roxy_ellen

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2
    • 3.1.2016  17:38
    Humr (2015)

Zatím nepolíbena tvorbou Yorgose Lanthimose, přesto mě tento snímek už nějakou dobu přitahoval - pravděpodobně svým svérázným námětem, ale i skvělým obsazením. The Lobster je groteskně-znepokojivá satira s opravdu neuvěřitelně jedinečným námětem, který je zasazen do totalitní společnosti, v níž je nepřijatelné být single. Šanci najít si "spřízněnou duši" poskytuje Hotel, v němž na hledání toho správného partnera máte 45 dní. V jiném případě budete přeměněni na zvíře dle vlastního výběru (asi bych brala srnu, přece jen vegetovat v lese jako plaměňák či velbloud by mě moc nelákalo). Prostředí hotelu bylo ztvárněno geniálně - scénky v nichž hotelový personál veřejně demonstruje výhody života v páru, každodenní rituál, při němž pokojské uspokojí své "hosty" ruční prácičkou, hon na uprchlíky v blízkém lese a celková depersonalizace - z toho jednoznačně dělají nejlepší část celého filmu. Život v lese je jakýmsi mezistupněm mezi tím býti zvěří a býti ("šťastně" zadaným) člověkem. Les je plný single běženců a platí zde v podstatě antitetická pravidla - jakýkoliv projev lásky je krutě potrestán, každý člen této "tlupy" musí mít vykopán svůj vlastní hrob (kdyby náhodou), účastnit se cvičení a tančit může pouze osamoceně.. "Všichni tancují sami. Proto hrajeme pouze elektronickou hudbu." Humr je film, který vás nutí klást si otázky nejen sami o sobě, vyvolává ve vás pocit znepokojení - obzvláště diky podivným, tragikomicky reálným situacím a syrově upřímným dialogům postav. Sečteno podtrženo - strhující začátek, uhrančivé prostředí, scénáristova vize blízké budoucnosti světa plného extrémů dohnaná až do absurdity, satira na společnost, jenž dělá ráda urychlené soudy a vše bagatelizováno. Škoda jen toho slabšího finále. (8/10)

• 4.3.2014  15:28
    Stud (2011)

Na tenhle film jen tak nezapomenu. Velmi realistické. Závislost na sexu, absolutní nechuť jakýkoliv vztah - řekla bych, že jde o aktuální problém dnešního světa, kde i když máme vše, nemáme vlastně nic. To vše detail po detailu, a hlavně bolestivě. Mimochodem Michael Fassbender by Oscara zasloužil!

• 3.7.2012  18:02
    Julie Lescautová (TV seriál) (1992)

Ale proč ne? Nejsem ten typ, který fandí kriminálkám, které jsou založené spíše jen na akci a nesnaží se šokovat hrůzostrašnými vraždami. Radši se podívám na pořádnou zápletku a umírněnější průběh. Radši si odpočinu u téhle kriminálky, u které se vyskytne nějaký ten vtip a normální lidské zápletky.

• 31.1.2012  12:31

Abych řekla pravdu, na tento žánr moc nejsem. Původně jsem se tomuhle filmu vyhýbala, říkala jsem si, že to bude jen další přehlídka audiovizuálních efektů s bezduchým dějem. Ale zmýlila jsem se, protože efekty není to jediné, co může film nabídnout. Krom stylových bojových scén, podmanivé hudby a neokoukaného hereckého obsazení na mě zapůsobil jednoduchý příběh se zajímavou zápletkou. Dosud neznámý Joseph Kosinski se tohoto úkolu zhostil překvapivě skvěle a já jen můžu poděkovat za skvělý zážitek.

• 25.10.2011  20:06

Konečně povedený remake! Většina horrorů mě moc nenadchne, ale tenhle snímek měl perfektní atmosféru. Dokážu si představit, že milovníci krváků budou zklamáni z první poloviny horroru, ale vše vyváží nechutnost scén z další části filmu. Člověk by netušil, jaké mrchy dokážou být i ženy. Mimochodem, Sarah Butler jsem viděla v akci poprvé a doufám, že o ní ještě uslyším.

• 11.6.2011  22:09

Jeden z nejvíce vizuálně ohromujících filmů, to je jedna z věcí, která člověka na první pohled zaujme, protože námět je jinak poměrně rutinní záležitostí. Ovšem pro mě to byl někdy až moc velký kýč. Každopádně, Robin Williams byl ve své roli velice uvěřitelný, je příjemné sledovat jeho rozmanitost.

• 9.6.2011  20:00
    Fantom opery (2004)

Hudba? Fantastická, a to nejen proto, jaký k ní mám blízký vztah. V tomto případě mě dokáže někdy rozplakat, někdy mi z ní naopak běhá mráz po zádech. A Emmy Rossum je také nádherná a křehká, skvěle zde zapadá. Atmosféru dokresluje dávné prostředí divadelního zákulisí i jeviště divadla. Možná nejsou všechny herecké výkony tak perfektní, ale hlavní je především hudba.

• 1.3.2011  20:31
    Kopačky (2008)

Už dlouho jsem čekala na nenáročnou komedii, která by mě nenuceně pobavila. Opravdu skvělý a svěží film, který nás zásobuje vkusným humorem. Jason Segel je odborník na hraní sympatických pohodářů a Mila Kunis, ta je prostě božská, k tomu nemám co dodat. Objevují se zde zajímavé charaktery vedlejších postav. Například náboženský fanatik a neustále zhulený surfař. Také mě hodně potěšila zjevná parodie na CSI. Každopádně, nakonci filmu jsem měla děsnou chuť sbalit si kufry a odletět na Hawai!

• 5.5.2010  22:28

Nevěděla jsem, co od toho filmu čekat. Ale dokonale mě překvapil. Od první až do poslední minuty jsem byla minimálně v jemném napětí a film mě absolutně pohltil. Pořád ve mě vyvolával různé otázky a pocity.. co se vlastně s Anou stane ? Konec byl, alespoň pro mě, neočekávaný a ještě nějaký ten čas jsem o tom musela přemýšlet a hloubat. Herečka se na svou roli hodila, a taky ji dokonale ztvárnila. Prostě nádhera!

• 17.2.2010  21:48

Paulo Coelho je pro mě bůh. Jeho knihy miluju a Veronika se rozhodla zemřít byla první, kterou jsem od něj přečela. Už tehdy jsem užasla nad tímto příběhem a když jsem se dozvěděla, že se chystá film, netrpělivě jsem čekala. Byla jsem trochu skeptická, trochu i proto, že jsem si Sarah Michelle Gellar jsem si v této roli nedokázala představit. Ale musím říct, že film mě příjemně překvapil, nelišil se moc od hlavního příběhu a myšlenky(jak tomu bývá u mnoha zfilmovaných děl). Myslím, že Coelho se nemá za co stydět.)

• 17.2.2010  21:39

Poutavě natočený dokument, o vášni jednoho člověka, který se nebál uskutečnit svůj sen. Už jen proto je to hrdina. Jediné co bych změnila je asi zdlouhavost filmu. Samozřejmě musím poukázal i na jako vždy úžasnou hudbu Michaela Nymana. Sečteno podtrženo-4 hvěždičky.

• 16.2.2010  17:29
    Dorian Gray (2009)

Nevím, jak tento film můžou brát "nečtenáři" slavné předlohy od Oscara Wilda. Ale pro mě, jakožto čtenáře této knížky a také jejím obdivovatelem, nemůžu říct nic jiného než, že mě film naprosto zklamal. Nejen, že jsem si Doriana, a hlavně malíře Basila představovala jinak, ale dějově to bylo velmi ochuzeno. Všechny věci, které se v knize odehrávaly průběžně se ve filmu staly až moc rychle, a další polovinu filmu se jen režiser snažil navodit atmosféru. Což se samozřejmě nekonalo. Kde se ztratil Wilde?

• 12.2.2010  21:25
    Keith (2008)

Možná proto, že tenhle film dokázal překvapit. Možná proto, že mi vrací vzpomínky. Právě takoví lidé jako Keith, kteří z ničeho nic vstoupí do našeho života, chovají se nesmyslně a ne zrovna dvakrát správně, obrátí nám život naruby.. právě na takové lidi se nedá zapomenout. A Jesse McCartney,ač bych to nečekala, tuhle roli sehrál skvěle. Přirozeně. Krom toho, že se jedná o výjimku mezi omšelými teenegerovskými filmy. Nemohu nic jiného než dát *****

• 27.10.2009  17:35

Geniální! Tahle podívaná plná bristkého humoru není pro každého, ale mě do detailů uchvátila. Pro mě nejlepší surrealistický seriál, jaký nevznikl nikdy předtím a už ani nevznikne. Mimochodem myslím, že Ministry of silly walks dostane každého.

• 12.10.2009  19:36

Vážně nepřemýšlím nad tím, že tenhle film mě od Woodyho překvapil, to je klišé. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale pak mě děj pohltil. I když se námět může zdát ohraný, podle mě je film natočen tak, že nad tím ani člověk nepřemýšlí. Konec mi připadal právě v něčem odlišný. Prostě jak se říkalo na začátku, vše záleží na štěstí.

• 11.10.2009  15:19

Podle mě takový netradiční romantický , rozhodně ne nějaký primitivní. Ozvláštňuje to problematika knížek Austenové, aspoň jsem se o ní a jejich knížkách něo dozvěděla. Ideální pro večer s vínem, když si chce člověk odpočinout, nebo přijít na jiné myšlenky.

• 10.9.2009  21:15
    Basquiat (1996)

Každému se tento film líbit nemůže, mě ale zaujal. Má atmosféru, která zachycuje zhýralý život umělců, jejich vzestup a pád. U Basquiata hodně rychlý, drogy ty hold umí divy. Připomínat úžasného Bowieho bych asi nemusela, ale nemůžu si pomoct, i když Jeffrey Wright se taky výborně sžil se svou rolí. Mimochodem soundtrack je úžasný.

• 1.7.2009  16:42
    Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip) (1983)

Klasika. Tenhle klip je úžasný, o songu nemluvě, nedá se snad ani nic vytknout. Michael byl bůh.

• 1.7.2009  16:37
    Dangerous: The Short Films (video kompilace) (1993)

Michaela jsem vždy zbožňovala a vždy taky budu. HE ROCKED MY WORLD !

• 25.6.2009  19:53
    Hnus (1965)

Jistě, někdo to může brát jako film o ničem, o halucinacích, prasklých zdech a hnusu. Často má těžkou atmosférou, kterou doprovází divákovo mrazení po zádech, který čeká, kdy se něco stane. Je zde skvěle vykreslen, v podstatě beze slov, rozpad osobnosti Carol. Cathrine Denevue skvěle ztvárnila její melancholii a frustraci. Za pozornost také stojí zmínka o detailech, jako například o králičí hlavě v kabelce.

• 31.5.2009  21:59

Za prvé,líbí se mi hudba Ivy Frühlingové. Za druhé,mám ráda i tu knížku. Za třetí, líbí se mi, jak je film natočený i způsob vypravování. A za čtvrté, je to prostě román pro ženy a i když nejsem moc na romantické filmy,na tenhle se můžu podívat vždycky. Někdy hold trochu toho sentimentu neuškodí...

• 13.5.2009  18:43

Není to zrovna druh horrorů, který by mě bral, na mě až moc drsný, ale musím říct, že byl dost napínavý a až do konce člověk čeká se zatajeným dechem kde nějaký ten netvor zase vyskočí. Trochu mi to připadalo jako o dost krvavější verze Pachu krve, akorát na poušti. Každopádně ten song na začátku a na konci mě dost pobavil, za to dávám hvězdičku navíc.

• 10.5.2009  19:33
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Nostalgie. Tenhle seriál jsem kdysi sledovala s velkým nadšením. I když s přibývajícími sériemi to bylo čím dál tím horší, hlavně tedy bez Tobiase Morettiho.

• 8.5.2009  09:37

Obvykle mě pohádky moc nenadchnou, ale tohle je výjimka. Myslím, že na tohle se rád podívá dítě i dospělý, jak jsem tak pozorovala matku, která sledovala se zatajeným dechem. Herecké výkony byly taky skvělé, zvláště má oblíbená dětská hvězda Thomas Sangster. Konec sice nepřekvapí, ale o tom přece pohádky jsou.

• 8.5.2009  09:30

Puberťačky posedlé sexem, jak "originální". Jednu hvězdičku dávám za finální taneční výstup.

• 6.5.2009  21:48

Spojení Hopkinse a Edwarda Nortona... Ještě teď mi běhá mráz po zádech.

• 4.5.2009  17:02

Na první pohled se scénář může zdát okoukaný a laciný. A přitom jde o film plný napětí, občas nechybí ani horrorové scény v čele s úžasnou Blanchett. Jediné, co bych vytkla je že konec je trochu předvídatelný. Jinak jsem se ani chvíli nenudila.

• 23.4.2009  19:36
    Kostka (1997)

Z filmu sálala energie a napětí. Konečně nějaký film, který nenavazuje na ostatní a má originální námět. Bravo !

• 7.4.2009  20:09
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

A proč ne? Je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, a zřejmě nejlepší seriál, co když Jetix vysílal.Je to nápadité a vtipné, prostě originální .. A kdo by si nezamiloval agenta Perryho :))

• 12.3.2009  19:57

Tenhle film jsem si představovala trochu jinak a asi od něj čekala víc. Nějak mi ani neseděla ta hudba, která po celou dobu hrála a někdy zněla spíš jako nějaký novodobější hardcore. Samozřejmě nemůžu popřít, že je to filmová klasika a její význam je veliký, takže tomu nemůžu dát nic jiného než 4*.

<< předchozí 1 2