WinstonS

okres Zlín
mediální mrdka

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 15.10.2018  19:42

kombo Smrtonosná past + Skála + Air Force One ve dvouhodinové stopáži a klasická Emmerichova pateticko-patriotická podívaná, která ale (místy i nechtěně) baví a celkem sympaticky odkazuje na stará dobrá 80. léta, což je v záplavě současných zaměnitelných a rádobymoderních akčních hovadin příjemné osvěžení. Pokud bude každý blockbuster takhle zábavný a řemeslně zručně natočený, pak po něm po návratu z 11 hodin trvajícím pracovním dnu sáhnu bez jakýchkoliv výčitek.

• 13.10.2018  22:36

Bez jakéhokoliv přehánění jeden z nejlepších, ne-li možná úplně nejlepší a hlavně NEJREALISTIČTĚJŠÍ válečný film, jaký jsem viděl. Za kvalitou v tomto žánru se momentálně musí jednoznačně do Skandinávie.

• 30.9.2018  19:55

Ještě že mi v téhle době (dá-li Bůh) něco přes 60 a mým avatarem ve světě virtuální reality bude leda tak životem unavený a permanentně nasraný důchodce bojující ve čtvrtek v Kauflandu o rohlíky z Penamu zlevněné z 1,90 na 1,50 korun. Jinak samozřejmě audiovizuální orgie, tak nějak mě přitom běželo hlavou, jestli by někoho před 30 lety napadlo, jaké filmy a s jakými efekty bude jednou Spielberg točit. Za všechny ty odkazy na popkulturní fenomény ze 70. (Kubrick!!!), 80. ("How does it feel to treat me like you do?") či 90. let (Jurský park byl pro jednoho malého kluka z paneláku opravdovou bránou do světa velkých filmů) hvězdička nahoru a blahosklonně promíjím scénář plný tolika klišé, až to hezké nebylo.

• 30.9.2018  19:36

Svižně natočená hollywoodská pohádka o tom, jak banda "negrů s postojem" ke slávě, penězům a AIDS přišla. Gangsta rap jsem poslouchal naposledy na základní škole, když v Esu dávali Coolia, takže hudebně mě tenhle žánr zcela míjí, nicméně film jsem bez problémů shlédnul až do konce. A až při následném googlení informací mě nesmírně pobavila zjištění typu "drogový dealer si ve svém rapovém textu stěžuje na zkurvené a rasistické fízly, kteří jej považují za drogového dealera" nebo křečovitá snaha svést rozpad kapely na židovského manažera (tenhle archetyp je odnepaměti zábavný). I Dr. Dre a Ice Cube si jako producenti snímku pečlivě pohlídali korektní zobrazení své minulosti, která byla poněkud... no, řekněme rozporuplná. Ale čert to vem, na druhou stranu tempu snímku pomáhá, že se jeho scénář soustředí především na hudební dění v N.W.A. a soukromé peripetie zmíněných jinochů, kteří by byli ozdobami každé střední školy na West Coast, taktně ponechali spíše stranou. Celkově slušných 70 %.

• 29.9.2018  22:26

Naprosto zbytečný sequel, který vznikl jen proto, aby se dalo vydělat na pokračování geniálního prvního dilu. Trojce ještě dám šanci, ale skepse je na místě. Chuť mi spravil akorát Benicio, který je furt ve formě, a opět vynikající a zneklidňující hudba. Jinak těžký (pod)průměr.

• 21.9.2018  12:25
    Nirvana: Smells Like Teen Spirit (hudební videoklip) (1991)

Klub Golem, někdy kolem roku 2000, narvaný parket, holky pařící na sloupu a z repráků řvoucí Kurt. Kurva, to byly časy! With the lights out, it's less dangerous, here we are now, entertain us!

• 28.8.2018  19:23

Casting je samozřejmě naprosto mimo a člověk se nad složením "Sedmi statečných" může jen hořce pousmát, ale co se týče obsahu, čekal jsem daleko větší ostudu. Film sice vůbec nemá koule a v ději či dialozích to dost skřípe, ale závěrečná přestřelka je opravdová westernová laskomina. Klidně si dejte jenom ji, vůbec o nic nepřijdete.

• 28.8.2018  19:19

Gloriolu tohoto filmu fakt nechápu. Výborné entrée, následně nezáživné putování po americko-mexické krajině a od útoku na vlak už konečně zase něco, na co se má cenu dívat. Jenže žádná westernová klasika to fakt není, to kurva ani omylem! I dnes už slavná Peckinpahova fascinace násilím je tady dávána na odiv až příliš expresivně a samoúčelně. Žádný průser to samozřejmě není, ale já s dovolením zůstanu spíše u "svých" Italů a jejich špaget.

• 28.8.2018  19:12

Winston je pochopitelně Bůh a jedna z největších postav dějin celé evropské civilizace, jenže tohle se vážně nepovedlo. Přišlo mi, že celý děj se strašně táhne a pak zničehonic za pár minut rozsekne patetickou scénou v metru, která byla jako vystřižená z Emmerichovských patriotických nesmyslů. Hrozně rád bych šel s hodnocením výš, politické a historické filmy miluju, ale bohužel. Oldman jinak vynikající, film táhne a pozornost udržuje jen on svým výkonem.

• 26.8.2018  16:31
    Specialisté (1985)

Chápu, že ve své době to asi musela být pecka a nostalgie hraje roli, nicméně dnešní optikou jen lehce nadprůměrný film s tolika nelogickými momenty a dějovými zvraty, až si říkám, jestli to autoři opravdu mysleli vážně.

• 28.7.2018  10:03
    El bar (2017)

Podepisuji komentář nejmenovaného uživatele z rakouské metropole, který jinak filmům samozřejmě vůbec nerozumí :-) potenciál byl značně větší než výsledek, dost nelogických momentů, ale coby ukrácení večera ok. A když se na scéně objevila Blanca Suaréz ve spodním prádle, rázem šlo (nejen) celkové hodnocení nahoru :-)

• 28.7.2018  09:47

Malý s Duškem vynikající, stejně jako další osazenstvo léčebny, ovsem co předváděl mladý Švehlík, to jsem od něj vůbec nečekal. Excelentní výkon, jeho alkoholické stavy byly mrazivě přesné. Po skončení filmu na mě padla tíseň a tak pochmurná nálada, že jsem to musel jít spláchnout do hospody sedmi pivy...

• 11.6.2018  13:12
    Gomora (2008)

• 10.6.2018  08:18

... a cenu za nejlepší scénu v dějinách filmového průmyslu získává... "Colonel: Marine, what is that button on your body armor? Private Joker: A peace symbol, sir. Colonel: Where'd you get it?Joker: I don't remember, sir. Colonel: What is that you've got written on your helmet? Joker: "Born to kill", sir. Colonel: You write "born to kill" on your helmet, and you wear a peace button. What's that supposed to be, some kind of sick joke? Joker: No, sir. Colonel: What is it supposed to mean? Joker: I don't know, sir. Colonel: You don't know very much, do you? Joker: No, sir. Colonel: You better get your head and your ass wired together, or I will take a giant shit on you! Joker: Yes, sir. Colonel: Now answer my question or you'll be standing tall before the man!Joker: I think I was trying to suggest something about the duality of man, sir. Colonel: The what? Joker: The duality of man; The Jungian thing, sir. Colonel: Whose side are you on, son? Joker: Our side, sir. Colonel: Don't you love your country? Joker: Yes, sir. Colonel: Then how 'bout getting with the program? Why don't you jump on the team and come on in for the big win?Joker: Yes, sir. Colonel: Son, all I've ever asked of my Marines is for them to obey my orders as they would the word of God. We are here to help the Vietnamese, because inside every gook there is an American trying to get out. It's a hard-ball world, son. We've gotta try to keep our heads until this peace craze blows over! Joker: [salutes] Aye-aye, sir."

• 10.6.2018  08:07
    Godless (TV seriál) (2017)

Trochu méně akce, než bych si dovedl představit, ale i tak pecka. Cormack McCarthy by si u toho spokojeně mlaskal, hned úvodní scéna měla koule. Takhle brutální Divoký Západ dlouho nebyl k vidění. A nápad s čistě ženským městem byl vynikající.

• 10.6.2018  08:03

Příjemná konverzačka, sice hodně vyumělkovaná, ale to nijak nevadilo, tempo si film drží bez problémů. Nicméně závěrečná scéna to vyhnala o hvězdičky výš. Takovou přehlídku pokrytectví aby člověk pohledal.

• 10.6.2018  07:58
    Dukla 61 (TV film) (2018)

První díl vztahový, druhý katastrofický, dohromady ale skvělá syntéza a za mě jeden z nejlepších televizních filmů po roce 1989. Ondříček furt umí. Teď jsem zvědavý, jak se popasuje s příběhem Emila Zátopka...

• 10.6.2018  07:52
    Falcone (TV film) (1999)

Takhle promrhat potenciál silného příběhu založeného na skutečném osudu, to chce umění. Netflix by z toho udělal parádní šestidílnou minisérii, HBO to odfláklo jedním celovečerním filmem, který se soustředil na nezajímavé detaily a to skutečně důležité odbyl. Velká škoda. Hlavní herec byl místy až parodií, Michel Placido z italského originálu zůstal nepřekonán.

• 13.5.2018  22:15
    Metanol (TV film) (2018)

Takhle dobré tuzemské krimi/drama tady nebylo hodně dlouho. Obrovský klobouk dolů před všemi zúčastněnými. Kauzu metanol jsem řešil i v rámci práce a film je velmi věrohodný, dost lidí se v tom určitě poznalo.

• 26.4.2018  16:19
    Waco (TV seriál) (2018)

Náboženský fanatismus v praxi. A samozřejmě také "skvělá" práce FBI. Nejvíc líto mi je těch malých dětí, které doplatily na to, že jejich rodiče měli totálně vymleté palice...

• 26.1.2018  16:09
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Fantastická Světlana Witowská, nečekaně výborný a důsledný Jiří Drahoš a unavený, chřadnoucí a z posledních sil se prezidentské židle držící Miloš Zeman, který poprvé po pěti letech ve funkci musel čelit nepříjemným otázkám a evidentně si s nimi naprosto nevěděl rady. Trochu nudná, avšak ryze veřejnoprávní (v dobrém slova smyslu) podívaná.

• 24.1.2018  21:24
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Přesný obrázek toho, kam se česká společnost za posledních pět let posunula. Řev, hulákání a urážky od rozdivočelé lůzy, kterou z pódia hecuje nemocný stařec o holi opájející se mocí a všemu přihlíží neschopný svazák Voříšek v roli "moderátora". Velká škoda, že pan profesor Drahoš druhé kolo nevyhraje, tahle země nutně potřebuje antibiotika proti hnusné nemoci, která se pět let šíří z Hradu.

• 22.1.2018  17:13
    Dark (TV seriál) (2017)

"Otázka není jak, ale kdy..." NE-SKU-TEČ-NÉ! Slovo "mysteriózní!" dostalo díky Dark novou dimenzi. Sice vám zaručuji, že ze všech postav, jejich různých představitelů a časového prolínání budete mít časem neskutečný zmatek, ale obrovská pozornost a trpělivost za to stojí. Němci tyhle hutné psychologické sondy do maloměstského prostředí se všemi jeho neduhy, tajemstvími a trpkými křivdami umí jako málokdo. Úplně jsem se tetelil blahem, když přišla řeč na klasickou německou filozofii, Einsteina - a body navíc za Kreator a "Pleasure to Kill"! :-)

• 10.1.2018  16:36
    Contratiempo (2016)

Španělové umí, v poslední době jsem si jejich kinematografii hodně oblíbil. A tohle je obzvláště vydařený kousek, u něhož sice budete mít v poslední půlhodince co dělat, abyste všechny možné varianty děje a zvraty zachytili a pobrali, ale konec je famózní (byť z hlediska trestního práva jde o nepřípustný postup). Málokterý film jsem zhltnul takhle pozorně a bez dechu. Na pět hvězdiček to sice objektivně není, ale aspoň někdy budu poněkud nekritický.

• 17.12.2017  22:14

Naprostá klasika, na kterou se dá dívat pokaždé, když na ni v TV programu narazím. Nespočet skvělých hlášek, pan Hrušínský se jako Švejk už narodil (pozor, to je pochvala) a Miloš Kopecký v nejlepší vedlejší roli v dějinách tuzemské kinematografie :-) Jasně, film sice nemá onen pověstný rozměr Haškova románu týkající se absurdity a zvrácenosti války, ale jako lidová komedie zkrátka nemá chybu.

• 13.12.2017  22:56
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Miloši, končíme!

• 10.12.2017  16:13

Vše podstatné již bylo řečeno. Každým shlédnutím silnější a silnější snímek, který je dodnes aktuální...

• 24.10.2017  14:36
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Já vám nevím... Jasně, je to moderní melodrama a variace na Beverly Hills s neskutečně šablonovitě napsanými postavami (krásná roztleskávačka, hajzl kapitán basketbalového týmu, úlisný manipulátor a jedničkář, šikanovaný podivín apod.), ale zároveň mě příběh Hannah prostě vtáhnul a vcucnul. Když (pomocí řady flashbacků perfektně vypointovaný) příběh během posledních třech epizod gradoval, byla tam spousta momentů, kvůli nimž stálo za to všech 13 dílů shlédnout. Cílovka nejsem a je mi jasné, že to míří hlavně na mládež, u níž je moderní pocit beznaděje, deziluze, deprese, zklamání či bolesti (to vše samozřejmě s postavou modelky či profesionálního sportovce, posledním modelem iPhonu, tátovým SUV a hadry za stovky dolarů), jenže i tak: v některých momentech vám stejně cvakne, jak kurva těžké je období střední školy. Člověku to dojde až se zpožděním 15-20 let a tak nějak si přeje, aby jeho děcka tohle (kór v dnešní době) složité období propluly pokud možno co nejklidněji. P. S. Beznadějně jsem se zamiloval do Katherine Langford.

• 13.10.2017  12:09
    The Crown (TV seriál) (2016)

Naprostá lahůdka pro milovníky moderní britské historie! Stačí zmínit, že scénář napsal Peter Morgan (Rivalové, Duel Frost/Nixon, Královna nebo Poslední skotský král) a je jasné, že to bude extraklasa. A tak se také stalo. Takhle brutálně věrohodné vylíčení Churchillova politického i životního podzimu jsem nikdy neviděl a nikdy už asi neuvidím (epizoda s obrazem je dechberoucí). Rochním se v tom s obrovskou rozkoší a už vyhlížím druhou sérii, která začne v prosinci,

• 1.10.2017  18:37
    Mokřina (2014)

True Detective en español. Parádní atmosferická noirovka s pomalým a hodně hutným dějem, který je místy bohužel až moc přímočarý a zjednodušený, jinak bych šel bez váhání na pět hvězdiček. Pro fanoušky žánru jasná povinnost.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11