Hanyou

Hanyou

Veronika Mrázková

okres Praha
Démonsky inteligentní spoluobčan


31 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

 • poster

  Ospalá díra (1999)

  Horor nebo komedie? Přikláním se k druhé variantě, protože tohle byl první film, kde mi sekání hlav a podobné věci přišlo vtipné. Johny Depp předvádí svůj tradičně výborný výkon, ale mojí nejoblíbenější postavou je stejně jezdec v podání Christophera Walkena, ač za celý film neřekne jediné slovo. Burtonovská vizuání stránka je taktéž velmi příjemná na pohled. Zkrátka je to hezký a veselý film o sekání hlav.

 • poster

  Život Briana (1979)

 • poster

  Brendan a tajemství Kellsu (2009)

  Nádherný příběh, který dopňuje nádherná, ač prostá animace, a skvělá hudba s irskými motivy. Příběh má pomalejší a humornější rozjezd (hon na husu), ale poté co Brendan vstoupí do lesa, tak lehký humor vystřídá fantaskní svět plný barev, který uchvátí snad každého. Každý detail příběhu má své místo a nic nikde nechybí, ani nepřebývá. Skvělí démoničtí Vikingové, veselí ilumináti, přísný opat, víla Aisling a v nespolední řadě dokonalý kocourek Pangur Ban. Nejlepší animák za poslední dobu, který jsem viděla.

 • poster

  Krvavá neděle (2002)

  V tomto případě se opravdu těžko hodnotí film jako takový. Technická stránka, nebo herecké výkony jsoujen těžko vnímatelné a divák se vícemén soustředí pouze na hrůzné události neděle 30. ledna 1972. Je jen těžko pochopitelné, jak se může stát něco takového. Kolik hněvu musí být na obou stranách, že to vede až k smrti 13 nevinných lidí? Zanechalo to ve mě silný, a dost nepříjemný dojem.

 • poster

  Avengers (2012)

  Joss Whedon je bůh. Dokázal vytvořit film, u kterého jsem se ani minutu nenudila, na některé akční scény jsem opravdu zírala s otevřenou pusou a vtipné scény mě rozesmívaly tak, že jsem nemohla přestat, a to už se mi (obvzlášť v kině) nestalo hodně dlouho. Prostor pro každého hrdinu byl perfektně rozložený a sympatičtí tam byli opravdu všichni, ač mým osobním favoritem je jednoznačně Loki, protože ten se povedl úžasně a Tom Hiddleston ho zahrál neskutečně dobře. Vlastně ani jednu chvíli jsem neměla pocit, že pozoruji herce na plátně. Tenhle film mě tak vtáhnul, byl tak dobře napsaný a zahraný, že pro mě to nebyl Robert Downey, ale Iron man, nebyl tam Chris Evans, ale skutečný Kapitán Amerika a tak dále. Jsem neuvěřitelně spokojená a vím, že u jednoho podívání neskončím. Takhle silných 5* už jsem nedala ani nepamatuji. Navíc scéna v titulkách vyvolala menší komiksový fangasmus, a to se víc než počítá. Zkrátka je to megasuperúžoboží film!

 • poster

  Spider-Man (2002)

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Kdo by nechtěl cestovat do fantazie? Ale to by fantazie nesměla být zničená a sžíraná Nicotou. Proto musí přijít hrdina, jak ze starých bájí a porazit děsivého nepřítele. Krásný příběh pro děti i dospělé, kteří rádi sní. A nesmím opomenout skvělou ústřední písničku. Aspoň chvíli se můžeme podívat do krajin vytvořených jen v naší mysli...

 • poster

  Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

  Je to skvělé být zpátky a znovu zažít ten pocit, který nás provázel po dobu Pána prstenů. Bála jsem se, že to nebude ono, ale mýlila jsem se. Středozem je stále stejně úchvatná a v podání PJ dokonale živá a reálná. Jsem ráda, že některé pohádkové prvky Hobita ponechali a jiné zase ubrali, takže se film nestal nikdy příliš hloupoučkým, ale ani nezabředl do vážnosti, která by mu neslušela. Překvapením byly písničky, které byly krásně nenásilné a zapadly do atmosféry. Martin Freeman je úžasný, naprosto perfektní a nejlepší Bilbo jakého si kdokoliv mohl přát. Jedině souboje mi občas přišly malinko nepřehledné, ale nijak nesnesitelně. Ani minutu mě tento dlouhý film nenudil, takže si 5* zaslouží bez dalšího rozmýšlení.