hesonic

hesonic hesonic

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 17.12.2013  08:29

Přemýšlím, zda jsem někdy viděl něco nudnějšího a nezáživnějšího. Počkat … ne. Myslím, že ze všech nejnudnějších věcí se mi tahle vryla do paměti snad na celý život. Vlastně jsem to ani neviděl celé. To prostě něšlo vydržet.

• 14.10.2017  23:57

Nudně natočenej film. Nemít před ním kafe, tak usnu asi 6x.

• 14.4.2014  16:46

Mnoho diváků u každého filmu fňuká, že čekali něco jiného … ale pokud někdo hledá u komiksového díla něco víc než relax, měl by se vrátit ke studiu definic žánrů. Za mě a mojí kino-kamarádku jde o bezva relaxační film s vyváženou akcí i humorem, který stojí za opakované shlédnutí. Jediná, ale drobná výtka u mé kamarádky byla, že někdy nestíhala sledovat tempo akčních scén. U mě tento problém nebyl – asi se vyplácí trénink postřehu z online her. :-)

• 7.7.2014  21:23
    Cesta zítřka (2014)

Tohle snad není ani na odpad. Je to natočeno tak špatně, že i odpad je příliš dobrá známka.

• 19.2.2019  21:02
    Colony (TV seriál) (2016)

Dívat se na seriál je jako prožívat nástup II. Světové resp. jakékoliv jiné velké války. Velice věrně popsaná lidská povaha, touha po moci, intriky, zrady, nedostatek inteligence a rozhledu u většiny lidí. Co se dělo za války, je zde přeneseno do aktuální doby. To co je vidět v seriálu, se teď děje v Číně ve vybraných oblastech na severu. Až Evropská Unie dovrší svůj rozklad, dojdou si Číňané se zbraní v ruce pro Evropany a evropské obyvatelstvo zažije to, co je v seriálu zobrazeno. Stejně tak, jako právě teď postupné vymírání původního obyvatelstva Kambodže - potichu, pod taktovkou mocné Číny, za peníze pro malou politickou elitu (vlastizrádců). (Kdo tam byl a zažil, tak pochopí, kdo tam nebyl, těžko mu vysvětlovat). Jak už pravil Terminátor II "máte to v sobě, samy sebe ničit".

• 20.9.2018  11:22
    Deadpool 2 (2018)

Dvojka pobavi jeste vice nez jednicka a jako jeden z mala filmu si z prehnane americke hyperkorektnosti dnesni doby nedela tezkou hlavu, spise opacne si z ni velice rozumne utahuje.

• 8.9.2017  00:42
    Dobrá manželka (TV seriál) (2009)

Obdivuhodné, jak dokonale dokážou američtí scénařisté, režiséři a herci stvárnit chování skutečných lidí v běžnem životě ve skutečných situacích. Opravdu obdivuhodné. A jako bonus přijde opravdu nečekaný zvrat, který nebyl tak mistrovsky udělán snad v žádném jiném seriálu.

• 9.9.2013  01:16
    Elysium (2013)

Na rozdíl od District 9, je tady kamera špatná, až z toho místy bolí oči. Matt hraje nemastně neslaně, což je nesjpíš způsobeno tím, že moc není o čem hrát (bídný scénář). Zápletka je klišé, postavy jsou mdlé, scifi prvky veskrze žádné nové (rekvizity levné). Nemohu se zbavit dojmu, že si z filmu pamatuju pouze jednu věc a to je točení se kolem hlavního padoucha, jako by byl celý film o něm a o jeho blbých kecech. Nic víc. Co se týče hloupostí ve filmu, ty budu radši řadit mezi nedotaženosti, jinak mi z nich praskne hlava, jak nerealistické protipóly tam jsou. Předložím 3 základní: 1. Když budou roboti na tak vysoké úrovni, že zvládnou vykonávat ochranku, pro manuální dělníky již nebude naprosto žádná práce. Tak proč autoři sci-fi opakovaně zaměstnávají dělníky ve vyspělé civilizaci?! 2. Pokud na zemi panuje taková bída, proč lidé nezvednou své líné zadky a nezačnou makat? Tohle je vykresleno absolutně mimo realitu. 3. Pokud bude zařízení, schopno takové zázračné léčby, není jediný důvod, proč ho neposkytnout i chudým. 4. A přeci si neodpustím ještě jednu blamáž. Pokud máme inteligentní roboty, tak proč posílat lidi k tak nebezpečným zařízením, jako je kóje na ozařování radioaktivitou? …

• 11.11.2013  23:22
    Enderova hra (2013)

Scenáristům se geniálně povedlo vykreslit myšlení, kterým disponují úspěšní lidé v reálném světě. (Podnikatelé, vynálezci, vojenští vůdci, designéři, …). Film nádherně poukazuje i na šikanu, výsměchy a nepochopení okolí, kterými si musí nadprůměrně nadaní jedinci v reálu projít. Hlavním prvkem je nemyslet jako stádo aneb dle učení Steva Jobse „myslet jinak“. A jelikož ve vesmíru platí Paretovo pravidlo, že úspěšných lidí je menšina a neúspěšných většina, tato hlavní pointa filmu se stane i jeho hlavním problémem v očích lidí, kteří si myslí, že za jejich neúspěchy v životě může cokoliv jiného, jen ne oni samotní. Příběhem i myšlením geniální a realistický film!

• 4.9.2014  22:47
    Godzilla (2014)

Nuda. Oprava: neuvěřitelná nuda.

• 12.10.2013  14:37
    Gravitace (2013)

Vizuálně mistrovsky natočený survival (i když Avatara to nepřekonává ani náhodou), který rozhodně stojí za to vidět a vidět jedině v IMAXu, protože na čemkoliv jiném by to byla škoda. Taky je nutné občas vypnout mozek, protože jediná věc, která mi poslední dobou vadí je nedomyšlenost dnešních sci-fi, které nereflektují dnes běžně používané technologie, bezpečnostní předpisy a úroveň tréninku profesionálů na krizové situace. Vzpomenu namátkově jen 3 věci. SPOILER ALERT! 1. Kosmonauti nemají možnost přepumpovat si kyslík a raději se dostanou do stresu? WTF? 2. Když Sandra s Georgem připlují ke své lodi a mají minimum paliva pro přelet k ISS, proč si nevezmou zásoby? WTF? 3. Sandra projde kolem otevřeného ohně na ISS a neuhasí ho? WTF? No nic. Pomalu si začínám zvykat, že moderní sci-fi už jiné nebude a v koutku duše budu vzpomínat na éru starého Star Treku a Babylonu, kde podobné krávoviny nebylo tolik vidět. Přesto dávám 5 * za vizuální zážitek a alespoň ledabilou snahu o realističnost.

• 2.12.2016  21:19
    Helix (TV seriál) (2014)

2 serie je plna zvracenych predstav rezisera a scenaristu, dobra uz jen pro uchyly.

• 2.8.2014  22:03

Dalsi pokus natocit film bez hercu, ktery dopadl blbe.

• 1.5.2013  20:24
    Hostitel (2013)

Film neosloví výpravou, efekty ani dynamikou a bohužel je ve stylu Twighlight, ovšem zpracování dvou hlavních myšlenek – spletitosti vztahů a dilema loajality a sebeidentifikace bylo provedeno precizně. Tak, jak to chodí v reálném životě. Herci (hlavní hrdinka) Saoirse Ronan a (vůdce rebelů) William Hurt odvedli skvělou práci.

• 15.8.2013  02:25

Jsem vědec. Mám rád snímky, které jsou vážné, nejsou přehnaně optimistické, jsou logické a dávají smysl. Tento seriál a tato série obzvlášť toto vše splňuje.

• 29.11.2014  13:27

Ten, kdo má jednodušší život a moc toho nezažil, bude dávat 1 hvězdičku nebo méně a tvrdit, že vše je smyšleno, přehnané, klišé, nemožné, nezvyklé, nepravděpodobné nebo jasné a nudné. Ale ten kdo zažil, ten si popláče.

• 9.4.2015  11:00
    Interstellar (2014)

Clovek hodne rychle zapomene o cem to vlastne bylo.

• 20.7.2017  13:29
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Roztahaná nuda. I turecké telenovely mají hlubší děj než tohle.

• 1.3.2015  10:55

Tento film si rozhodně zaslouží lepší hodnocení než to, co tady předvádí davová psychóza rádoby „znalců“ filmu. V kině jsme byli v 6 lidech (2 kluci, 4 holky) a všem se líbil. Mě osobně zaujalo vizuální pojetí planet a naprosto propracované vesmírné lodě. Města a kostýmy taky nebyly k zahození. Scénář neřešil náboženství ani jinou mystiku. Vše bylo založeno na vědeckých principech, díky čemuž byl vesmír i použité „sci-fi“ technologie, na rozdíl od jiných sci-fi filmů, naprosto uvěřitelný. Sci-fi postavené na reálném základu technologickém, psychologickém i ekonomickém – za to mají tvůrci filmu můj obrovský obdiv. To, v čem je film slabší, jsou emoce. Ale opravdu nás pobavilo sledovat úřednickou mašinerii na jiném konci vesmíru. Zdá se, že úřednicí jsou všude stejně hrozní. :-)

• 22.6.2017  11:30

Zpočátku dobrý, ale závěr se nepovedl. Jen surové zabíjení zvířat. V závěru jsem málem usnul.

• 29.8.2013  23:02

Silný příběh, hluboce procítěné vyprávění, brilantní herecké výkony, propracovaný scénář. Zkrátka nádherná symfonie.

• 29.12.2018  06:42
    Ledová archa (2013)

Tezko se veri, ze tohle se libi 67% Jako lidi jsme opravdu primitivni tvorove, nakonec to je i hlavni motiv filmu. Pripomnelo mi to hlasku z Terminatora 2: "Mate to v sobe, sami sebe nicit...". Problem je, ze ten film jakoby vypraveli a tocili dva lide. Prvnich 90% jeden a zaver druhy. Pointa filmu neni nova, je opsana z Matrixu jen zasazena do jneho prostredi.

• 7.6.2014  12:42

Nádherný příběh z reálného života, překrásné vizuální podání a naprosto boží sněhulák, kterému vdechl duši famózní Josh Gad.

• 23.9.2018  13:41

Premyslim, ze kdyby mi bylo 20, nejspis bych tento film nechapal a dal bych mu maximalne 2-3 hvezdicky, nebot temata v nem obsazena (stari, boje z oslednich sil, blizici se konec) jsou mimo schopnosti mozku 20-ti leteho cloveka. O 20-30 let pozdeji, kdyz spousta veci cloveku dojde a jeho pohled na svet je zcela jiny, je to ale jine drama.

• 2.8.2013  14:02
    Looper (2012)

Vcelku slibný snímek zabitý logickými podivnostmi. Film se odehrává v jakési budoucnosti, kde již i běžní lidé mají roboty téměř na vše (práce na poli apod.). Je tady například vidět motorku bez kol z úvodu „nového“ Star Treku (prapůvodně Star Wars). Civilizace je (přesněji o pár let bude) vyspělá tak, že umí cestovat časem. No a do tohoto všeho dají postavám zbraně, které mají přesný dostřel do 15 metrů. To hlava nebere. Rozum stojí i nad stylem poprav. Loopeři, tj. „kati“ čekají na místě a jen zmáčknou spoušť. Za tuhle „náročnou práci“, trvající pár vteřin dostanou ohromnou odměnu ve formě stříbra a zlata. Přitom veškerou práci (nalezení, chycení a přivedení oběti do minulosti) udělá úplně někdo jiný. A už jsem říkal, že ty oběti střílejí v minulosti? Ta cena za zařízení a energii pro transport časem musí být šílená. Takže celá základní myšlenka filmu je nedomyšlená tak moc, že to zabíjí zbytek.

• 1.12.2013  21:52
    Machete zabíjí (2013)

Spoiler! Od zacatku, az dokud nezabili Jessicu Albu, tak se na to jeste dalo koukat. Pak se to zvrhlo v opravdu neuveritelnou zbytecnost. (A to Jessicu zabili hned na zacatku ...)

• 19.10.2015  02:12
    Marťan (2015)

Po stránce fyziky a astrofyziky s přihlédnutím blízké budoucnosti je film natočen hezky téměř realisticky (až na pár lehce tolerovatelných výjimek). Až jsem si po filmu musel ověřit, zda skutečně stejný režisér točil i Promethea a ano, (samozřejmě) točil. Marťan je naštěstí ryzím opakem Promethea – nepodařeného béčka, kde ignorace fyziky a logiky vyrážela dech.

• 3.8.2018  20:33
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Mimo jiného se mi na seriálu líbí naprosto dokonale vykreslená realita toho, jak i přímo u nás fungují orgány státní moci - úředníci, prokuratura, soudci ... korupce, což se každou novou sérií rožširuje jak mor. 5* za realističnost a sympaticky obsazené role.

• 26.12.2013  22:24

Vcelku mila rodinna komedie. Chemie mezi sympatickymi herci pusobi opravdu skvele.

• 23.6.2013  08:35
    Muž z oceli (2013)

Od začátku až do konce naprosto skvělá podívaná. Skvělá akce, velkolepé scény, vyvážený a poutavý příběh. Film to nepřehání s humorem, jak tomu bylo poslední dobou zvykem a jeho vážnost hodnotím pozitivně. Mimozemští záporáci jsou opravdu silní, bez přehnaných slabin. Destrukce jsou uvěřitelné a lidé umírají po tisících. Herecké výkony propracované a uvěřitelné. Dalo by se říct, že film není dokonalý a najde se několik okamžiků, kde logický mozek zprvu zaplní myšlenka „tohle přehnali“, ale po hlubším zamyšlení a analýze vyjde najevo, že to až tak přehnané není a to co filmaři ukázali je vskutku realistické, logické a možné. A fandy Eve online jistě potěší, že jim mimozemské lodě budou připomínat rozmanité a nepravidelné tvary Gallente. I akustika střelby připomíná laserové zbraně z Eve.

<< předchozí 1 2 3