Caszidy

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 6.11.2019  13:43
    Le Mans '66 (2019)

Nejsem nějaký zarytý "petrolhead", ale ten kouzelný "cool retro feeling", který z tohohle snímku sálá z každé jeho vteřiny stopáže, naprosto odrovnal i mne. Nádherný vizuál, herecké výkony i dobový hudební podmaz dokáží ve svém spojení i to, abyste zapomněli/nevšímali si šablonovitosti příběhu a klišé s házením klacků pod nohy zapšklými korporátními kravaťáky hrdinům permanentně stylově umazaným od motorového oleje. A je fajn v hollywoodském filmu vidět situaci, kdy i kladný hrdina dokáže dělat soupeři mírné naschvály. Bylo by velkým zadostiučiněním, kdyby tenhle snímek vydělal velké peníze a trochu naboural to současné Disneym protěžované schéma neustálého natáčení všemožných pokračování a předražených blockbusterů. Moc tomu ale bohužel nevěřím.

• 20.10.2019  15:15

Dost možná doposavad nejsilnější finále ze všech čtyř sérií. Bravo. Aneb, jak Gennaro dával lekci Patrizii v jedné z předchozích epizod: "Boss nemůže věřit nikomu". A ukazuje se, že ta lekce bude až příliš krutá a bolestivá.

• 6.10.2019  15:44

Takže jsme čekali 10 let na další sólový komiksový animák s Wonder Woman, jenom abychom dostali další origin, navíc výrazně slabší, než ten z roku 2009? Tak to je opravdu krásný případ promarněné šance. Uznávám, že i v Bloodlines jsou některé silné momenty, např. okamžik sebeoslepení (tedy až do chvíle, než si uvědomíte, že se znalostí existence zázračného uzdravujícího růžového paprsku se to najednou nejeví jako až tak velká oběť), ale celkově jde opravdu spíše o promarněnou příležitost a rozhodně za to nemohou jen nezáživní záporáci, kdy se hlavní nebezpečí zjeví teprve až v poslední dvacetiminutovce. Ne, tady je toho bohužel špatně víc, ať už jde o neuvěřitelně klišoidní motivaci Silver Swan, až po nevýrazného Steva Trevora. Takže pro příště doporučuji znovu a lépe a tentokrát ne až za dalších 10 let.

• 29.9.2019  21:43

Úvod tohohle komiksového animáku je takřka k nepřežití, respektive k okamžitému vypnutí a veverčí děvče je z hlediska Marvelí stáje dokladem toho, že už opravdu není moc prostoru pro další inovace, nicměně postupně se tahle "představovačka" nových charakterů vcelku rozjede a dá se i relativně bez úhony dokoukat a chvílemi se člověk i vcelku pobaví, byť mu zrovna není "hluboko -náct", což je samozřejmě cílovka tohohle počinu. Ne, na dospělejší komiksové animáky je tu prostě DC Animated.

• 26.7.2019  09:38

Pravidelný divák Chirurgů si za těch 15 sérií již musel všimnout, že se "showrunnerka" Shonda Rhimes chorobně vyžívá v cliffhangerech na konci sérií. Mnou již několik let očekávaného výbuchu atomové elektrárny jsme se sice opět nedočkali, nicméně komiksově-pohádková mlha je také vcelku trapas. Jinak si ale na finále 15. řady stěžovat nemohu, jelikož poskytuje do té příští hned několik zajímavých příběhových linek a nové postavy Dr. Koracika (Greg Germann vždycky rulez!) a Linka se rozhodně osvědčily. 16 sérií (a Ellen Pompeo má smlouvu i na potenciální 17) je už opravdu hodně, ale zatím naštěstí nenastal až tak radikální pokles kvality seriálu, aby docházelo k nějakému výslovnému ztrapňování, nebo pošlapávání odkazu, tak jako v jiných případech. Doufejme, že tedy 16. řada opět nezklame.

• 26.7.2019  09:27

Výborná epizoda s povedeným motivem "hádej, kdo přijde na večeři".

• 26.7.2019  09:19

Pokud bych měl animovaného Spider-mana s kumpány z jiných dimenzí charakterizovat jedním přívlastkem, tak to bude jednoznačně "svěží". Už dlouho jsem neviděl film s tak dobře nakombinovaným mixem nápadů, uvolněnou atmosférou a dokonalou audiovizuální stylizací. Zapomeňte na všechny hrané pecky z MCU a pokusy o pecky z DCU a ponořte se do pestrobarevného Brooklynu, budete bohatě odměněni.

• 17.7.2019  11:10

Výborně zpracované a vyvážené nahlédnutí do nesmyslnými regulemi svázaného každodenního života v Teheránu. Jeden z mála snímků, kde je forma a obsah ve skutečné symbióze.

• 24.5.2019  10:15

Už předchozí epizoda byla až přílišná slátanina, ale letošní finále opět potvrdilo tradici, že tvůrci prostě nedokáží jakoukoliv sérii Legend zakončit normálně. Tohle byl proste overkill. A ten song na konec? Ufff. Pokud je snaha do jedné epizody nacpat příliš, většinou to nedopadá dobře a to se přesně stalo i tentokrát. Lehkost a mírná sebeparodie, která zdobila většinu druhé části čtvrté série je rázem pryč a zbyl jen šíleně přehnaný guláš hraničící s trapností. Je to škoda, protože jak už jsem psal, až na předposlední a poslední epizodu, se druhá část čtvrté řady překvapivě povedla.

• 15.5.2019  16:57

Vcelku povedená epizoda, přičemž převážná většina humoru v ní je založena na klasickém osvědčeném konceptu "každý si mele o tom svém a neposlouchá ostatní".

• 15.5.2019  12:17

Tohle bylo trochu moc, hlavně tedy celá linka s Garym. Nápad s Rayovou/Neronovou aplikací, prostřednictvím které uživatelé odsouhlasí propadnutí své duše peklu je sice originální, ale důvody, které autoři vymysleli jako motivaci pro stažení apky se moc nepodařily (bububu monstra existují a prostřednictvím appky vás ochráním). Tohle se dalo využít daleko lépe. Naopak solidně funguje Constantinův pobyt v pekle.

• 15.5.2019  12:13

Neron převzal nadvládu nad Rayem a k tomu nutí Constantina přivést z pekla jeho milovanou Tabithu. Bohužel ne až tak podařená epizoda.

• 15.5.2019  09:39

Co napsat k finále sedmé řady, která začala tak nadějně a jejíž druhá polovina byla tak zoufalá? Ani finále bohužel až na světlé výjimky příliš nevylepšilo dojem, takže snad jen zbývá smutné konstatování "uff ještě 10 epizod v osmé, poslední řadě a tvůrci ukončí tuhle agónii". Pouze doufám, že těch posledních 10 dílů bude stát za to a trochu vylepší závěrečné resumé seriálu, který začinal tak nadějně a stala se z něj typicky nastavovaná kaše. Mírným optimismem mě naplňuje fakt, že Emily Bett Rickards v roli Felicity skončila již teď, takže budeme v posledních 10 epizodách ušetřeni Olicity momentů, které v podstatě zničily celý seriál. Jinak konkrétněji k závěrečné epizodě: tvůrci se do ní snažili nacpat vše co šlo a výsledek tomu odpovídá, bohužel převážně v negativním slova smyslu. Vrátilo se plno postav, do toho bylo třeba uzavřít i ty hrůzostrašné flashforwardy a rozloučit se s Emily/Felicity. Dopadlo to tak, že třeba Katie Cassidy měla asi tak dvě scény v nichž se objevila. Rozhodně mě potěšil Michael Jay White v roli Bena Turnera, tuhle postavu měli využívat už dřív a v daleko větší míře. Naopak klasicky Kate McNamarra alias Mia a Sea Shimooka alisa Emiko - stejné chyby, stejné známky, respektive nejenže by se tyhle dvě katastrofální herecká dřeva s přesně třemi výrazy tváře v repertoáru neuchytily ani v Tak jde čas vedle Dr. Drakea Remoraye v podání Joyeho Tribbianiho, ale pomalu by to nestačilo ani na nějaké soft erotické filmy, tohle byly opravdu těžké castingové přešlapy. Jelikož bylo třeba půlku epizody věnovat rozloučení s Emily/Felicity, tak samozřejmě vypořádání s Emiko a 9th Circle působilo strašně uspěchaně a spočívalo v další nijak nezáživné generické bitce hromady komparzistů s Arrow týmem. O flashforwardech se radši nebudu ani zmiňovat. Abych nekončil vyloženě negativně - opravdu jsem zvědavý a mám mírně optimistická očekávání k závěrečné osmé sérii (jakkoliv směšně lacině opět vypadal Monitorův kostým).

• 15.5.2019  09:09

Vždycky je fajn vidět Colina Donnela při návratu do seriálu, i když tady to nebylo až tak plnohodnotně využité, horší na epizodě bylo už x-té opakování prolézání a prohledávání stále stejných generických továrních hal a papundeklovo polystyrenových sutin a kamenů. Chápu, že seriál má omezený rozpočet a že se nedá pokaždé natáčet v exteriérech (i když ty kanadské lesy z každého druhého seriálu mi už taky lezou pěkně krkem), ale ta lacinost by z toho nemusela až tak křičet.

• 15.5.2019  09:03

Vcelku solidní epizoda, hlavně co se týče výstavby kostry příběhu. Byť je samozřejmě trochu úsměvné, že po x-letech a stovkách zabitých, nebo zmrzačených noname generických žoldáků, securiťáků, ale i policistů, se najednou strašně řeší smrt dvou hlídačů, kteří se nijak neliší od té kupy mrtvol, kterou už za sebou Oliver a jeho tým zanechal.

• 1.5.2019  11:59
    Ant-Man (TV seriál) (2017)

Série kraťasů se zaměřením na nejmladší publikum. Zřejmě jediným smyslem této mikrosérie bylo upozornit na plnohodnotný ant-manův film. Oceňuji ale příjemnou animaci stylizovanou do oldschool novinových komiksů.

• 1.5.2019  11:54

A s touto epizodou přichází jedno dnes již klasické ponaučení - nechovejte se k lidem s nimiž pracujete jako k rohožce na čištění bot, jinak si vezmou zpátky svou useknutou bradavku a stanou se noshledy pekelných démonů. Jinak se už těším na démonického Raye v dalších epizodách.

• 30.4.2019  20:15

Nijak neurážející částečný crossover s u nás ne příliš známým seriálem Legion of superheroes. Na špičku žánru nicméně tenhle animák bohužel nedosahuje. To však samozřejmě neznamená, že by neměl povedené momenty, jenže jako celek se bohužel z průměru nevymanil.

• 30.4.2019  17:00

Docela dobře chápu, proč tahle hollywoodská pohádka dostala Oscara, byť já bych ho určitě nepřiznal, nicméně stejně tak dobře dokážu pochopit to rozhořčení Spika Lee a to proč při vyhlášení opustil sál, protože tohle neškodně bezzubé znázornění tehdejšího (a někdy bohužel i současného) rasismu v Americe, má k realitě opravdu míle daleko. Možná dokonce tolik, kolik spolu Tony Pysk a Doktor najezdili v tom nablýskaném oldsmobilu. Tím ale samozřejmě neříkám, že se mi Zelená kniha nelíbila, naopak bych na ní bez okolků poslal kohokoliv z přátel.

• 30.4.2019  16:54

Další povedená epizoda tentokrát vzdávající hold všem těm "únikovým" 60. a 70. filmům.

• 30.4.2019  16:52

Právě kvůli podobným vylomeninám a komediálním prvkům předpokládám většina lidí ještě seriál sleduje. Ta snaha o "osudovost" první série byla velká chyba, naopak větší nadsázka Legendám sedí.

• 30.4.2019  16:50

Tohle byl scénáristicky zvláštně nedotažený díl. Meredith provádí rekordní operaci, ale vlastně to je dějově i příběhově zcela zbytečné a upozaděné. A do toho ten "geniální" nápad, ukázat štědrost milionářského synka Jacksona tím, že daruje bezdomovci, který zachránil malé dítě, kempingovou výbavu? To jako vážně?

• 30.4.2019  16:40
    Arrow - Spartan (S07E19) (epizoda) (2019)

Ok, generál je "sympoš" a celá tahle Spartanova linka, byť zoufale předvídatelná, byla příjemným zpestřením jinak nepříliš záživné epizody. Nepřímo jsme se taky dozvěděli, jak se "big brother" Archer dostane do špatných rukou v budoucnu (opět zoufale laciné flashforwardy ještě ozvláštněné tím hereckým peklem v podání Kathrine McNamarra v roli Mii Smoke).

• 26.4.2019  13:09

Chápu, že pro někoho může být nákup v Ikea a pod. osobním očistcem, ale mně to zase až tak vtipný nápad nepřišlo. Ostatně celý díl se řešila hlavně náprava vztahu Avy a Sary, což není zrovna úplně příběhové terno. Na druhou stranu musím autory pochválit, že zkusili trochu zaexperimentovat a v dalších epizodách se zřejmě dočkáme superklaďase Raye v nevědomé, nechtěné roli záporáka.

• 17.4.2019  11:11

Epizodní návrat Sary Lance je fajn pomrknutí po dobách, kdy seriál ještě nebyl nesourodou směsí nastavované kaše a příběhově logických lapsů. Sice je tahle epizoda čistě "výplňová", nicméně vyloženě neškodí a dá se přežít, což je samozřejmě i tak zoufale málo, co se kvality týče. Trochu jsem čekal, že Laurel v2.0 autoři využijí k nějaké hrdinské smrti v závěru této řady (když už se jim to nepovedlo při první smrti této postavy - vlastně jsem nikdy pořádně nepochopil, proč Katie Cassidy odcházela, jen aby se v zápětí zase vrátila), ale to po této epizodě očividně padá.

• 30.3.2019  13:35

Uff, tak po příšernosti v podobě předchozí epizody jsme byli tentokrát ušetřeni trapnohumorných flashforwardů, jenže tvůrci nám to vrátili měrou vrchovatou v podobě zprznění samotného prvního dílu celého seriálu prostřednictvím flashbacku s hereckým dřevem zn. Emiko. Tím, že kvůli Emiko ze seriálu vzniká ještě větší bramboračka, než předtím (a to ani předtím to nebyla žádná sláva) scénáristé definitivně potvrzují, že už opravdu neví kudy kam - ano další supertajná, supermýtická skupina superpadouchů v podobě 9th Circle, to nám v seriálu opravdu chybělo.

• 22.3.2019  22:29
    Arrow - Star City 2040 (S07E16) (epizoda) (2019)

Flash forwardy jsou největší zlo a průšvih téhle série. A když se na ně zaměří celá epizoda v kombinaci s příběhovou linkou Felicity, tak to pomalu ani nemá smysl komentovat. Chvílemi mi bylo herců skoro líto, jaké hovadiny musí recitovat a v jak zoufale laciném prostředí hrát a to líčení/make-up pro "zestárnutí"? To snad i někde v ochotnickém divadle by si dali více záležet a docílili realističtějšího efektu. Na druhou stranu ono to jejich herectví z velké míry vlastně taky stojí za starou bačkoru, takže se to nějak vzájemně doplňuje. Je smutné, kam za sedm sezón tenhle seriál klesnul.

• 22.3.2019  22:25

Těžce vycpávací epizoda, flash forwardy jsou pak už úplně k smíchu. Po solidní první půlce sedmé série ve vězení, to bohužel tvůrci totálně potápí, plácají se v tom a očividně neví, kam vlastně dál. Ještě, že už reálně ohlásili zrušení seriálu a omezení osmé řady jen na 10 dílů (zřejmě úmrtí Olivera v plánovaném crossoveru Crisis on infinite Earths), tak snad seriál nějak důstojně uzavřou.

• 22.3.2019  22:19

Průměrná epizoda, kterou zachraňuje pouze její cliffhanger konec.

• 13.2.2019  12:15

Uff, Arrow nikdy nebyl zrovna přehlídkou oscarových hereckých výkonů, nicméně to co předvedl v tomhle díle Stephen Amell a jakým "drsňáckým" způsobem tvůrci představili a zřejmě instruovali herečku pro roli Emiko, tak to je skutečně už příliš silné kafe.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26