Hlavní antagonista je pak opravdu výborně propracovaný a samozřejmě i ztvárněný jordanem, jak už jsem psal na začátku. Za mne velice příjemný příspěvek do žánru.

• 7.5.2018  15:46

Pokračuje se v tématu načrtnutém v minulé epizodě. To se nakonec vyřeší podle mne až přehnaně srdceryvným a uctivým způsobem, ale američani jsou holt trochu jiný národ. Je otázkou, co se vyklube ze samaritánského kroku Amelie. Jinak jak je vidět, tvůrci nám "díky" veselým sušenkám z předchozí epizody, "vyrobili" z jednoho ze stážistů padoucha, přičemž tahle linka by měla pokračovat hned v dalším díle.

• 7.5.2018  15:42

Epizoda točící se kolem arthurova streaku v nepřerušené řadě návštěv úvodního utkání baseballové sezóny, jakožto "die hard" fanouška Chicago Cubs. Fawz se pak snaží zjistit, kdo z jeho zaměstnanců ho "okrádá" ujídáním cheesecakeu v jeho rychlém občerstvení. Kvalitativně vcelku průměr.

• 5.5.2018  11:51

Všichni máme určitě rádi návraty. A návrat v téhle epizodě musel potěšit snad všechny fanoušky Arrowerse. Jasně, Tommy Merlyn v podání Colina Donnella se vrátil už několikrát, ale tenhle návrat byl rozhodně nejefektnější a za mne rozhodně nejpovedenější a nejsmysluplnější. Jinak co se týče příběhu a děje, tak celá druhá polovina téhle sezóny podle mne působí až nechtěně trapně v té premise, že Dragon ovládá ve Star City úplně všechno. Znázornění, že jsou soudci, nebo jiné úřední osoby města zkorumpovaní/vydíraní se přece dá provést i jinak, než že celý policejní sbor poslouchá Diaze na slovo a ještě to v podstatě prohlašuje na veřejnosti. Tohle se tvůrcům prostě nepodařilo a už to půjde těžko napravit. Naštěstí nám zbývají už jen dvě epizody, které se snad budou soustředit spíše na boj. O tom, jak se postava se superschopnostmi bála x-epizod postavit běžnému člověku, s kterým častokrát očividně byla osamotě v intimních chvílích, kde je druhá postava neozbrojena, ani nemluvě.No nic, prostě Arrowerse, proč se vůbec rozčiluji. Přes to všechno je tahle epizoda solidní a v rámci žánru povedená.

• 1.5.2018  19:07

Homecoming skvěle trefil atmosféru a naladění postavy. Hlavní postava mě i díky jejímu představiteli baví a je osvěžující, že padouch není nějaký megaloman, nýbrž prostě kšeftař, který se pohybuje v rámci šedé ekonomiky. Potěší samozřejmě i všudypřítomné vtipné propojení na MCU. Tenhle dílek skládačky se prostě povedl. To ale nicméně neznamená, že si na něj po půl roce nějak výrazně vzpomenete, pořád je to prostě jen "popcorňák".

• 1.5.2018  14:19

Skvělý nápad a celkové zpracování, podtržené hereckými výkony. Pokud prominete fakt, že při hlubším zkoumání logického fungování načrtnutého světa (armády jednotlivých států byly tak snadno zlikvidovány, nebo se většina lidí skutečně přesunula do podzemí, jak hlásaly některé novinové titulky? Proč pak Abbottovi zůstávali na povrchu? Kvůli slunci a čerstvému vzduchu výměnou za permanentní hrozbu smrti? Proč si tedy rovnou nenašli útočiště někde za zvukovou kulisou, jak napovídá scéna s vodopádem? A proč Oni vlastně zabíjeli? Kvůli potravě to očividně nebylo, jelikož své oběti ponechávali na místech úmrtí) se řada věcí začne sypat, jako domeček z karet, tak se budete skvěle bavit. Já to snímku odpustil a užil si ho dosyta (byť některé hororové "lekačky" a dějové linky - hřebík! - jsou až moc očividné a "na sílu) a to hlavně díky skvělé atmosféře, kterou dokázal vybudovat.

• 1.5.2018  14:08
    Gomora - Epizoda 6 (S03E06) (epizoda) (2017)

Hodně silná epizoda. Obzvláště pokud si dáme do souvislosti, jak je zde znázorněno přidělování veřejných zakázek municipalitami, s tím, kvůli čemu byl možná zavražděn na Slovensku novinář Ján Kuciak a jeho partnerka. A obávám se, že u nás také nejsme úplně daleko od zde znázorněného extrému. Odstranění nepohodlného pracovníka je pak skutečně mrazivé.

• 1.5.2018  14:05

Vždycky je fajn vidět Davida Nykla v roli Anatolyho. Oliver se tentokrát soustředil na snahu dostat bývalého pakhana zpátky na svou stranu tím, že mu ukáže, že Dragon neuznává něco jako čest. Za to ale Oliver zaplatil vysokou cenu. Tentokrát se tvůrci opravdu snažili a epizoda působila jako kompaktní celek.

• 1.5.2018  14:01

Bohužel opět spíš průměrná epizoda točící se kolem faktu, že si Sophia konečně uvědomí, že k Francovi stále něco cítí. Ten se však konečně "rozhoupal" a bere Tavi na jedinou víkendovou dovolenou, kterou si může dovolit - prodejní předváděcí akci u jezera.

• 1.5.2018  13:59

Vcelku průměrná epizoda zaměřující se na problém sexuálního obtěžování (Randy) a snahu podplácením se vyhnout dodržování hygienických předpisů (Arthur).

• 26.4.2018  12:38

Slušná epizoda. Arthur potřebuje větší obnos na opravu motoru svého člunu, tak se po x-desetiletích rozhodne k odvážnému kroku zvednout ceny svých donutů. Předražené cukrovinky přilákají nečekanou klientelu pozérských hipsterů a dolary se jen hrnou. Z toho se odvíjí i nejlepší vtip epizody, kdy se tvůrci přesně strefili do aktuálního hyperkorektního přístupu ke genderovému oslovování, kdy po oslovení jednoho z pošuků/nových zákazníků, opraví Arthura přítomná hipsterka, že tomu chlapíkovi, kterého právě oslovil přece nemůže říkat pane, ale že je to "fluid". Brrrr.

• 25.4.2018  12:30

Ok, to by snad ani nebyla Shonda a Greys Anatomy, pokud by se nevěnovali dalšímu ze společenských témat, které aktuálně hýbou amerikou, potažmo většinou západního světa. Kdy do Chirurgů zasáhne kampaň #Metoo, bylo jen otázkou času. Jen doufám, že se Shonda a její tvůrčí tým, v dalších částech, kdy tuhle dějovou linku více rozpracují, pokusí o aspoň trochu objektivně kritického přístupu, a když už ne to, tak aspoň objektivního a nebudou kráčet ve stopách té absurdně přehnané hysterie, která ameriku zachvátila. Jinak nápad se sušenkami pro tenhle díl byl fajn, nicméně zpracování bylo dost rozporuplné. Scény některých postav byly skvělé, naopak u některých značně otravné.

• 22.4.2018  17:10
    Arrow - The Dragon (S06E19) (epizoda) (2018)

Solidní epizoda, zaměřená logicky na Diaze aka Dragona. Ten se projevil jako solidní psychopat a konečně rozptýlil moje pochybnosti o tom, jestli je vhodným pokračovatelem Promethea. Tvůrci samozřejmě trochu tlačili na pilu, aby si mohli odůvodnit to morální dilema, které na Black Siren bude čekat zřejmě v posledním dílu, kdy se se buďto zcela obětuje a pomůže Quentinovi a tím zprostředkovaně i Arrowovi, nebo dokonce přímo přejde na jejich stranu. Scéna s přímým "vnucením" se do Quadrantu bohužel působila strašlivě naivně, jednoduše, ba až směšně, ale holt se musíme smířit s tím, že se díváme na Arrowerse a ne třeba na The Wire, nebo dokonce na Gomorru.

• 19.4.2018  10:49

Shonda a její tým zase jednou reagují na aktuální dění kolem trumpovy protiimigrační politiky a tak jsme přišli o jednoho ze stážistů. Díky tomu jsme se dočkali malého pomrknutí na Christinu Yang. Snad se jí ještě někdy v budoucnu dočkáme jako hosta. Jackson a jeho matka Cathrine opět ukázali, že neupřímnost může mít dalekosáhlejší důsledky, než ty, kterým se jejím prostřednictvím snažíte zabránit. Uvidíme, co se z téhle zápletky vyklube.

• 15.4.2018  17:33
    Gomora - Epizoda 5 (S03E05) (epizoda) (2017)

Think BIG! Jinak se na vrchol nedostanete. Ničím jiným se samozřejmě Genny řídit nemůže a tak hned po svém pádu na dno začne spřádat plány na odplatu. Tentokrát s pomocí cirových nových parťáků, do té doby drobných podvodníčků "sellících trávu" v ulicích Neapole, nad nimiž se táhne zlověstný stín krvavé minulosti jejich kdysi slavné rodiny.

• 15.4.2018  17:26

Nemám v oblibě tenhle typ epizod, ať už se objeví v jakémkoliv seriálu. Navíc použití téhle konstrukce epizody opět upozorňuje na fakt, že tvůrci se už opravdu vyčerpali a nevědí kam dál. Rád jsem samozřejmě opět viděl Joshe Segarru, v jehož podání se Prometheus stal jednou z nejlepších postav, která se v Arrowerse za těch x-epizod, x-sérií, x-seriálů objevila.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24