roxy_ellen

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2
    • 4.3.2014  15:28
    Stud (2011)

Na tenhle film jen tak nezapomenu. Velmi realistické. Závislost na sexu, absolutní nechuť jakýkoliv vztah - řekla bych, že jde o aktuální problém dnešního světa, kde i když máme vše, nemáme vlastně nic. To vše detail po detailu, a hlavně bolestivě. Mimochodem Michael Fassbender by Oscara zasloužil!

• 5.5.2010  22:28

Nevěděla jsem, co od toho filmu čekat. Ale dokonale mě překvapil. Od první až do poslední minuty jsem byla minimálně v jemném napětí a film mě absolutně pohltil. Pořád ve mě vyvolával různé otázky a pocity.. co se vlastně s Anou stane ? Konec byl, alespoň pro mě, neočekávaný a ještě nějaký ten čas jsem o tom musela přemýšlet a hloubat. Herečka se na svou roli hodila, a taky ji dokonale ztvárnila. Prostě nádhera!

• 27.10.2009  17:35

Geniální! Tahle podívaná plná bristkého humoru není pro každého, ale mě do detailů uchvátila. Pro mě nejlepší surrealistický seriál, jaký nevznikl nikdy předtím a už ani nevznikne. Mimochodem myslím, že Ministry of silly walks dostane každého.

• 1.7.2009  16:42
    Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip) (1983)

Klasika. Tenhle klip je úžasný, o songu nemluvě, nedá se snad ani nic vytknout. Michael byl bůh.

• 1.7.2009  16:37
    Dangerous: The Short Films (video kompilace) (1993)

Michaela jsem vždy zbožňovala a vždy taky budu. HE ROCKED MY WORLD !

• 2.3.2009  20:32

"Čeká Vás ta největší deprese".. Musím uznat, že to je jedna velká pravda. Tenhle děsivý pocit jsem ještě u konce žádného filmu neměla. Na to, jak se snímek rozvíjel docela nevinně, měl s každou přibývající minutou nebezpečnější spád. A skvěle sestříhané scény k tomu jen přidaly. Každopádně mě Marlon Wayans přesvědčil, že není jen blbej hulič z filmu jako Scary Movie a dalších primitivních filmů. Tenhle film vyrazil dech, jako kdyby do mě narazil náklaďák..

• 20.2.2009  18:21

City a pocity jsou složitá věc. A když se spojí tenhle geniální scénář, úžásný Bill Murray, půvabná Scarlett Johansson, Japonsko, vlastně i whiskey a skvělá hudba, vznikne z toho něco tak výjimečného a přitom i nepopsatelného, i když zezačátku jsem si myslela, jako mnoho ostatních lidí, že půjde o nějaký "remix". Každý chceme být nalezen...

• 12.1.2009  18:50

Nestárnoucí klasika, která nikdy nezklame. Sice jsem tento film viděla nejméně dvacetkrát, ale s radostí se na něj dívám znova a znova.

• 3.1.2016  17:38
    Humr (2015)

Zatím nepolíbena tvorbou Yorgose Lanthimose, přesto mě tento snímek už nějakou dobu přitahoval - pravděpodobně svým svérázným námětem, ale i skvělým obsazením. The Lobster je groteskně-znepokojivá satira s opravdu neuvěřitelně jedinečným námětem, který je zasazen do totalitní společnosti, v níž je nepřijatelné být single. Šanci najít si "spřízněnou duši" poskytuje Hotel, v němž na hledání toho správného partnera máte 45 dní. V jiném případě budete přeměněni na zvíře dle vlastního výběru (asi bych brala srnu, přece jen vegetovat v lese jako plaměňák či velbloud by mě moc nelákalo). Prostředí hotelu bylo ztvárněno geniálně - scénky v nichž hotelový personál veřejně demonstruje výhody života v páru, každodenní rituál, při němž pokojské uspokojí své "hosty" ruční prácičkou, hon na uprchlíky v blízkém lese a celková depersonalizace - z toho jednoznačně dělají nejlepší část celého filmu. Život v lese je jakýmsi mezistupněm mezi tím býti zvěří a býti ("šťastně" zadaným) člověkem. Les je plný single běženců a platí zde v podstatě antitetická pravidla - jakýkoliv projev lásky je krutě potrestán, každý člen této "tlupy" musí mít vykopán svůj vlastní hrob (kdyby náhodou), účastnit se cvičení a tančit může pouze osamoceně.. "Všichni tancují sami. Proto hrajeme pouze elektronickou hudbu." Humr je film, který vás nutí klást si otázky nejen sami o sobě, vyvolává ve vás pocit znepokojení - obzvláště diky podivným, tragikomicky reálným situacím a syrově upřímným dialogům postav. Sečteno podtrženo - strhující začátek, uhrančivé prostředí, scénáristova vize blízké budoucnosti světa plného extrémů dohnaná až do absurdity, satira na společnost, jenž dělá ráda urychlené soudy a vše bagatelizováno. Škoda jen toho slabšího finále. (8/10)

• 31.1.2012  12:31

Abych řekla pravdu, na tento žánr moc nejsem. Původně jsem se tomuhle filmu vyhýbala, říkala jsem si, že to bude jen další přehlídka audiovizuálních efektů s bezduchým dějem. Ale zmýlila jsem se, protože efekty není to jediné, co může film nabídnout. Krom stylových bojových scén, podmanivé hudby a neokoukaného hereckého obsazení na mě zapůsobil jednoduchý příběh se zajímavou zápletkou. Dosud neznámý Joseph Kosinski se tohoto úkolu zhostil překvapivě skvěle a já jen můžu poděkovat za skvělý zážitek.

• 25.10.2011  20:06

Konečně povedený remake! Většina horrorů mě moc nenadchne, ale tenhle snímek měl perfektní atmosféru. Dokážu si představit, že milovníci krváků budou zklamáni z první poloviny horroru, ale vše vyváží nechutnost scén z další části filmu. Člověk by netušil, jaké mrchy dokážou být i ženy. Mimochodem, Sarah Butler jsem viděla v akci poprvé a doufám, že o ní ještě uslyším.

• 9.6.2011  20:00
    Fantom opery (2004)

Hudba? Fantastická, a to nejen proto, jaký k ní mám blízký vztah. V tomto případě mě dokáže někdy rozplakat, někdy mi z ní naopak běhá mráz po zádech. A Emmy Rossum je také nádherná a křehká, skvěle zde zapadá. Atmosféru dokresluje dávné prostředí divadelního zákulisí i jeviště divadla. Možná nejsou všechny herecké výkony tak perfektní, ale hlavní je především hudba.

• 1.3.2011  20:31
    Kopačky (2008)

Už dlouho jsem čekala na nenáročnou komedii, která by mě nenuceně pobavila. Opravdu skvělý a svěží film, který nás zásobuje vkusným humorem. Jason Segel je odborník na hraní sympatických pohodářů a Mila Kunis, ta je prostě božská, k tomu nemám co dodat. Objevují se zde zajímavé charaktery vedlejších postav. Například náboženský fanatik a neustále zhulený surfař. Také mě hodně potěšila zjevná parodie na CSI. Každopádně, nakonci filmu jsem měla děsnou chuť sbalit si kufry a odletět na Hawai!

• 17.2.2010  21:48

Paulo Coelho je pro mě bůh. Jeho knihy miluju a Veronika se rozhodla zemřít byla první, kterou jsem od něj přečela. Už tehdy jsem užasla nad tímto příběhem a když jsem se dozvěděla, že se chystá film, netrpělivě jsem čekala. Byla jsem trochu skeptická, trochu i proto, že jsem si Sarah Michelle Gellar jsem si v této roli nedokázala představit. Ale musím říct, že film mě příjemně překvapil, nelišil se moc od hlavního příběhu a myšlenky(jak tomu bývá u mnoha zfilmovaných děl). Myslím, že Coelho se nemá za co stydět.)

• 17.2.2010  21:39

Poutavě natočený dokument, o vášni jednoho člověka, který se nebál uskutečnit svůj sen. Už jen proto je to hrdina. Jediné co bych změnila je asi zdlouhavost filmu. Samozřejmě musím poukázal i na jako vždy úžasnou hudbu Michaela Nymana. Sečteno podtrženo-4 hvěždičky.

• 12.2.2010  21:25
    Keith (2008)

Možná proto, že tenhle film dokázal překvapit. Možná proto, že mi vrací vzpomínky. Právě takoví lidé jako Keith, kteří z ničeho nic vstoupí do našeho života, chovají se nesmyslně a ne zrovna dvakrát správně, obrátí nám život naruby.. právě na takové lidi se nedá zapomenout. A Jesse McCartney,ač bych to nečekala, tuhle roli sehrál skvěle. Přirozeně. Krom toho, že se jedná o výjimku mezi omšelými teenegerovskými filmy. Nemohu nic jiného než dát *****

• 12.10.2009  19:36

Vážně nepřemýšlím nad tím, že tenhle film mě od Woodyho překvapil, to je klišé. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale pak mě děj pohltil. I když se námět může zdát ohraný, podle mě je film natočen tak, že nad tím ani člověk nepřemýšlí. Konec mi připadal právě v něčem odlišný. Prostě jak se říkalo na začátku, vše záleží na štěstí.

• 11.10.2009  15:19

Podle mě takový netradiční romantický , rozhodně ne nějaký primitivní. Ozvláštňuje to problematika knížek Austenové, aspoň jsem se o ní a jejich knížkách něo dozvěděla. Ideální pro večer s vínem, když si chce člověk odpočinout, nebo přijít na jiné myšlenky.

• 10.9.2009  21:15
    Basquiat (1996)

Každému se tento film líbit nemůže, mě ale zaujal. Má atmosféru, která zachycuje zhýralý život umělců, jejich vzestup a pád. U Basquiata hodně rychlý, drogy ty hold umí divy. Připomínat úžasného Bowieho bych asi nemusela, ale nemůžu si pomoct, i když Jeffrey Wright se taky výborně sžil se svou rolí. Mimochodem soundtrack je úžasný.

• 25.6.2009  19:53
    Hnus (1965)

Jistě, někdo to může brát jako film o ničem, o halucinacích, prasklých zdech a hnusu. Často má těžkou atmosférou, kterou doprovází divákovo mrazení po zádech, který čeká, kdy se něco stane. Je zde skvěle vykreslen, v podstatě beze slov, rozpad osobnosti Carol. Cathrine Denevue skvěle ztvárnila její melancholii a frustraci. Za pozornost také stojí zmínka o detailech, jako například o králičí hlavě v kabelce.

• 8.5.2009  09:37

Obvykle mě pohádky moc nenadchnou, ale tohle je výjimka. Myslím, že na tohle se rád podívá dítě i dospělý, jak jsem tak pozorovala matku, která sledovala se zatajeným dechem. Herecké výkony byly taky skvělé, zvláště má oblíbená dětská hvězda Thomas Sangster. Konec sice nepřekvapí, ale o tom přece pohádky jsou.

• 6.5.2009  21:48

Spojení Hopkinse a Edwarda Nortona... Ještě teď mi běhá mráz po zádech.

• 4.5.2009  17:02

Na první pohled se scénář může zdát okoukaný a laciný. A přitom jde o film plný napětí, občas nechybí ani horrorové scény v čele s úžasnou Blanchett. Jediné, co bych vytkla je že konec je trochu předvídatelný. Jinak jsem se ani chvíli nenudila.

• 23.4.2009  19:36
    Kostka (1997)

Z filmu sálala energie a napětí. Konečně nějaký film, který nenavazuje na ostatní a má originální námět. Bravo !

• 7.4.2009  20:09
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

A proč ne? Je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, a zřejmě nejlepší seriál, co když Jetix vysílal.Je to nápadité a vtipné, prostě originální .. A kdo by si nezamiloval agenta Perryho :))

• 12.3.2009  19:57

Tenhle film jsem si představovala trochu jinak a asi od něj čekala víc. Nějak mi ani neseděla ta hudba, která po celou dobu hrála a někdy zněla spíš jako nějaký novodobější hardcore. Samozřejmě nemůžu popřít, že je to filmová klasika a její význam je veliký, takže tomu nemůžu dát nic jiného než 4*.

• 7.2.2009  12:03
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Zatím jsem viděla první pár dílů a tohohle seriálu se asi jen tak nepustím. Hodně zajímavý, včetně námětu upírů na syntetické krvi a celkem dobrých hereckých výkonů. I když námět je podobný jako u filmu Twilight. I tak asi letošní nejlepší seriál. Co dodat, letos vedou upíři.

• 28.1.2009  17:32

Tento film mě mile překvapil. Předpokládala jsem opět nějaký pokus o komedii, ale tímto jsem Weitzovým Prci prci prcičky naprosto odpustila. Je až překvapivé jaký skok udělali od primitivní až k "dospělé" komedii. Navíc má nepředvídatelný konec, což se taky počítá.

• 27.1.2009  22:36
    Zodiac (2007)

Jeden z nejstrhujících snímku jaký jsem kdy viděla. Naprosto geniálně natočený film, který divák celé 2 a půl hodiny sleduje se zatajeným dechem. Nad tímhle budu ještě hodně dlouho přemýšlet.

• 27.1.2009  19:42

Hodnocení je asi poněkud přehnané, ale u mě tenhle flm spíše taková srdeční záležitost. I když nejde o realistický snímek a s knihou má toho pramálo společného. Ale je to jeden z celkem kvalitních teenagerských filmů. Ráda se k tomuto filmu vracím.

<< předchozí 1 2