roxy_ellen

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2
    • 10.9.2009  21:15
    Basquiat (1996)

Každému se tento film líbit nemůže, mě ale zaujal. Má atmosféru, která zachycuje zhýralý život umělců, jejich vzestup a pád. U Basquiata hodně rychlý, drogy ty hold umí divy. Připomínat úžasného Bowieho bych asi nemusela, ale nemůžu si pomoct, i když Jeffrey Wright se taky výborně sžil se svou rolí. Mimochodem soundtrack je úžasný.

• 5.5.2010  22:28

Nevěděla jsem, co od toho filmu čekat. Ale dokonale mě překvapil. Od první až do poslední minuty jsem byla minimálně v jemném napětí a film mě absolutně pohltil. Pořád ve mě vyvolával různé otázky a pocity.. co se vlastně s Anou stane ? Konec byl, alespoň pro mě, neočekávaný a ještě nějaký ten čas jsem o tom musela přemýšlet a hloubat. Herečka se na svou roli hodila, a taky ji dokonale ztvárnila. Prostě nádhera!

• 1.7.2009  16:37
    Dangerous: The Short Films (video kompilace) (1993)

Michaela jsem vždy zbožňovala a vždy taky budu. HE ROCKED MY WORLD !

• 16.2.2010  17:29
    Dorian Gray (2009)

Nevím, jak tento film můžou brát "nečtenáři" slavné předlohy od Oscara Wilda. Ale pro mě, jakožto čtenáře této knížky a také jejím obdivovatelem, nemůžu říct nic jiného než, že mě film naprosto zklamal. Nejen, že jsem si Doriana, a hlavně malíře Basila představovala jinak, ale dějově to bylo velmi ochuzeno. Všechny věci, které se v knize odehrávaly průběžně se ve filmu staly až moc rychle, a další polovinu filmu se jen režiser snažil navodit atmosféru. Což se samozřejmě nekonalo. Kde se ztratil Wilde?

• 9.6.2011  20:00
    Fantom opery (2004)

Hudba? Fantastická, a to nejen proto, jaký k ní mám blízký vztah. V tomto případě mě dokáže někdy rozplakat, někdy mi z ní naopak běhá mráz po zádech. A Emmy Rossum je také nádherná a křehká, skvěle zde zapadá. Atmosféru dokresluje dávné prostředí divadelního zákulisí i jeviště divadla. Možná nejsou všechny herecké výkony tak perfektní, ale hlavní je především hudba.

• 25.1.2009  16:46

Hele vole..a kde máš mozek ?

• 25.6.2009  19:53
    Hnus (1965)

Jistě, někdo to může brát jako film o ničem, o halucinacích, prasklých zdech a hnusu. Často má těžkou atmosférou, kterou doprovází divákovo mrazení po zádech, který čeká, kdy se něco stane. Je zde skvěle vykreslen, v podstatě beze slov, rozpad osobnosti Carol. Cathrine Denevue skvěle ztvárnila její melancholii a frustraci. Za pozornost také stojí zmínka o detailech, jako například o králičí hlavě v kabelce.

• 13.5.2009  18:43

Není to zrovna druh horrorů, který by mě bral, na mě až moc drsný, ale musím říct, že byl dost napínavý a až do konce člověk čeká se zatajeným dechem kde nějaký ten netvor zase vyskočí. Trochu mi to připadalo jako o dost krvavější verze Pachu krve, akorát na poušti. Každopádně ten song na začátku a na konci mě dost pobavil, za to dávám hvězdičku navíc.

• 3.1.2016  17:38
    Humr (2015)

Zatím nepolíbena tvorbou Yorgose Lanthimose, přesto mě tento snímek už nějakou dobu přitahoval - pravděpodobně svým svérázným námětem, ale i skvělým obsazením. The Lobster je groteskně-znepokojivá satira s opravdu neuvěřitelně jedinečným námětem, který je zasazen do totalitní společnosti, v níž je nepřijatelné být single. Šanci najít si "spřízněnou duši" poskytuje Hotel, v němž na hledání toho správného partnera máte 45 dní. V jiném případě budete přeměněni na zvíře dle vlastního výběru (asi bych brala srnu, přece jen vegetovat v lese jako plaměňák či velbloud by mě moc nelákalo). Prostředí hotelu bylo ztvárněno geniálně - scénky v nichž hotelový personál veřejně demonstruje výhody života v páru, každodenní rituál, při němž pokojské uspokojí své "hosty" ruční prácičkou, hon na uprchlíky v blízkém lese a celková depersonalizace - z toho jednoznačně dělají nejlepší část celého filmu. Život v lese je jakýmsi mezistupněm mezi tím býti zvěří a býti ("šťastně" zadaným) člověkem. Les je plný single běženců a platí zde v podstatě antitetická pravidla - jakýkoliv projev lásky je krutě potrestán, každý člen této "tlupy" musí mít vykopán svůj vlastní hrob (kdyby náhodou), účastnit se cvičení a tančit může pouze osamoceně.. "Všichni tancují sami. Proto hrajeme pouze elektronickou hudbu." Humr je film, který vás nutí klást si otázky nejen sami o sobě, vyvolává ve vás pocit znepokojení - obzvláště diky podivným, tragikomicky reálným situacím a syrově upřímným dialogům postav. Sečteno podtrženo - strhující začátek, uhrančivé prostředí, scénáristova vize blízké budoucnosti světa plného extrémů dohnaná až do absurdity, satira na společnost, jenž dělá ráda urychlené soudy a vše bagatelizováno. Škoda jen toho slabšího finále. (8/10)

• 11.6.2011  22:09

Jeden z nejvíce vizuálně ohromujících filmů, to je jedna z věcí, která člověka na první pohled zaujme, protože námět je jinak poměrně rutinní záležitostí. Ovšem pro mě to byl někdy až moc velký kýč. Každopádně, Robin Williams byl ve své roli velice uvěřitelný, je příjemné sledovat jeho rozmanitost.

• 7.2.2009  11:56
    Jen na sex (2008)

Proboha.. a to je jako co ? Dvě nadržený trubky a dva blbí chlápci.. jak to asi může dopadnout. Takže se nebudete divit, když řeknu, že jsem ani do konce nevydržela...

• 3.7.2012  18:02
    Julie Lescautová (TV seriál) (1992)

Ale proč ne? Nejsem ten typ, který fandí kriminálkám, které jsou založené spíše jen na akci a nesnaží se šokovat hrůzostrašnými vraždami. Radši se podívám na pořádnou zápletku a umírněnější průběh. Radši si odpočinu u téhle kriminálky, u které se vyskytne nějaký ten vtip a normální lidské zápletky.

• 12.2.2010  21:25
    Keith (2008)

Možná proto, že tenhle film dokázal překvapit. Možná proto, že mi vrací vzpomínky. Právě takoví lidé jako Keith, kteří z ničeho nic vstoupí do našeho života, chovají se nesmyslně a ne zrovna dvakrát správně, obrátí nám život naruby.. právě na takové lidi se nedá zapomenout. A Jesse McCartney,ač bych to nečekala, tuhle roli sehrál skvěle. Přirozeně. Krom toho, že se jedná o výjimku mezi omšelými teenegerovskými filmy. Nemohu nic jiného než dát *****

• 10.5.2009  19:33
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Nostalgie. Tenhle seriál jsem kdysi sledovala s velkým nadšením. I když s přibývajícími sériemi to bylo čím dál tím horší, hlavně tedy bez Tobiase Morettiho.

• 6.2.2009  16:38

Hvězdička za to, že pro lidikolem 13-ti až 14-ti let je to únosné a asi i zábavné

• 1.3.2011  20:31
    Kopačky (2008)

Už dlouho jsem čekala na nenáročnou komedii, která by mě nenuceně pobavila. Opravdu skvělý a svěží film, který nás zásobuje vkusným humorem. Jason Segel je odborník na hraní sympatických pohodářů a Mila Kunis, ta je prostě božská, k tomu nemám co dodat. Objevují se zde zajímavé charaktery vedlejších postav. Například náboženský fanatik a neustále zhulený surfař. Také mě hodně potěšila zjevná parodie na CSI. Každopádně, nakonci filmu jsem měla děsnou chuť sbalit si kufry a odletět na Hawai!

• 23.4.2009  19:36
    Kostka (1997)

Z filmu sálala energie a napětí. Konečně nějaký film, který nenavazuje na ostatní a má originální námět. Bravo !

• 8.5.2009  09:37

Obvykle mě pohádky moc nenadchnou, ale tohle je výjimka. Myslím, že na tohle se rád podívá dítě i dospělý, jak jsem tak pozorovala matku, která sledovala se zatajeným dechem. Herecké výkony byly taky skvělé, zvláště má oblíbená dětská hvězda Thomas Sangster. Konec sice nepřekvapí, ale o tom přece pohádky jsou.

• 27.1.2009  19:56

Scény jako když Gwyneth stojí před zrcadlem s letušským oblečkem a říká:"Je tak... hebký " , mi příjde vtipné (zřejmě reklama naPerwoll). Bohužel ne v tom dobrém smyslu.

• 26.1.2009  16:41
    Lolita (1962)

Úžasný film, který Kubrick, jak jinak, ztvárnil skvěle. Co dodat, je to prostě klasika.

• 11.10.2009  15:19

Podle mě takový netradiční romantický , rozhodně ne nějaký primitivní. Ozvláštňuje to problematika knížek Austenové, aspoň jsem se o ní a jejich knížkách něo dozvěděla. Ideální pro večer s vínem, když si chce člověk odpočinout, nebo přijít na jiné myšlenky.

• 18.2.2009  16:00

Ale jo, celkem by to šlo. Někdy se to až moc táhlo a objevovaly se tam hlášky z dřívějších filmů od Poledňákové, což e dalo čekat. I tak jsem se docela nasmála. Prostě taková pohodová komedie, která dá zavděk spíše střední věkové kategorii.

• 12.10.2009  19:36

Vážně nepřemýšlím nad tím, že tenhle film mě od Woodyho překvapil, to je klišé. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale pak mě děj pohltil. I když se námět může zdát ohraný, podle mě je film natočen tak, že nad tím ani člověk nepřemýšlí. Konec mi připadal právě v něčem odlišný. Prostě jak se říkalo na začátku, vše záleží na štěstí.

• 1.7.2009  16:42
    Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip) (1983)

Klasika. Tenhle klip je úžasný, o songu nemluvě, nedá se snad ani nic vytknout. Michael byl bůh.

• 5.2.2009  18:30

Další "super" komedie, která mě docela pobavila. Prostě taková pohodová záležitost s dobrým námětem, i když Annu Faris moc nemusím. Ale Uma je prostě skvělá.

• 27.10.2009  17:35

Geniální! Tahle podívaná plná bristkého humoru není pro každého, ale mě do detailů uchvátila. Pro mě nejlepší surrealistický seriál, jaký nevznikl nikdy předtím a už ani nevznikne. Mimochodem myslím, že Ministry of silly walks dostane každého.

• 17.2.2010  21:39

Poutavě natočený dokument, o vášni jednoho člověka, který se nebál uskutečnit svůj sen. Už jen proto je to hrdina. Jediné co bych změnila je asi zdlouhavost filmu. Samozřejmě musím poukázal i na jako vždy úžasnou hudbu Michaela Nymana. Sečteno podtrženo-4 hvěždičky.

• 8.2.2009  11:30
    Nevyhrožuj (1996)

Nechápu, co je na to vtipného, ten humormi příjde vážně tragický a primitivní. Klasická ukázka filmu, kde se režisér snaží trumfnout počet "vtipných" scén za minutu. Chápu, že je to parodie, ale co je moc, to je moc a přece jen někdy méně znamená více.

• 12.1.2009  18:50

Nestárnoucí klasika, která nikdy nezklame. Sice jsem tento film viděla nejméně dvacetkrát, ale s radostí se na něj dívám znova a znova.

• 6.2.2009  16:37

Dobrá atmosféra, pláž, slunce a krásný holky, takže co víc si přát. Krom toho dobrá kamera, některé záběry jsou vážně skvělé.

<< předchozí 1 2