Lynnet

Lynnet

<< předchozí 1 2
    • 8.10.2011  01:17
    Piano (1993)

Milionkrát řečeno jak úžasná je hudba a jak skvělí jsou herci nicméně jakkoliv Harvey Keitel výborně zahrál źamilovaně posedlého Bainese mám trošičku problém s jeho obsazením jako maora. Ten nejednoznačný konec je geniální!

• 25.4.2011  08:37

Ty pohádky už prostě nejsou co bývaly. Tady mi nejvíc vadí mluva. Výroky typu "...tak to prubnem", "pták jako pták" nebo "královno jdem blbě" degradují jinak pěknou pohádku. Po dlouhé době vidíme nádherné kostýmy a je opravdu vidět,že peníze byly správně použity. Z herců se mi nejvíc líbila volba Františka Němce jako Lucipera. Sabinu Laurinovou bych nechala si na roli královny ještě počkat.

• 15.6.2009  10:50

Myslí, že Ron Howard převedl knihu v rámci možností na plátno co nejlépe. Nacpat do dvou a půl hodiny téměř pět set stran románu kde se dlouhosáhle vysvětluje není lehké, přesto mi opět chybí postavy tak jak je Brown napsal.Že Langdona psal jako druhého Indyho už se řešilo po natočení šifry,teď se mu lepším sestřihem stejně nepřiblížil. Vittoria měla být ráznější italka a hlavně dcera nikoliv kolegyně zavražděného vědce. No a díky neschopnosti McGregora zvládnout italský přízvuk z něj uděláme ira,tak to už je jen třešnička na dortu :D Btw. o irském přízvuku též nemohla být řeč! Co se týče děje tak ten pěkně odsýpá ve stylu není čas na nějaké zdržování,další kardinál čeká. Naopak jsem ráda,že se scénář vyhnul Langdonovu skoku z vrtulníku,protože roztáhnutému kabátu jako padáku by uvěřil asi jen málokdo. Závěrem mi, ale velmi chybí vysvětlení Camerlengova dětství které bylo hlavním důvodem jeho počínání .Takže celkově lepší průměr. Co teď? Pavučina lží nebo Digitální pevnost? ...Tom si bude moci dát pauzu :-)

• 31.5.2009  10:53

Myslím, že velmi důstojná pocta skutečným postavám, jedinou vadou na kráse je závěrečná scéna která celé pojetí kazí zbytečným tlakem na city. Ford není úplně typický rus ale jeho Vostrikov je věrohodný, trošku zklamaním je Neeson, který mě dost nezvykle nudil. Při scénách s opravami reaktoru opravdu mrazí a rozhodnutí, která museli vojáci a důstojníci udělat jsou nezáviděníhodná. Bohužel film také ukazuje jak fungovala a bohužel funguje ruská armáda (kauzu Kursk máme v živé paměti - pravdu se asi nikdo nedozví). Na závěr velká poklona režisérce která příběh podala s ženským citem a nechce se ani věřit, že na režisérské stoličce seděla právě žena.

• 31.5.2009  10:49

Tak zaplaťbůh že o můžu říct, že tohle není český Pearl Harbor ani náhodou! S heslem nějak to uděláme kdybychom měli překroutit historii abychom točili...a žili šťastně až do smrti...si češi nezahrávají, netočí o dokonalých hrdinech, kteří přemůžou nepřítele i osud a pak si poklepávají pravačkama a tlučou se do prsou. Netvrdím, že je to Oscarový příběh ale rozhodně velmi citlivě natočený bez zbytečného přikrašlování s omezenými prostředky. Poslední dobou se na čeký film nějak nehrnu a nejsem jeho obhájce ale výjimky existují.

• 31.5.2009  10:47

Od Lásky nebeské jsme čekali na něco originálního, vtipného a dočkali jsme se. Nebudu tyhle dva filmy srovnávat protože by to nebylo fér a začnu tím negativním. Zápletka je sice originální ale těžko reálně představitelná a do důsledku hodně morbidní. A teď už jen samá pozitiva: v první řadě herci. Castingoví režiséři tentokrát nekopírovali obvyklé romantické sestavy (ano mám na mysli Meg Ryan a spol.) a dali dohromady úžasnou dvojici kde zejména Hilary Swank září a dává zapomenout na předchozí "mužské" role. Ženská část publika si také přijde na své. Šampónové reklamní panáky zde určitě nenajdete takže pro fanynky nagelovaných typů doporučuju jiný film než tento. Netypicky vyprávěný příběh poskládaný s flashbacky do minulosti a romantikou kterou vždy v pravý čas osvěží vtipnější scénka určitě pasuju na romantiku letošních vánoc. P.S Plný počet dávám opravdovým skvostům,ale 90% není určitě málo.

• 5.1.2009  10:49
    Síla srdce (2007)

Čekala jsem emocemi nabitý příběh od kterého člověk neodtrhne oči a dostala jsem plytkou břečku kde jediným rušivým elementem je protivné a tak charakteristické zvonění pro jednu značku, zbytek nuda která se jen tak nevidí když vezmu v úvahu tak zajímavou látku. O Angelině škoda mluvit,té nevěřím ani ty kudrlinky na hlavě. Škoda.

• 5.1.2009  10:47
    Pokání (2007)

Tolik už toho bylo a řečeno a napsáno že ani nevím jestli můžu ještě něčím přispět. Moje hodnocení mluví za vše ale přece jen aspoň něco přidám. Keira Knightley odvedla svůj nejlepší výkon v kariéře který už Pýše nastínila. Malá Ronan hraje spíše instinktivně než nějakým promyšleným herectvím ale určitě byla inspirací pro své starší kolegyně. No a tou hvězdou nejzářivější je James McAvoy který mě zaujal už ve Wimbledonu a doma dostává jistě mnoho dalších (i třeba televizních) příležitostí. Být američanem tak je hvězdou dávno ale to je jiná kapitola. Zpět k filmu: nepřímočaré linie prostě zbožňuju, to skládání dějového puzzle kdy na konci Vám vše dává smysl a přehráváte si v paměti scény znova aby jste si vše připomněli. Tady je navíc nádherná kamera která Vám ty obrázky uloží v paměti a díky nádherným exteriérům je opravdu na co se dívat. Scény ve Vás zanechají dlouhodobý pocit jak se může něco jedním okamžikem změnit a jak můžou lidé ovlivňovat své životy navzájem. Ian McEwan napsal jistě nádhernou knihu a já si ten zážitek dám znovu a jinak.

• 5.1.2009  10:47

Vezmu to stručně: tohle je film u kterého zvládnete plno dalších věcí a nic vám neunikne. Díky hvězdnému páru má takovou propagaci.Oba mají své světlé momenty ale jinak jsou to herci na baterky. Děj více než nudný,pár zajímavých scén,tudíž jednou a dost. Zlatej seriál.

• 5.1.2009  10:45

Komediální velmi málo, romantické jen co by se za nehet vešlo. Jen Aniston mám ráda a s potřeštěnými romantickými hrdinkami má zkušenosti ale tady mě jednoduše nudila. Costner už taky není co býval a Mark Ruffalo měl málo prostoru. Motivace hlavní hrdinky mi přišla na hlavu postavená.

• 5.1.2009  10:44

Tak opět jedna trapně nastavovaná kaše. Jednička nebyla nic moc ale Julia Stiles jste studentku medicíny alespoň věřili a naštěstí projevila dost soudnosti že do dvojky nešla. Navíc do rolí sokyň byly obsazené typově dost podobné herečky z nichž bych nevsadila ani na jednu. K tomu unylý princ z jedničky a nudní rodiče. Vrchol drzosti režiséra je ukazovat v jednom záběru dánskou vlajku do které se mi v úvodní sekvenci ještě dostala česká a potom detailní záběr na českou spz. Colin Firth by měl poradit bráškovi s výběrem rolí ve správných filmech,jeho Soren je sice dostatečně uhlazený a loajální (sice v nepadnoucím obleku) ale tuhle kostýmovou břečku nezachrání. Mimochodem svatební obřad královského nástupce si tvůrci představují téměř jako vesnickou veselku...škoda mluvit,radši ani nevidět.

• 5.1.2009  10:43
    Collateral (2004)

Cruise hraje záporáka a hned se na ten film lépe dívá :-) No rozhodně herecký koncert dvou hlavních představitelů a úžasně vystupňovaná atmosféra - hlavně scéna v klubu je tak dokonale nervózní a...nevím jak to přesně popsat. Já si užila mého oblíbence Peter Berga (opět s dabingem Tondy Navrátila) který už se od režie k herectví málokdy vrací a také Marka Ruffala který je skoro k nepoznání.

• 5.1.2009  10:42
    Next (2007)

Velmi slaboučké. Jak je vidět tak filmy s nadpřirozenem a podivnou mystikou nejsou pro Cage to pravé ořechové. V Městě andělů to ještě utáhl na nějakou romantiku, v Rituálu mu role á la Mulder nevyšla vůbec takže za jeho největší průšvih považuju právě tento film. Next má své chvilky ať už akční, matrixové nebo romantické,ale stále je to jen plytká polívčička která nemá čím zaujmout. Cris je taková unylá loutka která je sitacemi poháněna tam či onam a ani milostné vzplanutí nemá tu potřebnou atmosféru. Překvapivý konec se vzhledem k ději dal očekávat.

• 5.1.2009  10:41
    Mamma Mia! (2008)

Písničky od ABBA mám ráda a tak jsem čekala co s tím udělají. A jako neznalec muzikálu jsem neměla ani vodítko o čem film může být. Řekla bych, že tenhle film můžete milovat nebo ho nenávidět ale asi nic mezi tím. Někdo z něj bude nadšený a jinému to přijde jako děsný kýč. Já říkám je to kýč ale nádherný! Má to jednoduchý, téměř žádný děj, oslí můstky a příšerný konec ale hlavně pozitivní atmosféru, chytlavé písničky a choregrafii která dělá z herců mega tanečníky. Co se týče zpěvu tak Brosnanovo podání opravdu trhá ušní bubínky ale všichni do toho dávají neuvěřitelnou energii takže se dá leccos odpusit. No a v kterém dalším filmu uvidíte Firtha jako gaye,no ne? Nepřemýšlejte u filmu a jen se nechte vtáhnout do té letní atmosféry...dot...dot...dot :-)

• 5.1.2009  10:39
    Billy Elliot (2000)

Angličané když vsadí na emoce a city tak to opravdu stojí za to. Tento film už jsem chtěla shlédnout dávno, ale pořád jsem na něj sbírala odvahu. Neubráním se srovnámím s Milion Dolar Baby,ale tady to prostě musí skončit dobře.Jamie Bell je opravdu neskutečný, zbytečně emoce nepřehrává a dobře vnímá ten přechod mezi dětskou naivitou a přijímáním tvrdé reality. Další velkou hrdinkou je Julie Walters jako rázná učitelka se zlatým srdcem. Když už u filmu brečí i chlapi tak to o něčem svědčí,ne?

• 29.2.2008  22:12
    Let's Dance (2006)

Už jen překlad tohoto dílka si zaslouží pozornost :-) ovšem už o něco méně samotný film. Nevím,ale mám pocit že taneční filmy už nejsou co bývaly. Snaha vymačkat co nejvíce soucitu a zároveň přidat morální poučení je tak úporná a všechno přílš vykalkulované. Tohle aspiruje na hudební klip roku,toť vše.

• 29.2.2008  22:07

Jsem okouzlena a nadšena naprosto strhujícím a brilantním výkonem Streepové. Na jejím výkonu film stojí a vlasntě kdykoliv není na plátně tak tomu něco chybí. Nevím jak film vypadá s dabingem, ale tady je způsob mluvy nejméně polovinou výkonu. Věřím, že musela strávit s poláky, kteří mluví anglicky nějaký čas, protože jinak by tuhle roli nemohla zvládnout tak perfektně a to už nemluvím o němčině, kterou mi vyrazila dech podruhé. Oscar zasloužený a dovolím si říct i film její kariéry. Nezmínila jsem se o obou jejích partnerech ve filmu kteří byli velmi přesvědčiví ale tohle je její film. Tohle musíte vidět. Jedním slovem paráda!

• 29.2.2008  22:05

Nevím,jestli mám přiznat že jsem předchozí díly neviděla (z naprosto neznámého důvodu) takže nemůžu hodnotit sérii jako celek. Možná je dobře, že nemám s čím srovnávat jelikož pokračování u mě většinou nevítězí. Takto jsem shlédla, podle mého, akčňák roku. Moderně pojatý klasický hrdina, který má své silné i slabé stránky a taky svoje přehmaty (viz. scéna se zakrytím kamery a zapnutým mikrofonem) a nedokonalosti. Je vidět, že se na to režisér dlouho připravoval a s nevelkými zkušenostmi dokázal sérii udržet dobrý standard. Scénu s Capitolem umí dát dohromady kdejaký expert na filmové triky takže ji jako naprostý nesmysl rozhodně neberu a spíš mi cukaly koutky při závěrečné scéně s kamionem, kde se nám z McClanea stává téměř superman. Willis je drsný,vtipný a okouzlující zároveň a Maggie Q si po MI:III střihla další akční mršku. Takže jestli byl Hunt a spol. akční jedničkou loňského roku tak letos určitě sázejte na McClanea! Parádní podívaná.

• 29.2.2008  21:59
    Sedmero krkavců (TV film) (1993)

Tahle pohádka se od ostatních liší svou ponurou atmosférou zato ale dobrými hereckými výkony. Pohádky Boženy Němcové by mohly posloužit jako předloha pro dnešní horory, protože pokud jsou pohádky podle její předlohy točeny tak jak byly napsány jsou sice naše české ale pro děti víceméně nevhodné.

• 29.2.2008  21:57
    Do naha! (1997)

Britové tento film naprosto zbožňují! A není divu, je přesně z toho prostředí, které znají okořeněné jejich typickým humorem. Spojení komedie s tématem nezaměstnanosti a striptýzu mi přijde dost paradoxní a přijde mi, že právě tohle vážné téma komediálnost trochu brzdí, ale na druhou stranu právě proto se nejedná o lacinou šaškárnu.

• 29.2.2008  21:54

Tak jako k naší vánoční filmové klasice patří Tři oříšky pro Popelku tak tohle je zase klasika americká. A nutno říct že nádherná. Krásný vánoční příběh a lidskosti, naději a sounáležitosti. Mara Wilson jako dětská hvězda zazářila a doufejme že se od ní dočkáme ještě něčeho dalšího a nemyslím jen v dětských roličkách. Takže hou hou hou...Merry Christmas!

• 29.2.2008  21:52
    Once (2007)

Jedna věc se mi nestala už dlouho: že by lidé zůstali sedět bez hnutí na sedadle až do konce titulků a zdálo se mi že i chvíli potom. Jak již bylo řečeno největší devízou filmu je hudba i když klasický muzikál rozhodně vypadá jinak. Příběh velmi jednoduchý, přesto silný a ze života. Myslím že je velmi dobře, že Cillian Murphy odmítl (nechtěl si zadat s neherečkou) a tak je ústřední dvojice velmi vyrovnaná a do jisté míry se vlastně o herectví ani nejedná. Jedinou vadou na kráse je vykreslení čechů žijících v Dublinu jako polovičních žebráků a bezdomovců, kteří neznají ani základní anglická slovíčka. Mít doma soundtrack je skoro povinností. Nádhera!

• 29.2.2008  21:48
    Fantom opery (2004)

Tak přesně takhle se dá promrhat skvělý námět. Výprava i kostýmy jsou sice nádherné, hudba geniální ale režie přinejmenším odfáknutá, o výběru herců se dá hodně diskutovat. Emmy Rossum se snaží hrát mladou zamilovanou holku ale je v tom neskutečná strnulost a jeden výraz jí bohužel na tak dlouhý film nevystačí.Gerard Butler má sice charizma, ale když sundá masku je spíše směšný nemluvě o zpěvu který je dobrý pro sbor, ale ne pro hlavní mužskou roli v tak náročném muzikálu. Patrick Wilson je spíše do počtu a není vidět jakékoliv zaujetí pro tuto roli. Joel Schumacher je na tom s režií jak na horské dráze a tady jeho vozíček akorát sjížděl dolů. Prosadit mladé herecké obsazení byl dobrý nápad jen ty castingy mohly dopadnout jinak. Takže závěrem: Určitě se natočí ještě mnoho dalších adaptací ale tahle byla první. Nejlepší si ale nikdy moci říkat nebude.

• 8.2.2008  08:51

Pokud má člověk špatnou náladu tenhle film mu ji určitě nespraví. Na komedii je vtipu málo a celkově vše působí šedě a depresivně...taková byla sice doba ale oproti Černým Baronům kteří jsou natočeni s nadhledem je tohle spíš takový mišmaš kde tomu korunu nasazuje Simona Chytrová která se minula profesí...ale o prosazování životních partnerů do filmu je škoda mluvit,že...

• 8.2.2008  08:33

Myslím že se ještě dlouho neobjeví adaptace Robina Hooda která by tuhle předčila. Castingový režiséři se v tomto případě hodně předvedli a dali dohromady výbornou přehlídku herců. Zvláště oceňuji výběr Marianny která více splňuje představy o dobové krásce než o divě velkofilmu. Nádherná hudba Michaela Kamena a samozřejmě Bryana Adamse. Krajina spíše připomíná Skotsko ale rozhodně lahodí oku. A Sean Connery jako velké finále...není dál co dodat.

• 6.2.2008  17:15

Natočit válečný film bez dlouhých bitev které zaberou polovinu času je umění a možná právě proto tento patří k mým nejoblíbenějším. Trochu sonda do "zákulisí" války a ukázka vojenské psychologie ale hlavně zajímavý souboj (zprvu jen na dálku) dvou odstřelovačů a také neméně důležitý boj o jedno srdce. Pro někoho kdo se ani nezabývá historií ani nemusí moc válečné filmy ale určitě více než vhodný film.

• 6.2.2008  17:09
    Tři (2005)

Pro toto bahno a odpad nemám ani slov! Tohle dílo se muselo vylíhnout v mozku nějakého šíleného obdivovatele Robinsona Crusoe a já se stydím, že tenhle knižní skvost v této souvislosti vůbec vyslovuju. Něco tak strašného vůbec nemělo vzniknout. Billy Zane je béčkový herec o tom není sporu jenže poslední dobou jde s výběrem rolí stále dolů. Titanic se v jeho kariéře ocitl jaksi nedopatřením. Za zmínku tady stojí rozhodně konec protože něco tak odfláknutého a nedotaženého se hned tak nevidí...skoro to vypadá jako by najednou došly peníze a buď kousek chybí a nebo se to jednoduše ukončilo. Děs běs a odpad nejhoršího kalibru.

• 6.2.2008  17:07
    Prostě sexy (2002)

Romantická komedie...bez cukru? To snad ne? Nazvala bych to přehlídkou nechutností a trapáren. Do toho ještě přimíchané parodie, které nejsou povedené a celé završeno muzikálovým číslem. Hnus, děs, běs slátanina nejhoršího kalibru a naprostá ztráta času!

• 6.2.2008  16:40

Už podle názvu jsem mnoho neočekávala a herecké obsazení také nenapovídalo ničemu většímu než nějakému romantickému plácání s troškou kotrmelců a jistým happyendem. Chyba lávky! Už v první hodince cítíte odlišnost a snažíte se držet krok s dějem a hlavně zjistit jak jsou vlastně karty rozdány. V druhé části se už pouze držíte rozjetého vlaku emocí a pomalu vám začíná docházet jak se veskrze jednoduchý příběh dá natočit s nápaditostí s šmrncem. Nemám slov,bravo!

• 6.2.2008  15:38

Od dob Ducha asi jediná romantická komedie která stojí za podívanou. Romantiky je na můj vkus méně ale rozhodně vtipnější momenty to vše vynahrazují. Oceňuji také vzpomínku na Krotitelé duchů. U romantických komedií je happy end přímo podmínkou takže alternativní konec je takové milé připomenutí "A co kdyby ne...?" Knižní předlohu si samozzřejmě nechávám na později ale zdá se že režisér z toho dostal co to šlo.

<< předchozí 1 2