Caszidy

Michal Gruber

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 18.2.2018  15:30
    Gomora - Epizoda 3 (S03E03) (epizoda) (2017)

Tady se krásně ukazuje, že ač se Gennaro, nebo Don Pietro snažili, nebo snaží sebevíc, tak hlavním tahounem seriálu byl přeci jen vždycky Ciro (a to hlavně díky skvělému Marco D'Amoremu). Neutěšená situace v Bulharsku, kterou znázorňuje tenhle díl, je opravdu pro silné povahy. Ukazuje se, že i v Cirovi se mohlo něco zlomit.

• 16.2.2018  22:11
    Jak se kalila hudba (TV seriál) (2016)

Neuvěřitelná studnice legendárních hudebních "fláků" a toho, jakým způsobem ovlivnily vývoj hudební branže a populární hudby vůbec. Opravdu skvěle zpracované. Pokud se chcete dozvědět možné i nemožné o hudebním průmyslu, pak tohle je ta pravá dokumentární minisérie.

• 16.2.2018  22:07
    Dnes v jednom domě (TV seriál) (1980)

Jako studijní materiál k historii stavby jednoho sídliště je to použitelné. Jinak už z dnešního pohledu moc ne.

• 16.2.2018  20:13
    Batman: Strange Days (TV film) (2014)

Podařený kraťas, jehož námět, prostředí a zasazení by si zaručeně zasloužil "plnotučné" celovečerní zpracování.

• 15.2.2018  11:56
    Gomora - Epizoda 2 (S03E02) (epizoda) (2017)

"... a jeho krutovláda bude ještě krvavější, než ta jeho otce..." Tak nějak by se dal popsat naturalistický/řeznický začátek nového příběhu, když jsme se posunuli dějově o rok dopředu. Genny zdaleka nemá vyhráno a jeho tchán si očividně nenechá zradu v rodině jen tak líbit a nebude sedět v luxusním domácím vězení se založenýma rukama.

• 13.2.2018  11:30
    Gomora - Epizoda 1 (S03E01) (epizoda) (2017)

Král je mrtev, ať žije král, či z učedníka se stal mistr, jak chcete, faktem je, že z Gennyho je plnohodnotný don Gennaro. Už v minulé řadě poslední ze Savastanů ukázal, že dokáže taktizovat a trpělivě vyčkávat na příležitost, zde jen dokládá, že - SPOILER - odstraněním Malamoreho - SPOILER dává definitivně vale starým pořádkům a dál bude vládnout sám a podle svého.

• 10.2.2018  14:41

Z tradičního tématu žárlivosti by se možná dalo vyždímat trochu více, ale i tak tahle epizida dodržuje nastavený standard druhé řady.

• 10.2.2018  14:38

Fawz tradičně kraluje, nicméně fakt, že se funkce nakonec "musela" chytit Sofie působí dost nuceně.

• 10.2.2018  14:34

Sweatpantsova alergie na práci se povedla, klidně by tahle postava mohla dostat v seriálu trochu víc prostoru.

• 10.2.2018  14:32

Výborná epizoda. Líbí se mi, že alespoň trochu autoři ukazují nějaký vývoj postav (Francovo studium na univerzitě).

• 9.2.2018  20:30

Konečně taky trochu solidní epizoda. Samozřejmě si tvůrci bohužel neodpustili srdceryvné Oliver-William scénky (opravdu by mě zajímalo, které testovací publikum jim před natáčením nové řady doporučilo, že by bylo fajn do béčkového seriálu na motivy komiksu, zaměřeného na kaskadérskou akci a tu více, tu méně povedené vztahové linky, nacpat téma s otravným puberťákem). Konečně bylo cítit aspoň nějaké napětí. Hnacím motorem se do budoucna může stát konflikt Laurel+Quentin vs. Dinah+zbytek. Nevím, jestli jsem úplně spokojen s odhalením hlavního záporáka (o kterém to ale stejně dávno tvůrci nesmyslně "vytroubili do světa"), nicméně nějaký potenciál tam přeci jen je. Samozřejmě z čistě logického hlediska nedává asi tak 80% událostí, které měl údajně zapříčinit hlavní padouch smysl, ale to bychom se nemohli dívat již na šestou řadu seriálu, že?

• 8.2.2018  15:32

Proč?! To opravdu tvůrci musí v poslední době do každé epizody nacpat nějaký totální WTF směšný moment? Tentokrát pro změnu "usmažená" zásahová jednotka ARGUSu v rybníčku. Úplně se mi vybavil stejný gag ze Simpsonových, jenže tam to bylo vtipné záměrně. Zbytek epizidy byl ucházející a držel ho nad vodou (upps, no pun intended) Vincent díky svému charisma. Škoda, že tvůrci tuhle postavu odpravili tak rychle. Dál pokračuje tápání v oblasti co vlastně s Theou a jak využít její postavu. Scénáristé si očividně nevědí rady, to ji měli nechat radši "uklizenou" v kómatu.

• 8.2.2018  15:25
    Arrow - We Fall (S06E11) (epizoda) (2018)

Ehm?! To jako herec hrající šéfa SCPD naštval scénáristy ve stylu Joey Tribbianiho, že si sám píše repliky? Jiný důvod pro tak odfláknutou "popravu" výtahem opravdu nevidím. Scény v tunelu pak vypadají tak lacině natočené, že snad i Policie Modrava je na tom s produkcí lépe. Navíc jsme se bohužel opět po čase dočkali až trapně úsměvných "srdceryvných" proslovů k oliverovu synovi Williamovi. Možná je to ale geniální tah scénáristů a hlavním padouchem této série bude ve skutečnosti právě William, který si objednal kompromitující nahrávku na Olivera a nechal ji poslat Caydenu Jamesovi a celý čas se vlastně mstí za smrt své matky, kterou Oliverovi nikdy neodpustil. Muhehehehe.

• 8.2.2018  15:16
    Arrow - Divided (S06E10) (epizoda) (2018)

Solidní epizoda v níž potěší hlavně návrat rodiny Bertinelliů (pomrknutí na fanoušky Huntress). Jen se mi zdá, že kvalita akčních scén a kaskadérských výkonů jde nějak dolů - hned několikrát bylo totiž v této epizodě vidět, že kopnutí, nebo úder pěstí jdou zcela mimo a druhé postavy se vůbec nedotknout. To by se asi tvůrcům stávat nemělo.

• 8.2.2018  15:12

Epizoda zaměřená na Mirandu, která už zdaleka není tou legendární "nacistkou", jako v prvních řadách, nýbrž veleúspěšnou šéfkou na vrcholu, což s sebou samozřejmě nese řadu problémů a balvanů, s nimiž se je třeba vypořádat, jinak člověka prostě zničí, ať se může sám cítit sebeodolnější.

• 7.2.2018  22:18

Tradiční cliffhanger epizoda před zimní přestávkou toho přinesla hodně. Potvrdila, že letošní série si drží kvalitu, stejně jako celý seriál.

• 7.2.2018  22:15

Povedené navázání na tradiční cliffhanger z půlky sezóny. Joina linka se konečně trochu hýbe. Paradoxně ústřední hackerský motiv z minula vyšuměl tak nějak do ztracena a vyřešil se zbytečně snadno. Chemie mezi Jacksonem a Meggie se mi zamlouvá, uvidíme, jak dlouho nás tvůrci s jejím rozvinutím budou napínat.

• 7.2.2018  22:10

Musím se přiznat, že jsem čekal, i vzhledem k #metoo šílenství v USA, že bude Shonda a tým jejích scénáristů ždímat příběhovou linku s joiným hrubiánským manželem o mnoho déle. Ale třeba se ještě dočkáme nějakého navazujícího doplnění v budoucnu. Celkově ale hodně silná epizoda.

• 7.2.2018  18:41
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Moc jsem tedy nepobral fakt, jak je možné, že dosud SK zastoupení Disney (a předtím Lucasfilms) nezažalovalo RTVS za krádež znělky ze Star Wars. Krom téhle "záhady" už tahle soutěž není ničím zajímavá, ani inovativní.

• 26.1.2018  09:32

Předloha, která je dílem legendárního Mika Mignoly, je, jak už je ostatně u jeho děl zvykem, výjimečná svým zpracováním, tentokrát propojením, respektive naroubováním příběhu Jacka Rozparovače na klasickou batmanovskou detektivní práci. Gothamský Londýn, nebo spíše londýnský Gotham a jeho temná, "začouzená" atmosféra z úsvitu industriální éry je zde znázorněna a vykreslena velice dobře. Potěší i víceméně povedená animace a pořádná dávka krve. V budoucnu bych se rozhodně nebránil dalším netradičním zpracování batmanových eskapád.

• 28.12.2017  14:30

Waterhouse a Momoa jsou skvělí a kdyby jim režisérka a scénáristka v jedné osobě - Amirpour v jednom kuse pomyslně nepodrážela nohy, snadno by utáhli celý film jen na svém charisma. Bohužel po atmosférickém a naturalistickém úvodu filmu, tento notně ztrácí dech. Vizuálních (někdy takřka dechberoucích) nápadů je přitom plný. Takhle však výsledný dojem končí u dobré titulní dvojice, povedeného vizuálu, nedostatečně vykresleného světa (hlavně jeho fungování - kde bere postava Keanu Reevese - Dream prostředky na fungování osady Comfort? Dodává drogy do vnějšího světa a kasíruje odtamtud peníze/naturálie? Jak velká je vlastně zóna pro Bad Batch? Atd.) a několika wtf rolí pro známé tváře (nomád/homeless Jim Carey, šílenec Ribissi a už zmíněný vůdce sekty Dream Keanu Reeves). Jeden z komentářů na Imdb trefně poznamenává, že se jedná o "walkiest" movie ever. Což sice vůbec není slovo, ale vcelku slušně vystihuje fakt, že se ve filmu neustále někam chodí, jenže bez reálného významu.

• 28.12.2017  14:07

Atmosféricky dokonalé, přesto však jako celku k dokonalosti něco chybí. Mně osobně třeba trochu detailnější rozvinutí reálií jen zběžně načrtnutého světa. Jsem ochoten akceptovat zbrkle a okrajově zmíněnou myšlenku, že se zákeřná nadnárodní agentura dokázala zbavit nově se rodících mutantů pomocí příměs v jídle a životním prostředí, ale co všichni ostatní již žijící mutanti? To je měl všehny na svědomí Charles? No, nicméně Jackman, Stewart a Keen jsou opravdu skvělí. Nevím jestli bylo úplně nezbytné "cpát" do příběhu i další dětské mutanty, ale dejme tomu. Celkově jde však po First Class o zřejmě nejlepší snímek celého x-meního univerza. To je však vcelku škoda, jelikož velice snadno se mohl stát tím vůbec nejlepším. Pro Jackmana a Stewarta nicméně skvělé rozloučení s jejich rolemi.

• 28.12.2017  13:55
    The Punisher - 3 AM (E01) (epizoda) (2017)

Jon Bernthal je jednoznačně castingová trefa roku. Rozjezd série je dostatečně vyvážený, akcí se šetří ve prospěch navození bezútěšné situace hlavního hrdiny a nastínění motivů jeho zžírající deprese a zoufalství. Tohle prostě musí fungovat.

• 28.12.2017  13:48
    Belmondo (TV film) (2015)

Výborný dokument věnovaný nezapomenutelnému a nepřekonatelnému Bebelovi. Stěžejní část stopáže je věnována snímkům z belmondovy filmografie, jež možná nejsou těmi v očích diváků nejoblíbenějšími, ale přesto zásadními.

• 22.12.2017  21:30

Epizoda s nevděčným bezdomovcem o tom, že ne vždy se snaha někomu pomoct, setká s povděkem. Pár povedených "frků" táhne tuhle epizodu nahoru.

• 16.12.2017  18:45

Prosil bych jednoho na rožni pečeného porga. No dobrá, když oni tak smutně koulejí očima, tak aspoň kýbl popcornu ke sledování toho, jak zapšklým pseudoelitářškým "jediným pravým" fanouškům Star Wars (zdravíme obskurní "recenzi" na webu EDNA), exploduje jejich brunátná květákovitá hlava při sledování toho, co si Rian Johnson "dovolil". Dovolil si totiž ten největší hřích (ne nesvědčil proti zkorumpovaným kolegům, to je jiný příběh), dovolil si být originální a postavit takřka vše, co jsme po EPVII čekali na hlavu. A já mu za to tleskám a jsem vděčný. Ten vývoj, který prošla postava Luka Skywalkera je prostě skvělý, navíc zdůrazněný životním výkonem Marka Hamilla. Příběhová linka s pronásledováním povstalců, nebo odporu, jak chcete, vesmírem hodně připomíná Battlestar Galacticu a není až tak originální, nicméně vše vynahrazuje linka na lukově ostrově, kde Johnson kromě hlavního děje s Lukem a Rey, nápaditě sestříhaného "skypování" mezi Rey a Kylem navíc skvěle rozehrává onu kouzelnou vizuální hru s detaily v pozadí (ponořený X-Wing v zátoce, nadechující se velryba a další libůstky). A ty nečekané příběhové zvraty! Někdo určitě bude "prskat", o nevyužití některých postav, nicméně stejně jako díky Last Jedi je plno věcí v EPVII jasnějších, tak i až nastane čas pro EPIX, rázem se určitě dozvíme řadu detailů, které někomu nyní po zhlédnutí mohou chybět.

• 12.12.2017  12:01

Konečně tvůrci sebrali trochu odvahy, "říznuli" do složení týmu a zamíchali kartami. Jsem zvědav, jak dlouho jim to vydrží a jak dlouho vedle sebe budou fungovat "team Arrow" a "team Arrow B" v rámci konkurenčního boje o to, kdo lépe "čistí" město. Taky jsme se dočkali úplného odhalení béčkové (ehm, nebo spíš céčkové?) quasi verze "legion of doom". Příště se vrátí Roy Harper, tak se snad kvalita epizod udrží alespoň na současné úrovni.

• 12.12.2017  11:25

Z dnešního pohledu je to na hranici sledovatelnosti. Zvláštní efekty jsou naprosto k smíchu a dlouhatánských scén, ve kterých se vlastně vůbec nic neděje, se ve filmu vyskytuje také ne právě malé množství. Největším problémem snímku ale samozřejmě je ten fakt, že byl natočen jen proto, aby fanouškům vrátil milovanou postavu Spocka. Z toho pak pramení i prakticky nulová zápletka. Na druhou stranu má třetí Star Trek přeci jen nějaké nostalgické kouzlo a hlavně výborného Kirka a jeho posádku. Ty dvě nepředstavitelné oběti, které musel Kirk pro záchranu Spocka přinést, ale bylo určitě možné využít daleko lépe. Nechají Vás totiž v podstatě chladnými.

• 11.12.2017  11:23

Další povedená epizoda. Seriál se začíná pomalu, ale jistě profilovat se zaměřením na téma rasové otázky a s tím spojeného humoru a daří se mu to zatím, až na pár výjimek, vcelku solidně.

• 9.12.2017  14:09

Problémem Valeriana je, že se zde až příliš výrazně střídají momenty bessonovy geniality s naprostými filmařskými selháními. Snímek tak začíná vynikající sekvencí během níž je nám za doprovodu nesmrtelné bowieho klasiky Space Oddity představeno, jak lidstvo dobylo vesmír. Vedle toho tu máme honičku na virtuálním tržišti s kupou originálních nápadů, ale zároveň kupou infantility. Skvělé vizuální zpracování a triky, vedle kterých si však najednou uvědomíte, že se šíleným způsobem nudíte, jelikož film vlastně postrádá jakoukoliv pořádnou zápletku a padoucha. Většinu filmu tak v podstatě sledujete variaci na videohru, kterou ale nemůžete ovládat. Cara Delevingne má charisma a kouzlo, jaké jsem dlouho neviděl, naproti tomu Dane DeHaan mě příliš nepřesvědčil. A takhle to je s filmovým Valerianem po celých 137 minut přepálené stopáže. Chápu, proč se Besson do tohohle projektu pustil, nicméně výsledek je jedna velká promarněná příležitost, na které navíc jeho produkční společnost očividně "prodělala kalhoty".

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22