WinstonS

mediální mrdka

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 28.7.2018  10:03
    El bar (2017)

Podepisuji komentář nejmenovaného uživatele z rakouské metropole, který jinak filmům samozřejmě vůbec nerozumí :-) potenciál byl značně větší než výsledek, dost nelogických momentů, ale coby ukrácení večera ok. A když se na scéně objevila Blanca Suaréz ve spodním prádle, rázem šlo (nejen) celkové hodnocení nahoru :-)

• 28.7.2018  09:47

Malý s Duškem vynikající, stejně jako další osazenstvo léčebny, ovsem co předváděl mladý Švehlík, to jsem od něj vůbec nečekal. Excelentní výkon, jeho alkoholické stavy byly mrazivě přesné. Po skončení filmu na mě padla tíseň a tak pochmurná nálada, že jsem to musel jít spláchnout do hospody sedmi pivy...

• 11.6.2018  13:12
    Gomora (2008)

• 10.6.2018  08:18

... a cenu za nejlepší scénu v dějinách filmového průmyslu získává... "Colonel: Marine, what is that button on your body armor? Private Joker: A peace symbol, sir. Colonel: Where'd you get it?Joker: I don't remember, sir. Colonel: What is that you've got written on your helmet? Joker: "Born to kill", sir. Colonel: You write "born to kill" on your helmet, and you wear a peace button. What's that supposed to be, some kind of sick joke? Joker: No, sir. Colonel: What is it supposed to mean? Joker: I don't know, sir. Colonel: You don't know very much, do you? Joker: No, sir. Colonel: You better get your head and your ass wired together, or I will take a giant shit on you! Joker: Yes, sir. Colonel: Now answer my question or you'll be standing tall before the man!Joker: I think I was trying to suggest something about the duality of man, sir. Colonel: The what? Joker: The duality of man; The Jungian thing, sir. Colonel: Whose side are you on, son? Joker: Our side, sir. Colonel: Don't you love your country? Joker: Yes, sir. Colonel: Then how 'bout getting with the program? Why don't you jump on the team and come on in for the big win?Joker: Yes, sir. Colonel: Son, all I've ever asked of my Marines is for them to obey my orders as they would the word of God. We are here to help the Vietnamese, because inside every gook there is an American trying to get out. It's a hard-ball world, son. We've gotta try to keep our heads until this peace craze blows over! Joker: [salutes] Aye-aye, sir."

• 10.6.2018  08:07
    Godless (TV seriál) (2017)

Trochu méně akce, než bych si dovedl představit, ale i tak pecka. Cormack McCarthy by si u toho spokojeně mlaskal, hned úvodní scéna měla koule. Takhle brutální Divoký Západ dlouho nebyl k vidění. A nápad s čistě ženským městem byl vynikající.

• 10.6.2018  08:03

Příjemná konverzačka, sice hodně vyumělkovaná, ale to nijak nevadilo, tempo si film drží bez problémů. Nicméně závěrečná scéna to vyhnala o hvězdičky výš. Takovou přehlídku pokrytectví aby člověk pohledal.

• 10.6.2018  07:58
    Dukla 61 (TV film) (2018)

První díl vztahový, druhý katastrofický, dohromady ale skvělá syntéza a za mě jeden z nejlepších televizních filmů po roce 1989. Ondříček furt umí. Teď jsem zvědavý, jak se popasuje s příběhem Emila Zátopka...

• 10.6.2018  07:52
    Falcone (TV film) (1999)

Takhle promrhat potenciál silného příběhu založeného na skutečném osudu, to chce umění. Netflix by z toho udělal parádní šestidílnou minisérii, HBO to odfláklo jedním celovečerním filmem, který se soustředil na nezajímavé detaily a to skutečně důležité odbyl. Velká škoda. Hlavní herec byl místy až parodií, Michel Placido z italského originálu zůstal nepřekonán.

• 13.5.2018  22:15
    Metanol (TV film) (2018)

Takhle dobré tuzemské krimi/drama tady nebylo hodně dlouho. Obrovský klobouk dolů před všemi zúčastněnými. Kauzu metanol jsem řešil i v rámci práce a film je velmi věrohodný, dost lidí se v tom určitě poznalo.

• 26.4.2018  16:19
    Waco (TV seriál) (2018)

Náboženský fanatismus v praxi. A samozřejmě také "skvělá" práce FBI. Nejvíc líto mi je těch malých dětí, které doplatily na to, že jejich rodiče měli totálně vymleté palice...

• 26.1.2018  16:09
    Prezidentský duel – finále (TV pořad) (2018)

Fantastická Světlana Witowská, nečekaně výborný a důsledný Jiří Drahoš a unavený, chřadnoucí a z posledních sil se prezidentské židle držící Miloš Zeman, který poprvé po pěti letech ve funkci musel čelit nepříjemným otázkám a evidentně si s nimi naprosto nevěděl rady. Trochu nudná, avšak ryze veřejnoprávní (v dobrém slova smyslu) podívaná.

• 24.1.2018  21:24
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Přesný obrázek toho, kam se česká společnost za posledních pět let posunula. Řev, hulákání a urážky od rozdivočelé lůzy, kterou z pódia hecuje nemocný stařec o holi opájející se mocí a všemu přihlíží neschopný svazák Voříšek v roli "moderátora". Velká škoda, že pan profesor Drahoš druhé kolo nevyhraje, tahle země nutně potřebuje antibiotika proti hnusné nemoci, která se pět let šíří z Hradu.

• 22.1.2018  17:13
    Dark (TV seriál) (2017)

"Otázka není jak, ale kdy..." NE-SKU-TEČ-NÉ! Slovo "mysteriózní!" dostalo díky Dark novou dimenzi. Sice vám zaručuji, že ze všech postav, jejich různých představitelů a časového prolínání budete mít časem neskutečný zmatek, ale obrovská pozornost a trpělivost za to stojí. Němci tyhle hutné psychologické sondy do maloměstského prostředí se všemi jeho neduhy, tajemstvími a trpkými křivdami umí jako málokdo. Úplně jsem se tetelil blahem, když přišla řeč na klasickou německou filozofii, Einsteina - a body navíc za Kreator a "Pleasure to Kill"! :-)

• 10.1.2018  16:36
    Contratiempo (2016)

Španělové umí, v poslední době jsem si jejich kinematografii hodně oblíbil. A tohle je obzvláště vydařený kousek, u něhož sice budete mít v poslední půlhodince co dělat, abyste všechny možné varianty děje a zvraty zachytili a pobrali, ale konec je famózní (byť z hlediska trestního práva jde o nepřípustný postup). Málokterý film jsem zhltnul takhle pozorně a bez dechu. Na pět hvězdiček to sice objektivně není, ale aspoň někdy budu poněkud nekritický.

• 17.12.2017  22:14

Naprostá klasika, na kterou se dá dívat pokaždé, když na ni v TV programu narazím. Nespočet skvělých hlášek, pan Hrušínský se jako Švejk už narodil (pozor, to je pochvala) a Miloš Kopecký v nejlepší vedlejší roli v dějinách tuzemské kinematografie :-) Jasně, film sice nemá onen pověstný rozměr Haškova románu týkající se absurdity a zvrácenosti války, ale jako lidová komedie zkrátka nemá chybu.

• 13.12.2017  22:56
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Miloši, končíme!

• 10.12.2017  16:13

Vše podstatné již bylo řečeno. Každým shlédnutím silnější a silnější snímek, který je dodnes aktuální...

• 24.10.2017  14:36
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Já vám nevím... Jasně, je to moderní melodrama a variace na Beverly Hills s neskutečně šablonovitě napsanými postavami (krásná roztleskávačka, hajzl kapitán basketbalového týmu, úlisný manipulátor a jedničkář, šikanovaný podivín apod.), ale zároveň mě příběh Hannah prostě vtáhnul a vcucnul. Když (pomocí řady flashbacků perfektně vypointovaný) příběh během posledních třech epizod gradoval, byla tam spousta momentů, kvůli nimž stálo za to všech 13 dílů shlédnout. Cílovka nejsem a je mi jasné, že to míří hlavně na mládež, u níž je moderní pocit beznaděje, deziluze, deprese, zklamání či bolesti (to vše samozřejmě s postavou modelky či profesionálního sportovce, posledním modelem iPhonu, tátovým SUV a hadry za stovky dolarů), jenže i tak: v některých momentech vám stejně cvakne, jak kurva těžké je období střední školy. Člověku to dojde až se zpožděním 15-20 let a tak nějak si přeje, aby jeho děcka tohle (kór v dnešní době) složité období propluly pokud možno co nejklidněji. P. S. Beznadějně jsem se zamiloval do Katherine Langford.

• 13.10.2017  12:09
    The Crown (TV seriál) (2016)

Naprostá lahůdka pro milovníky moderní britské historie! Stačí zmínit, že scénář napsal Peter Morgan (Rivalové, Duel Frost/Nixon, Královna nebo Poslední skotský král) a je jasné, že to bude extraklasa. A tak se také stalo. Takhle brutálně věrohodné vylíčení Churchillova politického i životního podzimu jsem nikdy neviděl a nikdy už asi neuvidím (epizoda s obrazem je dechberoucí). Rochním se v tom s obrovskou rozkoší a už vyhlížím druhou sérii, která začne v prosinci,

• 1.10.2017  18:37
    Mokřina (2014)

True Detective en español. Parádní atmosferická noirovka s pomalým a hodně hutným dějem, který je místy bohužel až moc přímočarý a zjednodušený, jinak bych šel bez váhání na pět hvězdiček. Pro fanoušky žánru jasná povinnost.

• 6.7.2017  11:50
    Metro Manila (2013)

Jsou filmy, kde se na konci filmu přistihnete, že je vám de facto jedno, jak to dopadne,. jen jste zkrátka zvědaví. A pak jsou filmy, kde po deseti minutách víte, že hlavním hrdinům neskutečně fandíte a držíte palce (detail: když má Oscar při přijímacím pohovoru vymyslet vtip, automaticky jsem začal lovit v paměti, co bych mu poradil). Parádní snímek, který je nejsilnější ve chvílích, kdy vypráví příběh venkovské rodiny, která se zoufale snaží najít lepší místo pro život. Kriminální zápletka je výborná, ale pro mě byly nejintenzivnější jiné momenty (bloumající rodina noční Manilou, radost z nového bytu, bezskrupulózní návrh majitelky bordelu pro Mai na konci snímku aj.). Každopádně jasná plná palba, takhle mě hodně dlouho nic nedostalo.

• 2.6.2017  15:46

Alfred Hitchcock ve vrcholné formě, lepší film podle mě nikdy nenatočil. Celý film táhne svojí charismatickou osobností Cary Grant, scéna s letadlem v poli je už legendární.

• 29.5.2017  09:12
    Ptáci (1963)

Hodina nudy, hodina prvotřídního hororu a mistrně budovaného napětí, v čemž je ostatně Hitchcock machr. Scéna, kdy Melanie sedí před školou, kouří cigaretu a za ní se houfují ptáci, nemá chybu, stejně jako momenty zdánlivého klidu před dalšími útoky. A což pak chirurgicky přesně vygradovaný nejednoznačný závěr! Jenže co s tím, když první polovinu filmu člověk skoro podřimuje a má co dělat, aby tato děj nepříliš posouvající konverzační cvičení poctivě sledoval?

• 22.4.2017  21:16

Příběh o tom, jak to černošský sprinter parádně natřel náckům na olympiádě v jejich zemi, si o zpracování logicky říká a je fajn, že k tomu došlo. V podstatě standardně odvyprávěný sportovní film, který ovšem sráží poněkud rozporuplný casting (beru, že Goebbels a spol. byli nebetyčné zrůdy, ale fakt je musí hrát herci tak, že vypadají a působí jako dementi? Naopak z umělecké prostitutky Riefenstahlové autoři udělali náckům vzdorující sympaťačku) a šablonovitý styl vyprávění, který některá velmi zajímavá témata opomíjí (podlézavost Brundageho vůči nacistům) a jiná zbytečně zveličuje (rodinný život Jesseho). Nicméně za shlédnutí RACE určitě stojí.

• 5.4.2017  10:17

Nejspíš nechtěně dost humorný snímek :-))

• 27.3.2017  18:08

Nebudu zapírat, byla i chvíle, kdy jsem stál na zastávce, čekal na trolejbus a najednou jsem si bezmyšlenkovitě polohlasem zanotoval "Bác bác bum bác, haťa paťa zumba!". Ten zmatený pohled postarší ženy, která stála kousek ode mě, si budu pamatovat docela dlouho...

• 26.9.2016  19:03
    Narcos (TV seriál) (2015)

Po dvou sériích naprostý seriálový Olymp. Už jsem toho viděl opravdu hodně, ale tohle je zkrátka špičková a bezchybná až dokumentární práce. Wagner Moura je bourák jako hrom a José Padilha zkrátka umí.

• 22.8.2016  13:19
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

Původní plán byl dát si to jako "televizní večerníček" (tzn. jeden díl před spaním každý večer) po skončení olympiády. Jenže poté, co jsem se zkusmo podíval na první díl. jsem okamžitě pouštěl druhý a tímhle tempem všech deset epizod zvládl za cca tři večery (rychleji to opravdu nešlo, volného času je málo). Soudní dramata mám rád, Grishama jsem před lety přečetl snad kompletního. A lepší příběh si jako předlohu si tenhle seriálový bonbonek nemohl vybrat. Naprostý herecký koncert a další důkaz, proč je (pro mě osobně) daleko lepší dívat se na seriály než na filmy. Za těch cca 7 a půl hodiny se vztahy mezi jednotlivými postavami tak zapletly a vyvíjely (zejména souboj Cochran - Darden je perfektně podaný), že mě až mrzelo, když seriál skončil. Řemeslně brilantně odvedená práce až na casting - ten je DOKONALÝ (porovnejte skutečnou podobu účastníků soudu a jejich hereckých aktérů) až na jednu, ale zásadní věc: Goodingovi jr. jsem v roli bývalé hvězdy amerického fotbalu vůbec nevěřil. To bylo šlápnutí vedle. P. S. SPOILER - ještě pár podobných snímků a já, tolerantní městský středostavovský liberál, se stanu extrémně alergickým na slovní spojení "boj proti diskriminaci černošské rasy". Co předváděl Simpsonův obhájce Johnnie Cochran, to teda bylo něco. Pak se nedivme, kam se vztah mezi černými a bílými (nejen) v USA dostal. Asistent žalobkyně Chris Darden to v roce 1995 řekl naprosto přesně: "O J. Simpson je prvním černochem, kterého ve Spojených státech osvobodili jen kvůli tomu, že je černý."

• 19.7.2016  18:25
    Triumf vůle (1935)

Nacistický režim si nechal vytvořit svůj filmový pomník, který je dodnes fascinující podívanou. Hitler byl pošahaná ku*va, kterou dnes může obdivovat jen člověk po lobotomii, ale pokud něco společně s Goebbelsem uměli (vedení války to naštěstí nebylo), tak to byla propaganda. Kdybych měl aplikovat kritéria normativní etiky, musím vyšít odpad, ale z hlediska dopadu filmu na diváka a schopnosti manipulace s ním to je jeden z nejsilněji působících snímků, jaké jsem kdy viděl. V tom tkví jeho (byť zvrácená) genialita.

• 19.7.2016  18:16
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Seriál, na který se dá dívat pořád dokola. Neuvěřitelné, kolik vtipných situací a neopakovatelných hlášek dokázali scénáristé vyplodit během každé epizody. Jasně, jistá míra opakování zaběhlých postupů je v rámci příběhového dění jasně patrná, ale to na zábavě nic neubírá. Mnohdy nejde o "pouhý" sitcom, ale i o tvrdou obžalobu absurdnosti celé války. M.A.S.H. je legenda, která nikdy nemá šanci zestárnout.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10