WinstonS

okres Zlín
mediální mrdka

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 15.5.2020  19:41

Pro hokejové fanoušky naprostá povinnost. Dokument perfektně mapuje 90.léta a proměnu NHL pod vlivem příchodu hráčů z východního bloku, dotýká se i proslulé rivality mezi Detroitem a Coloradem a v neposlední řadě líčí léta trvající vzestup kdysi zcela matných Red Wings. Btw, úplně jsem zapomněl, jaký bourák byl ve své době Konstantinov. 60 bodů v +/- v základní části, to je neuvěřitelný výkon.

• 24.12.2019  15:14
    System Of A Down - Toxicity (hudební videoklip) (2001)

Ondro, ty jsi muzice nikdy nerozuměl :-)

• 9.12.2019  22:22

Já řval jako malý kluk. Valka je kurva a Bruce je Bůh.

• 3.11.2019  21:16
    Piráti (2005)

Tady se psala historie, přátelé!

• 21.10.2019  09:48
    Halloween (1978)

V dobrém slova smyslu staromódní snímek, který staví na pozvolna budovaném napětí, skvělé hře světla a stínů, dnes již ikonickém hudebním motivu a působivém zabijákovi, který nikdy neběhá a svoji "práci" vykonává pomalu, místy až monotónně a extrémně pečlivě. Ve své době to muselo být naprosté zjevení a i dnes má HALLOWEEN větší koule a lepší atmosféru než drtivá většina jiných hororů.

• 16.10.2019  18:26

Čím jsem starší, tím víc Lesterovi rozumím.

• 8.9.2019  22:19

Naprostá dokonalost a návyková záležitost. Fincher je Bůh.

• 20.7.2019  23:41
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Popkultura 80.let, to je moje naprostá srdcovka. A po dechberoucí třetí sérii definitivně stavím Stranger Things na můj osobní seriálový piedestal.

• 13.5.2019  17:19
    Heavy Trip (2018)

"What kind of music do you retards play?" "Symphonic Postapocalyptic ReinDeer-Grinding Christ-Abusing Extreme War Pagan Fennoscandian Metal!" Takhle jsem se nenasmál ani nepamatuju. Metalovou hudbu miluju a finský humor je mi nesmírně blízký, takže když se tyhle dva světy potkají, nemůže to dopadnout špatně. Některá slabší místa promíjím, spousta gagů a humorných situací mi to bohatě vynahradila. Film spíše pro lidi z metalové komunity, ostatní si to asi tak moc neužijí.

• 1.4.2019  19:28
    Bravados (1958)

Výborný western. Gregory Peck tyhle chlapáky - byť tady trochu nezvykle v drsnější podobě - prostě umí zahrát a navíc scénář se příjemně vzpouzí všem žánrovým klišé, jež v 50. letech nebylo v Hollywoodu až tak běžně porušovat. K tomu přidejte fantastickou mexickou krajinu, kterou si kamera vyloženě užívá.

• 4.3.2019  21:38
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

"Škrtl jsem toho, kdo napsal, že se vyspal se všemi, a toho, kdo napsal, že nespal s nikým. Ve skocích na lyžích se taky nejlepší a nejhorší známky škrtají." Naprostá smršť komických dialogů, situací a gagů, navíc v exkluzivní herecké sestavě. Tohle se opravdu povedlo.

• 31.1.2019  18:46
    Učitelka (2016)

Slovenská variace na Dvanáct rozhněvaných mužů s důležitými flashbacky, skvělým Jarchovského scénářem a místy lehce přepjatými (Havelka - ovšem nasraný dialog s ženou v posteli vysoce oceňuji!), výtečně minimalistickými (Bebjak), chameleonskými (Mauréry) a naprosto uvěřitelnými (všechny děti) hereckými výkony. Takhle stísněný a nepříjemný pocit jsem při sledování CZ/SK filmu už dlouho neměl. Hřebejk furt umí a po pár letech tápání zase zaválel. Celou dobu mně v hlavě běžela nepříjemná otázka: "A jak by ses na jejich místě zachoval ty?". Starší dcera začne poznávat krásy tuzemského základního školství už za pár měsíců a nejen kvůli tomuto filmu z toho mám takový zvláštní pocit. Náraz do reality našeho okolí asi bude krušný.

• 30.1.2019  20:18
    MOST! - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2019)

Tady Luděk je ze Snědý tísně, more!

• 28.1.2019  21:44
    MOST! (TV seriál) (2019)

Po 4. dílu jdu na plný počet, tohle je opravdu šleha jako hrom. Snědá tíseň! Chánov není Jeruzalém! "Koukáš, co? Naše lidová tvořivost. Podle mě bych to tak nechal, jako kulturní památku, víš!?"

• 8.1.2019  17:02
    Narcos: Mexiko (TV seriál) (2018)

Ústí není Praha a Felix Gallardo není Pablo Escobar, ale právě jeho úspornější herecké pojetí báječně zapadlo do příběhu z raných časů mexické drogové mafie, kdy se v hlavě pár vidláků z venkova zrodil nápad na lepší organizaci a systemizaci pašování marihuany do USA. Právě tehdy začal příběh El Padrina, prvního skutečného drogového krále Mexika. Narcos: Mexico popisuje časy, kdy ještě kartel výrazně závisel na ochraně policie a libovůli politiků, a Gallardo i proto manévruje v hodně vymezených mantinelech. Jeho postava sice nemá onen nenapodobitelný smysl pro vyšinutou teatrálnost, jíž disponuje Pablo "Puta de madre!" Escobar, ale jistá civilnost a zdrženlivost k němu výtečně pasuje. Neliboval si v okázalých gestech jako jeho kolumbijský protějšek, ale pozvolna, nenápadně a trpělivě budoval vlastní impérium. Impérium, které položilo základy ke vzniku obřích a mocných drogových kartelů, které dnes vládnou Mexiku.

• 30.12.2018  21:13

Rok po slavných Pelišcích natočil Hřebejk svůj absolutní majstrštyk, kterým si navždy vybudoval režisérský pomník a naprosto brilantně vystihl dobu, v níž se lámaly charaktery. Tady neni třeba se příliš rozepisovat, ale stačí jen uznale smeknout až k zemi. Co v tonto snímku předvádí duo Dušek, Polívka, to je Mount Everest tuzemské porevoluční kinematografie.

• 30.12.2018  12:53

Španělé opravdu válí, v posledních letech u nich téměř nelze šlápnout do hovna. Inspirace Scorseseho tvorbou (zejména kamera) vůbec nevadila, děj filmu byl zcela strhující a herecké výkony rovněž. Pro fanoušky historických kriminálek velká delikatesa.

• 30.12.2018  12:48
    Princové jsou na draka (TV film) (1980)

Menšík je tady naprosto dokonalý, neuvěřitelné, jak dokáže i obyčejnou televizní pohádku proměnit ve svoji galapředstavení. Pan Herec. A hudebně rovněž špička.

• 17.11.2018  15:30

Spike Lee umí, ale tady trochu samoúčelně tlačí na pilu, hlavně co se tyka závěru. Ovšem scéna s vysvětlováním toho, proč je z pohledu tupého bílého nácka nesmysl zpochybňovat holocaust, byla skvostná :-))

• 15.10.2018  19:42

kombo Smrtonosná past + Skála + Air Force One ve dvouhodinové stopáži a klasická Emmerichova pateticko-patriotická podívaná, která ale (místy i nechtěně) baví a celkem sympaticky odkazuje na stará dobrá 80. léta, což je v záplavě současných zaměnitelných a rádobymoderních akčních hovadin příjemné osvěžení. Pokud bude každý blockbuster takhle zábavný a řemeslně zručně natočený, pak po něm po návratu z 11 hodin trvajícím pracovním dnu sáhnu bez jakýchkoliv výčitek.

• 13.10.2018  22:36

Bez jakéhokoliv přehánění jeden z nejlepších, ne-li možná úplně nejlepší a hlavně NEJREALISTIČTĚJŠÍ válečný film, jaký jsem viděl. Za kvalitou v tomto žánru se momentálně musí jednoznačně do Skandinávie.

• 30.9.2018  19:55

Ještě že mi v téhle době (dá-li Bůh) něco přes 60 a mým avatarem ve světě virtuální reality bude leda tak životem unavený a permanentně nasraný důchodce bojující ve čtvrtek v Kauflandu o rohlíky z Penamu zlevněné z 1,90 na 1,50 korun. Jinak samozřejmě audiovizuální orgie, tak nějak mě přitom běželo hlavou, jestli by někoho před 30 lety napadlo, jaké filmy a s jakými efekty bude jednou Spielberg točit. Za všechny ty odkazy na popkulturní fenomény ze 70. (Kubrick!!!), 80. ("How does it feel to treat me like you do?") či 90. let (Jurský park byl pro jednoho malého kluka z paneláku opravdovou bránou do světa velkých filmů) hvězdička nahoru a blahosklonně promíjím scénář plný tolika klišé, až to hezké nebylo.

• 30.9.2018  19:36

Svižně natočená hollywoodská pohádka o tom, jak banda "negrů s postojem" ke slávě, penězům a AIDS přišla. Gangsta rap jsem poslouchal naposledy na základní škole, když v Esu dávali Coolia, takže hudebně mě tenhle žánr zcela míjí, nicméně film jsem bez problémů shlédnul až do konce. A až při následném googlení informací mě nesmírně pobavila zjištění typu "drogový dealer si ve svém rapovém textu stěžuje na zkurvené a rasistické fízly, kteří jej považují za drogového dealera" nebo křečovitá snaha svést rozpad kapely na židovského manažera (tenhle archetyp je odnepaměti zábavný). I Dr. Dre a Ice Cube si jako producenti snímku pečlivě pohlídali korektní zobrazení své minulosti, která byla poněkud... no, řekněme rozporuplná. Ale čert to vem, na druhou stranu tempu snímku pomáhá, že se jeho scénář soustředí především na hudební dění v N.W.A. a soukromé peripetie zmíněných jinochů, kteří by byli ozdobami každé střední školy na West Coast, taktně ponechali spíše stranou. Celkově slušných 70 %.

• 29.9.2018  22:26

Naprosto zbytečný sequel, který vznikl jen proto, aby se dalo vydělat na pokračování geniálního prvního dilu. Trojce ještě dám šanci, ale skepse je na místě. Chuť mi spravil akorát Benicio, který je furt ve formě, a opět vynikající a zneklidňující hudba. Jinak těžký (pod)průměr.

• 21.9.2018  12:25
    Nirvana: Smells Like Teen Spirit (hudební videoklip) (1991)

Klub Golem, někdy kolem roku 2000, narvaný parket, holky pařící na sloupu a z repráků řvoucí Kurt. Kurva, to byly časy! With the lights out, it's less dangerous, here we are now, entertain us!

• 28.8.2018  19:23

Casting je samozřejmě naprosto mimo a člověk se nad složením "Sedmi statečných" může jen hořce pousmát, ale co se týče obsahu, čekal jsem daleko větší ostudu. Film sice vůbec nemá koule a v ději či dialozích to dost skřípe, ale závěrečná přestřelka je opravdová westernová laskomina. Klidně si dejte jenom ji, vůbec o nic nepřijdete.

• 28.8.2018  19:19

Gloriolu tohoto filmu fakt nechápu. Výborné entrée, následně nezáživné putování po americko-mexické krajině a od útoku na vlak už konečně zase něco, na co se má cenu dívat. Jenže žádná westernová klasika to fakt není, to kurva ani omylem! I dnes už slavná Peckinpahova fascinace násilím je tady dávána na odiv až příliš expresivně a samoúčelně. Žádný průser to samozřejmě není, ale já s dovolením zůstanu spíše u "svých" Italů a jejich špaget.

• 28.8.2018  19:12

Winston je pochopitelně Bůh a jedna z největších postav dějin celé evropské civilizace, jenže tohle se vážně nepovedlo. Přišlo mi, že celý děj se strašně táhne a pak zničehonic za pár minut rozsekne patetickou scénou v metru, která byla jako vystřižená z Emmerichovských patriotických nesmyslů. Hrozně rád bych šel s hodnocením výš, politické a historické filmy miluju, ale bohužel. Oldman jinak vynikající, film táhne a pozornost udržuje jen on svým výkonem.

• 26.8.2018  16:31
    Specialisté (1985)

Chápu, že ve své době to asi musela být pecka a nostalgie hraje roli, nicméně dnešní optikou jen lehce nadprůměrný film s tolika nelogickými momenty a dějovými zvraty, až si říkám, jestli to autoři opravdu mysleli vážně.

• 28.7.2018  10:03
    El bar (2017)

Podepisuji komentář nejmenovaného uživatele z rakouské metropole, který jinak filmům samozřejmě vůbec nerozumí :-) potenciál byl značně větší než výsledek, dost nelogických momentů, ale coby ukrácení večera ok. A když se na scéně objevila Blanca Suaréz ve spodním prádle, rázem šlo (nejen) celkové hodnocení nahoru :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11