hesonic

hesonic

hesonic hesonic

okres Praha

0 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3
  • 17.12.2013  08:29

  Přemýšlím, zda jsem někdy viděl něco nudnějšího a nezáživnějšího. Počkat … ne. Myslím, že ze všech nejnudnějších věcí se mi tahle vryla do paměti snad na celý život. Vlastně jsem to ani neviděl celé. To prostě něšlo vydržet.

  • 14.10.2017  23:57

  Nudně natočenej film. Nemít před ním kafe, tak usnu asi 6x.

  • 14.4.2014  16:46

  Mnoho diváků u každého filmu fňuká, že čekali něco jiného … ale pokud někdo hledá u komiksového díla něco víc než relax, měl by se vrátit ke studiu definic žánrů. Za mě a mojí kino-kamarádku jde o bezva relaxační film s vyváženou akcí i humorem, který stojí za opakované shlédnutí. Jediná, ale drobná výtka u mé kamarádky byla, že někdy nestíhala sledovat tempo akčních scén. U mě tento problém nebyl – asi se vyplácí trénink postřehu z online her. :-)

  • 7.7.2014  21:23
  Cesta zítřka (2014)
  odpad!

  Tohle snad není ani na odpad. Je to natočeno tak špatně, že i odpad je příliš dobrá známka.

  • 19.2.2019  21:02
  Colony (TV seriál) (2016)
  *****

  Dívat se na seriál je jako prožívat nástup II. Světové resp. jakékoliv jiné velké války. Velice věrně popsaná lidská povaha, touha po moci, intriky, zrady, nedostatek inteligence a rozhledu u většiny lidí. Co se dělo za války, je zde přeneseno do aktuální doby. To co je vidět v seriálu, se teď děje v Číně ve vybraných oblastech na severu. Až Evropská Unie dovrší svůj rozklad, dojdou si Číňané se zbraní v ruce pro Evropany a evropské obyvatelstvo zažije to, co je v seriálu zobrazeno. Stejně tak, jako právě teď postupné vymírání původního obyvatelstva Kambodže - potichu, pod taktovkou mocné Číny, za peníze pro malou politickou elitu (vlastizrádců). (Kdo tam byl a zažil, tak pochopí, kdo tam nebyl, těžko mu vysvětlovat). Jak už pravil Terminátor II "máte to v sobě, samy sebe ničit".

  • 20.9.2018  11:22
  Deadpool 2 (2018)
  ****

  Dvojka pobavi jeste vice nez jednicka a jako jeden z mala filmu si z prehnane americke hyperkorektnosti dnesni doby nedela tezkou hlavu, spise opacne si z ni velice rozumne utahuje.

  • 8.9.2017  00:42
  Dobrá manželka (TV seriál) (2009)
  *****

  Obdivuhodné, jak dokonale dokážou američtí scénařisté, režiséři a herci stvárnit chování skutečných lidí v běžnem životě ve skutečných situacích. Opravdu obdivuhodné. A jako bonus přijde opravdu nečekaný zvrat, který nebyl tak mistrovsky udělán snad v žádném jiném seriálu.

  • 9.9.2013  01:16
  Elysium (2013)
  *

  Na rozdíl od District 9, je tady kamera špatná, až z toho místy bolí oči. Matt hraje nemastně neslaně, což je nesjpíš způsobeno tím, že moc není o čem hrát (bídný scénář). Zápletka je klišé, postavy jsou mdlé, scifi prvky veskrze žádné nové (rekvizity levné). Nemohu se zbavit dojmu, že si z filmu pamatuju pouze jednu věc a to je točení se kolem hlavního padoucha, jako by byl celý film o něm a o jeho blbých kecech. Nic víc. Co se týče hloupostí ve filmu, ty budu radši řadit mezi nedotaženosti, jinak mi z nich praskne hlava, jak nerealistické protipóly tam jsou. Předložím 3 základní: 1. Když budou roboti na tak vysoké úrovni, že zvládnou vykonávat ochranku, pro manuální dělníky již nebude naprosto žádná práce. Tak proč autoři sci-fi opakovaně zaměstnávají dělníky ve vyspělé civilizaci?! 2. Pokud na zemi panuje taková bída, proč lidé nezvednou své líné zadky a nezačnou makat? Tohle je vykresleno absolutně mimo realitu. 3. Pokud bude zařízení, schopno takové zázračné léčby, není jediný důvod, proč ho neposkytnout i chudým. 4. A přeci si neodpustím ještě jednu blamáž. Pokud máme inteligentní roboty, tak proč posílat lidi k tak nebezpečným zařízením, jako je kóje na ozařování radioaktivitou? …

  • 11.11.2013  23:22
  Enderova hra (2013)
  *****

  Scenáristům se geniálně povedlo vykreslit myšlení, kterým disponují úspěšní lidé v reálném světě. (Podnikatelé, vynálezci, vojenští vůdci, designéři, …). Film nádherně poukazuje i na šikanu, výsměchy a nepochopení okolí, kterými si musí nadprůměrně nadaní jedinci v reálu projít. Hlavním prvkem je nemyslet jako stádo aneb dle učení Steva Jobse „myslet jinak“. A jelikož ve vesmíru platí Paretovo pravidlo, že úspěšných lidí je menšina a neúspěšných většina, tato hlavní pointa filmu se stane i jeho hlavním problémem v očích lidí, kteří si myslí, že za jejich neúspěchy v životě může cokoliv jiného, jen ne oni samotní. Příběhem i myšlením geniální a realistický film!

  • 4.9.2014  22:47
  Godzilla (2014)
  *

  Nuda. Oprava: neuvěřitelná nuda.

  • 12.10.2013  14:37
  Gravitace (2013)
  *****

  Vizuálně mistrovsky natočený survival (i když Avatara to nepřekonává ani náhodou), který rozhodně stojí za to vidět a vidět jedině v IMAXu, protože na čemkoliv jiném by to byla škoda. Taky je nutné občas vypnout mozek, protože jediná věc, která mi poslední dobou vadí je nedomyšlenost dnešních sci-fi, které nereflektují dnes běžně používané technologie, bezpečnostní předpisy a úroveň tréninku profesionálů na krizové situace. Vzpomenu namátkově jen 3 věci. SPOILER ALERT! 1. Kosmonauti nemají možnost přepumpovat si kyslík a raději se dostanou do stresu? WTF? 2. Když Sandra s Georgem připlují ke své lodi a mají minimum paliva pro přelet k ISS, proč si nevezmou zásoby? WTF? 3. Sandra projde kolem otevřeného ohně na ISS a neuhasí ho? WTF? No nic. Pomalu si začínám zvykat, že moderní sci-fi už jiné nebude a v koutku duše budu vzpomínat na éru starého Star Treku a Babylonu, kde podobné krávoviny nebylo tolik vidět. Přesto dávám 5 * za vizuální zážitek a alespoň ledabilou snahu o realističnost.

  • 2.12.2016  21:19
  Helix (TV seriál) (2014)
  odpad!

  2 serie je plna zvracenych predstav rezisera a scenaristu, dobra uz jen pro uchyly.

  • 2.8.2014  22:03

  Dalsi pokus natocit film bez hercu, ktery dopadl blbe.

  • 1.5.2013  20:24
  Hostitel (2013)
  ****

  Film neosloví výpravou, efekty ani dynamikou a bohužel je ve stylu Twighlight, ovšem zpracování dvou hlavních myšlenek – spletitosti vztahů a dilema loajality a sebeidentifikace bylo provedeno precizně. Tak, jak to chodí v reálném životě. Herci (hlavní hrdinka) Saoirse Ronan a (vůdce rebelů) William Hurt odvedli skvělou práci.

  • 15.8.2013  02:25

  Jsem vědec. Mám rád snímky, které jsou vážné, nejsou přehnaně optimistické, jsou logické a dávají smysl. Tento seriál a tato série obzvlášť toto vše splňuje.

  • 29.11.2014  13:27

  Ten, kdo má jednodušší život a moc toho nezažil, bude dávat 1 hvězdičku nebo méně a tvrdit, že vše je smyšleno, přehnané, klišé, nemožné, nezvyklé, nepravděpodobné nebo jasné a nudné. Ale ten kdo zažil, ten si popláče.

  • 9.4.2015  11:00
  Interstellar (2014)
  ***

  Clovek hodne rychle zapomene o cem to vlastne bylo.

  • 20.7.2017  13:29
  Jessica Jones (TV seriál) (2015)
  odpad!

  Roztahaná nuda. I turecké telenovely mají hlubší děj než tohle.

  • 1.3.2015  10:55

  Tento film si rozhodně zaslouží lepší hodnocení než to, co tady předvádí davová psychóza rádoby „znalců“ filmu. V kině jsme byli v 6 lidech (2 kluci, 4 holky) a všem se líbil. Mě osobně zaujalo vizuální pojetí planet a naprosto propracované vesmírné lodě. Města a kostýmy taky nebyly k zahození. Scénář neřešil náboženství ani jinou mystiku. Vše bylo založeno na vědeckých principech, díky čemuž byl vesmír i použité „sci-fi“ technologie, na rozdíl od jiných sci-fi filmů, naprosto uvěřitelný. Sci-fi postavené na reálném základu technologickém, psychologickém i ekonomickém – za to mají tvůrci filmu můj obrovský obdiv. To, v čem je film slabší, jsou emoce. Ale opravdu nás pobavilo sledovat úřednickou mašinerii na jiném konci vesmíru. Zdá se, že úřednicí jsou všude stejně hrozní. :-)

  • 22.6.2017  11:30

  Zpočátku dobrý, ale závěr se nepovedl. Jen surové zabíjení zvířat. V závěru jsem málem usnul.

  • 29.8.2013  23:02

  Silný příběh, hluboce procítěné vyprávění, brilantní herecké výkony, propracovaný scénář. Zkrátka nádherná symfonie.

  • 29.12.2018  06:42
  Ledová archa (2013)
  odpad!

  Tezko se veri, ze tohle se libi 67% Jako lidi jsme opravdu primitivni tvorove, nakonec to je i hlavni motiv filmu. Pripomnelo mi to hlasku z Terminatora 2: "Mate to v sobe, sami sebe nicit...". Problem je, ze ten film jakoby vypraveli a tocili dva lide. Prvnich 90% jeden a zaver druhy. Pointa filmu neni nova, je opsana z Matrixu jen zasazena do jneho prostredi.

  • 7.6.2014  12:42

  Nádherný příběh z reálného života, překrásné vizuální podání a naprosto boží sněhulák, kterému vdechl duši famózní Josh Gad.

  • 23.9.2018  13:41

  Premyslim, ze kdyby mi bylo 20, nejspis bych tento film nechapal a dal bych mu maximalne 2-3 hvezdicky, nebot temata v nem obsazena (stari, boje z oslednich sil, blizici se konec) jsou mimo schopnosti mozku 20-ti leteho cloveka. O 20-30 let pozdeji, kdyz spousta veci cloveku dojde a jeho pohled na svet je zcela jiny, je to ale jine drama.

  • 2.8.2013  14:02
  Looper (2012)
  **

  Vcelku slibný snímek zabitý logickými podivnostmi. Film se odehrává v jakési budoucnosti, kde již i běžní lidé mají roboty téměř na vše (práce na poli apod.). Je tady například vidět motorku bez kol z úvodu „nového“ Star Treku (prapůvodně Star Wars). Civilizace je (přesněji o pár let bude) vyspělá tak, že umí cestovat časem. No a do tohoto všeho dají postavám zbraně, které mají přesný dostřel do 15 metrů. To hlava nebere. Rozum stojí i nad stylem poprav. Loopeři, tj. „kati“ čekají na místě a jen zmáčknou spoušť. Za tuhle „náročnou práci“, trvající pár vteřin dostanou ohromnou odměnu ve formě stříbra a zlata. Přitom veškerou práci (nalezení, chycení a přivedení oběti do minulosti) udělá úplně někdo jiný. A už jsem říkal, že ty oběti střílejí v minulosti? Ta cena za zařízení a energii pro transport časem musí být šílená. Takže celá základní myšlenka filmu je nedomyšlená tak moc, že to zabíjí zbytek.

  • 1.12.2013  21:52
  Machete zabíjí (2013)
  odpad!

  Spoiler! Od zacatku, az dokud nezabili Jessicu Albu, tak se na to jeste dalo koukat. Pak se to zvrhlo v opravdu neuveritelnou zbytecnost. (A to Jessicu zabili hned na zacatku ...)

  • 19.10.2015  02:12
  Marťan (2015)
  ****

  Po stránce fyziky a astrofyziky s přihlédnutím blízké budoucnosti je film natočen hezky téměř realisticky (až na pár lehce tolerovatelných výjimek). Až jsem si po filmu musel ověřit, zda skutečně stejný režisér točil i Promethea a ano, (samozřejmě) točil. Marťan je naštěstí ryzím opakem Promethea – nepodařeného béčka, kde ignorace fyziky a logiky vyrážela dech.

  • 3.8.2018  20:33
  Miliardy (TV seriál) (2016)
  *****

  Mimo jiného se mi na seriálu líbí naprosto dokonale vykreslená realita toho, jak i přímo u nás fungují orgány státní moci - úředníci, prokuratura, soudci ... korupce, což se každou novou sérií rožširuje jak mor. 5* za realističnost a sympaticky obsazené role.

  • 26.12.2013  22:24

  Vcelku mila rodinna komedie. Chemie mezi sympatickymi herci pusobi opravdu skvele.

  • 23.6.2013  08:35
  Muž z oceli (2013)
  *****

  Od začátku až do konce naprosto skvělá podívaná. Skvělá akce, velkolepé scény, vyvážený a poutavý příběh. Film to nepřehání s humorem, jak tomu bylo poslední dobou zvykem a jeho vážnost hodnotím pozitivně. Mimozemští záporáci jsou opravdu silní, bez přehnaných slabin. Destrukce jsou uvěřitelné a lidé umírají po tisících. Herecké výkony propracované a uvěřitelné. Dalo by se říct, že film není dokonalý a najde se několik okamžiků, kde logický mozek zprvu zaplní myšlenka „tohle přehnali“, ale po hlubším zamyšlení a analýze vyjde najevo, že to až tak přehnané není a to co filmaři ukázali je vskutku realistické, logické a možné. A fandy Eve online jistě potěší, že jim mimozemské lodě budou připomínat rozmanité a nepravidelné tvary Gallente. I akustika střelby připomíná laserové zbraně z Eve.

<< předchozí 1 2 3