Humphrey

okres Ostrava

2 body

<< předchozí 1 2
    • 17.6.2019  21:06

Nadprůměrně zpracovaný dokument s řadou dosud nepublikovaných záběrů. Komentář čte Pavel Rimský.

• 10.9.2017  18:18

Jeden z nejlepších dokumentárních seriálů na dané téma za posledních deset (a možná i víc) let.

• 15.1.2017  13:42
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Velmi dobře natočeno. Výborná atmosféra a výborný Atkinson, který samozřejmě není jen Mr. Bean. To, že to ne každý ví, není ovšem Atkinsonova chyba.

• 13.11.2016  13:00
    Birdman (2014)

Není to sice žádná hrůza, ale že by to byl nejlepší film roku, to se se mi rozhodně nezdá. Je to zdlouhavé, ukecané a místy nudné, ale jednou se to snese.

• 23.10.2016  18:42
    Herbář (TV pořad) (2013)

Hrůza hrůz. Dvě krůty v archaických šatečkách a kulisách, které ČT zbyly po natáčení Dobrodružství kriminalistiky, mluví, jako kdyby se právě vrátili z odpoledního šopování po nákupáku. Čeho je moc, toho je příliš.

• 20.10.2016  09:54

Film jsem viděl na premiéře v největším ostravském jednosálovém kině LUNA, které bylo po dlouhé době nacpané k prasknutí a diváci se zjevně dobře bavili. (Měl jsem tedy opačný dojem než kolega zlamic.) Nejsem si ale úplně jistý, že tenhle film vykresluje Ostravu takovou, jaká je. A pokud ano, tak jí určitě nepředstavuje takovou, jakou by jí chtěli ostraváci mít. Každý, kdo se na film podívá, se pouze utvrdí ve stereotypech.

• 2.10.2016  08:35

Tim Burton jak ho znám a mám rád (úmyslně se držím jednotného čísla, což je vzhledem k ostatním komemtářům pochopitelné). Po Ospalé díře je to podle mého soudu jeho zatím nejlepší kousek. Knihu jsem sice nečetl, ale i kdyby ano, nevadí mi, když se film děje nedrží. Konec konců je to filmová adaptace, ne otrocký přepis.

• 26.6.2016  23:26
    Apokalypsa (1979)

Možná budu vylapat jako mejdanový odpadlík, ale víc než 3 hvězdičky dát nemůžu. Buď jsem něco nepochopil, nebo jsem mimořádně natvrdlý, ale ten film mi přišel jako mimořádně zdlouhavé babrání se ve zvrácených myslích. První hodina a půl ještě ušla, ale ty druhé dvě pro mě byly doslova utrpením.

• 15.2.2016  21:09
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Malý pitaval po pětatřiceti letech.

• 27.7.2014  16:25

Kdybych hodnotil v roce 1939, dal bych jistě 5*, ale i tak bych si myslel, že Jih proti severu dostal tu sošku právem. Chápu, že na svou dobu jde o průkopnický počin, ale řekl bych, že své popularity ve Spojených státech dosáhl film asi takovým způsobem, jakým u nás dosáhl téhož Mrazík. Opakování je matkou moudrosti a - jak ukazuje Čaroděj ze země Oz - i klasiky.

• 27.7.2014  10:15
    Ruska válka - krev na sněhu (TV seriál) (1997)

Rozhodně nejlepší dokument o válce na Východní frontě a jejích souvislostech. Vzhledem k tomu, že na něm pracovala i ruská strana, jsou některé části komentáře možná emotivnější, než by bylo nutné (zřejmě aby to lépe vyhovovalo široké ruské duši - to se ale pochopitelně netýká výpovědí přímých účastníků, které jsou emotivní vždy tak nějak z podstaty věci), což ale nijak neumenšuje vypovídací hodnotu dokumentu. Ve své době to byl možná vůbec první pokus o objektivní popis událostí a za víc než 15 let nebyl překonán. A troufám si říct, jak tak pozoruji vývoj dokumentaristiky s jejími obsahově vyčpělými dokudramaty, že už asi překonán nebude.

• 9.5.2014  22:10

Je to kus hlavně pro poučené. Pokud o tom tématu a reáliích člověk mnoho neví, bude mu film připadat dost zmatený. Jinak bych řekl, že zpracování historické linky je dost věrné a realistické a tím i ojedinělé.

• 21.1.2014  21:15
    Atlas mraků (2012)

Pro mě rozhodně nejlepší film roku 2012, a to z mnoha důvodů (obsazením počínaje, scénářem konče). I když se to nenosí, mám rád filmy s poselstvím. A tenhle ho má. Nezasažen a nedotčen knižní předlohou, nemám, co bych vytkl.

• 20.7.2013  20:17

Nic, co by v člověku zanechalo nesmazatelnou stopu, ale já se bavil. Jeff možná skutečně trochu přehrává, ale nehraje přece Jindřicha V. Je to sci-fi komedie, která vykrádá jiné sci-fi komedie, hlavně asi proto, že lidi mají rádi to, co už znají. Víc než zábavu na hodinu a půl jsem od filmu nečekal, takže jsem z kina odcházel spokojený. U mě dobrý, takže za 3. Dobré komentáře: D.Moore a kaylin.

• 20.7.2013  20:11
    Lore (2012)

Pěkně natočený film. Podobných pohledů ze strany poražených mnoho natočeno není, protože tenhle film nic nevysvětluje ani neomlouvá, jen ukazuje poválečné Německo jaké asi bylo. Na můj vkus trochu rozvláčné, proto jen 4 hvězdičky.

• 2.1.2013  21:37
    Havran (2012)

Dobra atmosfera a pekna vyprava, ale podobne filmy hodnotim pod zornym uhlem (dle meho soudu) neprekonane Sleepy Hollow. Havran tak nemuze dostat vic nez 3 hvezdy.

• 13.2.2012  08:46
    Tygr a drak (2000)

K asijské kinematografii nemám kladný vztah. Filmy, které jsem viděl, by se daly spočítat na prstech jedné ruky a po shlédnutí Tygra a draka jsem se ujistil, že se to v budoucnu asi nezmění. Ten film je tak zdlouhavý, že by mohl nudit za vlast a ty tolik oslavované bojové scény mi připomínaly spíš artistická vystoupení v cirkusech z dob mého mládí v kombinaci s bungee jumpingem.

• 14.9.2011  10:54
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Pro mě osobně nejlepší seriál všech dob. Pro toho, kdo má rád britský humor, britské gentlemany, Británii vůbec, sarkasmus a ironii, je to skoro povinné. A má-li zkušenost ze střetů úřednické vůle s tou politickou, je to povinné zcela jistě. Člověk si taky uvědomí, že všechno už to bylo a dějiny se vlastně opakují. Jen mám dojem, že se pořád točíme v kruhu, nikoliv ve spirále (to je konec konců patrné i ze srovnání témat jednotlivých epizod JPM a JPP).

• 14.9.2011  10:46

Druhý nejlepší díl z celé série. Jednička mě nadchla a baví mě dodnes. Ve dvojce a trojce jsem se poněkud ztrácel a byly pro mě důkazem tvrzení, že všeho moc škodí. Čtyřka se myslím povedla, je to "návrat ke kořenům". Asi nejvíc mě bavil Rush. A přestože je Keira krásná, výměna "heroiny" filmu rozhodně taky dost prospěla..

• 14.9.2011  10:36

Jednoznačně nejlepší díl z celé série. Rush i Depp jsou výborní, Keira krásná a námořní scény úžasné. Dobrodružná komedie, která nezklame ani při opakovaném shlédnutí.

• 13.9.2011  13:48

Zfilmované komiksy opravdu nevyhledávám, takže jsem Sin City viděl více méně náhodou. O to víc mě nadchlo. Pravda je, že zejména po vizuální stránce, která se bohužel časem okouká, ale ani jednotlivé dějové linie nejsou špatné. Rozhodně stojí za podívání.

• 13.9.2011  13:05

Vlastně ani nevím proč, ale tenhle film mě nijak neoslovil. Válečné filmy mám moc rád, ale tenhle válečný není. Komedie mám taky rád, ale tohle komedie není. A není to ani drama a thriller už vůbec ne. Po shlédnutí filmu jsem nabyl dojmu, že vlastně ani nevím, co je to za žánr a po pravdě řečeno, týden po shlédnutí už jsem měl problém vybavit si, o čem to vlastně bylo. Zůstal mi akorát dojem, že ten film byl nějaký ztřeštěný. Brutalita ani vulgarismus mi nijak nevadí, ale tady mi i to přišlo tak nějak samoúčelné. Tak takhle by to, pane Tarantino, dál nešlo, to bychom si nerozuměli.

• 13.9.2011  11:29
    Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

Báječný seriál, který si dělá legraci naprosto ze všeho. Mám ho radši než masáž chodidel smaženou cibulí či dovolenou ve Skotsku. Pro někoho je možná za hranicí v kusu, ale já se bavil téměř každou vteřinu. Je až k neuvěření, co všechno je možné natočit pod hlavičkou BBC. Jo, ja vim.

• 13.9.2011  11:22
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Ačkoliv mě původně odrazovalo cirkusové prostředí (filmy a seriály z něj z duše nesnáším), tenhle kousek mě vyloženě nadchl. Cirkus nakonec není jediné místo, kde se děj odehrává a postava bratra Justina je prostě dokonalá. A poznámka na okraj: s Twin Peaks tenhle seriál nespojuje jen atmosféra, ale i vhodně umístěný vševědoucí malý velký muž (pan Anderson promine).

• 13.9.2011  10:54
    Vesnice (2004)

Zdá se mi, že jde o nepochopený film. Mám mnohem radši filmy s poselstvím, byť prvoplánovým, než ty s přehnanými uměleckými ambicemi. Poprvé jsem ho viděl v kině (nezatížen četbou komentářů a názory kritiků) a doporučuji každému, kdo by se na něj chtěl podívat, aby postupoval stejně. Původně jsem myslel, že jde o hodně nepovedený horor, ale velice jsem se zmýlil a těší mě, že jsem vydržel až do konce.

• 13.9.2011  10:37
    Blackadder Rides Again (TV film) (2008)

Černá zmije je pro mě srdeční záležitost. Dokument z roku 2008 je natočený s láskou a úctou, jakou si tenhle seriál zaslouží. Rozhodně doporučuji každému milovníkovi tohoto "majstrštyku" nahlédnout do zákulisí příprav a natáčení.

• 11.9.2011  20:07

Zaslouženě oceněný film o tom, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Prostředí státní bezpečnosti je ve filmu vykresleno velmi dobře a člověk chápe, proč Stasi byla jediná tajná policie z bratrských států, které si vážila KGB.

• 11.9.2011  19:53

Českých historických filmů je jako šafránu. Každou vlaštovku tedy považuji za užitečnou, byť tahle létá trochu těžkopádně (což ovšem podle mě není vina scénáře, neb už předloha - pan Vondruška promine - je taková). Já jsem se bavil, dokonce i opakovaně.

• 14.6.2011  09:17
    Gottwald (TV seriál) (1986)

Tenhle seriál by měl člověk vidět už proto, aby si (zejména při sledování čtvrtého a pátého dílu) uvědomil, jak snadno lze fakta hrubě dezinterpretovat. Nedá se říct, že by se to, co seriál zobrazuje, nestalo, ale stalo se to prostě jinak. A nepřestanu se pozastavovat nad tím, jakou péči tenkrát soudruzi věnovali tomu, aby jednak vybrali herce typově odpovídající politikům, které hrály a jednak aby i skladník ve šroubárně správně pochopil, jak to vlastně tenkrát bylo (kdo byl ten správný soudruh a kdo prohnilý buržuj).

• 8.12.2010  17:45

Člověk může jen těžko vyčítat agitkám angažovanost, protože tu je nutno předpokládat, ale tenhle film je nuda k uzoufání. A byl by dlouhý a nudný, i kdyby trval jen 5 minut.

<< předchozí 1 2